Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bojovníci Víry jsou čím dál agresivnější. Jaime s Bronnem míří na jih. Ellaria a Píseční hadi přísahají pomstu. (HBO Europe)

Recenze (17)

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vzhledem k tomu, že absolutně nesnáším náboženské fanatiky jakékoliv víry, neviděl jsem nikdy Jonathana Pryce v odpornější roli. Dornské dobrodružství se stalo podle mého očekávání šlápnutím do ... prázdna a situaci v Meereenu jsem jaksi nepobral. Kdože jsou to Neposkvrnění? Nejlepší vojáci? Fakt? V tom případě šlo asi o nějakou parodii, kterou jsem nepochopil. ()

ArsenalEagle 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Spousta zvratů, spousta vtipných scén. Platí pravidlo, čím dál je Jamie od Cersei, tím je sympatičtější. Za naprostou hloupost beru závěrečnou scénu. Selmy má v knize ještě spoustu prostoru. Jinak nevěřím, že je horda nevycvičených hrdlořezů s nožíky schopnější, než léta cvičení neposkvrnění nebo (byť už starší) jeden z nejlepších šermířů Západozemí. A ani přesila mi nejde na rozum. Malíček ukázal jaký je génius a Sansa jaká je naivní kravka. ()

Reklama

Kaka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V podstatě "Mereenovská" epizoda, která když už se přímo neodehrává ve městě, tak alespoň v jedné dějové linii kolem Daenerys (rukojmí Tyrion, Jorah atd.). Jediná významější sekvence mimo je ta kde dělá galapředstavení Melisandra v Castle Black. V Mereenu jako takovém to však neskutečně vře a v páté sérii překvapivě hodně promlouvá náboženství, resp. náboženské sekty. Někomu tohle ozvláštnění může vyhovovat, někdo raději pragmatismus. Famózní závěrečná bitka, první velká akční scéna v "pětce" stála za to. ()

Samuel7 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Celkově dobrá epizoda, výborný byl převrat Vrabčáků. Naproti tomu scéna z Písečnými hady byla jedna z nejhorších v seriálu, až mi bylo skoro trapně. Co mě ale nejvíc naštvalo, bylo zbavení se Barristana. V knize se nic takového nestalo, a tohle byl opravdu laciný krok, jak se zbavit jednoho herce, který odsoudil i sám herec. Od tohoto dílu je už skutečně patrné, že scénáristé nemají na to vyrovnat se kvalitě Martinovy předlohy. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Opäť dialógová epizóda, kde nás ale na konci čaká, čo iné, než ďalší krutý masaker. Najlepšie to funguje, keď sú dve postavy odsúdené tráviť čas spolu a okrem kamarátskeho pokecu sem tam musia vytasiť aj meče. V podstate teda akási prechodná epizóda a osobne očakávam od tých ďalších väčšie tempo, spád a zaujímavejší dej. ()

Galerie (70)

Reklama

Reklama