Nezvyklá romantická komedie o lásce a osudu přináší příběh mladého reklamního textaře (Joseph Gordon-Levitt), který až dosud zoufale a bezúspěšně hledal dívku svých snů… A teď to vypadá, že by jeho nová kolegyně Summer Finn (Zooey Deschanel) mohla být tou “pravou”. Ale 500 dní jejich nekonvenčního vztahu dokazuje (na přeskáčku), že cesta ke štěstí může být nepředvídatelná, nekontrolovatelná — a neskutečně zábavná! (Magic Box)

Andre3000

Osud, to je moje oblíbené téma, jak ve filmech, tak i celkově v něj věřím. A když mi byl podán tento příběh ve zbláštním balení, se skvělými obou hlavních herců a také Chloe Moritz (úžasná, ale opět trochu moc dospěla na svůj věk) která je pro mě jednou z nějvětších budoucích hvězd filmových pláten. ()

Matrinx

Klenot po všech stránkách - s perfektním nelinerálním příběhem s reálnějším pohledem na věc než má většina filmové produkce, s výběrem herců - Joseph Gordon-Levitt, Zooey Deschanel a s fajn vedlejšími herci, s perfektním soundtrackem - který jsem si poslechl už snad stokrát. Zkrátka, tohle je můj nejoblíbenější "romantický" film a tu kresbu, po části očekávání vs. realita bych si klidně vylepil na zed... ()

necisty

Strašně sympatické postavy a úžasný příběh mě donutil prožívat stejné emoce jako zažíval Tom. Celý příběh jako by se podobal mému vlastnímu životu. Jen jsem bohužel doposud nepřišel na ten správný pracovní pohovor. ()

zette

Vyborna romanticka komedie s opet vynikajicim Levittem v hlavni roli. Postavam a pribehu lze verit uplne vsechno a myslim, ze nejeden divak se v urcitych pasazich sam najde:-). Zpusob, jakym je film natocen je velmi vtipny a napadity, asi ne uplne originalni, ale porad funguje... Nebyt filmu Don Jon, ktery se mi zdal jeste lepsi a byl bran jeste vice z muzskeho pohledu, tak dam i pet hvezdicek. Hodne dobra komedie, kterou doporucuji vsem! ()

pakobylka

Vtipná, neotřelá, nepřeslazená, svěží STORY, která je i není LOVE ... nicméně všechno, co měla, vsadila na ŽIVOT - a na LÁSKU ... a řekla bych, že dobře věděla, co dělá. ()

Juto

Príbeh lásky obratne postavený na nešťastnej láske. Režisér Marc Webb odborne zachytáva pocit nevinnej, naivnej lásky. Film je neúprosný a ukazuje, že muž je romantický a žena nespoľahlivá. 8,5/10 ()

BoXBe

500 dní se Summer doporučuji všem od cca14 let věku do cca 25 let věku shlédnout minimálně dvakrát. Ano, všichni jsme to různým způsobem prožili, ano láska někdy bolí, ano život je i jinde...:-) ()

dr.fish

Naprosto blbý film, ve kterém se nic neděje a to má být to zajímavé. Stokrát viděné, stokrát opakované nic. Hlavní hrdina prázdný a bez výrazu, ona taky nemá co nabídnout. Každý nemůže být zajímavý a tak to tedy je jen nezajímavý film o nezajímavých lidech. ()

frings

Nečekal jsem žádné terno, spíš podprůměr. Vytáhl mě z nepříjemné nálady, nepříjemného odpoledne a dá se říci, že velmi rychle. Skvělé tempo, skvělá hudba, neotřelá filmařina, místy zcela neamerický film, místy velmi americký. Pohoda, jazz....a chci ho ještě párkrát vdechnout :-) ()

campix

Romantická komedie, která kašle na zažité osnovy romantických komedií. Jedna z nejlepších romantických komedií, kterou jsou kdy viděl. ()

Riley

Darling, I don't know how to tell you this, but....there is a chinese family in our bathroom. :)) Ikea 4ever!!! :D Skvělé, skvělé plus super soundtrack - chci každou písničku. :) Btw - ta Chloe ale vyrostla a vážně to byl ten kluk z Mysterious skin a Zooey z Terabithie? :) ()

