Jon se skupinou uvízne za zdí a volá Daenerys o pomoc. Arya se Sansou jsou v rozporu. (KajusaK)

Yesqward

Nejaká vzbura sa nám tu uchytila v komentároch, kvôli veciam ktoré "nedávajú zmysel". Vo FANTASY seriáli. Psychor musí mať teraz vianoce, nakoľko sa tu našli ďalší super naštvaní, super cool a super "proti systému" tínedžeri, podobní jemu. Bol by som len zvedavý, či každý jeden človek, ktorý tomuto dielu dal 1* (čož je samo o sebe nezmysel, lebo žiaden seriál na svete nebol tak kvalitne a v takomto rozmere natočený) pri každom filme/seriáli chodí s lupou a hodinkami, a hľadá každú jednu nezrovnalosť v časovej línií. Áno, linky sa pohybujú rýchlo. Áno, niektoré veci nebolo možné stihnúť v určitom časovom období. Ale toto je dosť na to aby ste dali 1* perfektne natočenej, napínavej, emocionálne vyťaženej hodinke skvelého príbehu s úžasnými dialógmi, efektami a precízne vycibrenými postavami? No v mojej knihe nie. Ale ja narozdiel od vás nemám potrebu svoju menejcennosť za každú cenu kompenzovať "bojovaním" proti väčšine. 90% ()

micle21

Pořád pecka, ale 4 díl to u mě nepřekonalo. Ale asi za to mohl i můj stream (že by hbo go bylo přetížené, nedivil bych se). Dráček mrtvý, filmová řeč jede na plné obrátky s tim zachraňováním na poslední chvíli, ale vůbec to nevadí. Myslel jsem, že bude 8 dílů, ale finále už příště, snad to zas neunikne. ()

Eleanor05

Kdybych pominula nebetyčnou stupiditu "plánu", kdy cca 5 lidí jde samo za Zeď proti obří armádě Bílých chodců, (proti níž se chtěl Jon Sníh spojit s Daenerys, protože má malou armádu, ale teď na ni jde sám s pár kumpány)... Kdybych pominula to, že chtějí přivést Bílého chodce Cersei, místo aby tu krávu už konečně zabili, když mohla za smrt příbuzných Starků, za smrt všech Tyrellů a dalších stovek lidí... Kdybych pominula fakt, že se v minulém dílu Tyrion dostal celkem s klidem pod Rudou baštu, takže najmout zabijáka na Cersei, který by šel stejnou cestou, by neměl být problém... Kdybych pominula to, že se Arya chová jako totální blbka, která chodí na procházky po místnostech Zimohradu, hledá sto let staré svitky pergamenů a vytváří tím umělé rozepře, přičemž se tváří, že spolkla všechnu moudrost světa a místo jejího milovaného rytířského bojování neustále řeční... Kdybych pominula, že havrani s pergameny nyní létají rychlostí SMS... Kdybych pominula ty příšerné pubertální "vtipy" Thormunda a Ohaře... Kdybych pominula naprostou předvídatelnost všeho, co se v tomto dílu stane... Kdybych pominula, že ti dva blbci Benioff a Weiss nemají na to zabít jakoukoli důležitější a sebeotravnější postavu... Kdybych pominula, že se Benjen Stark objevil už podruhé jako Deus Ex Machina, aby zachránil někoho v bezvýchodné situaci (zřejmě má radar, který mu ukazuje příbuzné v nesnázích)... Kdybych pominula, že se děj v této (předposlední!) epizodě neposunul vůbec dál, kromě oslabení Daenerysiny pozice... Kdybych zkrátka pominula skoro celý tenhle díl, pak ta smrt jednoho z draků byla natočena velmi dobře. Jestli je ovšem jedna jediná dobrá část předvídatelné scény hodna takového seriálu, jakým Hra o trůny kdysi bývala, to už nechám tady na těch pětihvězdičkových zaslepencích. :) ()

