Dostaň ho tam

• USA Get Him to the Greek (více)
Komedie / Hudební
USA, 2010, 105 min

Scénář:

Nicholas Stoller

Hudba:

Lyle Workman

Jonah Hill, Russell Brand, Rose Byrne, Colm Meaney, Lino Facioli, Sean 'Diddy' Combs, Dee Snider, Meghan, vévodkyně ze Sussexu, Robert Seay, Elisabeth Moss (více)

Aldous Snow, britská rocková hvězda, vydává nové album, které je absolutní propadák. Následkem zdrcujícího rozchodu a potápějící se kariéry to s ním jde z kopce. Kvůli drogám a alkoholu má zakázaný styk se svým synem. O pár měsíců později, v Los Angeles, Aaron Green, mladý pracovník hudebního nakladatelství Pinnacle Records, přijde s nápadem uspořádat výroční koncert kdysi slavného rockera Aldouse Snowa, který v Greek Theatre vystoupil v roce 1999. Sergio Roma, šéf nakladatelství, je nápadem nadšen a tak tři dny před vystoupením pověří Aarona, aby osobně dopravil zhýralého zpěváka z Londýna do Los Angeles a dostal ho v použitelném stavu na pódium amfiteátru Greek Theater. (TV Nova)

venca163

Ten začátek mě rozsekal a pak už jsem se na tý vlně vezl. Dokonce jsem uprostřed trochu prodřímal ty hluchý momenty, takže zůstal pozitivní dojem =). (70%) ()

mikulíšek

Pokud byla Pařba ve Vegas letním hitem minulého roku (2009), pak je tento film skvělou odlehčenou komedií léta letošního (2010). Snímek je nabytý spousto (velmi) údernch a úchylných vtípků, a i když má hluchá místa, tak to pak velice rychle napraví komediálními částmi. I když je humor cílen jen na určitou část obecenstva a nemusí vyhovovat každému, tak já jsem se výborně bavil. Linie mezilidských vztahů je sice trochu zamotaná, ale ve výsledku docela příjemná... asi jako vylévání si srdcí u piva: plné upřímných pravd, ale i nesmyslých úvah. Bohužel v tom je základní kámen úrazu, v nesourodosti mezi scénami vážnými a zábavnými, přičemž ty zábavné jsou opravdu velmi zábavné a ty vážné (lidské) jsou oproti tomu spíše nudné a chaotické a celkový "slepenec" nepůsobí celistvě. Celkově skvělá lehká letní komedie, která někoho pohorší, ale většinu pobaví. P.S.: Zajímalo by mě, kolik snímek alespoň u nás vydělá. IMHO Trailer mi přijde zoufale nevtipný, zmatený (což částečně o filmu vypovídá) a nezábavný - zkrátka špatný trailer, kvůli kterému se mi do kina spíš nechtělo. A pak "vtipný" český distributorský název, který sice zaujme, ale naláká jen málokoho. ()

Heraldika

Pár skvělých hlášek mě dostalo do kolen (Ozzy tu bude dýl než nějaká Miley Cyrus), ale jinak to taková řachanda nebyla. Spíš na začátku nahodíte takový ten připitomělý úsměv a vydrží vám až do konce filmu. Vcelku povedené. ()

Soweek

Scénář Jason Segel, hlavní role Jonah Hill je dostatečná záruka kvality. Překvapivě tu ale dominuje P. Diddy, který všechny strká do kapsy. ()

Looser

Promarněná šance, fim začíná tahnout až od Jefryho. Do té doby, to vypadá jako kdyby si režísér nemohl vybrat jestli přidat zvracení nebo meditaci na téma smysl života. ()

ZkuKol

80 minut úžasně rockenrollové komediální jízdy, u které naprosto netušíte, co v příštích minutách její hrdinové ještě provedou. Bohužel má film skoro dvě hodiny, ne že by zbytek byl nekoukatelný, ale je to jen děj (jenž je předvídatelný, okoukaný a občas až otravně poučný). Přitom Hill se dá snad poprvé vydržet celý film (jen příště méně zvracení, prosím), Rose Byrne stojí za let do LA, Elisabeth Moss dokázala, že její výkon v Mad Men nebyl náhodou a Russell Brand se totálně utrhl ze řetězu. To, co vyvádí celý film, by zničilo i alkoholové remízyschopné chlapce z Moravy. V okamžiku, kdy je odpálen "Jeffrey" film dosahuje asi svého vrcholu a vy nevíte, které chlupáté stěny se držet dřív. Stoller si hraje s klipy, hudbou, tv vstupy a užívá si každou party, kterou Russel doslova nabourá. Jenže Nicholas ještě není bezchybný vypravěč ani na papíře ani za kamerou, občas ztratí náboj, občas se uchýlí ke zbytečným poučkám a klišé a pak je tu katarze při "3" a ta už je dle mne příliš mimo a málo vtipná, zvlášť když potom následuje naprosto předvídateln pointa. Prostě ignorujte děj a nechte se protáhnout třemi dny rockenrollového života se vší parádou! Aldous je na dně, hudební průmysl je na dně a mladý Adam má během tří dní zachránit oba - ale v rocknrollovém stylu a "Jeffryovském," tempu... 80% ()

