Rodina, která to opravdu potřebuje, se dočká překvapivě rychlé renovace svého bydlení. Pokud se ovšem tým návrhářů vydrží alespoň chvíli nehádat... (TV Nova)

Ajinka126

Nejhorší na tom je, že víte, jak trapné to je. Říkáte se to pokaždé, když to vidíte, ale stejně Vás něco pořád nutí se na to dívat. ()

FFilipCZ

"Jak se staví sen" po americku. Pro dost lidí ODPAD, ale už jen pro ty úžasný přeměny to stojí za zkouknutí. A jak už psala larelay - když si předtim nemohli dovolit ani opravit střechu, jak teď budou platit ty nechutně velký účty za údržbu a zajištění plynulýho chodu domácnosti? To aby si najali 4 zahradníky a vzali si úvěr na ele, vodu, plyn, atd. To je to štěstí z novýho bejváku za měsíc přejde, až dostanou vyúčtování. ()

Krissty

Tenhle pořad sleduju hlavně proto, že se alespoň přiučím něco nového ze svého oboru.. I když - přiučím? Vesměs tam nestaví nic jiného, než pořád dokola dřevostavby, jen v jiném kabátku, ale budiž.... Jinak musím ale bohužel říct, že humor je absolutně suchý a je to prostě nuda ;) ()

Krt.Ek

Altruismus a patos, svým pojetím asi klasická americká show. Rozhodnutí, zda-li se jedná o pořad, jenž si zaslouží pozornost široké divácké obce nechám na jiných, já bez dalšího komentáře volím zlatou střední cestu, o kteréžto asi nelze neříct, že by nebyla alibistická. Racionální soud, zda sledovat či nesledovat totiž provést neumím. ()

NinonL

Nevím, zda se "tomuhle" dá věřit. Osudy mnohých rodin jsou skutečně tragické a nové, čisté bydlení bez plesnivých stěn jim přeji. Ale kdo za ně bude v novém a většinou energeticky docela náročném domě platit všechny náklady? A taky si nejsem jista reakcemi všech zúčastněných. Při představě, kolikrát se jednotlivé záběry točí, než je to akorát ... ()

ArsenalEagle

"Doteď jsem nechápal, jak to dokázali všecko za jediný týden, ale což...když to těm rodinám pomůže, tak proč ne..." - jednoduché: Když mají k dispozici pár set tisíc Dollarů a pár desítek stavebních dělníků, navíc jsou to dřevostavby, proto jsou tam takový katastrofy, když začne foukat.. No, dívat se na to dá (i když mi celkem dost vadí ti načinčaní krásky jako Michael Moloney), trochu lepší před verze českého Jak se staví Sen.. ()

ivishka

Popravdě se mi celkem líbí prolínání osudu lidí s podprahovou reklamou společností,které kupodivu pustí chlup ze svých nahrabaných peněz. Přijde mi ovšem extrémně nespravedlivé,že takové veledary si zaslouží pouze (američtí) vojenští veteráni,lidi na vozíku,rodiny s adoptovanýma dětma a hromada podobně "postižených" rodin. Uznávám pomoc invalidům a sama bych to být na jejich místě skutečně uvítala, ale občas ti lidé,kteří si kupují výrobky těch velkých firem,které ze zisku financují tento pořad si zaslouží také nějáké "ceny útěchy" v podobě krásnýho baráku... ()

O.Peta

Solidní pořad, některé domy se mi i líbí, někdy je to s tím americkým vybavením přehnaný, ale bydlet bych v těch domech stejně nechtěl, a to proto, že bych se bál, kdyby přišla nějaká vichřice, tak poletím se vším pryč, není nad cihly a poctivou práci. Tyto papírové domky jsou za pár dnů, ale bezpečně bych se uvnitř necítil. ()

K.I.N.G.

Na jednu stranu přehnaně emocionální a odporně americké, na druhou tvůrci přesně vědí, jak se mají dělat televizní pořady. Je to akční, silné, s vypjatým příběhem a plné očekávání a bažení za dalšími změnami, prakticky dotažené k dokonalosti a hlavně šíleně zábavné. Tomuto pořadu nesahají podobné padělky, hlavně ty české, ani po kotníky. ()

Falconica

V porovnání s českými pořady tohoto žánru je u těchhle amíků aspoň vidět snaha pomáhat chudejm a ne jen vyzdobovat krásný novostavby pracháčů. Otázka je, jestli ti nadšení chudáci nebudou za půl roku z tak velkýho baráku spíš nešťastný, až se o to budou muset starat, ale ve jménu americkýho snu a bílýho plaňkovýho plůtku věřim, že jsou dost ujetý na to, aby to překousli. Ty baráky jsou sice většinou dost očirvoucí, ale američaní jsou už holt takový. Moderátoři jsou strašný a divadýlko trapný, ale prostě oceňuju svým způsobem to gesto, jelikož v českým Jak se staví sen mě vždycky neskutečně dožíralo, že si vybíraj rodiny, který to nepotřebujou. EDIT: po doplnění znalostí o pozdější série jsem změnila hodnocení. Zdá se, že tvůrci časem pochopili některé své nesmyslnosti a začali pomáhat těm lidem docela rozumně. Myslim tim energeticky soběstačné domy, solární panely, větrný minielektrárny a spoustu jinejch "detailů", dojáky okolo toho dělají sice pořád stejný, ale jak říkám, čert vezmi doják, když to fakt někomu v blbý situaci pomůže. A taky musim uznat, že občas je ten barák(nepočítaje dětský pokoje-co to dítě s těma lapačema prachu bude dělat za tři roky, to nevim...) už konečně celkem hezkej. ()