Avari.73

Hrozná volovina, je tam totiž létající drak. (ironie k místním Martinovým boys) Trefný komentář od Muruka. - - - Krásná ukázka debility některých místních individuí, kteří tento osudově emocionální fantasy náhul dávají hodnocením na úroveň Dračího doupěte a obdobných perel. To, co tvrdí o tomto dílu a hlavně o sedmé sérii platí spíše pro ně. ()

Arkanoid

Epizóda jednoduchšej voľby. Či už ide o vrh oštepom alebo záchranu postáv. Fanúšik chrochtá pri bitke za Stenou a intrigami na Zimohrade blahom, ale vyskytujú sa tu až príliš do očí bijúce nelogickosti a šetrenie istých postáv. Citeľne chýba kruté realizovanie Georgeových krvavých chúťok, ktoré by diváka ako vždy prekvapilo a donútilo ho sa báť o všetky jeho obľúbené postavy. Áno, niektoré postavy prežijú, aby mal príbeh šťastný koniec. Ale musí sa to robiť ak okato? ()

Benedygtus

Komentar muze a bude obsahovat SPOILER Jo, bylo to super, ALE (a berte to tak, jak v nekterem z predchozich dilu Jon Snow (tusim) rekl, vsechno pred "ale" jsou sracky), jakto, ze v takove zime se jim nekouri od pusy? Jakto, ze tam praska led, vzdyt to je kurnik zamrzly desitky a stovky let a ne, opravdu nechodte na me s tim, ze to je nejakej teplej proud kdoviodkud. Par vtipnych konverzaci to fakt nezachranuje a ja si rikam, jestli tvurci radsi nemeli s tim hura pokracovanim skoro bez autora, trochu pockat, protoze to zacina vazne pokulhavat. Zacina me taky pripadat, ze hlavni postavy uz neziji ve fantasy svete, ale spis ve sci-fi svete, kde teleportace neni zadny problem a takhle by se dalo pokracovat. Fakt, ze Jon na tuhle bomba vypravu vyrazil me stval a psal jsem to uz v komentari u minuleho dilu, ale ted kdyz se za to 5x omluvil, tak ten pocit docela vyeskaloval, protoze to navic zacalo pripominat nejakou telenovelu ci co. O maratonci Gendrym(ten s tim kladivem), ktery v tech -xy °C prebehne pul zemekoule uz snad ani nema cenu se zminovat.. P.S.: Jsem rad, ze to s tou "magickou, velkou a ledovou zdi" aspon tak nejak trochu obesli, kdyz uz to tam takhle vymnoukli (ohledne premistovani (ne)mrtvyho). ()

LEATHERFAC

Geniální epizoda. Ohařovy hlášky posledních sérií z něj dělají nejzábavnější postavu seriálu (přesto, že je furt nasranej). Výměna Tormund -- Ohař patří k těm nejvtipnějším celého GOT.  A Noční král v nejlepší formě. ()

Teg

Nové dno. Vše co bylo řemeslně špatné v předchozích epizodách, je zde ještě horší. Scénář neřeším. Bylo jasné, že heroická akce krále severu za zdí, jenom proto, aby možná získal nemrtvého, který možná přesvědčí Cersei kdoví k čemu, bude mít nějakou podobnou dohru :-). Každopádně chudák Martin. Myslím, že tímto dílem seriál dropnu. Už je to delirium. ()

SpaceOdyseus

Kdyz hlaskujou, tak je to strasne super. Ale take se dil venuje podivnym intrikam na Zimohradu a akci, ktera je vetsinou fajn, ale treba loot train attack je mnohem lepsi a zabavnejsi. A utok nemrtveho medveda je nejzvlastnejsi a nejnudnejsi akcni scena cele GoT. ()

