• st.verka

Po té spoustě negativních komentářů jsem se rozhodla vydržet až do konce. Povedlo se. Musím přiznat, jsou pravdivé. Všechny hrůzy světa v jednom filmu. Všechny nelogičnosti už jsou vyjmenovány. Ničemu z toho člověk neuvěří. Ovšem morální kredit pro hrdé Američany jako Mont Everest. Kupodivu mi nedělalo problém film dodívat. Pokud to pojmeme jako komedii, můžeme očekávat, jakou absurditou nás ještě pobaví. Noriaki to napsal skvěle.(16.1.2012)

• Patrik200s

Prvotriedna strata času podotýkam na štyri hodiny času. Otras ktorý aj zemou trasie tak by som tento flusanec na čelnom skle kinematografie nazval. Hrozný obohratý scenár obohatený strašnými klišé prvkami ľudskej povahy patetického rázu ktoré dokáže nadstaviť iba americké kamera. Len v rozprávkovom svete režiséra Ernieho Barbarasha z latkového USA domu padajú tehly , z vystrašenej útlej vedkyne sa v zlomku sekundy stane vrahyňa s devinou za opaskom a na priblblo vyzerajúcom plešatom vedcovi niekde v bunkri závisí rozhodnutie o odpálení nukleárnych hlavíc. Prosím ľudia tento potrat nepozerajte.(17.1.2012)

• lennyd

K Zemi se blíží obří asteroid, a jediný kdo může dát obyvatelům alespoň částečnou naději, je profesor Lehman tím, že spočte přesnou dráhu asteroidu a umožní jej sestřelit. Ale profesor zahyne při automobilové nehodě, a souřadnice zná už jen jeho asistentka Imogen. Cesta do střediska NASA je ale dlouhá a zvlášť v době, kdy se v každém, v očekávání apokalypsy, probouzejí ty nejhorší pudy. Ale i v tomto chaosu může Imogen narazit na ty, kteří nezištně pomohou... Tento film má jednu drobnou (obří) nevýhodu, která je již standardní vlastností všech béčkových katastrofických filmů. Místo, aby se autoři soustředili na příběhovou linii padajícího meteoritu, a případné záchrany lidstva, rozehrávají asi desatero různých příběhů, které s ústřední příběhovou linií nemají nic společného. A tak tu máme zblblého policajta, který se chce pomstít svému bývalému parťákovi, frajírka cestující se svojí lepou děvou někam za romantikou, malé městečko se svojí jadernou elektrárnou a další a další. Přitom většina z těchto příběhových linií stojí za starou belu, a jediná která je jakžtakž k dívání je ta hlavní. Ale i ta obsahuje rysy béčkových filmů (vždy když je hlavní hrdinka v ohrožení, spadne meteorit a zachrání ji), a korunu jí nasazuje závěrečná scéna (Bruce Willis se svým vrtáním do meteoritu hadr). Ale já fakt katastrofické filmy můžu, a když zamhouřím všechny oči, tak z toho ušmudlané dvě hvězdičky vykřesám...(26.8.2013)

• Allien.9

Další z řady amerických/kanadských/německých filmů, které dělají z katastrofického žánru frašku. Příběh z pera sedmiletého dítěte je jako již tradičně okořeněn o směšné efekty a ochotnické výkony... P.S.: Koukám, že čeští distributoři opět zabodovali. Zvolili pro film hned dva názvy, přičemž jeden z nich - "Meteor" - je holý nesmysl, neboť meteor je pouze světelný jev provázející letící asteroid (popřípadě již dopadlý asteroid, tedy meteorit).;-)(30.12.2011)

• Evii.B

Sama se divím, že 240 min vydržela u televize a sledovala toto. Film byl sice rozdělen na dvě části, ale ty byly vysílány hned po sobě- takže opravdu vražedná podívaná. Klidně bych si vystačila jen s tou první částí, když na jejím konci sdělili, že asteroid se rozpůlil, chtěla jsem to vzdát, ale nakonec jsem přeci jen vydržela. Jak už jsem zmiňovala, velkým mínusem filmu byla délka, s přehledem by se to dalo tak o dvě hodiny zkrátit, protože některé scény byly absolutně zbytečné, jen natahovaly stylem „hrdina jel po silnici a odbočil“. Také jakési satelitní přibližování, které bylo mezi střihy, jsem nepochopila a bylo to na silné nervy. Jinak nechyběla tradiční silná životnost záporáků ( a nejen těch). Když někdo přežije nakládačku, pád ze schodů, autonehodu a ještě 3 kulky v hrudníku, tak už to opravdu svědčí o nevysoké úrovni filmu. No závěrem jen, vydržela jsem to, ale na tenhle film už se nikdy nepodívám, jednou to bohatě stačilo!!!(31.12.2011)