V roce 1906 se britský badatel Percy Fawcett (Charlie Hunnam) poprvé vydává do Amazonie. Během několika expedic pod záštitou Královské geografické společnosti podplukovník Fawcett a jeho asistent Henry Costin (Robert Pattinson) zmapují dosud neznámé území v Bolívii. S pomocí domorodců se vydávají proti proudu Rio Verde. Výprava čelí kanibalům, nemocem, nekonečným dešťům a nedostatku potravin, ale Fawcett se nevzdává. Hluboko v srdci pralesa nachází důkazy o existenci neznámé, velmi vyspělé civilizace. V Anglii sklízí Fawcett jen posměšky ze strany vědecké obce, která jeho ztracenou civilizaci nazývá pouhými divochy. Ale Percyho odhodlání a posedlost najít bájné město Z, je stále silnější. S podporou své oddané manželky (Sienna Miller) se v roce 1925 Percy, společně se synem (Tom Holland) a věrným přítelem Costinem, znovu vydávají do hluboké džungle... (Bioscop)

Gothar

Premrhaný potenciál a miestami veľká nuda. Navyše ide o životopisný film, ktorý má so skutočnosťou spoločné len mená postáv a krajiny v ktorých sa odohráva. Technické spracovanie je fajn, ale lepšie by to fungovalo ako miniseriál, pripadalo mi to tak akoby bolo veľa scén vystrihnutých. mini spoiler: najviac ma dorazilo keď kamera ukazovala jednu plť s 5 ľudmi a o pár minút už mali k dispozícii koňa. 40 % ()

filmmovier

Nuda a strašně dlouhej film. Přesně tak jsem si myslel, že to bude. Nebylo. Naštěstí. Další velké filmové překvápko a opět to bylo hrozně faj. Čistokrevná parádní dobrodružná podívaná, se vším, co k tomu patří a s opravdu fantastickou atmosférou (jak městskou, tak i pralesní) navrch. Herecky perfektní, děj od začáku do konce nesmírně zajímavý a asi by mi vůbec nevadilo, kdyby byl tenhle film delší. Ztracené město Z tak nějak zaspalo, kdyby to někdo točil v 50. a 60. letech, nejspíš by to natočil naprosto na chlup stejně, jako tak učinil James Gray. Jenomže ten film je z roku 2016 a o to úžasnější je, že to vzniklo a že to nikdo neocenil. Je to výživné, jedinečné, neopakovatelné a nezapomenutelné. Málo akce, hodně dialogů a přece filmový zázrak, který si plné hodnocení naprosto oprávněně zaslouží. Doporučuji. 95%. ()

Johnny.ARN

Ultra dlhé, ultra nudné. Spiderman s Lancelotom sa flákajú po džungli, splavujú rieku, plynulo sa dorozumievajú s Indiánmi a hľadajú nejaké mesto. Toto sa zoapkuje tak tri krát, medzi to sa vkokotí 1.WW a jeden akože pokus o útok. A to celé ja okorenené Patizónom s bradou a zmysluplnými dialógmi o životnom poslaní a podobných keksoch. Som šťastný prešťastný že som na tom nebol v kine. Desné. 2 z 5 ()

Ryuuhei

140 minut by se zdálo hodně, ale tomu tak zde rozhodně není. Není to taktéž nic na způsob Indiana Jonese, leč smysl pro dobrodružné výpravy je zde znatelný a atmosférický. Z postav přímo srší nadšení, odhodlání. Několikeré vracení se zpět do ruchu civilizace doplňovalo jinak možný nudný stereotyp džunglí. A závěr víc než uspokojivý. Vysoce nadprůměrný film i třeba jen na jedno zhlédnutí. 80% ()

markuc

nenadchne, ale clovek se nenudi...cekal jsem vsak vice (nektere linky byly az moc zestrucneny) - vychazi lehce nadprumerny film ()

Lachtaan

To bádání a putování do neznámých končin mě bude ve filmech fascinovat ještě několik dalších dekád a už jen proto se mi Lost City Z krásně strefilo do momentálního vkusu. K tomu všemu jej po celou dobu táhne sympaťák Charlie Hunnam, kterému budu v případě takového výběru snímků navždycky fandit. Popravdě mi nejde do hlavy všeobecné znudění tímto filmem. V hlavičce nikde není psáno "akční". [viděno na Netflixu 8.7.2020] ()

elanius

(113/2017) / Nuda. Kvalitná to ano. Pri tak zaujímavom námete je ale smutné nedočkať sa jedinej výraznejšej scény alebo emócie. Film, ktorý rýchlo zapadne prachom. (6/10) ()

