adams89

Carpenterova klasika si o prequel určitě říkala. Otazníků kolem norských polárníků bylo dost. Výsledek mě příliš nepotěšil, ale ani nepřekvapil. Atmosféra a napětí žádná sláva. Všechno takové očekávatelné a bez šťávy, ale snad ještě v mezích průměru. Mrzí me, že se herecké obsazení tentokrát neobešlo bez ženské přítomnosti Ještě že tu a tam zazněla ta norština. Dojem mi vylepšila závěrečná scéna, na kterou tak dobře navazuje verze z roku 1982. ()

Jizni Tlapa

Nápadem s hereckým obsazením "neznámých", poměrně dotaženou hudbou a vcelku vyvedeným zakončením lehčí nadprůměr, který, když necháte plavat klasiku osmdesátek s máničkou Russellem a neporovnáváte, místy opravdu překvapí. Naprosto od VĚCI je pak rozhodně scénář a "maskéřina", která není vůbec ničím výjimečná! ()

A.L.E.S.

Nesnáším remaky a tohle je další důvod z nich, jak úspěšně zlikvidovat starý originál. Tenhle film nepřinesl nic nového. Je hezké, že tam bylo tolik lekavých scén (tak lekavých, až se jeden starý pán v kině vedle mě cukal v křesle), že "věc" byla i nápaditá. Ale přesně takhle to dopadá, když někdo neví, co má roupama dělat. Tenhle případ ještě dopadl dobře, ale běda, jestli nějaký nenechavec natočí něco podobnýho. Přijde mi to, jako kdyby režiséři neměli co točit, tak si vybírají tohle. Jak říkám, nic nového to nepřineslo. Až na nové triky a herce to bylo úplně stejný. ()

Mrkvič

Na "původní" Věc to skutečně ani zdaleka nemá. Stejně jde ale v současné době ve svém žánru o nadprůměr. Atmosféra je fajn a pár postav se do paměti alespoň trochu dokázalo zapsat. Asi nikdy jsem nezažil tak příjemné pokoukání při navázání na něco, co tak prostě být musí. Takže film plní svůj účel. Tím je pocta předloze a okamžitá chuť si klasiku pustit znovu, abych si ověřil detajly. ()

SantaKlaus

Nechápu co tu většina čekala od toho filmu .... jasně že puvodní Věc z r.82 byla je a bude lepšejší ale musite přece uznat že se Věc Heijningenovi povedla jak po stránce atmosféry tak i akce ... škoda jen za ty slabe počítačové efekty ... ()

Honzíno

Tři hvězdičky zachraňuje hodně povedená hutná sekvence někdy kolem hodiny stopáže filmu a závěrečná prolínačka během závěrečných titulků, která dosešívá potřebné nitky s Carpenterovou verzí. Jinak těžkej nestrašidelnej průměr se snažícími se herci, kteří bohužel místy tápou po nevyužitém potenciálu. Ale worth seeing, to jou. ()

Liznic

Kupodivu celkem povedené. Sice to hrozně vyžírá Carpenterův film, ale má to atmosféru, líbivý vizuál a ty triky taky nejsou špatny. Pokud by více remako-prequelo-sequelů vypadala takhle, jenom dobře! ()

PabloFuentes

K tomuhle filmu jsem přišel neposkvrněn jako panenský sníh. Věděl jsem, že v roce 1982 byla natočena původní verze, věděl jsem, že tam byl jakýsi zlý tvor, co všechny zabíjel a věděl jsem, že se jedná o prequel událostí z původního filmu. Tím to hasne. Vkročil jsem tedy do onoho světa pod ledem a musím říct, že se mi to líbilo. Hudba fajn, příběh takový klasický. Nic co by vyloženě ohromilo, ale ani nic, co by urazilo. Den na to jsem si v premiéře pustil původní film a v tu chvíli jsem pochopil, že musím smeknout před tvůrci tohoto díla. Je vidět, že se chytli absolutně všech vodítek, které jim původní film dal a zcela ladně je propojili tak, aby vše dávalo smysl a ladně do sebe zapadlo. Ať už se jedná o věc s dvěma tvářemi, tu velkou vyřezanou část ledu v místnosti, vesmírnou loď, sekeru zaraženou do stěny atd. atd... Co mohli, to využili a tak, i když je mezi filmy rozdíl 30 let, navazují na sebe, jakoby je natáčeli zároveň. Hlavně pak ty finální titulky. Ještě by se mohla setkat zdejší hlavní hrdinka s hrdiny z původního filmu a vzniknout tak třeba dvojka. Vždyť nějaká ta věc se vždycky najde. ()

Mr.Bulanek

Ze začátku jsem měl pocit jako bych se díval na Vetřelec vs. Predátor, ale bylo to naštěstí jenom chvíli. Kdyby nebyla natočena výborná Věc(1982) tak bych asi šel s hodnocením výše. Takhle nebylo slabé napětí protože sem si celou dobu říkal, stejně všichni umřete. A Věci byly na můj vkus velmi přijatelné, nic vyloženě brutálního. Ale ten konec. Jako kdyby si scénarista na konci řekl, tak a máme to za sebou, věci zničené. Ale ono to má vlastně navazovat na Věc(1982). Tak uděláme titulkovou scénu a na Kate zapomeneme. ()

Bobik9

Neviděl jsem původní film z roku 1982. Tenhle prequel mě na něj rozhodně nenavnadil. Věřím, že s rozpočtem se dalo udělat více. Efekty se mohly udělat lépe a obsazení mohlo být PODSTATNĚ lepší. M.R.Winstead je naprosto nezajímavá a nicneříkající. Joeal Edgerton není špatný, ale dokáže zahrát lépe, nicméně stále byl nejlepším, co ten film má. E.Ch.Olsen, naprosto na nic. Zajímavý pro mě byl i Kristofer Hivju (divoký z GoT), kterého jsem v jiném filmu neviděl, a tak bylo příjemné vidět, že se vyskytuje i jinde. Všichni ostatní herci byli pro mě naprosto totožní a nezajímaví. Příběh byl příliš jednoduchý a jednotvárný. Ke konci už jsem nezvládal sledovat. Velmi slabé. ()

Johnny.ARN

Neni zlé. Síce ma to nenamotivovalo pozrieť si pokračovanie, ale na to že je to Bčko má to solídne efekty, rýchly spád, akciu a fakt škaredé zrúdy. 3 z 5 ()

T-pack

Že to bude mít film těžký bylo jasný každýmu, kdo viděl originál. Co Carpenter v původním filmu neměl, to si patřičně vynahradil jinými věcmi. Atmosféru budoval důkladně jako pyramidu z karet, postupně pak začal točit i knoflíkem pro přidání paranoie a stíhy. Nová Věc na to jde úplně nevídaným způsobem - zdroj hororu je znám hned od začátku, i obludku ukážou rovnou z kraje v celé své digitální kráse. Pocit nebezpečí proti ostatním (ne)lidem vysune film na vrchol, aby se pomalu sunul zpět k survival thrilleru až do posledních minut. Stačí při tom letmý pohled na osádku základny a dá se pěkně vyčlenit trojice, mezi kterými se bude rozehrávat poslední partie a jeden nemusí být génius, aby přišel na osobu, která přežije. Na to, že jde o hollywoodský debut režiséra, to smrdělo hollywoodem jako smrdí spálené maso. Kdyby totiž nestačilo vše, co jsem dosud řekl, máme tu ještě partičku lidí procházející se hořící základnou s klidem ledovým jako vše-obklopující ledovec, prvoplánové lekačky, nelogické chování postav a ječícího mimozemšťana, který ovládá vesmírnou loď, ale plazí se nahatej po zemi, neumí přijít na účinnější způsoby zabití člověka, než je sežrat ho i s botama a s obstaráním alibi ve formě plomby do zubu si taky hlavu neláme, tak pak není divu, že jeho padesátou reinkarnaci zase spálí na troud. Naštěstí hůř už nebude. Američani chybět nemohli, o tom žádná, ale představte si, že je tu krom toho i spousta Norů a dokonce, proti všem předpokladům, nepoužívají Angličtinu, když nemusí! Z herců ani postav vám na nervy nepoleze asi nikdo a z tvůrčího týmu už jen pro fakt, že Věc uchopili dostatečně citlivě a místo zprznění Carpenterovky remakem zůstali u prequelu. Co se stalo s posledním přeživším protagonistou už je mi celkem šumák, když se film blížil ke konci, čekal jsem na TEN závěr (všichni, kdo znají původní Věc vědí) a když naskočily titulky, nastoupila zuřivost následovaná fantastickou úlevou a musím říct, že co se závěrečných titulek týče, má tenhle film asi ty nejlepší, co jsem viděl. Věc 2011 má své půvaby, ale má taky své neduhy, kterých si budou všímat především fandové Kurta Russella v hlavní úloze. Pro mě zdařilý průměr. ()

Monoxid

Tak zaprvé, v hororech se nevyznám. (Takže pokud vy ano, může to být příčina případného nesouhlasného názoru. ; ) Zadruhé, 'originál' jsem neviděla. Zatím. A teď k Věci. Spoustu jsem jim toho nevěřila, například posvátnou hrůzu z monstrózního mimozemšťana či tak 50% případů smrti v očích. Ale hlavní hrdince jsem celkem fandila, její inteligence byla pro mě celkem uvěřitelná a chladná hlava a vůdcovské sklony pochopitelné. (Vlastně se tam objevily dva exemplární případy extrémního ženského charakteru - opačného.) Pravděpodobně se mi tahle věc nadlouho do paměti nevryje, ale než zapomenu, jak jsem se tetelila při záběrech na nedozírně rozsáhlé zasněžené antarktické pláně, nějaký čásek potrvá. ()

Cushing

Nepůvabné, eklektické, nepůvodní, a to očekávatelně, jenomže zoufale. Ale teenageři se v kině nebo při domácím kině můžou zuřivě líbat, o tom žádná a přejme jim to. Před třiceti lety by to byla pecka, dneska jen další malý očipovaný turbomotor, kolik jich ještě bude. Norové sympatičtí, ale jaksi... nahraditelní, že. Příště to budou Finové. Anebo Kazaši. Vobluda se zjeví kdekoli. PS. Poznámka k Zeckovi: Všichni Norové umí anglicky. To je Pravda. Ve Skandinávii totiž nedabujou cizí produkce a ve škole se anglicky učej jak magoři. Ti se maj. ()

Akumulátor

Z původní Věci z r. 1982 bylo zkopírováno co šlo. Ani počítačové triky nebyli moc povedené. Přesto dávám vyšší hodnocení, jelikož svůj žánr horor film splnil dokonale. Skvěle načasované "lekačky" u kterých jem se opravdu bál (což se mi u hororů nestává příliš často). Taky jsem se často lekl leknutí diváka na vedlejším sedadle v kině... ()

venison

Jedničku s Kurte Russellem jsem neviděla, tak nemám s čím porovnávat, ale takhle dvojka mi přišla jako jedna z mála lepších sci-fi hororů :-) ()

noriaki

Další, tentokrát už třetí adaptace skvělé povídky Johna W. Campbella. Zatímco první verze je sotva něco víc než dobrodružné sci-fi drama, Carpenter ze stejného námětu natočil mrazivý paranoidní horor dotýkající se dokonalosti. Nový režisér a nový přístup, řekl si Matthijs van Heijningen a film pojal jako akční sci-fi horor s lehkým nádechem psychologie. Vědom si toho že nastavená laťka je pravděpodobně nepřekonatelná, změnil i úhel pohledu a zaměřil se na události předcházející celému ději. Jenom takhle se mohl vyhnout všeobecnému odsouzení fanoušků kultovní klasiky. To mu sice nevyšlo až tak úplně podle plánu, ale ve všem ostatním uspěl. The Thing verze 3.0 není špatný počin. S jiným názvem a zápletkou by to byl ceněný snímek, takhle musí přetrpět těžký život méně úspěšného sourozence. ()

uiu

Fanoušky původní Věci nenadchne ale nejspíš ani nepotěší. Ten zbytek se příjemně "pobaví" u napínavého horůrku, kde nikdo není takový, jaký se zdá být. Pokud neznáte původní "jedničku", nejspíš o to lépe, protože film nenabízí nic nového. Narozdíl od předchozího filmu ale film nestaví na paranoie výzkumníků, ale na speciálních efektech, což je škoda. Někteří tu píšou, že zde hrají neznámí herci, kteří se do paměti divákovi nezapíšou... no já si moc dobře pamatuju blonďáčka z Bulšitu (E. Ch. Olsen), barvu vlasů měnící přítelkyni Scotta Pilgrima (M. E. Winstead) a "Warriora" Joela Edgertona... a to na ksichty většinou pamatováka nemám. ()

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu