Aliance Seveřanů, Divokých, Dothraků a Neposkvrněných na Winterfellu brání Sedm království proti vpádu Bílých chodců. Daenerys a Jon se utkají s Nočním králem ve vzdušném dračím souboji. Snaha Nočního krále zničit Tříokého havrana dospěje k překvapivému rozuzlení. (DavidWark)

pop.z.pop

....teda, to muselo dát příšernou práci....přitom taková blbost, co?...:) né teď seriozně. Nasvícení a kamera opravdu velký průser :/ tvůrci by se měli podívat na Formanova Mozarta jak se nasvěcují temné interiéry a noční scény. Scénaristicky to je absolutní chaos, bohužel ukočírovat do nějakého děje a časové linie tolik hlavních postav byl opět pro tvůrce nepřekonatelný problém :/ Střihač už s tím materiálem co mu přinesly k pultíku asi moc dělat nemohl, pokud se chtěl vlézt do nějakého rozumného času, takže z toho udělal nelogický videoklip :/ přitom některé jednotlivé scény byly natočeny nebo počítačově udělány i docela napínavě, škoda no :/ dějově to bylo pojato opravdu k nasrání, od samého začátku jsem čuměl co to jako je za strategii obrany hradu :)))) to se radši hrdinové předchozí dva díly objímali a pochlastávali u krbu než, aby vykutili nějaký plán..aha pardon plán byl obětovat polovinu vojska úplně zbytečně před obranným valem :) draci lítali všude možně úplně na nic. John Snow nebo jak se ten trouba jmenuje neudělal vůbec nic za celou bitvu, ale vůbec nic :/ modlil jsem se ať toho ňoumu někdo konečně zabije. Hrdinové se teleportovali z různých míst na jiné místa bez vysvětlení, zachraňování hrdinů před smrtí bylo provedeno vždy jiným hrdinou na poslední chvíli, prostě se tam objevil...no co už, v půlce mě to už i přestávalo bavit, hlavně teda díky střihu a následnému návratu ke scéně v úplně jiných podmínkách než jsme ji opouštěli :/ Hlavní záporák taky nebyl moc využitý a přitom jako jeden z mála měl velké charisma :/ ....achjo ta celková nelogičnost to fakt zabila, kdybych to rozdělil na jednotlivé scény a každou hodnotil zvlášť, tak bych i šel vysoko, ale jako celek je ten díl fakt divný, opravdu mě ta nelogičnost vytáčela :/ ** ()

GinaT

Nebudem si nic nalhávat.... GoT šlo do prdele od chvíli kdy se knihy a scénář rozešli jiným směrem. Tak ted už jen doufat, že to Martin někdy dopíše (a víc promyslí než scénáristé). Tohle už člověk dokouká tak nějak ze setrvačnosti ()

Hrr.nec

Mělo to skvělé zapamatování hodné momenty, ale proč to mermoci muselo být tak dlouhé? Napínavý úvod byl až zbytečně přepnutý a jinak spousta nepřehledné vaty. Kdyby to mělo do hodiny, mělo by to imho daleko větší spád. ()

10doktor10

Nechápu ty negativní komentáře. Bylo to perfektní, jistě pár nelogičností se najde vždy, ale to se snad dá odpustit, ty jsou totiž ledaskde. Že to bylo ve tmě a v mlze? To jako měl noční král bojovat za svitu jasného slunka a zpěvu ptáčků? Nepochopili jste o čem je příchod zimy? Navíc perfektní soundtrack, gradace beznaděje atd... Nejlepší seriálová bitva a rozhodně lepší než v řadě filmů vůbec!!! Jediné opravdové mínus, zabil bych víc postav :) ()

SupergirlDC

Bol to úžasný diel. Môj názor v jednom slove bol wtf. Nevedela som či plakať,smiať sa alebo byť prekvapená. Záver bol úžasný a bola to zatiaľ najlepšia epizóda z ôsmej série. Odporúčam. ()

Bumkybunny

Moc se mi to líbilo. Sice je spousta věcí, které by se epizodě daly vytknout (hrozná strategie obránců, nelogické střihy, tma, nenápadně nesmrtelné postavy...), přes to všechno ale hodnotím takhle vysoko kvůli emocím, které ve mně díl vyvolal. Byla jsem napjatá od začátku do konce a i když mě to zas tak moc nepřekvapilo, bylo příjemné to sledovat. ()

KuceraJohny

Poslední série seriálu těží hlavně z toho že je to Hra o trůny. Svůj vzhled si zachovává a ta atmosféra je už připravená sedmi předchozími sériemi. První epizoda osmičky byla taková jen uvádějící. Druhá se mi hodně líbila bylo tam cítit to napětí před bitvou to mrazení v zádech a ten strach všech přítomných postav. Na konci druhé epizody bylo jasné že ve třetí bude bitva. Byla slibována největší bitva všech dob na televizních obrazovkách nebo filmovém plátně. Troufnu si říct že to se nestalo. Bitva to nebylo špatná, ale rozhodně také nebyla moc vidět. Chápu že tvůrci chtěli co nejvěrněji ukázat sněhovou vychřici, bohužel z toho pak nebylo nic vidět. Zklamalo mě to čekal jsem to tvrdší drsnější než to nakonec bylo. I přesto si seriál zachovává svoji hrdost a neklesl úplně dolů. Je však vidět že oproti minulým sériím už neví čím by překvapil. V téhle epizodě rozhodně nebyl využit potenciál spousty postav. Některé dostali spoustu prostoru, jako třeba Arya, což je dobře. Ale postavy jako Brien nebo Jaime, od těch jsem čekal trochu víc než párkrát seknout mečem a neustále řvát rozkazy. Uvidíme co nám přinese další díl. ()

DavidWark

Ach jo, potvrzeno. Miguel Sapochnik nemá na Petera Jacksona ani jako specialista na bitvy. Hardhome a Bitva bastardů se mu moc povedly, bitva všech bitev o Winterfell ale tolik ne. Koukal jsem se v noci na fullHD monitoru a houby jsem viděl. Sapochnik asi nedával pozor, když mu vysvětlovali osvětlování nočních scén. Měl by teď povinně stokrát zhlédnout tohle dílo českého mistra. Švec se držel svého kopyta, ale boty tentokrát tlačí. /// Důraz na detaily bitev a mikropřííběhy jednotlivých hrdinů vtáhnou obyčejně diváka do děje a emočně zapůsobí, tady to bylo bohužel nesourodé, nelogické, nepřehledné. Vzdušné souboje draků nevyjímaje. Oceňuji ale, že bitva se Jonovi zase zvrtla a nešla podle plánu, letecká převaha Daenerys tím pádem nebyla tak drtivá. Kde byla, když tisíce oblud stály před hořícím příkopem a stačilo pár povelů dracarys? Obětování dothracké jízdy odepřením ohnivé podpory draků za dobré viditelnosti byla fatální chyba našich milých vojevůdců. Pro mě dobrý doklad jejich omezených strategických schopností a ne nutně scénáristický lapsus, vždyť po bitvě je každý generál, že. Ovšem scénaristé to taky nejspíš potřebovali pro větší dramatičnost dalších bojů s Cersei, dokladem jejíž mazanosti je takový úpadek vojska targaryenské bloncky. Bez Dothraků a Šedých červů to Deanerys bude mít o dost těžší. //// Když se 10+ nemrtvých sesype na jednu postavu, pravděpodobnost jejího přežití se limitně blíží nule. Tohle se ale opakovaně stalo Jonovi/Aegonovi, Samwellovi, Brienne a … a nic. Záběr skončil a za pár minut se zase někde objevili jakoby nic. Nejsem krvelačný, ale show tímhle dílem ztratila velký kus kreditu, protože apokalyptickou bitvu přežilo příliš mnoho hlavních postav v poměru k celkové míře padlých. Píseň ledu a ohně a později i tahle její TV adaptace si vybudovaly renomé právě realistických ztvárněním krutého středověkého životního údělu včetně nevyzpytatelných úmrtí hlavních hrdinů (poprava Neda Starka, Krvavá svatba jako z oka vypadlá třeba vyvraždění Slavníkovců). Pověst ale předchází realitu, většina z hlavních postav představených před 8 lety na začátku seriálu je pořád na scéně, dokonce i po téhle masakrální bitvě. Stěží uvěřitelné i ve fantasy příběhu. //// Anděl je naštěstí v detailech: Soundtrack! Nádherná úvodní scéna napětí, nervozity a strachu těsně před bitvou. Melisandra. Dvakrát David porážející Goliáše (Lyanna Mormont, Arya). Aryina stealth akce v knihovně plná strachu o přežití, polidšťující toto zabijácké stvoření. Zajiskření mezi Sansou a Tyrionem v úkrytu za hrobkou (že by se Tyrion přece jen dočkal konzumace jejich sňatku?), než vyrazili bránit ostatní. Na Nočního krále dracarys neplatí. Epická hrdinská smrt Joraha Mormonta bránícího dámu svého srdce neopětující jeho city. Podobně epická smrt Theona. Repetice Aryina útočného kousku nacvičeného s Brienne, tentokrát jako smrtící úder Nočnímu králi. Ten ale vyvolal pár otazníků – to jako bylo všechno? Když Frodo vhodil Jeden prsten do pukliny v Hoře osudu a zničil tím celé Sauronovo vojsko, bylo to poté, co si to Tolkien a jeho hrdinové v příběhu odpracovali. Tady to byl neuspokojivý Deus ex machina, včetně toho, že Arya seskočila na Nočního krále odněkud z výšky – jak se tam kruci dostala? To ji tam dopravil zraněný Drogon? /// Při hodnocení váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdami, možná je to až nepravedlivé s ohledem na to, o kolik výš tento seriál posunul laťku. Za průkopnictví na poli TV dramatu i za těch 55 belfastských natáčecích nocí zaokrouhlím nahoru. () (méně) (více)