Eldrick

Kurva drát, ti Amíci jsou ale štědří lidumilové. Zbouraj Vám barák a místo něj postaví přeplácanou papundeklovou reklamní sračku dodavatelský stavební firmy za prachy, který by vydaly na 4 další baráky. Do toho po celou dobu nezavře klapačku idiot jménem Tááááááááj! Zachraň se, kdo můžeš. Dokonce tu nechybí blbá barbie, která maká rukama! No, to jsem nežral. "Předtííííííím!" a "Potom!" ()

Linda.csfd

Na jednu stranu je fajn, že pomáhají lidem, kteří to opravdu potřebují. Například ženě, která se sama stará o 14 dětí - čtyři vlastní a deset sestřiných po tom, co zemřela. Nechtěla, aby se děti rozdělili do jiných rodin nebo dětských domovů a slíbila jim, že je nikdy nerozdělí. Obětovala jim svůj život. Okej, postavili jí dům, kam se všichni vejdou s adekvátním počtem koupelen, s obrovskou kuchyní, několikametrovým jídelním stolem a věnovali jim dodávku, do které se vejdou všichni, takže když někam jdou, nemusí je vozit na třikrát. Ale proč to proboha nenatočí nějakým rozumným realistickým způsobem a dělaj z toho extra emerickej teatrální výstřik emocí. Nejdřív všichni brečí, pak je tam ten teatrálně přehrávající otravný naspídovaný moderátor a nakonec všichni piští a ječí a řvou asi tak třiapadesátkrát po sobě "ou máj gááááááád!". Já dokážu pochopit, že bez emocí to nejde, ale tohle je vážně emocionální průjem, to není zdravý. ()

SallyZen

Z některých návrhů mi jde hlava kolem. Například, když Moloney dal 6letému dítěti do pokoje pískoviště. Asi na to kouká z pohledu dítěte. Ale toho písku až bude po celým baráku, tak si tam otevřou novou Copacabanu. Jinak je to celkem povedený pořad. Akorát z toho nemusí dělat takové divadlo, ikdyž je pravda, že někteří lidi si to tam opravdu zaslouží. Ale to divadýlko, co se kolem toho hraje, no hanba. 60% ()

cariada

Hraje to možná až moc na city a je tam strašně cítít ten americký patriotismus což v naší kultuře působí hrozně. Jenže jiná země jiný mrav a tak je to. Pořad je zábavný a dojemný zároven. nejvíc se mě líbí, že se pomáhá těm , kteří to potřebují, samozřejmě by to někteří potřebovali víc, ale nejde vyhovět všem. Mě na tom nejvíc fascinuje jak dokáží, za týden udělat komplet nový barák a se zbouráním starýho. Ano nemají tam jako u nás klasický cihlový domy, ale i tak, mě překvapuje,jak si s tím poradí a když vidim jaká armáda nadšenců a dělníků na tom s radostí a zadarmo maká. Si říkám, jak rychle by to asi šlo u nás. Jen se divím, že se tam v takovém počtu nepomlátí a navzájem se nepletou a ví co má kdo dělat. Ukazuje se , když jsou peníze a nadšení jde lecos. ()

Attta

Nejsem bezcitný a tak jsem rád že alespon někomu pomůžou, ale jako tv show je to totálně oničem. Nesnáším ty solidární kecy, které jsou stejně zkažené a prohnilé jako celá USA. Celé je to jedna velká přetvářka a nekonečné vychvalování toho jak jsou k sobě lidé milí, přátelští a jak dokážou být kreativní a šikovní. Pomohou 0,0001% obyvatelstvu v tísni a celkově to nemá žádný význam. Podle mě jde akorát o "reklamu" do světa. Jenomže tohle už tu jednou bylo, před padesáti lety, kdy se na oko před světem vychloubalo jak to všechno funguje, ale realita byla jiná asi víte o čem mluvím. Přesně tenhle dojem to na mě dělá. Hnus. Jedno velké klišé a ještě k tomu nehodnotitelné. ()

pufina

"Jste v nouzi? Manžel oslepl a Váš dům tomu není přizpůsobený? Zboříme Vám barák a za týden postavíme nový!" Sice hezká snaha skrze pořady ukázat nějakou dobrotu lidstva, jak se snaží pomoct potřebným, ale ani věřící za svůj život neřeknou tolikrát "Ach můj Bože" jako v jednom díle tohoto pořadu. Pořád tu ve vzduchu visí nejistota: "Oni fakt za ten týden postaví barák?" I mně to příjde divné.. a někteří z toho týmu mi připadají tak neupřímní a přetvařující se.. ()

Ice123

Je úžasné jak lidé dokáží soucítit s jinými, kteří se objetují pro ostatní a pro sebe nic nemají.... Makeover Home Edition je o lidské solidaritě, toleranci a zábavě. A abych nezapomněl o naprosté neuvěřitelnosti, že to co všechno zbourají a postaví stihnou za pouhých 7dní, to je zcela mimo mé chápání.... Je to zkrátka příjemný pořad o lidské nesobeckosti a pomoci ostatním, kteří to nejvíce potřebují ;) 100%. ()

DarkDemon

Nějak nepobírám ty „protiamerické“ nálady pochopil bych to kdyby na zakázku vylepšovali domy celebrit, ale tady jde o obyčejné chudé lidi povětšinou v nějaké těžké životní situaci. Udělat jim příjemnější prostředí k životu je přeci hezké. To, že má prostý američan dost „ordinérní“ vkus všichni dobře víme a nic nám do toho není, protože v tom žít nebudeme. Krom toho je to kritizované prostředí zajisté 10x „vkusnější“ než u těch zdejších kritiků. Rád si užívám tu jízdu ... jak jim jde práce od ruky, jak jim to sluší (Constance Ramos), jak rodinka pak spokojeně kvičí ... ()