Epizody(16)

Dobry_clovek

Preboru nejvic slusi prirozenost hlavnich akteru, kteri se, kazdy ve sve postave, bezvadne nasli a vsem vevodi bezchybny Vetchy, jehoz postava vesnickeho burana s mnoha predsudky je zahrana temer na Oscara. Nejvic mi vadi, ze Prusinovsky s Koleckem sazeji na sprostarny a sex jako na centrum vseho vtipu, podobne jako ve Ctvrte hvezde. Odmyslime-li si totiz prisprostle hlasky a sexualni narazky a sceny zjistime, ze skutecneho humoru je tam jen velmi pomalu. Ano, vim jak se na vesnici mluvi a ze to neni akademie ved a ano vim, ze se na vesnici i soulozi, ale musi se vse prehanet ad absurdum? Mam spis dojem, ze autori tak maskuji svoji neschopnost postavit scenar na vtipnych dialozich a narazkach, ktere by byly nosne i samy o sobe a ne jen obalene v balastu sprostot. Presto vsechno nektere dily snesou i prisnejsi meritko. Napriklad Schuze je temer Formanovska ukazka vesnicke zabavy, jakou jsme mohli videt v Hori ma panenko. Nemam nic proti zobrazovani buranstvi, ale buranstvi by melo byt smesne, protoze ve skutecnosti takove je, nemelo by pusobit jako neco, co je hodno nasledovani. A v tom je nejvetsi chyba tohoto serialu. ()

entronov

Seriál tak trochu hledá sám sebe a v prvních dílech panuje určitá nerozhodnost, kterým směrem se vydat. Naštěstí tvůrci zvolili tu správnou cestu a rozčarování tak vystřídalo nadšení z každého dalšího dílu. Vetchý, Sobota, Novotný zahráli své role výborně, některé vedlejší postavy jsou také skvělým doplněním, ale některé se vyloženě nepovedli a v seriálu jsou spíše do počtu. Jedné věci ale nerozumím a to je hype, který vznikl v této době kolem Koháka - ačkoliv ho mám rád a nevadí mi, tak v Okresním přeboru je nevýrazný a dovedu si představit jeho snadné nahrazení. Celkově ale dávám veselých 7/10 bodů. ()

asdfasdf

Nevím, zda-li je to tím, že jsem viděl asi pouze 5 prvních dílů, ale já jsem dál už prostě nemohl. Naprosto nevtipné a podle mně ,klasický český seriál takový, jaký my "opravdu" umíme udělat. ()

JB001

Nejlepší seriál co kdy Nova natočila...  A troufnu si říct, že je to i nejlepší polistopadový seriál v Česku vůbec ()

kodwin

Pro mě jako fotbalového fanouška je Okresní přebor naprostá legenda, u které se bavím i po několikerém shlédnutí. Top díly Nábor, Lucka, Na váhu, Konvoj. ()

slamic5

Nevím proč mě tenhle seriál do teď minul. Přitom Most jsem viděl hned a strašně si pochvaloval. Opravdu asi to nejlepší co nova vytlačila, na Most teda nemá, ale pořád se jedná o nadprůměrné české dílko. Bavil jsem se u každého dílu. Vetchý exceluje. Začínám ho mít rád. ()

Kivis

Deset let uteklo, než jsem se k tomuto fenoménu své doby konečně dostal. Seriál to byl vychvalovaný a to i lidmi, od kterých bych to zas až tolik nečekal, takže očekávání byla poměrně vysoká. Okresní přebor je sice nepřekonal, ale beze zbytku naplnil. Perfektní mix humoru a nenápadného nastavování zrcadla, který pak Prušinovský s Kolečkem ještě vybrousili v Mostu. Z každé scénky je cítit, jak si herci své role užívají. A platí to nejen o téměř vždy úžasném Ondřeji Vetchém a mém oblíbenci Davidovi Novotném, ale i o hercích, kteří mě jindy zas až tak neberou, jako třeba Luděk Sobota, Jakub Kohák nebo Táňa Vilhelmová. Seriál baví od úplného začátku a po milostném vzplanutí jedné dvojice jede ještě víc na komoru. Jeden by měl pomalu chuť na další sérii. ()

W00DY

Svěží dokumetární seriál z prostředí českého fotbalu. Autorské duo Prušinovský - kolečko je sázka na jistotu. Spousta skvělých hlášek, z nichž řada zlidověla. A není se čemu divit. V Čechách každej hrál fotbal, nejčastěji na této úrovni. Proto je nám toto dílo blízké. Každej měl ve svém týmu nějakýho fanatika typu Luňák, klauna Jajdu atd. Jen doufám, že jste měli lepšího zdravotníka, než jakým je Větvička. ()

motyka52

Svého času naprosté zjevení, které bez jakéhokoliv zádrhelu perfektně funguje i po letech a po xkolikátém zhlédnutí. Jsou tam sice některé trochu slabší epizody (Fanynka, Jaro, Jesle), které si ale i tak drží vysoký standard a hlavně jsou vykoupené naprostými klenoty (Forbes, Schůze, Na váhu, Derby ...). Zábava. ()

Kopty

Prostě dokonalost, spousta skvělých scén, vtipů a situací navíc s naprostou špičkou českých herců.... A Ondřej Vetchý?Na Oscara🤣 ()

Dítě

Podle prvních zpráv o seriálu jsem čekal skoro fotbalové Přátele, takže jsem zapnul TV, i když se na české seriály v zájmu vlastního zdraví nedívám. Už první díl mě ale těžce zklamal. Jediná slabá zápletka na pilotní díl? To je podle mě něco neskutečného. Pokud chtěli nalákat nové diváky, jako jsem třeba já, na motiv hodný stěží Bakalářů, tak to netrefili do černého. Nechápu, co kritici, kteří anoncovali konečně výborný seriál, sledovali za upoutávky. Dvě hvězdičky aspoň za herecké výkony a Luďka Sobotu v netradiční roli. ()

Deacon59

Snad konečně vtipný český seriál. Luděk Sobota v jiné roly než ho známe příjemně překvapil. Po 14 díle zvedám hodnocení ještě o jednu hvězdu za Ondřeje Vetchého a jeho vaginální opisy. ()

JUX

Prvni dil pouze. Nic moc. Prijemne prekvapil Sobota. Zadnej extra humor to teda neni, cela tahanice s rozprasenim je dobra na polovicni stopaz a nejak me serou vsechny ty postavy. ()

mistrpropr

sobota je borec a konečně se v něčem mluví trochu normálně a ne jak kdyby byli všichni doktoři inženýři kandidáti věd... ()

psycholog

Toto je za dlouhou, dlouhou dobu český seriál, který se mi opravdu líbí. Vidíme tu obraz českého humoru s dávkou toho amerického, ale tady mi to vůbec nevadí. Ondřej Vetchý jako kapitán je výborný a nemám proti němu žádnou výhradu. Všechno to dohromady seskládává slušnou partu, až na toho blýskala Kikinčuka, který mi vždy byl proti srsti. Je to fotbal a takové řekl bych až přehnané sposťárny prostě k tomu patří, i když nejsem toho zastánce. všchno to skloubí krásných 90% PS: A je to kurva! ()