Pargin

Jste snad nějací kidi, feministky, nesvéprávní lidé či protivní dědci, že tady hodnotíte jako parta nevděčných páprdů, co sama nic nedokázala..? Byl to super díl, tak si tady prosím Vás nehrajte na něco co nejste.. Odpad jste jedině vy sami.. Tady to dílo je minimálně na 4+ hvězdy. Skvěle zakončená bitva proti nemrtvým a krásně poražen hlavní nepřítel. ()

Doffy

Rok příprav navíc. A co z toho? Nic. Tohle měla být velkolepá bitva 8. série, ale ve výsledku je to jen v mlze, prachu a tmě schované nic. S přemírou střihu k tomu. Napětí: Nula. Jako by se tvůrci báli zabíjet hlavní postavy a tuhle úlohu nechávali jen na těch vedlejších. A když už to s nějakou hlavní postavou vypadá bledě, přiběhne jiná a zachrání ji. A tohle se opakuje snad desetkrát. ()

termyks

Tady se jelo jen na efekt. Schválně se zkuste zamyslet, jak by to na vás fungovalo bez nálepky Game Of Thrones. Ne, ne, ne, líní scénáristé, takhle ne, zasloužíme si víc! A to se snažím nehodnotit do konce série... ()

Spo

Očekávání byla asi daleko větší než samotná realita. Bohužel "největší televizní bitva" obsahovala takovou spoustu nelogičností a špatných rozhodnutí hlavních postav až to bylo do očí (jen v krátkosti naprosto nevyužití draci, přistání mezi mrtváky, zbytečné obětování celé jízdy,..) to ve spojení strašně rychlých střihů a nepřhlednosti scén jen umocnilo mé zklamání. Smrt Nočního krále až pozoruhodně jednoduchá. ()

trx2010

Kdo by řekl, že se to Weissovi a Benioffovi podaří tak dokurvit? No já bohužel ano. Nesmysly z bitvy bastardů tu vynásobili deseti. Nejhorší je, že podle následného vyjadření scénáristů považují ty nejstupidnější momenty za vrchol své práce. ()