Marty89

No čekal jsem, že to bude mít trošku blíž k Forgetting Sarah Marshall, ale opak byl bohužel pravdou. Jedinou hvězdičku ode mě dostanou ty songy, jinak nic. ()

toffy

Film nicim neurazi, ale na druhej strane ani velmi nezaujme. Ved kto by sa hodinu a pol pozeral na strateneho fetaka, ktory nevie sam, co chce :) Jonah Hill ma zase dostal! ()

slovan1

Utahané jak americké nákladní vlaky. Zkratit, lepší vtipky a je to v pohodě. Takhle mi to přišlo, že réjža tahá z klobouku neexistující vtip, na který se strašně těšíte... a nakonec vytáhne prd. ()

fruitbueno

Nebylo to hyperblbé, ale na můj vkus moc tělních otvorů, tekutin, nejapných a neoriginálních vtípků a děje jak na brutálním kolotoči (akce-nuda-akce-nudanuda-akce-nuda - proč?). Nicméně mě pobavily svěží herecké výkony (Jonah Hill i Russel Brand jsou výborní) a hudba... ()

LexBarker

Příjemná komedie plná ulítlých scének a frků.Russell Brand se snad pro roli Aldouse Snowa narodil a Jonah Hill mu velmi zdatně sekunduje v jeho šílených eskapádách.Líbil se mi i Sean Combs a jeho porada,kde se snaží motivovat své bizarní podřízené. ()

BMAJTZ

Na můj vkus až příliš ujeté, na druhou stranu musím připustit, že i tak jsem se tlemil v mnoha situacích. Jonah Hill mi seděl dobře, to samé ale o Russellu Brandovi říct nemůžu. ()

sedm.1

Nicholas Stoller.Jméno,které si v budoucnu budu velmi pečlivě hlídat.On totiž sice natočil zatím pouze dva filmy,Kopačky a právě Dostaň ho tam,ale já oba jeho snímky ihned bez váhání zařadil mezi absolutně to nejlepší,co na poli komedie vzniklo.A podařilo se mu to v obou případech stejnou metodou.On totiž dokázal vytvořit dva neskutečně lidské filmy,plné reálných postav,které jsou zatíženy běžnými rozhodnutími,ovlivněni jejich následky a pochopitelnými následnými činy,filmy plné uvěřitelných emocí a citů,filmy,jejichž zápletka se sice odehrává v prostředích,které nejsou zrovna každému dvakrát dostupné a přesto je z nich jasně cítit,že takto nějak to skutečně funguje a je.Jsou to filmy o lidech.kteří sice žijí někde úplně jinde a přesto i oni mají své starosti,své problémy,neřesti a ani oni nevedou dokonalé životy,bez kopanců,zádrhelů a životních facek.Nicholas Stoller navíc ve svých snímcích velice umě kombinuje žánry komedie a dramatu,takže nejde jen o čistě nářezové bláznivé jízdy jako u zbytku filmů z produkce Judd Apatowa,on velice častokrát zabrousí i do velice závažných okamžiků,zbytečně nic neshazuje a nejednou donutí diváka i zamyslet se a vnímat film zas také trochu jinak.Obrovským plusem jeho filmů je pak samozřejmně i obsazení.Ovšem zatímco v Kopačkách byl "jen" neskutečně sympatický Jason Segel a zatím "jen" velmi zajímavý Russell Brand,zde naprosto exceluje a oslňuje svými výkony duo Hill/Brand.Tihle dva chlapíci mě tu naprosto strhli a právě třeba Brand,který v Kopačkách na sebe "jen" upozornil,zde podává pro mně bezdiskuzí strhující výkon.A nesmím opomenout ani hudební obsah,který je též velmi chytlavý a dodávající filmu mnoho energie a šťávy.Dostaň ho tam zkrátka přes svůj obsah nabízí něco dost jiného,než na co na první pohled vypadá.Není to pouze bezmyšlenkovitá,třeskutá šílenost,vyplněná jen vulgárními výrazi,sjetými postavami a fekálním humorem,jak by se zdálo.Dostaň ho tam je příběhem lidí z vyšší společnosti,kteří prožívají spoustu veselých a zábavných situací,šílených momentů a vážně vtipných okamžiků,ovšem zároveň si procházejí i stejným počtem vážných a těžkých životních situací,které nelze řešit jen smíchem a vtipem.PARÁDNÍ FILM!!! ()

