Jak být spokojený a přitom nebýt sám?
Pozoruhodné herecké výkony v čele se Simonou Babčákovou v realistické komedii o šestici bilancujích třicátníků. Kdysi spolu studovali a postupně se všichni přestěhovali z Jablonce do Prahy. Po společném setkání na večírku ve svém rodném městě je jim jedno jasné - vědí, co v životě nechtějí, ale zároveň ještě nepřišli na to, co by chtěli. Zatímco první z nich se snaží urputně otěhotnět, druhá pije o něco víc, než je "společensky" přijatelné, třetí zjišťuje, že žije v manželství s neškodným tyranem. O nic lépe na tom není ani trojice mladých mužů - jeden studuje devátým rokem vysokou školu a jeho přítelkyně ho podvádí se svým bývalým, další čeká na příležitost, jak sdělit matce, že je gay a třetí neváhá konzultovat své trable s psychiatrem. Na řadu tak přichází dávný nápad - společný život na statku, po kterém kdysi všichni tak toužili. Vyjde jim tenhle nový pokus o štěstí? (oficiální text distributora)

honajz2

Ach tyhle sondy do života lůzrů, co nevědí co se sebou a se svým životem... Všechny jsou si tak strašně podobné a ani jeden není moc zajímavý... Zoufalci mají skvělý úvod a obstojně představí postavy, jenže potom se to celé rozbředne a žádná z postav se dlouhou dobu nehne z místa. A vzhledem k tomu, že mě ani jedna z postav nezaujala, dost jsem se nudil. Bohužel je to založené jen na těch postavách (proti tomu nic nemám, kdyby aspoň jedna byla zajímavá), tak jsem doufal, že se někam ve finále pohnou. No... Za 102 minut zhruba půl hodinu před koncem všichni odjedou na jeden statek, nejprve se baví, pak se to rozpustí a všichni jedou zpátky a půlka postav se vrátí na začátek a půlka se trošku posune a odjedou na další statek někam za Prahu. Závěr si z toho udělejte sami. Občas v tom je nějaká vtipná scéna, úvod (jak už jsem psal) vypadal dost slušně, ale víc to v sobě nemá. Kamera - ačkoli občas tvoří chytře zarámované obrazy - působí otravně, herecké výkony jsou slabé snad s výjimkou Simony Babčákové a Helgy Čočkové (kterou teda nemám moc rád, ale tady hrála slušně, byť řekla jen pět vět), postavy jsou dobře načrtnuté, ale nerozebírají se do hloubky (a přesně tohle Zoufalcům chybí nejvíc) a to ostatní už jsem rozebral. Celkově mi to vychází na 2*, ale už si asi dám od těchto českých chcípáckých filmů pokoj - všechny jsou na jedno brdo. I ti přeceňovaní Samotáři. 2* ()

bourec

Sice už dávno nejsem třicátník,V Praze žiju od mala,ale film ve mě vyvolal myšlenky,jestli jsem ty roky života nějak neprobendil.Dobře natočený,pravdivý a hodně sžíravý.Ale ne pro každýho.70%. ()

Azrael515

Tak som zúfalec. Ako skoro kazdý koho poznám. Pekná sonda do sveta mojich rovesníkov, ktorí ešte niesu ani starí ale už ani mladí. Ideály už sú preč, človek sa otočí a spýta sa či smer ktorý si vybral je ten správny. O tom je tento film a natočené to nieje tiež zle ;) ()

MovieKings

Že by český film se konečně alespoň trochu zmátořil a začal se přibližovat současným jiným "průměrným" filmům z Evropy a ze Států? Doufám. Po Protektorovi byli Zoufalci dalším velmi příjemným překvapením. Jen tak dál. "Ty bído." :-D ()

necisty

Opravdu zoufalý film. Člověku, co právě potřebuje rozveselit, rozhodně náladu nezvedne. Myslel jsem, že se jdu dívat na komedii:(! První půlka se táhne ve smutných příbězích každé postavy. Za půlkou to začíná být optimistické a konec nebudu prozrazovat, i když to není kdo ví jaká šílenost. Je možné, že nebýt špatné nálady, tak bych ocenil i 4 hvězdami, protože mě přijde, že všichni to moc dobře zahráli:). Nápad je to také zajímavý a když tak přemýšlím, tak by jsem taky chtěl někdy něco takového spáchat, ale asi ne dlouhodobě. Sečteno podtrženo - lehký nadprůměr, 60%. ()

zette

Rudolfova se svou celovecerni prvotinou ukazala, ze je celkem schopna reziserka, ve filmu ukazala nekolik dobrych napadu. Potesi i neokoukani herci, i kdyz zde si nejsem jisty, zda za to nemuze spise nezname jmeno reziserky. Film pojednava o lidech meho veku, kteri resi nebo neresi sve cetne problemy. Namet tedy neni nicim originalni, postavy nezajimave, dialogy mnohdy vyumelkovane. Nejvetsi minus vsak davam, ze me Zoufalci vedli k zoufale nude. Dalsi z nekonecne rady ceskych filmu, na ktere clovek rychle zapomene... ()

mortak

Konečně se i psychopat jako já může seznámit s životem obyčejných lidí. Tento film ve většině zobrazovaných situací zasahuje střed terče a je při tom všem i zábavný. Zvolený styl vyprávění - mozaika životních osudů šesti lidí - sice nemá nějaký pevný svorník, protože komunita na statku je jen trochu větším střípkem, ale u těchto životních osudů by jakákoliv silnější dramatická konstrukce působila násilně. Stejný styl vyprávění zvolil například Heller v knize Something happened. Jediná větší vada je intimita kamery - pohybuje se neustále v těsné blízkosti tváří a těl, což po chvíli vyvolá touhu po celku, po panoramatickém záběru situace z odstupu, z větší dálky. Potěší cameo role prof. Císaře. ()

jc11

První půlka za jednu hvězdu, od statku dál za dvě až tři. S přihlédnutím k vytříbené formální stránce je to celkem lehce za hranicí dvou hvězd. ()

