Carol Pifková

Najskôr som ani nevedela, že tento film predchádza tomu z roku 1982. Stále mi tu strašne veľa vecí nesedelo. Hlavne ľudia. V starej boli na začiatku dvaja Nóri, tu boli dáky Američania a strašne hustá žena, ktorá mi išla na nervy. Našťastie tam bol ten koniec, ktorý bol vlastne začiatok. Chápeme sa ne? Bohužiaľ pri tomto filme platí, že CGI efekty nie sú všetko. Vec, či už psovec, vecočlovek, či hocičo iné spojené so slovom vec,v predošlej verzii vyzerala lepšia. Aj staré môže byť dobré. Uznávam však toho zlepeného double-vecočloveka. Ten bol super. Scéna na vesmírnej lodi ma nudila asi najviac z celého filmu. Vlastne nudilo ma tam toho viac, ale toto najviac. No a preto 2*. ()

Anderton

Ďalší monster horor s Mary Elizabeth Winstead, ktorý ma nepresvedčil. Teda ani The thing, ani tohtoročný 10 Cloverfield lane. A nepresvedčila ma ani ona. K Sigourney má rovnako ďaleko, ako tento film k verzii z roku 1982, ale aj tej pôvodnej. Ak by sme sa na konci neobjavili v priestoroch, ktoré sme s Carpenterom nenavštívili, nebolo by tu vôbec nič nové. Ale aj tam je to skôr sklamanie. Napadá ma porovnanie s doslovným remakeom Psycha. ()

Kothy

Poněkud slabý prequel. Atmosféra celkem žádná. Triky to nezachrání. Na starou Věc to prostě nemá... ()

boshke

Tenhle film má jedinou zásluhu - díky němu jsem si pustil Věc z dvaaosmdesátého. Zároveň je zřejmě jediným americkým filmem, kde nejen že neplápolá americká vlajka, ale místo ní plápolá vlajka norská... Atmosféra v porovnání s originálem mizivá, v podstatě nulová. Snad nejsilnějším okamžikem byly titulkové prostřihy na závěr. Krom nich stojí ještě za řeč "plombová" scéna. Jinak se projevují snad všechny symptomy komerční pakárny. Uřvané (hlasitost pro nahluchlého seniora), blbé, stupidní... 30% ()

AllShallFall

Nebudu to srovnávat se starší Věcí. Protože samozřejmě kvality stejné nikdy nedosáhne. S tím jsem počítal. Ze začátku to přišlo dost rychle a nějak jsem byl malinko zklamaný. Počítačové efekty byli docela průhledné. Některé scény byli i zkopírované. Ale i tak jsem u filmu byl dost napjatý. Zhodnotím snímek tak jaké jsem z něj měl pocity bez ohledu na něco, co tomu předchází. Atmosféra - super. Herci - dobrý. Zápletka - ujde. Rozulení - zbytečně rychlé pak to byla jen vyvražďovačka. Efekty - ujde. Chtěl bych dát 5 hvězd, za to, že zrovna tenhle žánr se mi moc líbí. Ale i přesto, že jsem byl v celku spokojený, dám jisté 4. Malinké zklamání tam přece bylo. Jinak i souhlasím i s komentářem Venouse666. ()

StevenW.

Film který je důkazem toho že některé VĚCI je lepší nechat u ledu.Přesto že celý film se odehrává na Antarktidě,nebudete se nudit ani minutu,atmosféra některých scén by se dala krájet a stále čekáte kdy to na vás zase "bafne".Konec filmu přesně navazuje na verzi filmu Johna Carpentera z roku 1982.Dobrou práci odvedl i skladatel Marco Beltrami i když Ennio Morricone je stále lepší. ()

teutates

Počátek? Můj problém nejspíš bude, že jsem původní Věc viděl pár let zpátky a tady s tímhle se moje myšlení jaksi nedokáže vyrovnat. Jako chtěl jsem jít na Aljašku čistit ryby, ale jako fakt, v rámci osvěty a prostě mezilidských vztahů, ale abych ještě tam natrefil na takovou příšeru, ktera ječí na plné kule a jediné co umi, je ubližovat milým lidem? Stojí mi to za to? No nestojííí... Můj odborný názor je, tož nejde to ani bohu porovnávat, nejde prostě a ke všemu? (Vidite, kolik je tu otazníků, to je ten cely problém... strašně moóoc). Nemám důvod tady hulákat, proč taky, no už je to nějaká ta noc, co jsem tady tu Věc (ehm) viděl a pořád jen slyším v uších něco ve stylu aaaavrrrr aaaavrrr v různých frekvencích, je toto normální? ach jo 3/10 ()

swamp

Seč se tvůrci snaží zachovat dekorum původního filmu a rozhodně nemají snahu sesadit (což by působilo směšně) svého bratříčka z roku 1982 z piedestalu, místy to skřípe a nudí. Dějově snímek původnímu filmu předchází, což je zajímavý nápad, ale napětí mi zde prakticky chybělo. Chvílemi zbytečné prolongace, místy jsem se ztrácel, kdo že na základně ještě pobíhá, kde je ten chlápek, co šel pro chlast apod. I když to vlastně byl docela koukatelný průměr, tak vzhledem k tomu, že verze z roku 1982 prostě a jednoduše existuje, nemůžu dostat z hlavy myšlenku, že toto je prostě úplně zbytečný film, protože oproti svému předchůdci není nijak inovativní. Škoda.. potenciál tam byl. ()

Campbell

I když teď hrozí že mě plno lidí odsoudí, tak to musím íct, původní Věc nějak moc rád nemám. A tak jsem do tohohle šel s tím že by to mohlo bejt lepší. A víte co? Jo bylo. Sice tu nebyla taková silná atmosféra jako má původní Věc, ale z nějakého důvodu mě to uspokojilo více. Efekty jsou špičkové a i když tu chybý nějaká krvavější scéna, tak se mi líbilo jak se řeší kdo je nakažen a kdo ne. Navíc tu máme sympatické herce v podání Edgertona a sexy Winsteadové. A další herci ode mě mají taky plus. No a samozřejmě nesmím zapomenout na parádní hudební podklad od Beltramiho. Samozřejmě nedosahuje takových kvalit jako původní ale je kurňa poslouchatelná. Za mě palec nahoru já si film užíval, jeden z těch lepších remaků(díky bohu že se ho neuchytilo Platinum dunes. Jo jen tak mimochodem vím že je to prequel, ale myslím že remake tomu sluší víc). ()

Geralt z Rivie

Až na konci jsem pochopil, že se dívám na počátek, a proto jsem nadmíru spokojený. Věc je určitě lepším filmem, ale je pro mě až moc starý. --- KINO ()

predators

Slušná zimní atmosféra, neplést s vánoční, tak trochu kopírující Resident Evil alespoň co se příšerek týče. No, v onom zubním testu bych obstál... 65% ()

Slartibarkfast

Tak tu máme konečně prequel ke slavnému filmu The Thing (1982), který byl naprosto děsivý a úchvatný. Bohužel, zde musím souhlasit s mnohými komentujícími, když přiznám, že tento nedosahuje takových kvalit a pach komerce a amerikanizace tu vyloženě smrdí na každém rohu. Vytratila se klaustrofobická paranoia a strach o holý život v takové podobě, jak ho známe z původního filmu. Mistrné efekty z původní Věci zde nahradil počítač a je to znát. Vytratila se původní "jiskra". Holt není nad pravý oheň a těla věcí ve skutečných plamenech. Jak zde též kolega verbal podotkl, pocit z norské osádky stanice byl více či méně roztodivný. Všichni se nechali rozcupovat během pár minut filmu a tak se odtud vytratila i ta poslední zábavná složka, kdy Kurt Russelů pobíhal s plamenometem po základně a naháněl toho tvora, namísto toho, aby byl sám naháněn a tvářil se při tom, jako náctiletý idiot s bobkem v kalhotách, jak tomu bylo zde. Těž by mě zajímal osud slečny paleontoložky, která byla jediná prudce inteligentní a zasloužila si přežít (?). Zřejmě do dalšího dílu. Abych ale jen nehanil, líbilo se mi pár návazností na původní Věc, které jaksi stmelily tyto dvě záležitosti do sebe a vůbec jsem byl nadšen, že moje stará dobrá Věc byla opět oživena ze svého popela. Nicméně skvělé herce a staré dobré efekty zkrátka nelze nahradit, takže dávám smířlivých 65% ()

cukorek

Každopádne mi okamihy, keď z mimozemského stvorenia, alebo z pretransformovanej beštie vyprsklo smrtiace chápadlo pripomenuli votrelca. Celé to bolo dosť priehľadné, takže takmer nič ma nezaskočilo natoľko aby som mal od strachu zimomriavky, napriek tomu jednoduchá a účinná taktika nesklamala - čím sa okruh ľudí zmenšuje tým napätie rastie a vyhrotené situácie pribúdajú. K dokonalému napätiu tam ešte chýbalo viac emócií, ale veľmi oceňujem, že nie raz a nie na krátko bola v scénach odhalená podoba nakazených ľudí a ich končatín, ktoré boli dobre realisticky podané. 60% ()

PetrPan

V podstatě naprosto to samé s lepšími triky, horšími herci a horší atmosférou. Jeden z těch snímků co mohl být lepší, ale taky mnohem horší, nečekal jsem nic převratného a celkem slušně jsem se i přes tu fádnost bavil. Malý SPOILER: Ten Lars byl totální trotl, ta "věc" se nedá zastřelit, ale stejně na ní tady na konci a v roce 1982 na začátku střílí jak zběsilej. ()

Arsenal83

Film využíva starú osvedčenú značku, ale využíva ju dobre. Síce neprináša nič nové, na druhej strane nič nepokazí a dobre v rámci žánru zabaví. A to môžeme vo vlnách remakov len oceniť, pretože drvivá väčšina z nich splní len jeden cieľ - dobre zarobiť. ()

Tomco

Tvorcovia sa nemusia hanbiť. Pocta pôvodnému filmu, ako sa patrí. Stop Remake-om, toto je určite prijatelnejšia cesta. Vykrádačky mi nevadili, atmosféra, ako prasa - SPOILER - záverečný odkaz psiskom navodil zimomriavky. 80% ()

Claw

Je to zábavné, napínavé, má to spád, příšerky a jejich "anomálie" jsou docela cool, i když digitální samozřejmě... Akorát mi přišlo prostě jako u všech dnešních "rychloremaků" úplně prázdné prostředí, nudné herecké výkony, postavy mi k srdci nepřirostly. Jako by tomu něco chybělo a já prostě nevím proč a co? Fakt nevím, bavil jsem se, neodbíhal, nepauzoval, ale nemělo to tu pravou šťávu, takové to nadšení... s verzí z roku 1982 se nedá samozřejmě srovnávat... Ale nedopadlo to špatně. /55%/ ()

Rocky62

Je vidět, že tvůrci budou nejspíš realisté, když se rozhodli zpracovat prequel místo remaku. Snažili se držet svých hranic a stvořili vcelku důstojné "pokračování", které i přes své chyby žádnou ostudu The Thing(1982) nedělá. Pozitiva: Heijningenovi se dle mého názoru podařilo vytvořit docela hutnou atmosféru(i když ve výsledku to má blíže jen k obyčejné vyvražďovačce), což je největší plus. Pak bych vyzdvihl technickou stránku, efekty jsou poctivě odvedená práce, rozhodně se divák nemusí obávat "efektů" jaké nabízí společnost Asylum. Tady už však pozitiva končí. Co jsem nemohl vystát, tak to byly hudební motivy, které jsou totožné z Carpenterovy verze a nejen motivy, ale i další aspekty( sekera ve dveřích, dvě tváře věci, zničení vrtulníku atd. Pokud si režisér myslel, že se tím kvalita zvýší, tak bych mu doporučil pobyt v lázních. Co se týče herecké stránky, tak ta mě nechala zcela chladným. Postava Elizabeth Winstead je dost klišovitá a další postavy mi nepřišly nějak řádně charakterově propracované. Není to ostuda, ale úspěch taky ne. 55% ()

Vitason

A je to tu zase. Tuhá zima, uzavřené prostory, svíravá nejistota. Nové Věci rozhodně nechybí úcta ke Carpenterově klasice, to ne. Ale taková atmosféra nebo logika děje, včetně návaznosti na původní film, ty už se někam vypařily. Problém je v tom, že Věc: Počátek prakticky nepřináší nic nového a příběh tak hodně kopíruje originální verzi, takže je jasné, že ani atmosféra nemůže tolik fungovat, když už jednou víte, o co jde. Na verzi od mistra Carpentera bylo právě úžasné, že člověk pořád přemýšlel nad tím, kdo že se vydává za někoho, kým není. A strach z neznámého, ty pulzující obavy, že vetřelec s tváří vašeho nejlepšího přítele může kdykoliv zaútočit, ten z filmu doslova dýchal. Nic takového se u Počátku neděje, protože jakmile dojde na jakoukoliv konfrontaci, jakmile se objeví byť jen stín podezření, tak mimozemšťan okamžitě zaútočí. A místo podezřívání každé druhé postavy jsem pořád musel přemýšlet pouze nad tím, jak se brácha E.T.eho stihl tak rychle přeměnit, pořád jsem se snažil dopočítat, kolik že těch Věcí vlastně na základně je atd., což pro film rozhodně není dobrou vizitkou. A tomuto dojmu rozhodně nepomáhá ani herecké obsazení. Ne, že bych měl něco proti statným blondýnům ze Skandinávie, ale ti Svenové mi přišli hrozně stejní a orientace v ději bylo právě o to horší. Bezpečně jsem poznal jen Mary Elizabeth Winstead, na kterou se sice krásně kouká, ale do tohoto čistě chlapáckého filmu se příliš nehodila. Pochválit bych rozhodně měl triky, které jsou správně nechutné a špatné a svou kvalitou tak odkazují na Carpenterovu verzi, jenže jejich problém tkví v tom, že se s nimi příliš nešetří. U Carpentera jste museli přemýšlet, jestli jste během těch pár vteřin opravdu viděli to, co jste viděli. To tady nehrozí, tady si všechny ty nohy, ruce, hlavy vychutnáte do sytosti, jenže tím odpadá pocit hrůzy a přichází pouhé znechucení. Ve finále bych film shrnul do dvou otázek. Jedná se o ostudný remake/prequel? To rozhodně ne. Jedná se o zbytečný remake/prequel? Ano. ()

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu