Rocky62

Typický Reiner. Opět tu máme balíček rodinných hodnot a životních mouder, ale v první řadě jemnou a originální teen love story, kterou si zkrátka musí zamilovat i ten největší cynik. Zásadním plusem tohoto přemilého snímku je to, že veškerá moudra a dětská romantika působí jaksi přirozeně, bez nátlaku a otravného patosu kolem, na čemž má zásluhu nejen schopný Reiner, ale i překvapivě charismatické dětské duo. Pokud je divák správně naladěn a sympatizuje s atmosférou 60. let, rozhodně se může těšit na hřejivý zážitek, který si kdykoliv rád zopakuje. ()

iamek

Obrovský šok ! Tak kouzelný a milý film jsem nikdy neviděl. Celou stopáž jsem takřka nedýchal a hltal každý záběr, dialog ... Rob Reiner po dlouhé době natočil fantastický film tak jako je sypal z rukávu na začátku své kariéry. Tenhle snímek je prostě povinost. Myslím, že v tomhle filmu producenti objeví pár nadějných herců. ()

SeBig

Krásný romantický film. Ty děti to perfektně zahráli a nakonec ztoho vzniklo tohle. Jestli chcete prožít mladou romanci určitě zkoukněte.. ()

Chrustyn

Originální a neskutečně příjemná podívaná o dětské lásce, která je zajímavým způsobem ukazována pohledy obou účastníků. Příjemná retro atmosféra, doprovázená dobovým soundtrackem, velice dobrý výběr herců a jednoducháý ale zároveň krásně podaný romantický příběh. Více takových filmů a zapomenu i na Arnolda. ()

Arsenal83

Veľmi pekná romantika z mladosti a príjemné stvárnenie dvoch pohľadov zaľúbencov na tú istú situáciu. Milé, nie je to top romantický snímok za posledné roky, ale naozaj pobaví a nenudí. ()

Jirka_Šč

Velice příjemné. Vyprávění děje z pohledu několika osob je režiséry občas využíváno, v tomto retro filmu se však role "převrací" téměř pravidelně. Líbí se mi, jak si každý něco představuje a každý jinak. Holčička má pocit, že příchodem matky právě přišla o první polibek, kdežto kluk je vyděšen a staví se k tomu jediným způsobem možným pro "muže, kterému je sedm let" (schová se za matčiny sukně). Představa, že lidé jsou matní, polomatní, lesklí a občas je někdo měňavý, je hezká. A stejně jako někteří další diskutující mám pocit, že tvůrci filmu uplatnili teorii o "celku, který by měl být víc, než jednotlivé jeho části" na celý film. Což je dobře. Zatím jsem viděl třikrát. Zjišťuji, že i hudba let šedesátých mi je blízká :). ()

mat.ilda

Dlouhé čekání na první polibek v pohodovém retru, zkresleném dětstvím a vybarveném na přívětivo - zkrátka doba, kdy americké děti ještě neříkaly svým rodičům "naser si!" Příjemně ubíhající podání dětských lásek a utváření osobností ze dvou pohledů, konfrontovaných odlišným rodinným prostředím, které je formuje, procházejících prvními falšemi a předsudky ze světa dospělých a pomalu si utvářejících vlastní hodnoty. Odvyprávěno s citem a jemným humorem. ()

jojinecko

Veľmi príjemný a milý film, ktorý pohladí dušu aj oči. Reiner je vynikajúci rozprávač a Flipped je natočený a napísaný veľmi citlivo a pekne, tá malá bola skvelá. Jedinou výhradou je scéna s otcovým postihnutým bratom - zle zahraná, zle natočená. ()

evulienka3

Veľmi príjemná romantická oddychovka, ktorá ma ani tak nezaujala hlavnou dejovou líniou, ako skôr tým všetkým okolo nej. Príbeh nebol komplikovaný a to, ako to celé skončí bystrejší divák určite odhadne už hneď na začiatku. Ako sa však hovorí, nie je podstatný výsledok, ale cesta. V tomto prípade bola dláždená úlomkami nielen rozprávania z dvoch uhlov pohľadu, ale aj veľmi dobre spracovaným pozadia príbehu. Vedľajšie postavy boli síce tradične sa vyskytujúce vo filmoch americkej produkcie avšak tieto neboli len čierno biele, ale mali tiež svoj vývoj a vytvorili tým tak dokonalý obraz typického malomeštiactva vtedajších rokov v Amerike. Summa summarum to teda bol klasický príbeh s veľmi príjemným štýlom rozprávania, ktorý si jednoducho tú jednu hviezdičku navyše zaslúži. ()

