Reklama

Reklama

Kurošicudži

(seriál)
Promo
Animovaný / Akční / Fantasy / Komedie / Mysteriózní
Japonsko, (2008–2014), 18 h 24 min (Minutáž: 24 min)

Předloha:

Jana Toboso (komiks)

Hrají:

Maaja Sakamoto, Daisuke Ono, Džun'iči Suwabe, Romi Paku, Šundži Fudžimura, Ajako Kawasumi, Kendžiró Cuda, Noriaki Sugijama (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(46)

Je mu teprve dvanáct let a už je hlavou rodiny. Zřejmě to bude tím, že jeho rodiče mu zavraždili a jeho se zabít pokusili. Bylo by se jim to podařilo, kdyby Ciel Phantomhive neuzavřel smlouvu s démonem. Ten mu pomůže vypátrat a eliminovat vrahy jeho rodičů, na oplátku dostane Cielovu duši. Mezitím, než se jim podaří zjistit, kdo zavraždil Cielovi rodiče, musí démon uposlechnout každý jeho přímý rozkaz. Důkazem této smlouvy je znak na Cielově oku a démonově ruce. A tak Ciel s novým sluhou Sebastianem Michaelem zažívá spousty dobrodružství, jež spějí jen k jednomu konci… (Zíza)

(více)

Videa (3)

Promo

Recenze (33)

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Ciel Phantomhive, sirota z vysoce postavené rodiny viktoriánské Anglie, má slouhu. Není to jen tak ledajaký slouha, je to slouha ďábelský a čertovský. Doslova. Jmenuje se Sebastian a Ciel s ním řeší zapeklité případy vražd, tajemných úmrtí apod. A když scénář dá, i na temnou minulost Cielovu dojde a dozvíme se, kdo že mu to zlikvidíroval rodinku... Zápletka, jak jistě uznáte, není příliš originální, ale zajisté se i v ní skrývá možnost, se příjemně pobavit. To by ovšem její uchopení muselo za něco stát. V tomto případě se odporné chyby příliš nahromadily. Ústřední dvojice se k sobě chová nezdravě intimním způsobem, jak nějaký velmi slizký uke a seme. Jen na ten sex a polibky kupodivu nedojde. Postavy nemají v podstatě žádný charakter. Nadužívá se chibi forem postav (superdeformed). Vtipy jsou jedny z nejtrapnějších, na které lze narazit. Vše je stylizováno do hnusně přeslazené "panenkovské" formy. Zápletky jednotlivých epizod a i další prvky jsou ukradeny z jiných děl, přičemž jsou důmyslně připraveny o všechno krásné, co v nich kdysi mohlo být. V závěru se vše stává nechutně patetickým. Postavy mají schematické a neuvěřitelně absurdní motivace. Ani nemám chuť to rozebírat dopodrobna. Silná *. ()

Zíza 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ze začátku jsem si říkala, ale jo, to docela ujde. Pak jsem občas musela trochu popohnat čas, protože mě to nudilo, ale poslední asi 2 díly byly zase zajímavé, takže dávám lepší 2*. Pro dívky je tu výborný Sebastian, u kterého je velmi jednoduché zaslintat a zavzdychat. Pro ty, jež uspokojují lolita-chlapci je tu Ciel. Pro ty, jež uspokojuje infantilní homor, jsou tu tři neschopní sluhové. Pro ty, jež mají rádi "zlé" anděle, je tu hlavní záporák. Pro ty, jež mají rádi smrtky, které mají stejné choutky jako většina mladých dívek, je tu Grell Sutcliff. Pro ty, jež mají rádi dlouhovlasé a humor milující hrobaře, tak tu také jednoho najdopu. Pak se tu také najde kari. Budete vědět, jak udělat to nejlepší. No, shrňme si to - najdete tady toho opravdu hodně (spousty fanservisu mimo jiné), ale dohromady to hraje dost divnou melodii. Což je škoda, protože bych ráda dala alespoň ty 3* (už kvůli Sebbymu a Grellovi), jenomže to by nebylo spravedlivé. Radar na fešáky! ()

Reklama

Kordus 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nic nového pod sluncem, originalitu by z toho nevykopal ani mistni uchylny hrobnik. Prestoze vicemene souhlasim s komentarem Subjektiva, stejne jsem se nemohl od sledovani odtrhnout az do posledniho dilu. Mozna uz jsem dlouho zadne anime nevidel a tak jsem jen prilis blahosklonny, kazdopadne davam ctyri hvezdicky za solidni atmosferu. ()

novoten 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Viktoriánská Anglie roztahuje svá andělská křídla, v sídle rodu Phantomhive panuje tajemná atmosféra a Ciel s věrným Sebastianem vyráží v sherlockovském duchu vyšetřit nějakou podlou nekalost. Po pár minutách jsem byl přikován, po prvním díle nadšen. Kuroshitsuji spojuje nenápadnou mystiku s mytologickými postavami roztodivného původu a atmosféra sešněrované a přitom zkažené Británie je už jen dokonale padnoucím prostředím. Když se přidá nejrůznější styl humoru vedlejších postav (u mě vede jednoznačně Tanaka), stává se ze seriálu nenápadný klenot anime. ()

ChArLeNe 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na prvý pohľad ma Kuroshitsuji dostal svojou magnificent-nou kresbou a OST. Zo začiatku môj skepticizmus ohľadom príbehovej linky aktívne fungoval, keďže väčšia časť stopáže sa točila okolo Sebastiana. Nehovoriac o case-after-case basis,pripomínajúc Detektiv Conan. No napokon som prepadla Kuro vďaka vykresleniu viktoriánskej éry, ústrednej dvojice, ku ktorím sa pridal Undertaker, Agni. Spolu ruka v ruke s komediálnymi vsuvkami, ktoré odľahčovali temnú atmosféru. Kuro má určite svoje nedostatky na dokonalosti, ako napríklad čo mne najviac trhalo oči boli (SPOILER!) zbrane shinigami, ktoré údajne prerežú čokolvek, kým v skutočnosti sú to iba obyčajné záhradnícke náčinie. Alebo tiež strácanie sa v retrospektívach. Pre mňa sa svojim spôsobom toto nenápadné anime stalo dokonalým hlavne kvôli dialógom medzi Sebastianom a Cielom, ktoré ma dostali. ()

Galerie (63)

Zajímavosti (5)

  • Úvodná pieseň seriálu je od japonskej skupiny SID a nesie názov “Kiss of Monochrome“. Pri záverečných titulkoch seriálu, po trinástu epizódu, hrá pieseň “I am alive“ od BECCA a od štrnásteho dielu skladba “Lacrimosa“ od známej japonskej skupiny Kalafina. (Carol Pifková)
  • Název seriálu lze volně přeložit jako "Černý komorník". (Hromino)
  • V 9. epizodě je řečeno: "Jste jak Solomon Grundy - rychle žít a rychle umřít." Film naráží na fiktivní komiksovou zombie postavu Solomonda Grundyho, který žil jen jeden týden. (Natami)

Reklama

Reklama