Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(8) / Epizody(73)

Recenze uživatele jarmik k tomuto seriálu (9)

Hra o trůny (2011)

Jó, tak tohle mám opravdu rád! Krásné ženy, zlí muži, skvělý svět a úžasné napětí. To je Hra u trůny! ()

Spravedlnost pro královnu (2017) (S07E03)

Skvělá epizoda po všech stránkách. Několik setkání, na které se dlouho čekalo. Někdo remcá nad dlouhými dialogy, ale mně kvalitní scénář vůbec nevadí. A akce byla taky parádní. ()

Za Zdí (2017) (S07E06)

Mám GoT vážně rád, ale tohle opravdu nebyl jeden z nejlepších dílů. Na předposlední ze 7 dílů to bylo skoro celou dobu o ničem a bitva na zamrzlém jezírku byla stupidní z hlediska prostoru, času i děje. Většina postav se v tomto díle chovala buď nelogicky, nebo řešila věci jako kdo bude mít meč, kdo bude mít dýku apod. půlka hlavních postav se tentokrát do 65 minut vůbec nevešla kvůli zbytečnostem ostatních. Pokud nebude poslední epizoda to nejlepší, co jsme kdy viděli, tak to tvůrci teda pořádně podělali. ()

Drak a Vlk (2017) (S07E07)

Možná dokázali všichni všechno předvídat, ale já opravdu netušil, co se stane v Kings Landing a co na Zimohradu. Jen ta Zeď asi byla po minulém dílu jasná. Byly tam momenty, kdy jsem byl opravdu nervózní z toho, zda některá z oblíbených postav zemře. Zvláště po celé zkušenosti s GoT... Po slabé předposlední epizodě přišlo další skvělé zakončení série. Rozhodně zase máme na co čekat a vůbec není jisté, jak to celé skončí. ()

Zimohrad (2019) (S08E01)

Nevím, vy jste jako čekali, že se to všechno v 1. epizodě série rozhodne a potom budeme 5 epizod sbírat či pozorovat (probouzející se) mrtvoly? Já jsem spokojený. Víc jsem nečekal a nenudil jsem se. ()

Dlouhá noc (2019) (S08E03)

Všechno dobrý, závěr super, ale ta bitva byla tak příšerně na palici, že srovnávat ji s Návratem krále... prostě ani nejde. ()

Zvony (2019) (S08E05)

Normálně bych dal 4*, ale když vidím ty odpady… Chápal jsem fňukání, když celý díl nebylo nic vidět, chápal jsem fňukání, když se několik hlavních postav chovalo příšerně nelogicky, ale teď? Není jednoduché završit několik osudů v jedné epizodě, což se stát muselo. Nějaké nedostatky by se jistě našly, ale ta jedna hlavní věc byla velká, opravdu velká, protože mně smysl dávala. Lehký SPOILER: Dávala, protože hněv a moc u jedné postavy zvítězily. ()

Železný trůn (2019) (S08E06)

Nebylo to tak strašné, jak vypadá v kontextu celého díla hodnocení jeho poslední tečky. ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci