Barbie a kouzelné Vánoce

Charles Dickens (kniha)

Elise Allen

Eric Colvin

Sylvain Blais

Tak toto je naozaj nádherne spravená rozprávka. Nie ani tak animáciami, ktoré mi opäť vadili, ale hlavne tou kúzelnou atmosférou, ktorá musí na každom vyčariť jednoducho lepšiu náladu. A pre deti je toto jednoducho vianočný darček ako vyšitý. Navyše tá poloha Barbie ako zlej hlavnej postavy, je niečo nové. Mne sa to fakt páčilo, preto pridávam ešte hviezdu navyše. 70 %(11.2.2017)

(2x) Pro předškolní diváky příliš náročné, ale v jejich očích vždycky budou kralovat tací jako nevšední kocour s charakterem Chuzzlewit. Pro ostatní jde o výtečný příklad dobré úrovně celé série filmů s Barbie v hlavní roli. Tentokrát pro ni dokázali adaptovat i tak náročného autora, jakým je Charles Dickens. Dokonce s tím rizikem, že si zahraje ne zcela kladnou roli... A po prvních třech filmech a Diamantovém zámku se dokonce vrátilo mé oblíbené rámcové vyprávění ze současnosti, poprvé také ve variantě s prostřihy v polovině děje. Vivat, viktoriánská Barbie! :)(3.2.2009)

Pokud bych měla doporučit jeden barbie film, tak by to byl rozhodně tento. Dodneška si ho doma každý rok o Vánocích pouštíme. Klasické anglické vánoční písně Deck the Halls a Joy to the World se díky němu staly součástí našich rodinných Vánoc (ještě taky song Jolly Old Saint Nicholas je tam moc hezky aranžován). Ve filmu je spousta zajímavých (a docela slušně prokreslených) postav, důraz na sociální téma, no jasně, Dickens. Zkrátka, když Barbie zabrousí do literární nebo baletní klasiky, tak to většinou funguje velmi dobře (s výjimkou pitomých Mušketýrek). Je zajímavé, že dcera tenhle film mezi nejoblíbenějšími jako malá neměla, vysvětlila mi, že jí vadilo, že Barbie tu "nehraje" právě kladnou postavu. (Pozor neplést si tento film s filmem "Barbie a dokonalé Vánoce", ten bych označila naopak za extrémně nepovedený).(29.6.2013)

Jeden z mých nejoblíbenějších Barbie filmů vůbec! Jenom už ta změna, že hlavní hrdinka je zlá! A ne ta dokonalá perfektní, hodná, milá, krásná,... Barbie jako vždy, to se mi fakt líbí! A ještě je to na motivy mé oblíbené Vánoční koledy! Prostě nádhera! Právě tenhle příběh je důkazem, že se filmy nemusí dělit podle věku! Příběh sám o sobě je úžasný.:) Krása!(1.6.2015)

Mattel Intertaiment opět nezklamal své nejmladší konzumenty. Hlavně dívky. Příběh podle originálního námětu, který vytvořil Eric Colvin opět oživuje Barbi a její přátele. Hudbu k příběhu má na svědomí The Czech Philharmonic chamber Orchestra. Tak si prožijte Kouzelné vánoce a sledujte počínání ducha vánoc minulých.(25.3.2012)

• - Hudbu k příběhu vytvořil The Czech Philharmonic Chamber Orchestra. (Terva)