• artas

Ten kto písal scenár k tejto minisérii sa zjavne nevedel rozhodnúť či napíše krimithriller o policajnom parťákovi ktorému v hlave začalo niečo haprovať alebo doplní zbierku katastrofických filmov o hrozbe z kozmu, toľkokrát už premletú v x variáciách a tak sa rozhodol že to spojí dokopy a vytvorí naozaj "hutné" dielo. Pri sledovaní mi začali vŕtať v hlave otázky: Je reálne aby bol schopný vyrátať nejaké koordináty (aké vlastne) jediný človek? A znova američan? Len jeden spozoroval takú zmenu? A keď je taký dôležitý, tak ho nechajú cestovať naprieč amerikou samého? Ruky a nohy by som si zodral, prápor by som obetoval, len aby ten človek bol okamžite pri mne. A zlí rusi ktorí sú natvrdlí a nechcú zachrániť svet. Načo je vlastne amerike toľko astrofyzikov, keď len jednu asistentku napadne ako nás spasiť? Nesympatickú rodinku z nemocnice ani veľmi nespomínam sú iba na natiahnutie minutáže, v podstate aj paralelný krimipríbeh sa mi nakoniec vidí ako výplň do vankúšikov. Hlavná hrdinka chvíľu jačí ako hysterka, o chviľu ma patetický predslov k babke ktorá ma rozosmiala proletárskym gestom. Jedna zmena, v takom type filmu býva vždy aspoň jedna žena v úlohe permanentnej hysterky, teraz je to chlap, fíha aké novátorské. Už len k trikom, ak toto chce niekto vidieť kvôli nim, tak nech radšej zabudne, sú slabé... televízne. Jednoducho neverím, že takto by bolo možné zachrániť zem. A čo výbuch desiatok jadrových bômb v atmosfére? Všimli ste si že všetky rakety išli z jedného miesta? A čo tie čínske a ruské, veď museli letieť z opačnej strany Zeme a oveľa skôr (keď už teda si meteorit vybral, že obe jeho časti padnú na ameriku aj keď sa Zem otáča a prešiel celý deň).(9.8.2009)

• noriaki

Nenechte se zmýlit. Spíš než katastrofický film je Asteroid Kassandra céčková kriminálka, která se jen shodou náhod odehrává během dopadu obřího meteoritu. Je tam z vraždy obviněný detektiv, bojující o život své dcery unesené jeho ex-parťákem. Potom maloměstský šerif, který se snaží udržet pod kontrolou svůj okrsek. A nakonec profesor a jeho asistentka, kteří putují ze své observatoře do antimeteoristické centrály, aby předali data, potřebné na odvrácení katastrofy. I když tato poslední linie slibuje být přímou a k věci, opak je pravdou. Sličná asistentka při rutinním přesunu z bodu A do bodu B zažije automobilovou nehodu při níž zemře profesor, únos místní narkomafií, vraždu policistů, ubrání se znásilnění a přitom hasičákem ubije jednoho a zastřelí druhého zločince, přežije havárii se zdivočelou zapálenou cisternou, při níž zemře další spřátelený policista (tohle jenom tak nevymyslíš), zažije další vraždu a útěk z místa činu, a potom si ještě zarabuje s pistolí. Být jí, tak hodím ten drahocenný laptop s údaji do kukuřičného pole a nechám hřešící lidstvo vyhynout. Leč scenárista jí nedopřeje oddechu, a ta chudinka musí pokračovat přes mrtvoly dál a dál ke svému cíli. Za celou dobu jsem napočítal přes 25 násilných smrtí. Mám dojem, že kdyby film trval další hodinu, tak počet vražd převýší počet obětí dopadu asteroidu. Roztahaná zápletka a stupidní dialogy spolehlivě způsobily, že se napětí rozplizlo do kolosální nudy. Nejděsivější na celém filmu byl nápis "to be continued", který mi mrazivě připomněl, že jsem teprve v půlce. Nebýt úsměvu přenádherné Marly Skoloff, tak jsem si tu druhou část snad ani nezapnul. O nic bych nepřišel, děj se zvolna šinul dopředu za pomocí další várky kravin a nelogičností. Kdyby režisérovi nedošly peníze, tak nejspíš točí dodnes.(30.12.2011)

• Gemini

Tak tohle byl jednoznačně ten největší (rozplizlostí i intenzitou) akt protidiváckého terorismu jaký v roce 2013 české televizní stanice vypustily do éteru. Račte si prosím povšimnout, že mezi žánry není uveden katastrofický film. To je naprosto správné vyhodnocení obsahu, protože v reálu jde o roadmovie kříženou s detektivkothrilleroidním honem na psychopata - a kdesi v pozadí se shodou okolností odehrává Vesmírná Hrozba. Opravdu, padající nebeské šutráky jsou tu jen jako určitý hybatel děje a v podstatě regulérní McGuffin, a pak taky pravidelná deu sex mašina. Christopher Lloyd udělal dobře, že se nechal po pár minutách vykoženit, protože kdyby se měl podobně vláčet po půlce Severní Ameriky jako hlavní ženská hrdinka, asi byste viděli jak se ze seriózního vědce stal doktor Emmett Brown;) Ernie Barbarash jistou rukou vede herce smyčkami opakujících se scén, ve kterých se s železnou pravidelností chovají jako idioti, a tu slabou katastrofickou linku mistrovsky poskládává z epizod tak elementárně stupidních, že to působí fyzickou bolest. Pokud by se to vysílalo v tradičním formátu s odstupem tří dnů až týdne, možná by se to dalo přežít. Ale programový ředitel, který tímhle zabil celý jeden večer až do hluboké noci, by si měl jít stoupnout před tribunál do Haagu. Stupeň 7 je ve své perverzní zábavnosti proti tomuhle mistrovské dílo. Odpad tomu dát nejde, protože je to opravdu zdraví nebezpečný omyl:P 20%(22.8.2013)

• st.verka

Po té spoustě negativních komentářů jsem se rozhodla vydržet až do konce. Povedlo se. Musím přiznat, jsou pravdivé. Všechny hrůzy světa v jednom filmu. Všechny nelogičnosti už jsou vyjmenovány. Ničemu z toho člověk neuvěří. Ovšem morální kredit pro hrdé Američany jako Mont Everest. Kupodivu mi nedělalo problém film dodívat. Pokud to pojmeme jako komedii, můžeme očekávat, jakou absurditou nás ještě pobaví. Noriaki to napsal skvěle.(16.1.2012)

• Evii.B

Sama se divím, že 240 min vydržela u televize a sledovala toto. Film byl sice rozdělen na dvě části, ale ty byly vysílány hned po sobě- takže opravdu vražedná podívaná. Klidně bych si vystačila jen s tou první částí, když na jejím konci sdělili, že asteroid se rozpůlil, chtěla jsem to vzdát, ale nakonec jsem přeci jen vydržela. Jak už jsem zmiňovala, velkým mínusem filmu byla délka, s přehledem by se to dalo tak o dvě hodiny zkrátit, protože některé scény byly absolutně zbytečné, jen natahovaly stylem „hrdina jel po silnici a odbočil“. Také jakési satelitní přibližování, které bylo mezi střihy, jsem nepochopila a bylo to na silné nervy. Jinak nechyběla tradiční silná životnost záporáků ( a nejen těch). Když někdo přežije nakládačku, pád ze schodů, autonehodu a ještě 3 kulky v hrudníku, tak už to opravdu svědčí o nevysoké úrovni filmu. No závěrem jen, vydržela jsem to, ale na tenhle film už se nikdy nepodívám, jednou to bohatě stačilo!!!(31.12.2011)