Valerie (Naomi Watts) pracuje jako vysoký důstojník CIA v oddělení proti šíření jaderných zbraní. Během vyšetřování irácké zbrojní strategie zjišťuje, že navzdory přesvědčení vlády USA nemá Irák program na výrobu jaderných zbraní. Valeriin manžel Joe (Sean Penn) je mezitím vyslán do Afriky, aby ověřil pravdivost dohadů o prodeji obohaceného uranu do Iráku. Žádné podezřelé obchodování však neodhalí a o výsledku své mise píše článek do The New York Times. Jeho zjištění však rozpoutá vlnu diskuzí a kontroverze. Brzy nato je důležitými novináři odhalena Valeriina utajovaná identita. Jde o pouhou náhodu, nebo je to dobře promyšlený tah proti jejímu manželovi? Po úniku informací se Valeriina kariéra i manželství začínají hroutit. Rodiče i přátelé jsou pobouřeni, objevují se anonymní výhružné dopisy, firma jejího manžela se dostává do problémů. Valerie - manželka, matka a bezúhonná důstojnice sloužící vládě 18 let - se nyní snaží zachránit svou reputaci, kariéru i manželství. (oficiální text distributora)

Hanys_

Někdy je prostě lepší "oficiální text distributora" nečíst. Konkrétně v tomhle případě je tady dobrá půlka filmu vyspoilerována a s touhle znalostí bych se asi taky většinu filmu dost nudil. Naštěstí za sebe můžu říct, že jsem si film neskutečně užil, k čemuž určitě částečně přispěla i ta neznalost, stejně jako u "podobného" Nothing But the Truth. 8.5/10 ()

Rssa

Nejlépe vystihuje tento film označení "hraný dokument", protože akce nebylo vidět. Dokument krize jedné rodiny na pozadí boje s vládou USA. Oba hlavní představitelé předvádějí kvalitní herecké výkony (Penn o trochu více), ostatní jen sekundují a nestačí si krást chvilky pro sebe. Mírné zklamání, přesto dobrý film. 70 % ()

bloodline

Typicky nezáživná americká terapia na traumy spojené s ich šírením a záchranou "demokracie". Zmätočné a zbytočné prvoplánové vzplanutie o udalostiach, nad ktorými už aj Saddám mávne rukou v Raji v obklopení panien (ktoré už asi pannami nie sú). Penn a Watts predvádzajú svetlé okamihy, v inak silno priemernej "férovke". ()

divak84

dejte Limanovi na papír dvě slova. "tajný agent" a on vám tyhle dvě slova promění ve filmové zlato. fantastický film, který jde v zavedených politicko-špionážních thrillerů. velezkušené duo watts-penn funguje až nemilosrdně, naomi navíc stále velmi hezká, ti dva jsou opravdu filmoví manželé a film z toho těží. zápletka je fajn, sice by si někdo mohl říct, že iraq je velmi ohrané téma, což je pravda, ale záleží jak se to pojme. no a tím se dostávám k úvodní větě. Liman má vše pod konntrolou a závěrečná scéna je jen třešničkou na tajném spisu. lepší než tlumočnice, milionkrát lepší než království a odvlečen dohromady , na míle daleko od syrianny... vřele doporučuju. je až k nevíře, jak málo filmů Liman za sebou má ()

F.W.Colqhoun

Do DVD "Fair Game" jsem investoval dva stováky, protože jsem se v reakcích zde dočetl, že se jedná o poctivý film. Je to pravda. To, o čem pojednává a že o tom pojednává neokázale (zdravím Greengrasse), je chvályhodné. Považuji za příjemně starosvětské, když se někdo pokusí nenatočit politický thriller, nýbrž politické drama. Lidé sice umírají, ale nikoliv před kamerou a daleko, takže je vlastně všechno v pořádku. V okamžiku blbosti jsem byl skoro přesvědčen, že jsem hlavní hereckou dvojici viděl ještě jinde než v "21 Grams", a totiž v "The Interpreter" - tak moc mám Nicol Kidman a Naomi Watts, nerozlučné to kamarádky, za jednu a tutéž osobu. A teď vážně - Naomi je samozřejmě daleko lepší. Na druhou stranu je třeba konstatovat, a teď sledujte, jak si protiřečím, že by trocha vzrušivosti nebo spíš invence na škodu nebyla. Liman se drží osvědčeného, dnes bohužel ne právě nadužívaného receptu, že méně je někdy více, ale pokouší se sedět na dvoužidlích, když chladné politické drama mulčuje dramatem partnerským, navíc ve formě, která se k první složce filmu nehodí. Doug Liman, jehož bourneovská verze mi byla bližší než ta Greengrassova, navíc sice občas nějaký režisérský nápad vytáhne, ale neplýtvá jimi. Anebo jsem je pro jejich subtilnost přehlédl. Na každý pád jsem rád, že se už vykašlal na blbosti a točí zase když ne výborné, alespoň dobré filmy. 3 a 1/2. ()

kolemjdouc

tak si říkám co si z toho pro sebe vzít,Jedině asi že si nemám kupovat a přemisťovat trubky o rozměrech které postavily do pozoru CIA .A říkám si jestli takhle pracuje rozvědka v zájmu politiky tak potěš koště....... ()

lucijelucije

Fair Game je celkem koukatelné drama. N. Watts a především S. Penn dali snímku šťávu. Sice tenhle žánr není úplně v mým oblíbených, ale překvapivě mi to tady tolik nevadilo. Nebylo to tolik zdlouhavé a kousat nehty jsem taky nemusela. ()

Lachvos

Poctivě natočený snímek z oblasti špionáže a zpravodajských služeb. To, co je či není pravda, zde nebudu pitvat, na to si film sám odpovídá dostatečně z více než jednoho úhlu, jinak řečeno, věčná otázka: kde se pravda skrývá. Natočen pouze s reálnými prvky, což je dobře, ptž v opačném případě mají díla podobného žánru spadat do oddělení "akční slátanina inspirovaná skutečnými událostmi". Sean Penn opět "zabil", věřím mu každé slovo či pohyb, Naomi Watts ovšem nezůstává vůbec pozadu, ti dva si výborně seděli. I když snímek spadá dle mého názoru do mírně nadprůměrných vod, rozhodně zabaví... ()

hazaba

Jak mocní dokáží zničit životy jiných, jen aby zastřeli své chyby a odvrátili pozornost někam jinam. Děje se to dnes a denně. V případě tohoto filmu to "odskákala" důstojnice CIA v podání skvělé Naomi Wats a její rodina. Je to zajímavý film, ale žádný zázrak se nekoná. ()

BOURQUE

Veľmi zaujímavý a predpokladám, že aj pravdivý príbeh. Napriek tomu si myslím, že pán Liman mal v niektorých častiach filmu neistotu. Niektoré konverzácie sú zbytočné resp. dlhé, iné dôležitejšie zase chýbajú. Jedno je ale isté: N. Watts a S. Penn stále patria medzi najlepšími “pracovníkmi“ v súčasnej kinematografii. Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

agassi68

Film ocenený bývalým členom CIA ako najviac sa približujúci realite. Až natoľko, že sa vám to prestane páčiť. Kecov máte plný život a vo filme chcete vidieť niečo viac. Ani strhujúci výkon Naomi Watts, či môjho obľúbenca Penna nedokázal udržať moju pozornosť celý film. Závidím tým vyvoleným, čo to dokázali a mali z toho pôžitok. ()

n3uro

Velmi, velmi dobré životopisné drama. Dlouho sem cítil z toho takovou bezmoc proti systému, ale konec mě potěšil. Nečekal sem že to zkončí dobře. ()

Mukunda

U filmu jsem se doopravdy nudil. Informací k tématu, okolo kterého se vše točí, se zde moc neobjevilo (nakonec, není to dokument), thriller to nebyl a jako drama to víceméně také selhává. Průměr, šedý průměr a zase průměr. Akorát Sean Penn se mi zde líbil, Naomi to také šlo, a za ně je také třetí hvězda. ()

guri

Na svete nie je snad nikto, kto by este stale veril, ze (prevazne) americka invazia do Iraku zacala kvoli zbraniam hromadneho nicenia a nie kvoli rope a vplyvu v tomto regione. Politicke pozadie filmu je bezchybne, hoci uplne pravdiva historia niekolkych mesiacov to tiez asi nebude. To, co Liman viac ako hodinu poctivo budoval vsak do kolien zrazila rodinna linia priamo vychadzajuca z tej politickej. Dvojica Penn-Watts bola vyborna, no zmena tonu mi vobec nesadla. Ak by sa film dokazal drzat na politickej kolaji, zrejme by som nevahal ist s hodnotenim aj vyssie. ()

PEZ

Polit-thriller, ktory sa oplati vidiet. Ja osobne sa v takychto filmoch vyzivam, pretoze maju vacsinou posolstvo a nutia ludi bud rozmyslat alebo aspon sa nad niecim zamysliet. V tomto pripade ide o temu invazie do Iraku (aj jej opravnenosti). Velmi slusny realisticky scenar, autenticitu navysuju realne zabery z americkych medii medzi rokmi 2001-2006. Sean Penn a Naomi Watts presvedcivi, chemia medzi nimi fungovala. Film, ktory by si mali pozriet vsetci Americania, ale nielen ti. ()

Biopler

Tandem Penn-Watts fungoval ako hodinky. Téma rozhodne zaujímavá, nakrútená podľa skutočnej udalosti. Získanie nových informácií o špinavostiach vlády USA. Avšak keď snímku porovnám s nedávno videným Nothing But the Truth, tak hviezdičku musím ubrať, skrátka nemalo to gule. ()

Kingjiri

Férovou hru asi USA nehrály svou invazí do Iráku pod záminkou zničení zbraní hromadného ničení. A férovou hru si se mnou nezahrál ani režisér tohohle snímku. Trochu jsem čekal něco hodně napínavýho se špetkou nějaký tý akce. Z těhlech dvou elementů tam nakonec nebylo skoro nic. Kdyby se to aspoň nevěnovalo tolik krizi manželství Valerie. Jediný, co mě na filmu zaujalo byla sexy MILFka Naomi Watts, jinak vůbec nic. Bylo to sice řemeslně zručně natočeno, ale to ještě dobrý fim neudělá. Ale ono vůbec, zabývat se zdejším ústředním tématem je plýtvání časem a energií, protože pravdu se stejně nikdy nedovíme. ()

Na Hromnice o mrtvolu více

Na Hromnice o mrtvolu více

26.08.2010

Akční military sci-fi není nikdy dost. A tahle by mohla být zajímavá – studio Warner Bros. zakoupilo práva na bestsellerový román japonského autora Hiroshiho Sakurazaku All You Need Is Kill. Hrdinou… (více)