Snímek The Runaways vypráví příběh stejnojmené dívčí rockové kapely, zformované v druhé polovině 70. let. Duší vůbec první dívčí kapely byla Joan Jett, kterou ve filmu ztvárnila Kristen Stewartová. Ozdobou a zároveň hlavní zpěvačkou byla Cherie Currie, kterou si zahrála Dakota Fanningová. Dívky skupinu založily už jako teenagerky a úspěch se dostavil velmi rychle, byly však mezi nimi velké problémy a každá z nich viděla společnou budoucnost trochu jinak. Film, založený na memoárech právě Cherrie, popisuje počátky kapely, nečekanou slávu, její temnou stránku a vztahy mezi jednotlivými členkami, které vedly zákonitě až k rozpadu skupiny. (HBO Europe)

Charles123

Na tenhle film jsem se musela pro správné zachycení děje koknout víckrát. A Ejhle nebylo to nejhorší, Dakota jako by Cherrie od prdele upadla. Ty rysy Bardotky a styl Bowie jí opravdu pasují, a to nemluvím o jejím velmi dobrém hereckém výkonu. No a nakonec Kirsten coby moje nesnášená osoba americké kinematografie, na to v jakých splaškách hrála byl tohle dobrý průměr. Jediné co mně zaráži je že se film točí jenom kolem jejich prdele a na jiné postavy se jaksy kašle, ale i tak je to zlatý střed v podobě tří hvězdiček..... ()

monikka87

Film má občas hluché miesta, ináč sa to Florii Sigismondi celkom podarilo. The Runaways si odo mňa vyslúžili 70% a za to, že Kristen poriadne zabrala, zaokrúhľujem na 4*. ()

MyrnaAlec

Dost nuda o tom , jaký je rock´n ´roll prodejná děvka požírající své následovníky.A holky to v podstatě ani nijak zvlášť nechtěly. Otravný macho producent to řekl jasně. Bez budování ega jako u chlapů to je prostě jen manipulace. ()

Marťulka

Joan Jett znám, The Runaways bohužel ne. Ale to mi vůbec nevadilo. A nevadilo mi ani to, že film měl jeden směr, začátky - vzestup - pád, a nevadilo mi to proto, že v hlavních rolích byla Dakota Fanning a Kristen Stewart. ()

Berry0153

Kristen Stewart a Dakota Fanning mají za sebou další úspěch tentokrát ve stylu pořádného rock'n'rollového nářezu. Příběh mladých holek, které chtěly dokázat, že rock nepatří jen chlapům. A to že se to minimálně jedné z nich povedlo, dokazuje i nesmrtelný song Joan Jett a the Blackhearts - I Love Rock'n'roll. Film rozhodně stojí za zhlédnutí;-) ()

frxXx

Film o Rockenrolle, Punku a divočine?KONSKý...! Dievky si tam pár krát šlehnú, inak to nemá žiadne grády,žiadny náboj aj napriek skvelej hudbe(ako sa vôbec opovážili také soundtracky do takej splašky natlačiť???). Vo filme, pri rozkvete kapely, vládne len depresia(a to má byť rockenroll o zábave !!!) žiadny vzostup a radosť kapely nevidíme(okrem toho efektu bežiacich novín s titulkami)a zrazu tu máme konflikt v kapele vedúce k jej rozpadu, údajne kvôli sebeckosti headlinerky, podľa mňa tá je taká istá(nemastná neslaná...dakota flaming?no tfej) ako na začiatku.Rozpad, a ťažké obdobie kapely ma nejak zvlášť nerežú, pretože som jej neprišiel akosi na chuť.Aké hity od nich si po filme pamätám?ččččč čery bomb a toď vše..ja by som sa po tomto snímku fanúšikom Runaways nestal...A ten záver s Black hearts :D tiež dako odveci. Kristin Steward sa mi páči ale...tiež je dáka suchá bez charismy. Nič moc, slabé 3***. ()

vitac.

Spokojenost. U životopisného filmu se kdoví jakých překvapení a originality dočkat asi nedá. Já si cením toho, když člověk pozná pozadí. Ehm, asi jsem se nechal unést těmito konkrétními případy, věta měla pokračovat;) ...pozadí popisovaných postav, jejich motivaci, kořeny a může na jejich základě pochopit jejich život a tvorbu. A to The Runaways splňuje. Holky jsou navíc šikovné, producent je správnej klasik a hudba velmi výživná (a to jsem o Runaways v životě neslyšel a o Joan Jett jen díky tomu, že občas s kapelou hraju I Love Rock ''n'' Roll - což mimochodem není původní píseň Joan Jett, nýbrž skupiny The Arrows). Souhlasím s názory, že v závěru film lehce ztratil tempo, ačkoliv to na mě působilo tak, že možná i záměrně. Ale i tak - spokojenost, čtyři. ()

ikilledjenny

Miluju hudbu Joan Jett a Kristen, která vypadá jako její dvojče :D To je smrtelná kombinace. ,,Malá" Dakota vyrostla a hraje také skvěle a to je hlavní důvod proč film vidět - herecké výkony. Příběh je druhá věc, klasický vzestup a pád. Pád už byl nudnější, ale i za skvělý soundtrack takovéto hodnocení. Hello daddy, hello mom I'm your ch-ch-ch-cheryboooomb. ()

DJ Kritik

Ešte včera ku koncu filmu, by som povedal, že to nebolo dobré. Ale opak je pravdou. Film je skutočne dobrý, len rapídne odlišný životný štýl dievčat mi nebol sympatický. A to že to takto film u mňa navodil je veľké plus. Az teraz konečne poznam predstaviteľku peknej pesničky na záver. Vtiahnutie do deja: *** Dramatičnosť: *** Hudba: *** Realita: **** ()

L3nour

Perfektní ukázka toho, jak se to jednou musí zvrhnout v každý kapele, která se slávou nechá až moc unést a opojit. Chvílema jsem si říkala, jestli by situace vůbec mohla být až takhle vyhrocená. Ale to je právě ono skvělé zobrazení drsné reality. Další velké + mají u mě naprosto skvělý songy. ()

MaxForValue

Tak tomuto hovorím "nárez". Keď včera večer už tradične slovenské a ani české kanály nedávali nič zaujímavé, rozhodol som sa pozrieť si na HBO túto hudobnú drámu, ktorej som sa už dlhšiu dobu vyhýbal. The Runaways mi ako kapela nič nehovorili a nikdy by som nepovedal, že skladbu "I Love Rock and Roll" zloží jedna z týchto členiek. Ich osudy, názory, činy sa mi vtierali do duše a ja som cítil, že na tom čo cítia oni vlastne nie je nič rebelské. Skupina dievčat, ktoré boli nútené dospieť skôr, než by dospeli za normálnych okolností. Každá z nich mala svoj vlastný život, vlastné trápenia, ale spolu boli silnejšie. Mimoriadne sympatická ústredná dvojica má na úspechu rozhodne zásluhu, keďže Kirsten Stewart sa konečne odprostila od Twilightu a po filme "Mluv" (Speak) je to jej asi druhá najlepšie zvládnutá úlohá. A Dakota Fanning potvrdzuje, že má pred sebou obrovskú budúcnosť. Zaslúžených 5 hviezdičiek. ()

4k7

Ačkoliv nejsem fanda stejnojmenné rockové kapely, tento film mě překvapil... a to dost příjemným způsobem. Dakota Fanning, kterou ještě dobře pamatuju ze seriálu Taken, si roli Cherie Currie s přehledem dává a stejně kvalitní výkon předvádí i mimo pódium. Taktéž Kristen Stewart jako svérázná a nezkrotná Joan Jett a Michael Shannon, co by posedlý a ujetý manažer skupiny. Kombinace, která zní lákavě už sama o sobě - skupinka svůdných holek zakládá kapelu a dobývá svět. Snímek vystihl důležité momenty, pěkně si s nimi pohrál a všechno to zabalil do krásně zkažené a o to víc lákavé atmosféry. Jo, to by šlo... ()

Cherry_Bomb

Ak niekto tvrdil, že Kristen Stewart nevie hrať a nemá viac výrazov a tvári tak v tomto filme to všetko má! Neviem si predstaviť, že by to zahrala lepšie. Odvalenosť a drsnosť nechýbala a miestami som neverila, že je to naozaj ona keďže som nemala možnosť vidieť ju nikdy vo filme z tejto stránky. Dakota Fanning podobne ako Kristen skvelá! Dopĺňali sa a keď niečo tak Kristen ju potiahla. Film sám o sebe super. Menšia ukážka vzniku, fungovania a rozpadu čisto dievčenskej skupiny The Runaways...a že to riadne roztočili! ()

tery.bill

Příběh nám ukazuje životopisné drama hlavní hrdinky Joan Jett, samotný start její kariéry a zároveň úpadek díky slávě. Na konci filmu se již dostává ke své sólové kariéře. Většinu fanoušků ale zaujme hlavní koncert, který je bohužel naprosto okopírovaný originál. Písně jsou v podstatě něžnější předělávky originálů. Kristen Stewart a Dakota Fanning zde dostaly příležiost předvést herecký výkon v oblasti kde ještě neměly možnost. Celkem povedený životopisný příběh je shrnut do jednho děje, který podle mě málokoho nestrhne, pokud zná Joan Jett a The Runaways. ()

CoreyTaylor4

Joan Jett to je prostě klasika a v tomhle filmu bylo to nejhlavnější z celé rockové éry sedmdesátých let hlavně David Bowie,ale největší pecka byla I Love Rock n Roll právě od Joan Jett tenhle film úžasně stvárnil její život a pár let její rockové slávy.Rozhodně doporučuju zhlídnout ()

Sharleen

O Joan Jett som samozrejme počula, ale o nejakých Runaways veru nie..ale rátam, že určite nie som sama. Celkom vydarený biografický film, aj keď bol v podstate len o ústredných dvoch postavách Joan Jett a Cherie Currie, zvyšok kapely asi nebol pre tvorcov filmu extra zaujimavý. Po upíroch by som nečakala, že Kristen Stewart tak sadne rola začínajúcej rockovej hviezdy Joan Jett. ()

Mad Max zachraňuje supermodelky

Mad Max zachraňuje supermodelky