My děti ze stanice Zoo

• Západní Německo Christiane F. - Wir Kinder vom Bahnhof Zoo (více)

sa.r.da

Pocit, který jsem měla po zhlédnutí tohoto filmu někde uvnitř v sobě, se nedá jen tak popsat... ale kniha je kniha...udělala na mě větší dojem a možná mi zkreslila pohled na film...ale některý obrázky a scény si budu pamatovat ještě dlouho...do teď, když jdu po vlakovém nádraží, v každym druhym podivnym člověku vidím feťáka, co si chce na záchodkách střelit...byl to účel? ()

Anglofile

Drama, které je na motivy stejnojmenného románu. Filmová verze mne zklamala, přesto dávám tři hvězdičky za herecké výkony a celkový dojem z filmu. Celý film líčí, jak se Christiane F. zaplete zcela náhodou s partou, která bere drogy. Ona samozřejmě začne také. Film lehce dokumentuje, jak je snadné sklouznout do propasti, ze které nejde jen tak vylézt. Drogy byly všude, lehce k mání. Film dokresluje hudba Davida Bowieho. ()

TheRegres

Vo filme je vyborne zachytene to,coho je clovek pre drogy schopny a ako uplne a totalne cloveka drogy dokazu ovladnut,clovek vtedy uz netuzi po nicom,len po dalsej davke.Drogy vedia dostat cloveka na same dno spolocnosti.Knizka je urcite ovela lepsia,ale film hodnotim 5 hviezdickami,lebo takychto filmov nieje vela.Oplati sa pozriet si! ()

Liya

Kdysi jsem četla knižní předlohu, která mě úplně dostala. Film, ačkoli je oproti knize trochu zkrácen, a ačkoli trochu méně silný, pořád ještě dost silný na to, abych mu dala 5*. Skvěle natočené a zahrané (klobouk dolů před všemi herci, obzvláště však před Natjou Brunckhorst). Film bez jakýchkoli příkras či her na efekt ukazuje drsné bezútěšné prostředí a ještě bezútěšnější život hlavních hrdinů, kteří se vám dostanou pod kůži a vy to celé zažíváte spolu s nimi. Mám ráda tyto filmy, které jsou tak autentické, až připomínají dokument. A Němci takové filmy tedy umí... My děti ze stanice ZOO je jeden z nejlepších filmů, co jsem viděla. Rozhodně doporučuji! ()

kirmalee

Silně působící snímek, který říká, že drogy jsou opravdu svinstvo a co dokážou udělat postupem času. Ve filmu je vidět hodně situací-ovlivňování druhých, seznamování s drogami a poté dělání si naděje ,,já to zvládnu, zbavím se toho.,, Například narozdíl od snímku Requiem za sen tento film působí realističtěji a krutěji. ()

tykew4

Tak tohle bylo hodně velký zklamání. Knihu jsem četla předtím než jsem viděla film a musím říct, že ten je hodně ochuzenej. Chybí tam asi tak polovina informací, které jsou všechny obsaženy v knize a celkově jsem se do děje daleko víc vcítila při čtení než při sledování. Když tak vidím ty ostatní komentáře, tak by mě zajímalo, jestli je chyba ve mě nebo kde. ()

heroin88

Zo života 14-ročnej narkomanky a jej priaťelov. Nočný život a drogové peklo. Keď decká behajú nočným Berlínom a hrá hudba Davida Bowieho - Heroes, dostávam do žíl energiu a tiež mám chuť na všetko sa vykašlať a bezcielne lietať po nočnom meste a pomaly si nájsť cestu k tým najtvrdším drogám. ()

nihiliste

Chtěl jsem původně dát pět hvězdiček, ale bohužel film (jak už to bývá) nebyl zdaleka tak dobrý jako kniha. Ovšem nutno říct, že to ani jinak nejde. Nicméně velmi povedený, sugestivně natočený snímek, perfektně odkrývající životní příběhy a tragédie z ulic Berlína 80. let. ()

Lucina9

Jeden z dalších silných příběhů, který bohužel ukazuje skutečnost, která se děje všude kolem nás. Tento film nás zavede do Berlína kde se pohybuje spousta dětí, kteří mají problémy jak s drogami, tak s prostitucí. Jedním z nich je třináctiletá Christiane F. která nás po celou dobu provádí filmem i knihou. Vše je podle skutečné události a je to založeno na magnetofonových páskách, kde Christiane vypráví svůj příběh. Ukáže nám jak se k drogám dostala, provede nás svojí drogovou závislostí a uvidíme jak někteří narkomani mohou skončit. ()

Black1e

Film o drogách podaný tak realisticky, až z toho mrazí..když jsem ho viděla poprvé, byla jsem zhruba ve stejném věku jako hl. hrdinka..tehdy by mě ve snu nenapadlo, že by mohl někdo v mém věku brát drogy..o pár let později byli drogy všude kolem - ne že by mě tento film zrovna odradil drogy zkoušet, ale jako varování za zmínku stojí. Líbí se mi i po letech, přesvědčivé výkony, velká míra deprese..a skvělý Bowie ()

marcelita

Nečekám,že film bude uplně stejně dobrý jako knížka,ale kdybych ji nečetla možná bych tomu ani neporozuměla.Je to katastrofálně natočené,nedává to smysl,jednou si ,,střelí na hajzlíku"střih a hned je závislá už nějaký ten pátek?Dalo se to vysvětlit mluvenou formou vyprávěče,nebo titulkama stylu ,,o pár měsíců později",ale nic takové se nestalo a já jen nechápavě hleděla jak rychle ten film jede a pkud si myslíte,že je dobrý-což teda nechápu,tak si opravdu přečtěte tu knihu.I pro nečtenáře je myslím celkem tenka a já ji sfoukla za 4dny-což není moc. Dávám slabé za dvě-protože filmová adaptace byla pro mě prostě průser!!! ()

ES13

Naprostý drama. Aspoň pro mě. Líbilo se mi, že je film ze ,,starších" let. Jak se z nevinné holčičky dokáže vyklubat troska, šlapka (když to řeknu hnusně) a prostě spodina. Bylo v něm vše. Zábava, radost, láska ale i tragédie. Pro mě jeden z nejlepší ,,drogových" filmů. ()

Morgane

Silný, realistický a kvalitní film, který by měl vidět každý teenager, výborný výběr hercůi jejich výkony. Na druhou stranu však film zobrazuje pouze torzo příběhu, který najdeme v knižní předloze. Chápu, že se do něj nevejde vše, co najdeme na 270 stránkách, ale ocenila bych, kdyby kladli scénáristi větší důraz na Christianinu cestu k drogám a na její vztah s matkou. Tato témata představují velkou část knihy a příběh je neúplný, zůstanou-li opomenuty. ()

snookiest

Knihu jsem sice necetla, ale musim uznat, ze film byl na 80 leta velmi dobre natocen. Ke knize se v blizke dobe dostanu, musim si trochu procvicit nemcinu. Posledni zpravy o Christiane F. jsou, ze je opet zavisla na heroinu. ()

werca.fly

Tento film je pro mne kolosálním zklamáním! Každý, kdo četl knihu to jistě potvrdí. Vynechání podstatných detailů byl dost velký zásah do celého příběhu a změnil tak od základu podstatu celého děje. Film se tak stal průměrným až podprůměrným "trhákem" pro mladé adolescenty, kteří si po shlédnutí v klidu půjdou "šlehnout" za první roh. ()

Milonak

Knihu jsem četl dvakrát a musím říct, že mě absolutně vtáhla do feťáckého světa - je skvělá. Bohužel to stejné se nedá říct o filmu, na který jsem se těšil. Jediné štěstí je, že jsem nejdříve četl knihu a věděl jsem, o co ve snímku přibližně jedná. Pokud by tomu tak nebylo, tak bych dal jednu *. Film je totiž poměrně dost nudný, vynechává z knihy dost důležité okamžiky a celý působí tak nějak zmateně a nesouvisle. Jak jsem již uvedl - velké množství je vynecháno, na druhou stranu jsou některé scény zbytečně roztahané a pro samotný příběh ne moc významné. Naprosto mně zde chybí jakékoliv ztvárnění (popisy) Christianiných pocitů po jednotlivých dávkách, které jsou naopak v knize často citovány a velice sugestivně přibližují čtenářovi (bohužel ne divákovi) "vývoj" Christianiny závislosti, která je stěžejní v celém příběhu a vlastně naznačuje, jak hluboce do drog postupně klesá. Je to škoda, film má více jak 2 hodiny a určitě ho při této minutáži šlo natočit mnohem lépe. V některých komentářích jsou kritizovány herecké výkony, s čímž nemohu souhlasit - typově jsou herci velice dobře vybráni a i jejich občasné "neherectví" je na místě - takhle nějak skutečně mohli feťáci vypadat a chovat se. Dvě hvězdy dávám za atmosféru té doby a taky díky tomu, že to není na odpad. ()