Tomulka

Pro mne velké zklamání! Skoro celý seriál čekáte na bitvu všech bitev a dostanete hodně, hodně odfláknuté setkání! To mi připadá, že scénáristi naprosto nezvládli mocné postavy a nevěděli jak to zaonačit, aby ta bitva neskončila fiaskem, ale bohužel se jim přesně to stalo. Vytvořili naprosto zbytečnou bitvu! Vytvořili obranu hradu, která je v rozporu se všemi obranami hradů v historii i v historii filmu. Když vím o všech silných stránkách protivníka, tak přece nemohu svému protivníkovi nahrávat do karet a pomáhat mu ve zničení sama sebe tím, že mu posílám vojáky. Když vím slabiny protivníka tak je použiju proti němu. Když má proti mně nastoupit tupá obrovská armáda zombíků, která vyhrává jen množstvím, tak snad proti ní použiju zbraně hromadného ničení! Olej, oheň, draky. Pak už nikdo nepovstane. Na co měli ty obrovské mocné meče z Valyrijské oceli když je nepoužili proti chodcům! ()

Greencandy

Absolutně nezvládnuté. Strategie bitvy žádná, nevyužití draků, žádná kontinuita, skoky v čase, předvídatelnost, .. čekala jsem daleko víc. To vlastně od celé série. ()

blatouchm

Co to jako je? Můžete mi to vysvětlit jako tříletýmu dítěti? ---------------------------------------------------------------------------------- SPOILERY: ---------------------------------------------------------------------------------- To vytvoření nemrtvých bylo hustý a rudá holka to taky zandala dobře, ale bohužel jediná zajímavá věc.---------------------------------------------------------------------------------- Když dělali léčku na nočního krále, tak jak ho jako chtěli zabít? ---------------------------------------------------------------------------------- Nepochopil jsem vyslání nebo spíš obětování dothracků na začátku. V tomto stylu mi to připomnělo pohádku Šíleně smutná princezna: "my obětujeme obě křídla" :) ---------------------------------------------------------------------------------- Pokus o zapálení polen byl hodně zoufalý :) I kdyby nebyla totální bouře, tak jako čekali, že ve tmě je uvidí drak? ---------------------------------------------------------------------------------- Trochu znenadání se vytratili nemrtvý i přeživší. Asi nějaké urychlení bitvy, ale v tom případě je divné, že je lidi tak snadno vybili po proražení brány a hradeb. Nebo se nemrtví jen někde schovali? ---------------------------------------------------------------------------------- Viděl jsem zakousnutí draka drakem a až skoro do konce jsem myslel, že mrtvej je ten nemrtvej. ---------------------------------------------------------------------------------- Konec mě fakt překvapil. Vás ne? Myslím, že tohle v ten okamžik prostě nikdo nečekal, takže se jim to zase povedlo. ---------------------------------------------------------------------------------- Samozřejmě, když v další epizodě pohřbívaj mrtvé, tak mají další miliardu polen, takže mohli postavit minimálně 5 zátarasů. --------------------------------------------------------------------------- Celý je to ve stylu "fuck logic"--------------------------------------------------------------------------- ()

Vaisak

Některé scény mi přišli nudný a některé zase dojemné a úžasné. Ale převážně tady byly ty nudný. V minulých sériích byly o hodně lepší a napínavější bitvy než byla tahle. Pro mě tenhle díl byl takový ospalý dá se říct a hodnotím ho 2* ()

Hra o trůny dostane dvě další série

Hra o trůny dostane dvě další série

01.04.2020

Od konce osmé řady seriálu Hra o trůny už uběhlo několik měsíců, nespokojenost fanoušků ale byla po finále tak velká, že to jeho tvůrci schytávají na sítích dodnes. A zatímco David Benioff a D. B.… (více)

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019