Externí recenze k filmu (16)

 • Abysszine.com (Tomáš Jůn) ***

  "Celkově nemohu říci, že bych byl z filmu nějak nadšený nebo zklamaný. Spíše mě nechal chladným, bez emocí. Sledoval jsem jen určitou koláž barevných obrázků proložených patetickými proslovy na obou stranách barikády. Některé zpomalené záběry mě taky iritovaly, protože mi přišlo jako by snímek lépe…" (více)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ****

  "Druhá Třístovka se tak oproti všem očekáváním, které nebyly zrovna vysoké, stává velice příjemným překvapením ohlašující se blockbusterové sezóny. Svému předchůdci rozhodně nedělá ostudu a naopak ho v mnoha ohledech převyšuje." (více)

 • CinemaView.sk (Martin Zielosko) ****

  "Druhá tristovka nepatrila k najočakávanejším hitom roku, no vďaka zaujímavejšiemu kontextu ako mal prvý diel dokázala z jeho slávy vyťažiť maximum a v mnohých ohľadoch ho aj prekonať. Ak si netrháte vlasy z nepresností dobových prepisov či práve netrváte na realizme bojových sekvencií a čisto…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Eliška Bartlová) ****

  "Snímek 300: Vzestup říše se sice opičí po svém starším bráškovi, ale převážně je to myšleno v dobrém. Dostáváme opět to, co máme rádi, ale trochu v epičtějším looku. Celkový efekt sráží nevýrazný Sullivan Stapleton jako Themistokles. Díky jeho nudnému projevu i vzhledu budeme nuceni, se zuby, nehty…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Petr Slavík) ***

  "300: Vzestup říše je slušná bezmyšlenkovitá řež, která příznivce prvního filmu potěší a odpůrce asi nijak zvlášť nepřesvědčí o tom, že by se mezi fanoušky měli začít řadit také. Hodina a půl v kině uteče jako voda, a pak stejně rychle film uteče také z hlavy." (více)

 • FFFilm.name (František Fuka) ****

  "Lecjaký rodič / starší filmový recenzent možná bude z filmu znepokojen, protože ta krvavost a brutálnost je vskutku extrémní - ale pro mě je to jen přirozený vývoj a bavil jsem se většinou dobře, aniž bych byl sadista. Stejně tak jsem se dobře bavil při všudypřítmných homoerotických záběrech na…" (více)

 • Filmserver.cz (Vratislav Šálek) ****

  "300: Vzestup říše zkrátka splní očekávání, s jakými na něj půjdete. Další verze podobného příběhu je zábavná, akční a vizuálně opulentní a nenudí v podstatě nikdy. Pokud se vám líbil snímek předchozí, budete spokojeni i v tomto případě a utracených peněz litovat rozhodně nebudete." (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ****

  "300: Vzestup říše je příjemné R-ko, které obsahuje mnoho momentů geniálních, ale zároveň mnoho momentů nemastných-neslaných. Hlavně se na něj ale velmi dobře dívá, pokud vám tedy nevadí přemíra násilí. Je to film na efekt, který oceňuji hlavně při pomyšlení, jak strašně také mohl dopadnout, kdyby…" (více)

 • Gorilla.cz (Lucie Stejspalová) ****

  "Druhý díl zobrazuje sílu sounáležitosti a svobody v kontrastu s krutou krásou a touhou po pomstě. Stejně jako jeho předchůdce je vizuálně působivou podívanou plnou nekompromisní brutality. Nutno poznamenat, že Sullivan Stapleton není Gerard Butler, ale to neznamená, že jeho výkon zklame. Gerard je…" (více)

 • Kultura21.cz (Teodor Pravický)

  "Někteří tvůrci umějí skvěle skloubit dohromady vše, co je atraktivní s právě uznávanými společenskými trendy. Je jistě moderní mít na vše vlastní názor, když se přitom člověk prezentuje dominantně, určitě to jeho pověsti neuškodí. Jenže zraky většiny diváků se obvykle obracejí k filmům, s nimiž…" (více)

 • MovieZone.cz (Karel Ryška) ****

  "O nafouknutém měřítku už řeč byla. Akční pasáže Vzestupu říše ale šlechtí také vychytanější dynamika, v níž se zpomalovačky vytahují jen sporadicky (snad s výjimkou flashbackové úvodní bitvy) a vždy v tu správnou chvíli. Kamera přitom obvykle následuje toho největšího borce na scéně, kterak si…" (více)

 • NaFilmu.cz (Jana Trnková) ****

  "Více mluvení a méně akce (a o to více krve). Ubylo svalů a charisma, ale náhradou budiž sex-appeal Evy Green, která filmu kraluje. Na jedničku to sice nemá, ale ani nijak výrazně nezaostává. Hlavním plusem filmu je především to, že se podařilo na plátna kin vrátit atmosféru prvního filmu a doručit…" (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) ****

  "Leonidas se sice poroučel ale nařachaná řecko perská bitka ve videoklipovém balení tu zůstala. Tam kde se jednička schylovala k obyčejnému sebestřednému akčnímu rouhání, dvojka nabízí ještě o stupeň více vypilovanou a výpravnější akci, která navíc nabízí charaktery obohacené o nějaký osobní rozvoj.…" (více)

 • Studentpoint.cz (Tomáš Hegedüš) ****

  "Přidal bych ovšem i varování, jež by se dalo přidat na krátký seznam aspektů, které lze filmu vytknout. Hnidopichové a konzervativní osoby s plnou pusou kritiky by raději měli zůstat doma. Už samotné kořeny snímku v komiksové předloze dávají napovědět, že se nebude jednat o reálnou historickou…" (více)

 • Topzine.cz (Nela Cristovová) ***

  "Co si ale budeme nalhávat, zrovna kvůli dějepisu se ale na snímky ze série 300 nechodí. Příčinou úspěchu prvního dílu byl originální vizuál, díky kterému jste vůbec nemohli spustit oči z plátna, i když jste si dobře uvědomovali, na jakou slátaninu to vlastně koukáte. Druhý díl v tomto ohledu vůbec…" (více)

 • TotalFilm.cz (Martin Staněk) ****

  "Díky tomu, že se nejedná o pokračování v pravém slova smyslu, můžou jít na Vzestup říše i diváci, kteří první film neviděli. Všechny důležité informace totiž dostanou během druhého filmu. I když osobně nevěřím, že někdo takový existuje. 300: Vzestup říše je velmi agresivní, epický, vizuálně…" (více)