Flego

Film je poskladaný z malých drobnôstok a tvorí krásny a múdry celok. Mala by to byť povinná jazda pre všetkých mladých ľudí. 4+ ()

rikitiki

Mile nostalgický snímek, kterému sluší umístění do 60tých let. Jenomže to má i nevýhodu, protože já třeba nemůžu uvěřit tomu, že by maloměstská americká rodina v 60tých letech nevěděla, jak se liší kohout od slepice a bála by se salmonely. Jinak je to ale hladce plynoucí snímek vyvolávající příjemné pocity. I když žádné dětství není tak idylické a žádné dítě není tak zásadové a obdivuhodné, jak jsou zobrazené v tomhle filmu, tak takové jsou aspoň v představách a růžově obarvených vzpomínkách dospělých. /27. 10. 12./ ()

Roman.Ticka

Moc povedená záležitost, hezky natočené, zahrané, invenčně nasnímaný flashbackový pohled na věc z obou stran - klučičí i holčičí. Ocenění si zaslouží navíc to, jak se režisérovi nenásilně podařilo přenést diváka do školních (bez)starostných let, snad bez výjimky. Sice pochybuju v napravení sraba, kterým Bryce evidentně byl díky vlivu zamindrákovaného otce, ale to už je naštěstí na jiný příběh a film, takže to nemíním dál pitvat. Lidi se ovšem nemění že?! ()

Thomick

Opravdu moc moc roztomilý. A původní název filmu je tak geniální a všeobjímající, že se mi chce nahlas zakřičet "víc takových!". Předěl mezi klučičim a holčičim vyprávěnim rovná se obrazový flip; chování obou žáčků flipuje, jako je to ve skutečnosti běžný; a v neposlední řadě sou to pohledy obou protagonistů, co je rovněž jaksi permanentně flipped, aby si divák postý uvědomil rozdíl mezi uvažováním obou pohlaví. Ani vlastně nevim, proč nejdu na plnej - nejspíš mi tam chyběla ta, co prej pořád lítala kolem ... :) ()

HellFire

Nejsem velký fanoušek romantických filmů, protože až na výjimky nabízí pouze to, co by od takového typu filmu měl běžný divák očekávat. Často se tak dočkáme nereálných situací, které se podbízejí divákovi (co si budeme nalhávat, především ženskému obecenstvu), aby ukojily jeho touhy a představy, které si potom přenáší do skutečného života. A především jsou naprosto tuctové a zapomenutelné. Flipped je na tomhle poli onou výjimkou. Pracuje reálně s postavami, má chytrý scénář, uvěřitelné postavy a především pracuje s nastavením a splněním očekávání. Já se bavil. ()

kajda.l

Samoúčelné omalovánky v popředí s urostlým platanem, na kterém do osudného dne jedna sympaticky praštěná dívčina rozjímá nad lacinějšími životními moudry (vnímat celek na úkor jednotlivých částí je někdy zatraceně těžké :o)… tak proč tedy nenechat děti snít ). Ale proč ne, když stylem vyprávění (viděno dvěma) je to natočeno relativně poutavě. Příběh je sice ukázková šablona, charakterově čistější dívka ze skromnějších poměrů znalá materiálních hodnot - vejce (výtečně zahraná Madeline Carroll) vs rozmazlený odpudivý spratek nevážící si ničeho – natož vajec („zahráno“ zcela toporným Callanem McAuliffem), kde jako tmel mezi hlavním děním působí jeden starý kmet (charakter se tvoří již zamlada a životní moudra prarodičů holt povětšinou platí). Musím také říct, že ve filmu mi vadila přehršel povětšinou velmi nesympatických postav (nejlepšího přitele Garretta a Bryceho otce zabít) a tím pádem i nadbytek zbytečných nicneříkajících dilalogů. Pochválit naopak musím atmosféru tvořenou pomocí vajec (Sal Monella). Závěrem, hady sice moc nemusím, ale vidět vejcožrouta v akci se vyplatí. 60% ()

Necrotongue

Krajně netypický pohled na první lásku,který člověka neotráví jako ty ostatní více či méně stupidní teenage komedie.Film má spoustu kladů:je vyprávěn z obou stran barikády,je v retro stylu,je natočen tak,že i mně přišel milý a krajně příjemný,na nic si nehraje a dojemné okamžiky jsou dojemné a ne patetické.Záporů jsem si buď nevšiml,nebo se žádné nevyskytly,nakonec je mi to úplně jedno,film jsem si užil,dostal jsem se do stavu naprosté pohody,takže musím hodnotit jedině pěti hvězdičkami,jinak bych si lhal do kapsy.Závěrem musím ještě vyzvednout parádní práci se světlem a barvami,krásně podtrhuje vyznění celého snímku. ()