Božská extáze

Holy Rollers

Drama / Krimi

USA, 2010, 85 min

• monikka87

Tešila som sa na ďalší Eisenbergov film, ale toto ma dosť sklamalo. Ortodoxní židia pašujúci extázu z Amsterdamu do Nového Amsterdamu (NYC) ma neoslovili. A zdalo sa mi to odfláknuté... postavy málo rozpracované a ich osud mi bol ľahostajný. Na Holy Rollers ma najviac zaujal ten jidiš, ktorý vplietali pomedzi angličtinu.(16.11.2010)

Pašovanie drog, New York, Amsterdam. Čo môže byť filmársky a divácky príťažlivejšie. Najväčšia devíza filmu je však zároveň svojou nevyužitosťou aj najväčšou slabinou. Ešte šťastie, že sa príbeh odohráva v týchto reáliách, inak by bol divácky podstatne menej atraktívny. Stále si však budete hovoriť, o čo viac sa toho dalo na pľaci vyťažiť. Kriminálna zápletka len tak mimochodom plynie, dramatické udalosti prichádzajú až ku koncu a napriek tomu nie sme svedkami žiadnej poriadnej drámy, i keď tá sa tu v skutočnosti odohrávala. Eisenberg je sympaťák, takže mu zároveň držíme palce a ľutujeme jeho rozhodnutie. Toho, kto ho do maléru dostal, by sme najradšej nakopali do prdele. Takto nízke hodnotenie je pre mňa prekvapením, keď niekto očakával niečo ako Krycie meno Donnie Brasco alebo niečo podobné, tak nutne sklamaný byť musel.(10.11.2014)

príbehov o pašovaní drog tu už bolo hodne... ale v komunite ortodoxných židov to zrejme nie je úplne bežné. a to je to čo vás dostane. kontrastný svet úslužného tichého života a vyhranený život drogových pašerákov je cítiť na príbehu kamere a celkovej atmoške v rozhovoroch samotného hrdinu príbehu ktorého stvárnil Jesse Eisenberg. Tomu úloha sadla tak že sa len ťažko zmierite s koncom tohto vraj podľa skutočnosti stočeného dielka. tempo je mierne svižné až úplne pomalé. Viac takýchto vecí!!! a celkovo 50 %? Dúfam že to je len štatistický omyl.(2.2.2016)

• Malarkey

Už obsah u tohoto filmu mě neuvěřitelně rozesmál, hlavně ten fakt, že je příběh podle pravdy. V tu chvíli jsem si říkal, že ať je film jakýkoliv, musím ho vidět. Nakonec to všecko bylo podle plánu a z filmu se stala neuvěřitelně nudná fraška, která v těch důležitých momentech brutálně selhávala. Židové to v tomhle případě vůbec nevychytali a natočili film se všemi prvky, které by špatný film měl mít. A to se přitom mohlo jednat o vcelku zajímavý příběh. Dokoukat do konce jsem to bohužel nedokázal.(9.5.2012)

O tom, ako v 90. rokoch ortodoxni zidia pasovali extazu z europy do New Yorku. Kevin Asch natocil standardny film, ktory nicim nevybocuje z priemeru, no na druhu stranu sa nejedna ani o ziadnu katastrofu. Kamera, herci, hudba, vsetko to pomaly odsypa az do ocakavaneho zaveru. Nastastie ma snimok iba 89 minut a dobre herecke vykony. Okrem znameho Jesse Eisenberga zaujala najma Ari Graynor. Najlepsie boli natocene atmosfericke sceny v kluboch. Nominacia na cenu hlavnej poroty za najlepsiu dramu na Sundance Film Festival 2010.(24.12.2013)

• - Natáčení probíhalo v americkém New Yorku. (Terva)

• - Film měl premiéru na filmovém festivalu v Sundance v roce 2010. Byl zde nominován na Velkou cenu poroty, ale nominaci neproměnil. Vyhrál snímek Winter's Bone (2010). (Terva)

• - Postavy sourozenců Sama a Ruth Goldových jsou ztvárněny skutečnými sourozenci - Jessem a Hallie Kate Eisenbergovými. (Stanislaus)