• Gemini

Tak tohle byl jednoznačně ten největší (rozplizlostí i intenzitou) akt protidiváckého terorismu jaký v roce 2013 české televizní stanice vypustily do éteru. Račte si prosím povšimnout, že mezi žánry není uveden katastrofický film. To je naprosto správné vyhodnocení obsahu, protože v reálu jde o roadmovie kříženou s detektivkothrilleroidním honem na psychopata - a kdesi v pozadí se shodou okolností odehrává Vesmírná Hrozba. Opravdu, padající nebeské šutráky jsou tu jen jako určitý hybatel děje a v podstatě regulérní McGuffin, a pak taky pravidelná deu sex mašina. Christopher Lloyd udělal dobře, že se nechal po pár minutách vykoženit, protože kdyby se měl podobně vláčet po půlce Severní Ameriky jako hlavní ženská hrdinka, asi byste viděli jak se ze seriózního vědce stal doktor Emmett Brown;) Ernie Barbarash jistou rukou vede herce smyčkami opakujících se scén, ve kterých se s železnou pravidelností chovají jako idioti, a tu slabou katastrofickou linku mistrovsky poskládává z epizod tak elementárně stupidních, že to působí fyzickou bolest. Pokud by se to vysílalo v tradičním formátu s odstupem tří dnů až týdne, možná by se to dalo přežít. Ale programový ředitel, který tímhle zabil celý jeden večer až do hluboké noci, by si měl jít stoupnout před tribunál do Haagu. Stupeň 7 je ve své perverzní zábavnosti proti tomuhle mistrovské dílo. Odpad tomu dát nejde, protože je to opravdu zdraví nebezpečný omyl:P 20%(22.8.2013)

• Kejdyna

Až brutálně nelogický film s naprosto nelogickými zvraty, příběhy a hrdiny. Hlavní hrdinka- asistentka profesora, jejíž cesta z Mexika připomíná grotesku, je ta nejhoupější postava, jakou jsem kdy viděla a těsně na paty jí šlape doktorka (SPOILER!), která přeskládá půlku spadlé nemocnice, jen tak rozbije trubkou zeď, zapálí omylem matračku, na kterou ještě přiloží svůj plášť, aby to hezky hořelo, ještě přitom otravně heká a teprve pak si všimne, že má nad hlavou šachtu, kterou proleze do pokoje vedle. Scénář neuvěřitelně hloupý: "Nedojela auto se zásobami léků." "Tak co jet do lékárny?" "Jsi génius." a podobně. Jinak se nic moc neděje, rozpočet na benzín už nebyl, tak nečekejte nějaké exploze, na obloze občas jen tak mimoděk proletí pár meteoritů, jejichž dopad nikdo neřeší. Grandiózní finále, na které jsem skoro 4 hodiny čekala, jsem nakonec zaspala. Jedna hvězdička za to, že bohužel existují i větší hovadiny, než tohle.(30.12.2011)

• noriaki

Nenechte se zmýlit. Spíš než katastrofický film je Asteroid Kassandra céčková kriminálka, která se odehrává během dopadu obřího meteoritu. Je tam z vraždy obviněný detektiv, bojující o život své dcery unesené jeho ex-parťákem. Potom maloměstský šerif, který se snaží udržet pod kontrolou svůj okrsek. A nakonec profesor a jeho asistentka, kteří putují ze své observatoře do antimeteoristické centrály, aby předali data, potřebné na odvrácení katastrofy. I když tato poslední linie slibuje být přímou a k věci, opak je pravdou. Sličná asistentka při rutinním přesunu z bodu A do bodu B zažije automobilovou nehodu, při níž zemře profesor, únos od místní narkomafie, vraždu policistů, ubrání se znásilnění a přitom hasičákem ubije jednoho a zastřelí druhého zločince, přežije havárii se zdivočelou zapálenou cisternou, při níž zemře další spřátelený policista (tohle jenom tak nevymyslíš), zažije další vraždu a útěk z místa činu, a potom si ještě zarabuje s pistolí. Být jí, tak hodím ten drahocenný laptop s údaji do kukuřičného pole a nechám hřešící lidstvo vyhynout. Leč scenárista jí nedopřeje oddechu, a ta chudinka musí pokračovat přes mrtvoly dál a dál ke svému cíli. Za celou dobu jsem napočítal přes 25 násilných smrtí. Mám dojem, že kdyby film trval další hodinu, tak počet vražd převýší počet obětí dopadu asteroidu. Roztahaná zápletka a stupidní dialogy se spolehlivě postaraly o to, že se napětí rozplizlo do kolosální nudy. Nejděsivější na celém filmu byl nápis "to be continued", který mi mrazivě připomněl, že jsem teprve v půlce. Nebýt úsměvu přenádherné Marly Skoloff, tak jsem si tu druhou část snad ani nezapnul. O nic bych nepřišel, děj se zvolna šinul dopředu za pomocí další várky kravin a nelogičností. Kdyby režisérovi nedošly peníze tak nejspíš točí dodneška.(30.12.2011)

• shantim

Viděl jsem 140timinutovou dvoudílnou verzi tohoto "seriálu". Ovšem oněch 140 minut trvalo jako 1400 minut. Kdybych sledoval nějaký odpolední seriál pro ženy v televizi, vyšlo by to nastejno. Jenom by v něm nepadaly meteority. Ale ono zase také nebylo o co stát: čekal jsem katastrofickou podívanou a dostal jsem katastrofickou podívanou, ale s tím, že katastrofa byl právě a jen ten film a ne to, co se v něm dělo. Nikomu ho proto nedoporučuji! 15% hvězdiček(18.11.2009)

• Allien.9

Další z řady amerických/kanadských/německých filmů, které dělají z katastrofického žánru frašku. Příběh z pera sedmiletého dítěte je jako již tradičně okořeněn o směšné efekty a ochotnické výkony... P.S.: Koukám, že čeští distributoři opět zabodovali. Zvolili pro film hned dva názvy, přičemž jeden z nich - "Meteor" - je holý nesmysl, neboť meteor je pouze světelný jev provázející letící asteroid (popřípadě již dopadlý asteroid, tedy meteorit).;-)(30.12.2011)