My děti ze stanice Zoo

• Západní Německo Christiane F. - Wir Kinder vom Bahnhof Zoo (více)

DBSMC

* - Herecký výkon Natjy Brunckhorst. * - Skvělé nastolení kruté reality tehdejšího západního Berlína. * - Naprosto dokonalý soundtrack Davida Bowieho. * - Čtvrtá je za to, že mi dokázal nahnat mráz po zádech a zhatit moje plány vyzkoušet jakoukoli drogu! Proč jsem nedala i pátou? Kromě naprosto otřesného hereckého výkonu Thomase Hausteina je to z důvodu chybějícího Christianina příběhu. Kdo viděl film a načetl knihu může Christiane jednoduše odsoudit jako rozmazleného fracka nevážící si života. Tak to ale není. Christiane si prošla peklem, ale to ve filmu není. Tudíž to vypadá jako by ji prostě hráblo a začala fetovat. Dávám již zmíněné 4*. ()

lisbethsally

Detlef to řekl Christiane dobře "nemusíš dělat všechno po mně". Nikdo nemusí dělat nic po nikom! Myslím že by to měli vidět hlavně mladí lidé, co mají taky takové ty tendence někam "zapadnout", ale možná i jejich rodiče, aby se pak nedivili jako maminka z filmu. Film odráží až surově tehdejší dobu a poměry v Berlíně. Bylo pro mě těžké nezaujatě hodnotit tento film, protože jsem byla doslova zhnusena. ()

chosan

Jeden z nejvíce drsných filmů na téma drogy co jsem kdy viděl. Měl by se pouštět současné zvrácené mládeži jako prevence proti drogám, fakt drsný a obdivuji tvůrce že se do toho tak pustily. 70%. ()

Clovecice

Když bych vzala film, jen jako film, možná by to bylo i na 5*. Ale (bohužel) jsem před shlédutím přečetla knížku, podle které to bylo natočené. Ano, je mi jasné že v knížce je toho vždy mnohem víc než ve filmu. Na ní mě totiž asi nejvíc fascinoval celý ten začátek a to, co jí dostalo tam, kde skončilo. To ve filmu bylo shrnuto tak v pěti minutách a nebyla tam z toho ani osmina. ()

jizvoun

Tohle je vážně humus. Chci říct, že po dějové stránce se jedná o klenot, který by měli pouštět všem těm mladým harantům ve školách, i když si nedělám iluze o tom, že by to s nima nějak hnulo. Tak teda nejsem z cukru, ale některé scény byly hrozný, koukat na 13letou holčinu, co si to pere do žíly(a jako efekt mi to teda nepřišlo), mi nedělalo zrovna dobře. Proto bych ty dealery rovnou na ulici popravoval. ()

Lucy1905

Tento film ve mně posílil odpor k drogám. Velmi dobře zde režisér zobrazil drsné prostředí stanice Zoo. Soundtrack od Davida Bowieho je skvělý. ()

karmvill

Na knihu to sice nemá, ale jeden z nejlepších filmů tohoto ražení. Requiem za sen se může jít zahrabat. herecké výkony na jedničku. Hudba a atmosféra delikátní. Jsem opravdu rád že jsem si na tohle dílo vzpomněl a znova se na něj podíval. Nezklamalo. 90% ()

snowman

Možná to pro někoho, kdo shlédl, bude znít přehnaně. Nevím sice, od kolika let by to bylo vhodné, ale skoro bych tento film zařadil mezi povinné, výchovné snímky do škol. Je to drsné, bez snahy zjemňovat ale i něco zbytečně zveličovat. Pro všechny, děti, rodiče, sourozence, prarodiče, tety a tak dále, je toto intenzivní a naturalistický vhled do reality drog mezi dětmi. Záměrně to zjednodušuji, abych nespoiloval. Minimálně všichni rodiče, ať už nastávající nebo současní, by se na toto měli podívat. A to i ti, kdo si myslí, že už něco zažili a vědí, o čem drogy jsou. Tohle se nedá naučit ani na to připravit - jde o vaše/naše děti. ()

Declen

Čet jsem knížku, pak viděl film a teď ho viděl znova po 12 letech. Musím říct, že mě ten film rozebral. Možná proto, že jsem tentokrát nemusel řešit film vs. kniha a tím pádem jsem dějově věděl co a jak. Tíživá atmosféra západoněmeckého Berlína vás začne dusit smogem už od prvního záběru. Špinavé kachlíky či zčernalá omítka. Možná mě ten devadesátkový kamerový feel možná trochu i přenáší do mládí. Filmů o drogách jsem viděl hodně, ale tohle ve mě prostě spouští něco zvláštně hlubokého. ()

babuška

Ty, který jsi přilét z hvězd, hledej maják moudrých cest. Nám vládne král, má jméno Heroin. Leť raději dál, dřív než se vyrojí.  Démonů úl, spí drogy v květinách, čím pláče sůl, když slzu proklíná. Nám vládne král, má jméno Heroin.  Šílená princezna spí, snad ji ticho probudí, schizofrenní kníže snů, ještě nikdy neusnul. Nám vládne král, má jméno Heroin.  Zní kladiv chór, zní z rakví beránků, nám vládne mor, má rád krev z červánků. Náš mocný král má jméno Heroin. Neskutečně pravdivej film o závislosti ()

Nataniel73

Tak toto je riadne hustý film. Autentický, depresívny a sugestívny snímok, ktorý treba vidieť. Pokiaľ sa majú točiť filmy s drogovou tematikou, tak by mali dosahovať aspoň takýchto kvalít. Atmosféra snímku je tak realistická, až som mal pocit, že tí herci sú vážne na drogách. Osobitné absolutórium patrí hlavnej herečke, ktorá to na svoj vek zahrala bravúrne. Na základe tohto filmu sa dokážem vcítiť do kože narkomanov a niečím podobným by som nikdy v živote nechcel prejsť. Toto by mohli kľudne premietať žiakom na stredných školách ako náučný a zároveň výstražný film. 80% ()

Marcecek

Nechápem ako mi mohol takýto kultový film tak dlho utekať, dozvedel som sa o ňom čisto náhodou a po zhliadnutí sa nestačím diviť akú kvalitu dokázali Nemci vytvoriť na začiatku 80. rokov. Doba priala disku, novým drogám, mladí chceli niekam patriť a David Bowie spieva o hrdinoch, ktorými asi sú, len do doby než si dajú prvú dávku. Už na základnej škole nám hovoria, že drogy sú svinstvo, z tohto hľadiska film ani predloha neprinášajú nič nové, ale spôsob akým je to podané a zobrazené je dechberúci, predstavte si naturalistickú, surovú, chladnú, špinavú a depresívnu verziu Trainspottingu, tu sa teda smiať nebudete, najhoršie na tom je, že toto je realita a stále sa to deje, ešte k tomu pripočítať kdo je v hlavnej úlohe - deti, prostitúcia a heroin, a to zúfalstvo, keď si povedia, že už začnú s odvykačkou a sami vedia, že je to len zbožné želanie, že takmer neexistuje šanca na záchranu. Absťák je tu zobrazený neprikrášlene, na tvárach hlavných protagonistov presne vidíte, či sú v tej chvíli čistí alebo nie, vidíte ako sa menia na zombie bez duše a smrť je pre nich vyslobodením. Klobúk dole pred tvorcami, drsnú a vážnu tému zobrazili tak drsne a vážne ako to len ide, David Bowie a jeho hudba je už taký bombónik, ale určite nie zanedbateľný. Jednoznačné doporučenie nielen pre adeptov na odvykačky. Bravooo! ()

kozice

Právě jsem to shlídla. Fakt super. Sice knížka byla mnohem působivější, ale i film ve mně zanechal takovej ten zvláštní pocit, kterej mám u filmů ráda. Pocit,kdy si člověk říká: Jsem dojatá?Zklamaná?Znechucená? Nevím,ale každopádně to byla síla. Když si uvědomim,že se to mohlo stát klidně mně. Je to fakt reálnej film, dost krutej,ale poučnej. Někdy si říkám, že by se tohle mělo vysílat ve školách. ()

Triathlet

Během sledování i po něm mi bylo opravdu špatně. Jsem opravdu rád za to, že jsem se nenarodil uprostřed studené války v městě, jako byl tou dobou třeba Berlín. Město hrůzy, zdá se. Šedivá sídliště, špinavé stanice metra, podzemní kluby, vestibuly...A feťáci všude kam se podíváš. V tomto prostředí vyrůstala i malá Christiane, a i ta už ve čtrnácti letech podlehla drogové závislosti. Proč? Ze zvědavosti? Kvůli společenské prestiži? Kdo ví...Jestliže chce někdo okusit tvrdou drogu, doporučuji nejdříve shlédnou tento film, v žádném jiném nejsou scény z feťákova života vyobrazeny tak naturalisticky a věrohodně jako zde. Myslím, že pak dotyčného přejde chuť...Zajímavé je, že Christiane se sice ze své mizérie vyhrabe, pak o tom napíše knihu, ale když má zase dostatek peněz, zpět zkouzne do světa drog...To také o něčem svědčí... ()