venison

Dobrodružné, životopisné drama "Ztracené město Z" je pro mě jedno velké zklamání.. Historický námět neznám.. Celou dobu jsem však čekala, že tenhle film bude o efektní modeláži ztraceného města jako z poslední "Knihy džunglí" a ne bezbřehé nedobrodružné plácání do prázdna.. Příběh měl základy, na kterých se dalo stavět, ale scénář vyzněl naprosto do ztracena.. Absolutně mě minula pointa filmu.. "Ztracené město Z" byla taková ta béčková vyprávěnka na deštivé líné odpoledne na nějaký podřadný televizní kanál.. Výprava byla dostačující.. Herci se snažili, ale bylo na nich vidět, že to celé také neumí uchopit.. Do konce jsem se dodívala ze zvědavosti a lačnosti po nějakém pořádném zvratu.. Ale skončilo to jako začalo.. Mohlo z toho být skvělé druhé "Kon-Tiki" v džungli, ale díky absolutní nesoudržnosti to naprosto vyčpělo do zapomnění.. ()

Phietros

Dlouhe badani po ztracenem meste, nepodrzelo na kvalite ani charisma Hunnama, ani obsazeni Pattinsona! Bohuzel dlouha stopaz, malo akce, nedotazene vypravy, propojene valkou.. snad jen ten sokujici konec kdy na sve posledni vyprave se synem spadnou do indianskeho kmene, kde jejich cesta konci! 55% ()

noriaki

Jiní už to napsali dříve a lépe. Za prvé, chybělo mi více prvků magického realismu a hypnotických vizí. A za druhé, postava Percyho Fawcetta je anachronismus nehodící se do doby začínajícího dvacátého století. Svými proslovy připomíná brooklynského kavárenského blogera, který pohrdá Západní civilizací a naopak chápe primitivní kultury jako idealizované společnosti bez hříchu a nedokonalostí. To byly jediné výrazné zápory filmu. Zbytek je přímo lahůdkový. Měl jsem dojem, že se podobné příběhy dnes už netočí. A ani jsem nevěděl, jak moc mi chyběly. Zapomeňte na zběsilou akci, odlehčený děj a přehršle hlášek. James Grey preferuje poklidné tempo vyprávění, důraz na charakter postav a zevrubný rozbor situace. Snímek evokuje dobrodružné filmy šedesátých, nebo padesátých let a je tak trochu poslední svého druhu. Ostatně podobně jako sám Percy Fawcett. ()

drake31

The Lost City of Z mi dal niekoľko nádejí do budúcna; rovnako ako priniesol trochu pochmúrne myšlienky. Tie myšlienky patria asi k súčasti filmového biznisu - a to, že nie každý film bude zapĺňať kinosály, aj keď si to v rámci kvalít plne zaslúži. The Lost City of Z zjavne bude ďalším takýmto filmom, keďže počas dnešného premiérového dňa ho v tunajšom kine videli len traja ľudia. Čo je škoda, pretože sa jedná a kvalitný film. James Gray podľa mňa odviedol kus dobrej roboty. Film napriek tomu že sa javí ako grandiózne dobrodružstvo (čo v rámci príbehu aj je), je natočené vcelku komorne, a dáva vynikať postavám, ktoré tento príbeh a film nesú na svojich ramenách. Každý technický detail presahoval úrovne priemernosti, a tak sa na toto pátranie v srdci džungle, pekne pozeralo. Film však postráda nejaký výraznejší komponent, ktorý by ho urobil viacej zapamätania hodným. Plus, dĺžka a tempo filmu boli v mnohých chvíľach poznateľné na mojej neposednosti v sedačke; aj napriek tomu že niekedy napätie bolo naozaj vysoké. Herecky ansámbel ukazuje svoje schopnosti a prednosti v tomto remesle; a vôbec by som nebol prekvapený keby si Sienna Miller odniesla nomináciu na Oscara. A keďže som na začiatku hovoril aj o nádeji, tak tou bol predovšetkým Tom Holland. Chalanisko vie hrať a ešte väčšmi sa teším na jeho stvárnenie pavúčieho muža. The Lost City of Z je filmom ktorý si zaslúži šancu vidieť ho v kine, lebo je to niečo iné a v rámcu možností osviežujúce na tomto preplnenom filmovom poli. ()

hroubek

James Gray je obrovský frajer a fakt má můj respekt, za to jakým způsobem natočil tento film. Ztracené město Z má v sobě něco ze starých filmů, které se dnes už moc netočí, jelikož nejsou pro dnešní publikům, tak atraktivní. Tohle je svým vlastním způsobem velkofilm, jen místo digitálních orgií, dostaneme naturalisticky zobrazenou džungli. A James Gray to prodává, tak impozantně, že jsem byl několikrát doslova přikovaný k televizi a fakticky jsem litoval, že jsem na tom nebyl v kině. Nádherné záběry, které jsou pastva pro oči, pomalejší tempo díky kterému si tu krásu a zároveň utrpení můžeme krásně vychutnat, všudepřítomný zvuk džungle a hlavně výborné vedení herců. Gray režíruje s mistrovskou přesností a na filmu je vidět obrovské úsilí, peče a čas. A o to více pak zamrzí, že některé momenty a motivace nejsou úplně dotažené do konce, ale to je asi tak jediná výtka. Charlie Hunnam je zde výborný a jeho zarputilost a jistý fanatismus jsem mu věřil od první do poslední minuty. Hunnam podává výborný výkon a film na něm stojí. Další velkou pochvalu si zaslouží Robert Pattinson, který zde podává nejlepší výkon své kariéry a je zde perfektní. Tom Holland mě velmi mile potěšil a je fajn vidět, že má dost talentu do budoucna. A nakonec jsem si nechal Siennu Miller, která je i na menším prostoru bezchybná. Jelikož jsem si nic nezjišťoval o Percym Fawcettovi, tak jsem byl několikrát velmi mile překvapený. Hodně moc se mi pak líbilo jakým způsobem režisér využil kontrast mezi džunglí a války v zákopech. Film má desítky nádherných scén, které jsou krásně natočené a nechybí jim emoce a napětí. Ztracené město Z je poctivě natočená velkofilm, který mi hodně sedl. Kéž, by se takovýchto filmů točilo více. ()

VanTom

Jelikož záběr "životopisného" snímku pokrývá dvě dekády, ten logicky trpí zkratkovitostí, nesouvislostí a odbývá "detaily" (např. u prvních dvou výprav (ze tří zachycených) mi absolutně chyběl přehled, kolik lidí a lodí se jich vlastně účastnilo). O akční dobrodružnost se starosvětské vyprávění záměrně ani nepokouší, jenže taktéž postrádá dramatičnost, emotivnost, ani zápal hlavního protagonisty se z plátna nepřenáší. ()

bizz_mjc

Dobrodružný nedobrodružný film o člověku, který neztrácel víru, i když mu osud a dobová společnost nebyla úplně nakloněna. (Největší metál ale zasloužila manželka.) ()

ZeroCZ1233

Unikátní dílo, pro dnešního typického konzumenta filmu pomalé a nudné, pro mě dokonalé a originální. Hlavně je to film, který nikam nespěchá a jede si svým tempem. Je nám představeno jak zelení protkaná džungle, tak i kupodivu bahnité bojiště. Prostě skvělé, tohle se dneska jen tak nevidí. Víc takových odvážnějších snímků. ()

zdenny

Tak trochu „Indiana Jones“ a hlavně na základě reálného životního příběhu. Tak to jsem si naivně sliboval. Místo toho jsem těžce (a hlavně) dlouze vstřebával příběh fanatika, který nikdy město Z neobjevil. Místo toho si udělal děti, na které sral, protože pro něj byli přednější jacísi divoši v zasraném pralese. Tak přesně tyto dojmy jsem měl po zhlédnutí této nudy. Jenže i já jsem měl kdysi sny účastnit se nějaké archeologické výpravy. A právě v Jižní Americe. A právě s tím, že nějaké město či tajemné stavby objevím. To by ale ten film vypadal úplně jinak. ()

Sany33

Stratené mesto Z je na dnešné pomery skôr netradičný film. Dýcha z neho štipka mystiky, odhodlane rozpráva veľké dobrodružstvo, no nemá bombastické akčné sekvencie ako Indiana Jones (dajme si predsavzatie a zbytočne ho s ním neporovnávajme). Na ploche 141 minút ukazuje nezlomný charakter bádateľa, ktorý len pred 110 rokmi podnikal opakované výpravy do džungle, aby našiel stratené mesto a inú civilizáciu. A pre diváka jednoznačne platí: cesta je dôležitejšia a rozsiahlejšia ako cieľ. 60% ()

VasaX

Já mám rád tyhle dobrodružné objevitelské výpravy, vždyť je to přeci jen něco, co si mnozí ani nedokáží představit. Tahle, podle "skutečných událostí" je zrovna velmi dobrá. Dlouhé, ale napínavé, herecky dobře zvládnuté, výprava vypadá skvěle a Fawcettova výprava mi nebyla známa, takže jsem to měl se vším všudy. Někteří jsou zklamaní z nevyužitého potenciálu, ale mně to přijde akorát. Naopak by mě mrzelo, kdyby to bylo příliš dramatizované a "přepálené". Takhle to působí mnohem mnohem věrohodněji. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

31.12.2017

Ztracené město Z na obzoru

Ztracené město Z na obzoru

28.12.2014

Dlouho odkládaný projekt The Lost City of Z je pro režiséra Jamese Graye srdcovou záležitostí, spustit se ho snaží již několik let. V příběhu skutečně žijícího britského armádního důstojníka,… (více)