Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Profesor Lehman vo svojom mexickom observatóriu zisti, že Zem onedlho zničí náraz asteroidu Kassandra, trojnásobne väčšieho ako Mount Everest, väčšieho ako meteorit, ktorý zapríčinil vyhynutie dinosaurov. Žiaľ, cestou domov sa profesor zabije pri autonehode. Jediná ktorá môže ohrozený svet zachrániť je profesorova asistentka Imogen. Napriek rútiacej sa katastrofe a výkyvom počasia musí profesorove výpočty doručiť čo najskôr do riadiaceho strediska aby zabránila blížiacej sa apokalypse...Medzitým sa odohráva paralelný príbeh detektíva Jacka Crowea, ktorý je obvinený z vraždy svojej ženy. Obvinil ho jej ex partner Calvin Stark, ktorý uniesol Jackovu dcéru Jenny a rozhodil sa, že Jack bude trpieť. To ťažko znáša aj Jackov otec, mestský šerif v meste Taft, ktorý sa snaží udržať poriadok a pokoj, keď začnú padať na zem prvé úlomky meteoritu. Život na zemi sa čoskoro zmení na hrôzu a paniku... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (60)

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Obdivuji osoby, které tento výtvor vydrží sledovat s plným soustředěním a případně i zájmem až do konce. Nenapodobitelné vysílací schéma TV Nova se rozhodlo tuto katastrofu vysílat v jedenácté hodině večerní. Spolu s naprosto nezáživným a nudným dějem na mě dopadl meteor únavy a já zhruba půl hodiny času z oněch devadesáti minut s klidem podřimovala, a když jsem náhodně na chvíli procitla, zjistila jsem, že se nic nestalo, ani neděje. Úspěšný děj se sestává z nekonečného telefonování jeden druhému, vysvětlování a zbytečného kecání o skutečnostech, které se budou tvářit jako velmi odborné a chytré a (ne)čekaně bídných dialogů. A ty meteority byly kde? Nyní musím konstatovat, že můj největší zájem a pozornost si asi vysloužil plakát. Jen mi nejde na mysl, co měl v takovém nudném a zbytečném nesmyslu co dělat sametový hlas Jitky Ježkové... ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Tak tohle byl jednoznačně ten největší (rozplizlostí i intenzitou) akt protidiváckého terorismu jaký v roce 2013 české televizní stanice vypustily do éteru. Račte si prosím povšimnout, že mezi žánry není uveden katastrofický film. To je naprosto správné vyhodnocení obsahu, protože v reálu jde o roadmovie kříženou s detektivkothrilleroidním honem na psychopata - a kdesi v pozadí se shodou okolností odehrává Vesmírná Hrozba. Opravdu, padající nebeské šutráky jsou tu jen jako určitý hybatel děje a v podstatě regulérní McGuffin, a pak taky pravidelná deu sex mašina. Christopher Lloyd udělal dobře, že se nechal po pár minutách vykoženit, protože kdyby se měl podobně vláčet po půlce Severní Ameriky jako hlavní ženská hrdinka, asi byste viděli jak se ze seriózního vědce stal doktor Emmett Brown;) Ernie Barbarash jistou rukou vede herce smyčkami opakujících se scén, ve kterých se s železnou pravidelností chovají jako idioti, a tu slabou katastrofickou linku mistrovsky poskládává z epizod tak elementárně stupidních, že to působí fyzickou bolest. Pokud by se to vysílalo v tradičním formátu s odstupem tří dnů až týdne, možná by se to dalo přežít. Ale programový ředitel, který tímhle zabil celý jeden večer až do hluboké noci, by si měl jít stoupnout před tribunál do Haagu. Stupeň 7 je ve své perverzní zábavnosti proti tomuhle mistrovské dílo. Odpad tomu dát nejde, protože je to opravdu zdraví nebezpečný omyl:P 20% ()

Reklama

st.verka 

všechny recenze uživatele

Po té spoustě negativních komentářů jsem se rozhodla vydržet až do konce. Povedlo se. Musím přiznat, jsou pravdivé. Všechny hrůzy světa v jednom filmu. Všechny nelogičnosti už jsou vyjmenovány. Ničemu z toho člověk neuvěří. Ovšem morální kredit pro hrdé Američany jako Mont Everest. Kupodivu mi nedělalo problém film dodívat. Pokud to pojmeme jako komedii, můžeme očekávat, jakou absurditou nás ještě pobaví. Noriaki to napsal skvěle. ()

Allien.9 

všechny recenze uživatele

Další z řady amerických/kanadských/německých filmů, které dělají z katastrofického žánru frašku. Příběh z pera sedmiletého dítěte je jako již tradičně okořeněn o směšné efekty a ochotnické výkony... P.S.: Koukám, že čeští distributoři opět zabodovali. Zvolili pro film hned dva názvy, přičemž jeden z nich - "Meteor" - je holý nesmysl, neboť meteor je pouze světelný jev provázející letící asteroid (popřípadě již dopadlý asteroid, tedy meteorit).;-) ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Efekty 4/10/// +spoustu známých tváří potěší, má to dobrý rozjezd, některé části jsou slušné -problém je v délce, je patrné strašné natahování, klišé postavy a stále omílané katastrofické scény, rovněž nechápu význam častého satelitního přiblížení, některé naprosto zbytečné dějové linky, neuvěřitelnou smůlu hlavní hrdinky.../// Asi první hodinu jsem měl problém od televize odejít. Až tak moc mi to přišlo napínavé a zajímavé. Postupně můj kladný dojem začal klesat a nechybí moc a i tento film by se mohl zařadit do odpadu. Je v mnoha věcech fakt špatný a typicky americký. Když to však srovnám se všemi ostatními TV katastrofami, tak Asteroid Kassandra mě zajisté zajímal a bavil nejvíce. Proto s přihlédnutím ke konkurenci dávám kladné hodnocení./// Celkem 56%/// PS: uživatel artas a Henry Blake to napsali zcela přesně! ()

Galerie (90)

Reklama

Reklama