poster

Barbie a kouzelné Vánoce

 • USA

  Barbie in a Christmas Carol

 • Slovensko

  Barbie a kúzelné Vianoce

Animovaný / Rodinný

USA, 2008, 76 min

Režie:

William Lau

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Scénář:

Elise Allen

Hudba:

Eric Colvin

Střih:

Sylvain Blais
(další profese)
 • lareinna
  *****

  Krásna rozprávka s čarovným príbehom, plná farieb, trblietok a snehových vločiek a navyše s pekným príbehom. Neviem, čo iritovalo tých, ktorí tejto rozprávke dali také kruté hodnotenia, ale odporúčam len odmyslieť si meno Barbie, pre mňa za mňa nahradiť ho iným a pozerať sa na to trochu aj detskými očami a srdcom..(11.11.2011)

 • NinadeL
  *****

  (2x) Pro předškolní diváky příliš náročné, ale v jejich očích vždycky budou kralovat tací jako nevšední kocour s charakterem Chuzzlewit. Pro ostatní jde o výtečný příklad dobré úrovně celé série filmů s Barbie v hlavní roli. Tentokrát pro ni dokázali adaptovat i tak náročného autora, jakým je Charles Dickens. Dokonce s tím rizikem, že si zahraje ne zcela kladnou roli... A po prvních třech filmech a Diamantovém zámku se dokonce vrátilo mé oblíbené rámcové vyprávění ze současnosti, poprvé také ve variantě s prostřihy v polovině děje. Vivat, viktoriánská Barbie! :)(3.2.2009)

 • R´Hell
  ***

  Tato adaptace Dickensovy Koledy je opravdu milá, částmi i docela kouzelná. Přesto dám raději na klasiku a myslím, že i děti by měly poznat správného pana Scrooge a jeho vrtochy. No ale chápu, že holčičky mají raději krásnou Barbie, roztomilého kocoura a příběh o přátelství. A tohle není špatný příběh.(29.12.2009)

 • Yalka
  *****

  Pokud bych měla doporučit jeden barbie film, tak by to byl rozhodně tento. Dodneška si ho doma každý rok o Vánocích pouštíme. Klasické anglické vánoční písně Deck the Halls a Joy to the World se díky němu staly součástí našich rodinných Vánoc (ještě taky song Jolly Old Saint Nicholas je tam moc hezky aranžován). Ve filmu je spousta zajímavých (a docela slušně prokreslených) postav, důraz na sociální téma, no jasně, Dickens. Zkrátka, když Barbie zabrousí do literární nebo baletní klasiky, tak to většinou funguje velmi dobře (s výjimkou pitomých Mušketýrek). Je zajímavé, že dcera tenhle film mezi nejoblíbenějšími jako malá neměla, vysvětlila mi, že jí vadilo, že Barbie tu "nehraje" právě kladnou postavu. (Pozor neplést si tento film s filmem "Barbie a dokonalé Vánoce", ten bych označila naopak za extrémně nepovedený).(29.6.2013)

 • Terva
  ****

  Mattel Intertaiment opět nezklamal své nejmladší konzumenty. Hlavně dívky. Příběh podle originálního námětu, který vytvořil Eric Colvin opět oživuje Barbi a její přátele. Hudbu k příběhu má na svědomí The Czech Philharmonic chamber Orchestra. Tak si prožijte Kouzelné vánoce a sledujte počínání ducha vánoc minulých.(25.3.2012)

 • - Hudbu k příběhu vytvořil The Czech Philharmonic Chamber Orchestra. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace