Nezvyklá romantická komedie o lásce a osudu přináší příběh mladého reklamního textaře (Joseph Gordon-Levitt), který až dosud zoufale a bezúspěšně hledal dívku svých snů… A teď to vypadá, že by jeho nová kolegyně Summer Finn (Zooey Deschanel) mohla být tou “pravou”. Ale 500 dní jejich nekonvenčního vztahu dokazuje (na přeskáčku), že cesta ke štěstí může být nepředvídatelná, nekontrolovatelná — a neskutečně zábavná! (Magic Box)

Arsenal83

Film, ktorý vás presvedčí o relativite lásky. Zaujímavo réžijne koncipovaný, dejovo síce skáče z budúcnosti do minulosti a naopak, nijako vás to ale nerozhádže. Tento krok považujem za šťastný a nápaditý. Veľmi dobre boli zvolení herci, utrápený Gordon- Levitt (ktorý sa k roli dostal len “vďaka” smrti Heatha Ledgera) a sebaistá Deschanel tvoria skvelú, niekedy až protikladnú dvojicu. Už na začiatku ste oficiálne upozornení, že nečakajte šťastný koniec a predsa bude ten koniec ozdobou celého snímku. Romantika špeciálneho druhu, kde sa zaľúbi milý chlapec do emancipovanej ženy, no napriek tomu je to veľmi milé a s prekvapivým zvratom a ponaučením. Čo rozhoduje o skutočnej láske? Osud, náhoda? Film kladie aj tieto filozofické otázky. ()

Slarque

Nejlepší vztahová (romantická se mi zdá nepřesné) komedie posledních let. Chlapec potkal dívku... a co z toho bylo. Výborně napsané postavy (nejen obě hlavní, ale i celá řada vedlejších), perfektní dialogy, hravá režie, sympatické obsazení. Prostě parádní kousek, který ani v nejromantičtějších pasážích nepřestává být komedií (90%). ()

Happens

Tak tohle opravdu není zamilovaný film, krom toho, že většina žen v tomto filmu trpí syndromem ženy (nevědí, co chtějí a rozhodují se pouze na bázi pocitů, ne na základě racionálního posouzení situace), se tento film řadí mezi špičky žánru. Co se týče mě-tento film jde do mé topky. Perfektní dialogy, situace, věrhodnost, herecké obsazení, atd. 5 Hvězdiček ()

Bachy

Mám dobrou náladu, dávám 5 hvězd. Bavilo mě to, bylo to svěží jako..hrušková Dobrá voda a Joseph Gordon-Levitt je sympaťák, ačkoliv má zvláštní ofinu. Jsou snímky, ze kterých se dvacet dní vzpamatovávám. Jsou i snímky, kde rovnou cítíte důležitost zvoleného tématu. Jsou i snímky, kde revolučnost a významnost díla je cítit z každé scény. 500 dní není ani nic ze jmenovaného, ale když máte po filmu skvělou náladu, celé je to krásně svěží, nápadité a není, co vytknout...šup s vysokým hodnocením. ()

Rocky62

Příběh o nejistotě ve vztahu a o lásce s příjemnou Z. Deschanel, který je sice, co se týče romantiky zdařilý, ale na můj vkus je humorná stránka filmu slabší. Za 2 věci jsem však filmu vděčný. Byl jsem spokojen se závěrem filmu a také mě potěšil názor Summer, se kterým se ztotožňuji:Vztahy jsou komplikovaný a lidem jen ubližujou, k čemu jsou? Jsme mladí...užívejme si dokud můžeme a vážný věci nechme na pozdějc. Líp bych to neřek. 70% ()

LoLaa

Podle mě nejlepší film o lásce a o životě takovém jaký je:) Bezesporu není jako žádný z ostatních romantických přeslazenýh filmů. V roli Summer jsem si Zooey "zamilovala" a Joseph mě velice překvapil, až budu příště hledat film na zhlédnutí, jistě uvítám stejné herecké obsazení jako v 500 dní se Summer, pochybuji však, že bude dosahovat stejných kvalit, jen těžko si dokážu představit dokonalejší film. ()

Chrustyn

Viděno po nějakých 3 letech a jelikož jsem si od té doby něco zažil, musím přehodnotit pohled na tuto výbornou romantiku. Celý film prakticky bezchybně zpracovává obrovskou lásku i bolestný rozchod mladého páru, kde on ví co chce, ale ona bohužel ne. A jelikož to tak je i ve skutečném životě musím (i z vlastní skutečnosti) napsat, že se jedná o jeden z nejreálněji zpracovaný film daného žánru, který je navíc výborně zahraný a doprovází je bezchybný soundtrack. ()

SeBig

Rozhodně zajímavý romantický film. Originální svím příběhem. Akorát to mohlo mít lepší konec, který mě zklamal. ()

klerik

Predsa len som čakal viac. Síce to má nádych reálnejších romantických filmov (ZBUCHNUTÁ, 50/50), ale scenár je skrátka príliš jednoduchý. Pár nápadov poteší (realita vs. očakávania), ale nemôžem sa tváriť, že som tam našiel nejaký presah... ()

iamek

Zklamání. Způsob vyprávění mi neseděl a někdy jsem se docela ztrácel. Aspoň se povedl casting a jen díky němu jsem snímek bez problému dokoukal. ()

marhoul

Takhle si představuji romanci! Skvělý scénář, příjemné obsazení, vtipné oddělení epizod počtem dnů, vztah jako na tobogánu a to vše podmáznuté výbornou hudbou. J. Gordon-Levitt na mě působí velmi slibným dojmem. Těším se na jeho další role! ()

mcb

Pozvánka na 500 dní jako do jiného světa. Nekompromisní facka všem limonádovým a cukrovou vatou prolezlým omalovánkám, které jsou od reality vzdálené asi jako Summer od pochopení lásky. Nádherný (ne)příběh nesoucí se na tenké hranici radosti a stesku dává hlavním hrdinům "zabrat" na celé škále od uplného přijetí až k absolutnímu odmítnutí. Nesmělý a hodný Tom, který by pro svou lásku udělal vše na světě a tak trochu poblázněná Summer, která přece na pravou lásku nevěří a bere Toma jako "dalšího". Jenže on je do ní zamilovaný. Stačí to? Jako reflexe a plynoucí koloběh vztahů funguje film výborně. Střídající se dny ubíhají jako léto, které se nevyhnutelně blíží k podzimu a ukončuje tak další "letní" etapu dvou lidí. Zde může snímek mírně nabádat k tomu, že "všechno dobré jednou končí a to lepší ještě jen začíná", ale zdání může klamat. O tom ale není. Je o náhodách a jejich následcích. Stejně jako Tom i divák na konci pochopí, že celou dobu věřil v něco, co vlastně ani neexistuje. Scénář je prostě velmi chytře vymyšlen. Obsahuje mnoho originálních (muzikálový výstup a expectation/reality rulez) a jako "ze života" vytržených sekvencí, které svou prachprostou obyčejností a všedností silně útočí na divákovy emoce bez ohledu na míru empatie či zkušeností. Jako normální den, který jakkoli neovlivní náš život. Jenom v nás zanechá chvíli nějaké vzpomínky a pak se ztratí ve víru dní dalších. Nejsou to však ty, které nám nahazují v každé druhé (spíš každé :) romantické komedii. Jsou jako řetězec různých vzpomínek, které hlavní hrdina introspektivně a retrospektivně vnímá, jak mu cloumají s náladou a že je mnohdy hodně těžké se v nich zorientovat. Láska je tu zobrazena totiž jako něco neoblomného, něco vzácného, co nelze jen tak najít na chodníku. Něco, co nemusí mít zákonitě svůj vývoj, co se může projevit jako pouhý svěží vánek ve vlasech nebo silná vichřice, která vás promáčí až na kost. A v tomto "odlidštěném" světě je těžké ji najít a ještě těžší jí být opětován. Není sporu, že se (500) Days of Summer povedlo a všechen hype okolo je jen a jen zasloužený. Pro mě osobně se jedná možná o jeden z nejlépe výstižných filmů o vztazích a lásce obecně (Láska nebeská se nepočítá :) a i když mám cukrovou vatu rád, na téhle hašlerce je prostě něco, co mi hořkosladce projasňuje mé obyčejné "podzimní" žítí. ()

Scalpelexis

Svěží a originální. Poslední dobou mám Josepha Gordona-Levitta na denním pořádku a až tentokrát mě přesvědčil, že to herectví v žilách má. Důkaz, že ne vždy léto je nejkrásnějším obdobím. ()

Marze

Nepředvídatelné a nesmírně uspokojující. Ústřední pár hraje krásně, ale nemá prakticky co dělat. Film se stal hitem mezi americkými nezávislými produkcemi a v roce 2010 jej uvedl ve svém programu Febiofest. Klasické vyprávění - nejdříve po sobě jenom koukali, pak spolu spali, chodili na kafe, na večeře, měli se rádi, pak už se rádi neměli a jeden z nich to nemohl unést.Hudba ve filmu například : Regina Spektor (2x), The Smiths (2x), Doves, Feist, She & Him, Black Lips. Interpreti, kteří ve vztahu k Lady Gaga (nebo k jinému masovému mainstreamu využíváném v nekomplikovaných filmech o láskách) zastupují alternativní pohled. Když dáte do filmu takovouhle hudbu, demonstrujete tím styl a vkus. On je kluk, jenž má potenciál, jenže dá přednost něčemu pro své ego bezpečnějšímu, protože prohrát by nezvládl. Summer se má zase tvářit jako rozkošná holka, kterou nic nerozhází; tak trochu jeho opak - žádné vyšší plány. Zde je ona ta zlá která zradí a on pak na lásku už nevěří. ()

heyda

Pěkný snímeček, jak to na tom světě chodí. Některý ženský jsou svině, některý ne, každopádně bez nich by byl ten náš svět pěkně na ho.... Jinak Zooye je fakt k zulíbání. Velice se povedl i soundtrack, pokud se nepletu, tak jsem někde uprostřed filmu zaslechl i jednu písničku od Reginy Spektor - písničkářka až z Ruska, která se uchytila docela dobře v New Yorku a její písničky jsou opravdu pěkné a neobvyklé - můžu doporučit. No a film už nebudu okecávat - prostě 4 hvězdičky a hotovo. ()

Hraná Sněhurka našla režiséra

28.07.2015

500 dní se Spider-Manem

500 dní se Spider-Manem

22.01.2010

Studio Sony/Columbia to bere hopem. Je to pár dní, co se z pavučiny vysvobodil Sam Raimi, a už v ní uvázl Marc Webb. Ten po dlouhé a plodné kariéře tvůrce hudebních videoklipů loni celovečerně… (více)