Kurošicudži

Animovaný / Akční / Fantasy / Komedie / Mysteriózní
Japonsko, (2008–2024), 22 h 48 min (Minutáž: 24 min)

Předloha:

Jana Toboso (komiks)

Maaja Sakamoto, Daisuke Ono, Džun'iči Suwabe, Romi Paku, Šundži Fudžimura, Ajako Kawasumi, Kendžiró Cuda, Noriaki Sugijama, Šinnosuke Tačibana (více)

Série(4) / Epizody(57)

Je mu teprve dvanáct let a už je hlavou rodiny. Zřejmě to bude tím, že jeho rodiče mu zavraždili a jeho se zabít pokusili. Bylo by se jim to podařilo, kdyby Ciel Phantomhive neuzavřel smlouvu s démonem. Ten mu pomůže vypátrat a eliminovat vrahy jeho rodičů, na oplátku dostane Cielovu duši. Mezitím, než se jim podaří zjistit, kdo zavraždil Cielovi rodiče, musí démon uposlechnout každý jeho přímý rozkaz. Důkazem této smlouvy je znak na Cielově oku a démonově ruce. A tak Ciel s novým sluhou Sebastianem Michaelem zažívá spousty dobrodružství, jež spějí jen k jednomu konci… (Zíza)

IZFNP

Prvý diel Kuroshitsuji považujem za jednu z najdokonalejších vecí, aké som mala možnosť v anime vidieť. Už vtedy mi mohlo byť jasné, že z tohto goticky ladeného, vizuálne krásneho a psychologicky temného anime sa stane moje anime číslo 1. Príbeh mal spád, akciu striedal vtip, strach striedalo dojatie. Partia postáv, ktorú toto anime predstavuje, je srdcom celého anime a vzťah Ciela so Sebastianom je vec, ktorej preskúmavanie ma nikdy neomrzí. Pre mňa absolútna dokonalosť, u ktorej som ochotná ignorovať akékoľvek chyby. Toto anime rozhodne nezaujme každého, na to je jeho forma príliš výrazná, rovnako časové a priestorové zaradenie do Británie konca 19. storočia nemusí sadnúť každému. Ale ja som cieľový fanúšik, takže ten plný počet dávam s veľkou radosťou. ()

Sakikura

Přiznávám, originalita tady není na místě, ale to neznamená, že se z toho nedá stvořit něco dokonalého. Jelikož patřím k těm šíleným anime fandům, tak jsem anime viděla už opravdu hodně, ale takhle dobrých jen velmi málo. Nejlepší na celém příběhu je to, že smysl příběhu sahá mnohem hlouběji a není to jen nějaká plytká vykopávka, ve které jde jen o akci, rádoby humor a hezkou animaci. Kuroshitsuji můžete buď milovat, nebo nenávidět. A pokud vás to zaujme, tak zůstanete až do poslední epizody přimražení k sedačce. Celkově se dost nasmějete, pokocháte se krásnou animaci a nezaměnitelnou atmosférou 19. století, pár slz možná uroníte taky, hudba je krásná a podmanivá, na akční scény se tady rovněž rozhodně nezapomělo a jako třešničku na dortu si zažijete i pár horkých, dramatických chvilek, do kterých by jste se nikdy nechtěli dostat. Kuroshitsuji se zkrátka nádherné, tajemné anime plné skrytých lidských (i nelidských) stránek, často pravdivých životních situací a zlomů. Jediné co bych vytkla je občasná zdlouhavost některých scén a značná náročnost na udržení pozornosti při vysvětlování některých politických situací (většinou se zadíváte na nějakou postavu, v mém případě Sebastiana nebo Grella:) ()

Amalberga

Nejdřív jsem chtěla se sledováním přestat. Stupidní humor sloužících, kteří všechno zkazí, vůbec první epizoda, nestály za nic. Postupně temná viktoriánská atmosféra houstla, věci se daly do pohybu, zápletka začínala být zajímavá. Bohužel její rozuzlení mě zklamalo. Kromě Greilla Suthcliffa (snad jsem to napsala dobře) není v příběhu nějaký zajímavý prvek. U všeho ostatního máte pocit, že to dobře znáte, někde jste to už viděli. Ale celkově jsem se docela dobře bavila, anime mne vtáhlo do děje a já se od něho nemohla odtrhnout. Jen mohli na závěr ukázat, jak Sebastian vysává duši z Ciela. ()

Zewla

Úplně dokonalé anime. Začátek je dost chaotický, trochu se ztrácíte v ději, ale po pár dílech vám všechno vysvětlují a všechno do sebe skvěle zapadá. Jinak je to krásně nakreslené, když to srovnám třeba s Narutem, tak se Naruto může jít zahrabat, ať už s dějem, tak s grafikou. Je to celé takové dost temné, ale je tam pár občasných postav, které vám děj rozzáří a trochu odlehčí, jako je Grell, Elizabeth, Undertaker a další.. Je to naprosto skvělé a vážně se mi to moc líbí. Navíc je to strašně návikové, takže pozor na to!! :D ()

maneki_neko

Malej klučina se vzhledem lolitky, mj. jediný přeživší potomek rodu Phantomhive, jménem Ciel udává rozkazy svému oddanému, podotýkám démonickému komorníkovi Sebastianovi - ať už aby někoho oddělal, nebo aby Cielovi zavázal botičky (on si je totiž chlapeček sám zavazovat nehodlá). Společně řeší vážné ,,případy", jako např. tutově nevykradený zmršený koncept Jacka Rozparovače, děvčátka, ze kterých dělají oživlé panenky nebo bezpohlavní anděl s pacifistickými sklony. Atmosféra je správně gotická, ale poslední díly jsou už dost přitažené za vlasy. Nejvíc mě pobavil Sebastian - nesmím opomenout např. scénu s vidličkami v ruce či jeho rafinované praktiky ke zjišťování informací u žen. Vedlejší postavy (sluhové a antropomorfní humanoidní psík Pluto) se celkem povedli. Ale Ciel, i přestože přišel v tak nízkém věku o rodiče, si u mě sympatie nezískal. Za nejlepší postavu, které tohle anime vděčí za velkou popularitu v otaku komunitě a nejspíš by bez něj ani neobstálo, považuji skvělého Sebastiana. Kuroshitsuji je tedy velmi zajímavý seriál, který má však cenu shlédnout jen kvůli Sebastianovi a tudíž ho považuji za průměrný. ()

Bila_pani

Viktoriánská Anglie, komorníci a aristokrati, to je moje... *.* Když jsem tedy hledala nějaké anime na rozšíření mé nepříliš početné sbírky zhlédnutých kusů, Kuroshitsuji byla jasná volba. Seriál má pár výrazných pro a proti. Úžasná je samozřejmě animace, námět je dobrý, překrývání se s dobovými údalostmi působivé, a samozřejmě originální a perfektně vykreslené charaktery. Ciel je někdy na pěst, ale je tak roztomilý, že mu jeho nabubřelost odpustíte. Dále jsou tady tři neschopní sluhové, Cielova infantilní snoubenka, mafián Lau ve věčném opiovém rauši, transsexuální nadržený shinigami Grell, Undertaker a další absurdní postavy. Pak tady máme samozřejmě šarmantního démona Sebastiana, jehož zjevný, až nucený sexappeal mě zezačátku odpuzoval, ale stejně jsem mu propadla a takovému sekáči bych neváhala upsat svoji duši hned. Jeho hlášky ovšem taky nemají chybu - "Unesli mladého pána. Jaká škoda, všechen čaj přijde nazmar." a taky jeho metody "výslechu" jsou hodně zvláštní... Minusovou součástí seriálu je chvilková roztříštěnost děje a nesourodá forma - jakoby se scénáristé nemohli rozhodnout, jestli točí komedii, drama, horor nebo frašku. Taky pár historických nedostatků, jakože co dělá v 19. století v Grellových rukách motorová pila... ale to jsou detaily, které tomuhle zábavnému a napínavému dílu s klidným svědomím odpustím. ()

Puslanka

Aby mě 24-dílný seriál začal bavit až u devátého dílu, je opravdu špatné...předchozí díly mi připadaly nudný a suchý (jedna dobrá vteřinka v celém dílu to nezachrání), jenže jsem se až moc nudila ()

Xantila

Nápad zajímavý, kresba celkem kvalitní, ale to je všechno. S viktoriánskou Anglií to má společného akorát několik jmen, přitom potenciál, který tohle období nabízí, je ohromný. A co místo toho vidíme? Atmosféra doby zabitá oblečením i chováním většiny postav (rádoby "roztomilou" slečnu jsem měla chuť uškrtit po třech vteřinách), laciné vtipy a ještě lacinější zápletky (soutěž ve vaření karí, opravdu). Ale pořád lepší nezávazné až parodické blbnutí, než hrozné drama a patos pozdějších dílů. Nemůžeme se ani bát o ústřední dvojici, protože Sebastian všechno vyřeší levou zadní a nezapomene prohodit stokrát opakovanou hlášku. Asi fakt nejsem cílová skupina. ()

Tch9721

Keď som to začala pozerať, čakala som od toho niečo úplne iné. Miestami mi to prišlo ako nejaká paródia alebo fraška, ale atmosféra ma naozaj chytila. Skôr ma zaujala taká tá psychologická rovina, kde práve čistý, biely anjel je to zlo a temný démon je nestranný, niekedy až dobrý. No aj tak, každý z nich sleduje len svoje vlastné, egoistické ciele. Zatiaľ asi jedno z najlepších anime pre mňa. ()

ayarei.moon

Jako... jo, postavy pěkný. Ale zdálo se mi to nebo to vlastně nemělo žádný děj? Žádnou dějovou zápletku? Do toho mi Sebastian přišel jako 'umím vše, jsem nezničitelný a neporazitelný'. Na druhou stranu se mi líbil jeho vztah ke kočkám, ale to moc nesouvisí s příběhem. Co díl to něco jiného, nijak zvlášť to nenavazovalo. Ale jo, zaujalo mě to. Docela. Jenom mi tam pekelně chyběla zápletka a více rozvinuté charaktery postav. Taky mi přišlo, že Ciel se chvílemi choval jako rozmazlený fracek 'mám za sluhu démona, dokážu všechno, jsem nelepší'. Vyloženě mě tam iritovala Elizabeth. Ač jí možná má někdo rád, všeobecně takovéhle charaktery nemám v lásce. A na začátku druhé série jsem měla obzvlášť chuť jí zabít. 'Ty neuděláš co chci, budu smutná a udělám z tebe bezcitnýho hajzla před všema těma lidma kolem.' Abych pravdu řekla, nakonec jsem se stejně těšila hlavně na Grella a hrobníka. No jo, slabší čtyři hvězdičky. Nebudu křivdit, tu a tam se mi to líbilo, ending a opening docela fajn, animace taky pěkný. ()

Buxo

Neplánujem sem písať nejaký extra rozbor ani názor. Rád by som si však oproti iným svojim recanziám vylial srdce.  Kuroshitsuji je jedno z mála anime ktoré mi na konci zanechalo veľkú dieru v srdci. Zo začiatku som sa ponoril do príbehu a užíval si riešenie záhad.  Od doby čo sa však objavil anjel som mal pocit že to pôjde do kopru. Koniec ma nadmieru neuspokojil a ja osobne by som vyžadoval funservis v podobe jeho prerobenia, pretože som názoru že Ciel ani ostatní nemôžu zomrieť z tak hlúpeho dôvodu ako je porážka pekelného psa a anjela ktorý manipuloval kráľovnou. Celkovo bol koniec prehnane smutný a tragický čo u anime nemám rád. Posledné 3 diely mi ukázali že nemalo cenu si to pozrieť, napriek tomu že to vyzeralo zo začiatku v každom ohľade dobre a celkové hodnotenia boli tiež fajn. Nuž škoda že skm sa nemrkol na recenzie. Plne súhlasím s názormi ktoré tu už padli v podaní Subjektiva či iných.  Jediná ďalšia smutná vec na tomto anime mimo jeho blbého konca je to ako ho celé zvrtali. ()