Vzhledem k tomu, že absolutně nesnáším náboženské fanatiky jakékoliv víry, neviděl jsem nikdy Jonathana Pryce v odpornější roli. Dornské dobrodružství se stalo podle mého očekávání šlápnutím do ... prázdna a situaci v Meereenu jsem jaksi nepobral. Kdože jsou to Neposkvrnění? Nejlepší vojáci? Fakt? V tom případě šlo asi o nějakou parodii, kterou jsem nepochopil.(14.12.2017)

V podstatě "Mereenovská" epizoda, která když už se přímo neodehrává ve městě, tak alespoň v jedné dějové linii kolem Daenerys (rukojmí Tyrion, Jorah atd.). Jediná významější sekvence mimo je ta kde dělá galapředstavení Melisandra v Castle Black. V Mereenu jako takovém to však neskutečně vře a v páté sérii překvapivě hodně promlouvá náboženství, resp. náboženské sekty. Někomu tohle ozvláštnění může vyhovovat, někdo raději pragmatismus. Famózní závěrečná bitka, první velká akční scéna v "pětce" stála za to.(31.5.2017)

"Víš, jak dlouho potrvá vykopat tolik děr?" "S jednou rukou nemůžu dobře kopat. Vlastně vůbec..." Podarená epizódka, ktorá mi vynahradila vlažnejší úvod. Jaime a Bronn je veľmi zaujímavá dvojica a je radosť sa nich pozerať. Situácia sa začína vyhrocovať v Meereene aj v Kráľovom prístavisku. Som zvedavý, čo bude nasledovať...(3.8.2016)

Pokračuje se s Vrabčáky, nejspíš to má znamenat to co u nás v Evropě španělská inkvizice (Martin čerpá z reálných dějin viz propracované rody atd.) aneb dej chudákům moc a uvidíš jak budou nemilosrdní. Jaime s Bronnem mě baví, fakt zábavná dvojice. Závěrečný boj vcelku reálný, zase někdo významnější umře.(18.8.2018)

Třetí epizoda byla spíše vykecávací, zde naopak akce střídá akci. Vrabčáci začali umravňovat Královo přístaviště. Jaime se poprvé od svého zmrzačení účastnil pravého boje. Jon se snaží nepodlehnout Stannisovi a hlavně Melisandře. Na konci se dočkáme výborné rubačky v Meereenu a bohužel smrti jedné z mých oblíbených postav.(27.2.2017)