Božská extáze

Holy Rollers

Drama / Krimi

USA, 2010, 85 min

Pašovanie drog, New York, Amsterdam. Čo môže byť filmársky a divácky príťažlivejšie. Najväčšia devíza filmu je však zároveň svojou nevyužitosťou aj najväčšou slabinou. Ešte šťastie, že sa príbeh odohráva v týchto reáliách, inak by bol divácky podstatne menej atraktívny. Stále si však budete hovoriť, o čo viac sa toho dalo na pľaci vyťažiť. Kriminálna zápletka len tak mimochodom plynie, dramatické udalosti prichádzajú až ku koncu a napriek tomu nie sme svedkami žiadnej poriadnej drámy, i keď tá sa tu v skutočnosti odohrávala. Eisenberg je sympaťák, takže mu zároveň držíme palce a ľutujeme jeho rozhodnutie. Toho, kto ho do maléru dostal, by sme najradšej nakopali do prdele. Takto nízke hodnotenie je pre mňa prekvapením, keď niekto očakával niečo ako Krycie meno Donnie Brasco alebo niečo podobné, tak nutne sklamaný byť musel.(10.11.2014)

príbehov o pašovaní drog tu už bolo hodne... ale v komunite ortodoxných židov to zrejme nie je úplne bežné. a to je to čo vás dostane. kontrastný svet úslužného tichého života a vyhranený život drogových pašerákov je cítiť na príbehu kamere a celkovej atmoške v rozhovoroch samotného hrdinu príbehu ktorého stvárnil Jesse Eisenberg. Tomu úloha sadla tak že sa len ťažko zmierite s koncom tohto vraj podľa skutočnosti stočeného dielka. tempo je mierne svižné až úplne pomalé. Viac takýchto vecí!!! a celkovo 50 %? Dúfam že to je len štatistický omyl.(2.2.2016)

• igi B.

Vcelku jalová >židovina< , kdy našinec má až pocit, že hlavním úkolem filmu je - když už to ve "skutečnosti" ti reální aktéři celé tak podělali - bagatelizovat úlohu židovského organizovaného zločinu v N.Y. (potažmo celých U.S.A.) a vnutit divákovi představu, že jde jen o pomýlení hrstky mladých naivních nevyrovnaných a z komunity vykořeněných jedinců mdlého rozumu a uvolněných mravů... . . . Navíc tedy herecká manýra J.E. mi už po pár filmech jím obsazených docela pije krev, jeho blbečkování bez ohledu na roli či žánr filmu by možná zasluhovalo hlubší rozbor, který by ale zase byl mimo smysl tohoto komentáře. Takže tedy - námět zajímavý, záměr záludný, ve výsledku otravný falešný film na kontroverzní téma. - - - - - (Poprvé viděno 14.3.2013 na dvd /s původní zvukovou stopou a č. titulky v originálním formátu obrazu/, hodnocení 259., komentář zde jako čtrnáctý - 15.3.2013)(15.3.2013)

• andy60

Co mě na filmu lákalo bylo téma pašování drog a to, že film byl natočen podle skutečné události. Celý příběh je však jaksi nedotažený, hlavně konec mě zklamal. Když vše spěje do finále a divák očekává nějaké dramatické vyvrcholení, objeví se titulky, že film byl inspirován skutečnou událostí a jaké tresty si aktéři vysloužili.(11.3.2013)

• monikka87

Tešila som sa na ďalší Eisenbergov film, ale toto ma dosť sklamalo. Ortodoxní židia pašujúci extázu z Amsterdamu do Nového Amsterdamu (NYC) ma neoslovili. A zdalo sa mi to odfláknuté... postavy málo rozpracované a ich osud mi bol ľahostajný. Na Holy Rollers ma najviac zaujal ten jidiš, ktorý vplietali pomedzi angličtinu.(16.11.2010)

• - Film  je inspirován skutečnými událostmi z konce devadesátých let, kdy se Hasidic Jews stali pašeráky extáze z Evropy do USA. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v americkém New Yorku. (Terva)

• - Přibližně v páté minutě příběhu lze vidět Hondu Civic sedan, který se začala vyrábět v roce 2006, přestože příběh se odehrává v roce 1998. (Terva)