civrss

Jestliže jsem se celkem hodně nudil u prvního dílu, jestli to tedy vůbec je pokračování Kopaček, Dostaň ho tam byla nuda ještě stokrát větší. Tohle pro mě nejsou ty správné komedie a začíná to vypadat tak, že aby to trochu fungovalo, musí být ve filmu buď Adam Sandler nebo Jim Carrey. Jonah Hill může snažit jak chce, ale on film prostě neutáhne. Na to není dostatečně přesvědčivý. ()

herr_carter

ty 2 hvězdy dávám především za první možná třetinu filmu, kdy to všechno vypadalo hodně slibně, pak se to ovšem zvrhlo do jedné velké nudy a trapnosti, které vévodil přehrávající neherec Jonah Hill, fujtajbl...................moje hodnocení = 3 z 10. ()

Lukoboss

Bože, to byla ale sračka! Tenhle film je jedna velká urážka rocku, rockových kapel a interpretů, stejně jako je to urážka žánru komedie. Tady se totiž většinu času pohybujeme těžce za hranou humoru a většina scén je fakt trapných. Mám se smát tomu, že se ve filmu J. Hill několikrát poblije? Přitom on umí zahrát a už to několikrát předvedl v lepších filmech. Ale tady není co... A slavnej rocker Aldus Snow je taková hvězda, že lítá komerčníma letama bez ochranky, manažera a zbytku týmu, fanoušci se na něj nesápou, nefotí se s ním (a je tam toho bohužel víc). No ty vole, to točil někdo, kdo si slovo "rock" přečetl ve slovníku cizích slov. Nebýt tolika známých jmen na plakátu, potažmo v závěrečných titulkách, neměl by ten film vůbec nic. P.S.: Přirovnat tenhle snímek k Pařbě ve Vegas je opravdu nesmysl. ()

Spike23

Tak to vypadá, že se tu objevil další do řady vyjímečných režisérů :). Forgetting Sarah Marshall sice bylo lepší, ale rozhodně to neznamená, že si tohle nezaslouží stejné hodnocení a pochybuji, že tyto propojená díla budou Stollerova poslední, dosahující takovýchto kvalit. Je toho mnoho, co zde pro ''zvýraznění'' filmu napsat, jenže myslím, že bude stačit když zmíním, že se jedná o jednu nepopsatelně gigantickou kalbu v pouchých dvou hodinách. A gigantické kalby já opravdu rád :). ()

DavidS.

Pozitivem je rozhodně Russell Brand jako sjetá rocková star, úvodní dokumentární prostřihy z natáčení či studiové rozhovory, zcela nepokrytě šílené, dvojsmyslné a sexistické texty písní a vůbec celý ironický a satiristický tón, který si bere na mušku hudební showbusines...Už méně zábavný je zvracící Jonah Hill, řada prázdných dialogů a pocit, že z toho šlo vykřesat mnohem víc... ()

Jiriczzcek

Slušná komedie, avšak s promarněným potenciálem. Komedie funguje jen díky oběma hlavním hrdinům a přehršlem sprostých slov. Některé trapné scény se do filmu nehodily a mohli být v klidu vystřiženy. Zřejmě nebylo z čeho vybírat. Poněkud vážná scéna se synem, do tohoto filmu taky moc nezapadla, ale budiž. Celkově slušný film za 3* ()

casioa....

Nech to bolo stupídne akokoľvek, celkom som sa bavil. Viac krát som si síce vravel, že WTF ?!? čo má toto znamenať, čo tým chcel Stoller povedať, ale....náhodou, bavil som sa. Tento nepochopený snímok mi dal X-krát viac ako Postrádateľní a A-Team (preceňované a viac-menej stupídne týmovky) dokopy. Nech žije sex, drogy a rock and roll. ()

Další černá vlajka na obzoru

Další černá vlajka na obzoru