Devitka

Pokud bych film měl popsat jedním slovem, tak si vyberu slovo "reálné". A právě to je největší síla tohoto filmu. ()

BoXBe

Zoufalci jsou mi blízcí. Umí zobrazit všechny ty minuty, hodiny až dny mezi těmi výjimečnými situacemi, o kterých jsou jiné příběhy, ty hrdinské nebo ty dramatické, které posouvají věci velkými činy nebo událostmi. Zoufalci moc dramatičtí nejsou a hrdinští už vůbec ne, výjimečných chvil mají nedostatek a když přijdou, jsou jimi rozdrceni. Jsou spíše zoufalým hledáním cesty z labyrintu života. Ten má jen jeden východ. A i sobě samému se zvolená cesta k němu ospravedlňuje jen velmi těžce, když nevíte co na ní dělat. ()

KajusaK

" A do kufru někdo nemůže? " ... Perfektní český film, který rozhodně stojí za shlédnutí i když ho kvůli hodnocení může někdo stejně jako já odkládat co nejdál. Škoda, škoda. Náramně jsem se pobavila, vůbec jsem nesledovala čas, děj mě pohltil, uteklo to rychle. O realitě celého filmu snad nebudu ani hovořit, takový film jsem ještě v životě neviděla. 4* a to srážím jen za špatný konec (i když asi by bylo trapné kdyby to dopadlo se všemi stejně že...) ()

wendelin9

Jedna z těch lepších komedií, které u nás vznikly v poslední době. Příběhy zoufalců byly nejen vtipné, ale některé scény byly opravdu realistické. A o trefné hlášky a parádní zéběry taky nebyla nouze. Snímek se sice "starým" dobrým českým komediím nevyrovná, ale určitě stojí za shlédnutí... ()

AdaMM

Asi to není nejlepší český film roku 2009, ale má šanci být určitým způsobem kultovní, speicálně pro lidi kolem 30, co se přistěhovali do Prahy ;-) Je tam hromada dobrých hlášek a už dlouho mě tak moc nepřekvapil závěr filmu - vůbec jsem to nečekal :) ()

sator

Dost zajímavé...Smekám před režisérkou za uhlídání autentických až "nehereckých" výkonů a přitom stále zajímavých...Včely mají tu zvláštní vlastnost že jsou užitečné.... ()

dr.fish

Tothle je film z dnes už staré dobré školy let devadesátých, kráčející ve šlépějích Samotářů, Příbgěhů šílenství atd. Lidé tu jsou lidští, mají problémy a život není procházka růžovým sadem. Figurky jsou to pestré a skvěle vymalované. Poctivý nezávislák, jaké se dnes už netočí. 80% ()

GrooveJump

Plně souhlasím s tvrzením, že je to podobné, kdyby někdo poprvé natočil samotáře, akorát, že s talentem. Dialogy a psychologie postav jsou na české poměry nad úrovní. Řemeslně to má jistě své mouchy, avšak potenciál této mladé režisérky je hmatatelný. To všechno tvrdím i přesto, že jsem se v ani jedné postavě ani trochu nenašel, avšak po komedii Silný kafe (http://www.csfd.cz/film/160133-silny-kafe/) se mi dostal do ruky další český debut made in famu, který je svou nenápadností, a schopností na nic si nehrát je jasným topem v ranku česká "nezávislá" konverzační komedie. ()

ecceHOMMO

Zúfalí film o zúfalích??? Sú zúfalí ľudia v hektickom svete a dobe v ktorom žijeme, alebo sám život je zúfalím a samotní ľudia mnohokrát blúdiaci v začarovanom kruhu nevediac nájsť správnu cestu sa v ňom sami stávajú zúfalí? A nieje celý môj komentár vlastne zúfalí?...Tak to asi dopadne keď zúfalec píše o zúfalých. ()

Jizni Tlapa

Snad z důvodu, že se bližím oné 30ti leté hranici, snad proto, že děj této komedie (označení drama rozhodně ne) se odehrává v mém oblíbenem Jablonci, snad proto, že film neradí, pouze konstatuje osudy šesti kamarádů, snad proto, že jde o zcela geniální herecký výběr, který nestojí na výkonu jednotlivce, nýbrž opravdu celé skupiny, snad proto, že mě těší vidět zinscenované melancholicko/vtipné obyčejné dílko plné nenaplněných životních tužeb, snad už jen "kvuli" těmto skutečnostem neváhám dát 100%. Krásné a přitom tak obyčejné!......."Ty bído"!.-) ()

RonaMidu

že prý sonda do života dnešních třicátníků?...no,potěš koště!...a ani herecky mě to neoslovilo,sem tam dokonce něco jako křeč,uf ()

LadyPupu

Relativně zajímavě natočená sociologická studie s poněkud prvoplánově vykreslenými typy různých looserů, co si ani na prahu třicítky neví rady sami se sebou, natož se svými životy. Přesto, nebo právě proto, se společně snaží vystoupit z onoho pomyslného začarovaného kruhu svých trapně ubohých životů... Pro mě rozhodně sympatičtější než uhlazenější Samotáři. Silné 3*. ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010