AndrejBB

OK, tu už bola teleportácia trochu pritiahnutá za vlasy, lebo očividne medzi scénami neboli dni, týždne ani mesiace... Ale kašľať na to, dostali sme čo sme chceli. Už nie je čas na politiku a dlhé epizódy, kde sa všetci len rozprávajú. Nepriateľ je skutočný. Prílet troch drakov bol epický, rovnako modré očko na záver. Hlavne nech sa Rhaegal vráti čím skôr, nech má Jon na čom jazdiť. ()

mclenin

Cítiť úbytok G.R.R.-a, a postupne sa začína ukazovať scenáristická neschopnosť kreativity, ktorá by sa aspoň priblížila podstate a charakteru tvorby Martina. Žiaľ kvantita, "dizajn", hra na efekt a všeobecný "hype" zaobaľujúci sériu GoT prevalcoval to čím si seriál dokázal pôvodne získať a vybudovať tak širokú základňu fanúšikov - neomalený príbeh so surovými reáliami takmer realistických rozmerov. To všetko je zrejme minulosťou a príbeh speje k ľahko predvídateľným záverom, s lacnými scenáristickými barličkami á la DEUS EX MACHINA a klišé nad klišé, kedy mám skôr pocit, že tvorcovia už toho majú plné zuby a chcú sa tejto látky čím skôr zbaviť. Áno epizóda bola pozerateľná, bola efektná, bola dokonca aj vtipná, snáď jedna z najlepších, ale v konečnom dôsledku sa mi na záver chcelo "grcať" (pardon za výraz). Svojím spôsobom mi to totiž skôr pripomínalo Hobbita. Dávam 3* zo zhovievavosti a ako vyjadrenie nádeje, že ešte nie je všetko stratené. ()

Angelino

Tak toto je naozaj definitívny odklon od politickej excelentnej drámy s prekvapivými prevratmi, drsnými koncami hlavných hrdinov, kde nikto nie je čiernobiely a nič jednoznačné. Posunuli sme sa do rozprávky s drakmi, kde hrdinovia neumierajú, sú jasní zlí a dobrí, už teraz vieme ako to skončí a nechýba ani láska a odvtedy žili spolu naveky. Toto už by zachránili jedine v prípade, keby niekto pri zmysloch napísal znova scenáre od 6 série a natočili by paralelnú realitu... Škoda. ()

IvoB

Mnohem soustředěnější epizoda, která má tak trošku jiný „feel“ než ostatní. Je to napínavé, akce je skvělá a závěr je překvapivý, avšak začíná to už trošku nepříjemně připomínat fanfikci. Opakovaná Deus Ex Machina ve Hře o Trůny? To mi není moc po chuti. Stejně tak mi není po chuti uspěchanost a tím pádem trošku neuvážené jednání postav. Vím, že se musí už hnát do finále… ale je opravdu nutné dlouhá léta budovaný svět plný intrik a promyšlených charakterů zakončit svižným, zábavným, leč prvoplánovým digibordelem? Podrobnější dojmy zde. ()

jarmik

Mám GoT vážně rád, ale tohle opravdu nebyl jeden z nejlepších dílů. Na předposlední ze 7 dílů to bylo skoro celou dobu o ničem a bitva na zamrzlém jezírku byla stupidní z hlediska prostoru, času i děje. Většina postav se v tomto díle chovala buď nelogicky, nebo řešila věci jako kdo bude mít meč, kdo bude mít dýku apod. půlka hlavních postav se tentokrát do 65 minut vůbec nevešla kvůli zbytečnostem ostatních. Pokud nebude poslední epizoda to nejlepší, co jsme kdy viděli, tak to tvůrci teda pořádně podělali. ()

Gulde

Pro mne jeden z nejpůsobivějších dílů, i když je tam patrná na GoT až nezvyklá míra patosu a zároveň i první docela předvídatelný díl, ale v menší míře to neuškodilo. Tak či onak se to smíchalo v něco, co mě drželo v křesle jako přikovaného. ()