Maty85

Romantický snímek, u něhož to nekončí polibkem a držením se za ruce dvou hlavních postav ? ... Kdo se chce odvázat od stereotypních verzí romantických filmů, nechť přistoupí ke shlédnutí tohoto originálního zpracování :-) Btw. už se těším, co M. Webb provede s "prequelem" spidermana :)) ()

mortak

Depresivní pocitovka o lidech, kteří žijí v luxusu a blahobytu, v práci se moc nepředřou, jen zapomněli vyrůst a hlavně nejsou schopni převzít odpovědnost za svůj život. Což taky nemusejí, protože celý jejich život ovládá fate. Žijí ze dne na den (způsob narace), napůl děti napůl dospělí, zatímco determinismus a predestinace určují jejich životy. Jako doplněk doporučuji knihy Michela Houellebecqa (Rozšíření bitevního pole, Elementární částice), které dost přesně popisují tyto nedospělé dospělé v dalším stádiu jejich života. Ale to jen pokud chcete poznat skutečnost. 500 totiž není ničím jiným než harlequinem pro začínající "sophomor" intelektuály. Ale dobrým harlequinem, který uvolní, pobaví a neškodí. ()

ewi

Tesne po zhlednuti jsem tomuto filmu dala 4* - asi hral na mou citlivou strunu...ale s odstupem? zbylo prazdno, ze ktereho vystupuje nuda a nuda, nesympaticti hrdinove a....nejake to vseobecne moudro o vztazich...tak volim hodnotici kompromis 3* ()

WolfR

Konečně svěží netuctová žárovka, která sází na originalitu, atmosféru a příjemné lidi v hlavních rolích. Joseph Gordon-Levitt je pan herec a Zooey Deschanel je jedním slovem čarovná. 5 hvězd. ()

KajusaK

Strááášně pohodovej film, né že by mě to vadilo. Zápletka tam skoro žádná nebyla, ale ani to mě nevadilo. Joseph Gordon-Levitt byl dokonalý!! Zato Zooey Deschanel mi ve filmu vůbec neseděla..Rozhodně to stojí za shlédnutí. ()

Demon.N

Teprve po letech jsem dokázal docenit přesah filmu (zajímavé je, že po pěti :D). Stačilo málo, sednout si na prdel a čumět do zdi jak autista, kterého přejel angličák s plochou blondýnou na sedadle spolujezdce. K některým prvkům příběhu i scénáře potřebujete nejspíš osobní klíč. Ale jakmile cvakne v zámku prázdného bytu, víte, která bije. Dokonalý je hlavně kontrast štěstí a beznaděje, které se prolínají s komíháním čísel. Čas je relativní pojem, ale naděje je i pro ty v beznadějném průseru...Děkuji, zpětně za podobné poselství...byla to obroda na jakou se obrozenci nezmohli:)))) ()

Hans.

Milý, vtipný, hravý + roztomilá a docela příjemně střelená Zooye. To všechno znamená, že se mi to líbilo a to celkem dost. ()

FrankSusta

Romantické komedie opravdu nejsou můj styl, ale když už se k nějaké ojediněle dostanu, tak se mi vě většině případů zaryje do srdce. Toto je ten případ. Krásně pojatý příběh pln překvapení a zvratů ve vyprávění, ze kterého to nadšení do snímku přímo září, mě uhranulo a nepustilo, až jsem si na konci přál, aby měl film o 30 minut víc. Jo, asi by se dalo hádat, že ten film lehce vykrádá Amélii z Montmartru, ale to mi nevadilo a skvěle mi to sedlo do vkusu (protože Amélie též patří mezi mé velice oblíbené filmy). Překvapivě dělaný filmařský kousek,ze kterého ta radost zkrátka i díky skvělému Josephu Gordonovi-Levittovi a Zooey Deschanelový jen září. A Chloe Grace Moretz s Clarkem Greggem coby největší překvápka skvěle fungují. Úžasný film ()

Hraná Sněhurka našla režiséra

28.07.2015

500 dní se Spider-Manem

500 dní se Spider-Manem

22.01.2010

Studio Sony/Columbia to bere hopem. Je to pár dní, co se z pavučiny vysvobodil Sam Raimi, a už v ní uvázl Marc Webb. Ten po dlouhé a plodné kariéře tvůrce hudebních videoklipů loni celovečerně… (více)