Terminator Genisys

• USA Terminator Genisys (více)

Budoucnost je temná. Soudný den v devadesátých letech minulého století zlikvidoval polovinu lidstva a ti, kdo přežili, se od té doby snaží marně vzdorovat počítačovému systému Skynet. Nejsilnější hnutí odporu se zformovalo kolem Johna Connora (Jason Clarke), jenž pro Skynet představuje největší hrozbu. Problém má vyřešit Terminátor, stroj na zabíjení s lidskými rysy (Arnold Schwarzenegger), kterého Skynet vyšle do minulosti, aby zabil Connorovu matku Sáru (Emilia Clarke) dřív, než svého syna stihne počít. Jenže i lidští rebelové mají přístupu ke stroji času a za Sárou pošlou vojáka Kylea Reese (Jai Courtney), aby ji pro změnu chránil před Terminátorem. Až do tohoto okamžiku se výše uvedený popis shoduje s dějem prvního dílu. Návratem do roku 1984 však dochází k zásadnímu bodu obratu. Kyle Reese zjišťuje, že Sára není bezbranná a vyděšená servírka, ale pořádná ranařka, kterou žádný Terminátor nemůže vyděsit, zvlášť když jí jeden takový stroj už pár let dělá společníka a ochránce. Jenže tahle zdánlivá výhoda může být k ničemu, protože Skynet má „prsty" všude a rozhodně chce zabránit tomu, aby tahle nesourodá trojice namalovala lidstvu růžovou budoucnost. (Cinemart)

ScarFace_V8

Nechápu… nechápu… nechápu… vůbec nic nechápu… prostě jako ty vole – když to nevyšlo se Salvation, přišel pokus o reboot. Ze smazané historie budoucnosti přichází do roku 1984 klasický model T-800 s tváří mladého Arnolda Schwarzeneggera, který se utkává se starším, ovšem se stejným modelem Arnolda v ikonické scéně z prvního filmu. A rovněž do téhož samého roku přichází i další model a to T-1000, kterého v druhém filmu výborně ztvárnil Robert Patrick. Ovšem tady ho ztvárnil úplně někdo jiný a byl nabit schopností, kterou nikdy předtím nedisponoval a to ovládáním jiných strojů. A ten se naopak utkává s Kylem Reesem v další ikonické scéně z prvního filmu. Jedna z největších časových motanic, které kdy byly natočené začíná a hrdě slaví návrat Schwarzeneggera skutečně nabitě dávajíc málo času pro odpočinek. A jako no… má tohle být parodie? Protože nebudu lhát (ani mi to moc dobře nejde), ale jako parodii jsem si to prostě užil. I když to „užil“ bych opět bral velice s rezervou – prostě asi tak jako si užívám ty „lepší“ filmy z Marvel Cinematic Universe. I Ratingem PG-13 to tomu odpovídalo. Proboha proč točit Terminátora pro děti?! I přestože skvělý Salvation byl rovněž PG-13, byl mnohem více dospělejší a mnohem více chytřejší a ty tři filmy předtím byly prostě drsné eRko. Videoherní intro do filmu působilo skvěle a i to CGI – i přes jeho „vyleštěnost“ bych si tak dokázal představit celý film. Jenže pak po zbytek filmu to byla jenom hromada blbých nápadů, o které nikdo nestál. A opakuje se zde ten samý případ, se kterým se potýkal i seriál The Sarah Connor Chronicle a to totální nepochopení stroje času a cestování skrze něj. Díky Bohu za skvělé Terminator Resistance od Polského studia Teyon, který vše uvedl na pravou míru. Co se týče obsazení – Arnie je jasný, Daenerys jako Sarah Connor ušla přestože Linda Hamilton je pro tuto roli jedinečná. Ovšem jak někoho napadlo obsadit Cpt. Boomeranga jako Kyla Reese? Nic proti herci, ale oproti Michaelu Biehnovi má mizerné charisma. No každopádně není to nic, co bych rád viděl v kánonu Terminátora – už tak je v tom hrozný bordel… však posuďte sami po rozkliknutí webu wikia. Takže po Arnoldovu spíše komickém projevu to budu hodnotit jako komedii, protože jsem se u toho i bavil. ()

Vostok

nojo jai courtnei kam vleze tam to posere:-D nesnáším toho herce ale arnie jedinej to tam táhl a byl dobrej taky se mi víc libil t-1000 jako zaporak než ten nano terminator john:-D klidně bych ten film bral jako lepší kdyby zaoprak hlavní byl ten tekutej t-1000 ten to zahral skvěle ten stroj ale john? ukecanej krypl :-D a sára ? no nedá se nic dělat prostě mi ta herečka k ní nesedla a vypadala jak děcko._D hlavně se zbraní v ručce která byla tak maličká a trapně křehká to prostě nejde věřit:-D a jai? alias kyle rees ? tvl ten tam byl v podstatě zbytečnej od začatku do konce:-D kež by ho zabili jako vždycky:-D ale jinak dá se na to kouknout ale tohle už je fakt moc pro fandy terminatora:_D příští snímek bude krvavej akční a zaporák bude trestuhodnej :_D prostě zmrd kterýho se budete bát:-D alespon v to upřímě doufám.-D ()

Optical

Koho proboha napadlo, že se droboulinká "Matka draků" Emilia Clarke hodí do kultovní role Sáry Connorové?? Tak tohle jsem křičel, když jsem poprvé zjistil casting. No a jak to dopadlo?... Verze maniakální bojovnice za lidské právo na život v podaní Lindy Hamilton mi je pořád bližší, než verze Sáry... co má problém udržet brokovnici a při střelbě z pistole mrká tak rychle, že Jai Courtney v podaní Kyla Reese děkoval bohu, že nebyl terminován už v prvních minutách jejich setkání. Obsazení je opravdu slabé, jediný kdo tenhle film ustál je Arnold a jeho děsivý škleboúsměv. Trikově je film na dobré úrovni, ale to nezachrání ten praštěný scénář. Po tolika cest v čase jsem čekal, kdy přijede Marty McFly s Doktorem. U všech Skotů. Co naopak potěšilo, byla ta chvilku nostalgie při vzpomínce na první dva díly, ale od toho momentu, bych při prvním dílu radši zůstal až do konce. ()

jsed

U T sa nikdy nenudím, hlavne ak tam je Arnie a bolo ho prekvapujúco vela, necakal som to.Videl som v 3D ale vacsinou to nebolo ono, plno vecí sa zdalo byt hrackami.Pojdem este raz na 2D, lebo sa toho udeje dost vela a nejak mi to zostalo v hlave poprehadzované... Prvých 25 minút bolo klasických, mohlo to aj tak pokracovat... ()

Ace.A.T.L.

No, vezmu to od začátku. Jako pokračování nebo kdovíjaká časová posloupnost s Terminátorem, jako takovým, je to doooost chaotický. Jako film, sám o sobě, to je celkem zajímavý. A jako film se jménem Terminátor v názvu, je to přemotaný, jako blbě zamotaná špulka provazu. Dlouho nemůžeš najít smysl slátaniny, když najdeš konec a začneš namotávat od začátku znova, tak plno věcí do sebe zapadne, ale rozhodně to nenavodí ten pocit blaha. Těšil jsem se, že dám 4* a vejš, ale nešlo to. Neříkám, že jsem zklamanej úplně, ale jako logický pokračování Terminátor ságy, to prostě nejde přijmout. Jako milovník Terminátora to beru, jako fajn film, ale to je tak všechno. Za mě 3* a s varováním, neočekávání velkýho, DOPORUČUJU ()

Tomko87

Bez spoilerov... (grin emotikon) Tak celý Terminátor pozretý v kine. Po tých hejterských názoroch musím povedať že som sa dobre bavil. Khaleesy ostane furt Khaleesy nak sa tvári akokoľvek drsne. No ona mi prišla ešte v pohode. Kto ma tak mocne iritoval tak predstavitel Kylea. To už väčšieho kokota vybrať nemohli vybrať ? Strašne ma sral. Čurák jeden. Arnold mi znova dokazuje, že v role Terminátora je doma. Dokonca dáva úsmevné scénky. Akcia bola celkom dobre zvládnutá, no mohli ubrať na efektoch..(Pretekačka na vrtulníkoch bola príšerná). Boj robot vs robot sa mi páčil. Konečne si poriadne dávali cez hubu. Ale vždy keď bola pauza medzi akciami strácalo to tempe. Skoro až nuda. P.S. Medzi Sarah a Kylom apsolútne nefungovala chémia. Tak im treba. Nemajú kokota vybrať. ... Toť vše ... Zase P.S. Amy Pond a Clara Oswald by boli poriadne nasrané. ()

st4nford

Jsem rád, že jsou tu uživatelé, kterým se to moc líbilo, a díky nim i sobě na tento kousek určitě kouknu znovu. Popravdě...očekával jsem nejhorší, ale je to asi i dobře. Do kina jsem šel po přečtení špatných recenzí i ukázek z filmů, které mě popravdě úplně nenadchli, ale když jsem byl schopný zkouknout i všechny díly Sarah Connor Chronicles, protože se rád podívám na vše, co nějak souvisí s terminátořím universem z Cameronových T1 a T2, šel jsem i na tohle. Nežuju v minulosti. Věděl jsem, že nikdo dnes nebude točit filmy jako v minulém století. Je nová doba, nový režiséři, nové technologie, nový pohled. Dříve se točilo na filmový materiál, digitální efekty byli často nahrazovány optickými triky a tak podobně. Čekal sem od filmu digitální akci, kterou jsem dostal. Nejtěžší pro mě bylo úplné ignorování Vzpoury strojů a Salvation, protože tyto filmy pokládám za zdařilé z důvodu, že navazují na T1 a T2, neporušují nijak paradoxy cestování v čase. S tím jsem po čas projekce bojoval, ale inspirace a držení se formálních technických postupů prvních dvou dílů se v roce 1984 celkem solidně dařilo. Celá část syžetu filmu odehrávajícím se v roce 1984 mě bavila. Nevím jestli je to důvodem, že je v ní vidět nejvíce odkazů na první dva filmy, nebo protože to prostě není vyprávěcí guláš. Dalším důvodem je to, že neustále překvapovala a udržovala napětí. Děj v roce 2017 mě už tak nebavil, ale věřím, že v při druhé projekci už mi sedne. Kdo mě nejvíc bavil byl Arnold, protože co replika, to vtip největšího kalibru. I když tam bylo pár skvělých nápadů, před kterými smekám klobouk, bylo tam na mě moc změn a moc akce bez odstupu dramatického i reálného času. Ale i tak dám pět hvězd. Respektuju tvůrce a dávam palec za odvahu pustit se do něčeho takového. Jinak PG13 vůbec nevadil. ()

Va6ek

Na začátek bych rád požádal nejmenované uživatele, kteří hodnotí tento film podle toho jaké je venku počasí nebo podle toho co dneska měli k obědu, aby raději nehodnotili, protože už jen když čtete název filmu TERMINÁTOR, nemůžete přece dát dvě nebo jednu hvězdu a dokonce se našli i tací kteří by dali tento film do odpadu. WTF!!!...OMG!!! Pojďme hodnotit: James Cameron tvůrce Terminátora, už jen za nápad a na rok ve kterém T1 vznikl zaslouží velkou poklonu. Jednička měla v sobě kouzlo něčeho nového vzrušujicího na filmovém plátně a hlavní zásluhu na tom měl a pořád má Árný. T2 je bezesporu jedno z nejlepších scifi filmů v historii, skvělý děj dinamičnost mladý JC Arný v nejlepších letech se stává ze záporáka ochrancem JC prostě the best. (ASTALA VISTA BABY!) T3 Moderní zpracování slušný děj skvělé hlášky a Mostow se nemusí vůbec stydět za tento film ba naopak. T4 asi nejslabší díl ságy o terminatorech, hlavní fakt na tom má i to že Árný se čtvrtého dílu nezúčastnil. A prostě bez Árnýho to není vono. No a konečně Genisys... Toho to filmu se ujal A.Taylor a pro fanoušky terminátora a pro nadšence sci-fi to dopadlo dokonale. Film je sice docela přepiplaný a skáče se do roku toho a toho, ale je to přece nápad který je vynikajicí všechno to do sebe zapadá děj je krásně vysvětlen a nejsme v roce 1993 ale jsme v roce 2015! Efekty,akce a hlavně hlášky které jsou zde hodně kritizované tím že se z Árnýho stáva (Taťka srandista) ještě jednou jsme v roce 2015 a je tu moderní doba moderní změna Terminátora který se stále víc a víc podobá nám lidem nemuže to být stále ten trouba který nic neříká a střílí do všeho co vidí. Film jsem viděl v kině za mě určitě 90%. 10% bych vytknul za obsazení JC a týpka z tekutého kovu. U filmu jsem se zasmál a dva roky čekání stály za to! ()

Crowus

Takže hurá do toho! Každej film dneska potřebuje novej nádech, aby na to děcka šli. Nicméně pokud jste fanoušek Arniho a vyrostete na předabovanejch VHSkách, tohle si sakra užijete. A na ty hipsterský keci fousatejch voslů co jezděj na kole bez přehazovačky a každýmu na nich záleží asi jako na hnědý pastelce, tak na ty se vykašlete. Co tyhle lidi bez náznaku vlastního mozku a svalový hmoty proboha dělaj na filmu se sedmdesátiletym rakušákem?! ()

MEGAJOHN

Ano, dalo se to vymyslet i jinak, ale stejně to na mě skvěle zapůsobilo :-). Bál jsem se nevěrohodnosti ústřední dvojice a jejich vzájemné chemie/nechemie, kterou tu pár lidí kritizovalo, ale naštěstí zbytečně - zahráli to skvěle. 85%. ()

Leuan

V rámci série filmů pod hlavičkou Terminátor je tohle kousek, který obsazuje třetí příčku, když neohroženě vládne druhý díl a první mu dýchá těsně na záda. Arnold zažívá po klasických hereckých časech určitou renesanci, herecky dozrál (v rámci své autonomní herecké kategorie) a je radost sledovat jeho Radost z působení ve filmech (i mimo ně). Klasická akční podívaná z osmdesátých a devadesátých let, zajímavé oživení notorické zápletky, příjemných pár nových prvků, solidní herecké výkony, místy navozující pocity z filmového stylu The Expendables. ()

pds

Bol som spokojný. Jediné čo mi trochu vadilo je dĺžka. Možno ešte do role Johna Connora by som si vedel predstaviť iného herca, ale inak k tomu nemám výhrady. Prepojený prvý a druhý diel + rozšírenie fungovalo. Škoda že pri tolkých odkazoch mi neurobili radosť aj s Guns 'n Roses :) ale to by som chcel asi veľa :) Videné v IMAXe. 64% ()

mr.twizta

Spatne napsany a nevhodne obsazeny pokus o nakopnuti znacky Terminatora spolehlive pohrbiva a ja nevidim jediny duvod, proc by na tohle mel nekdo chodit do kina. ()

Walle

Terminator Genuisys je zajímavá kombinace staré dobré Arnieho akce a modernějšího stylu, pohrávající si se změnou časové linie a ikdyž to po předchozích dílech vypadalo, že záporák nemůže být drsnější opět přišlo (pro někoho možná nepříjemné) překvapení. Všude se najdou chybky a ani tady to není jiné, ale při filmu jsem se dobře bavila a užívala si Arnieho a pár dalších oblíbenců včetně představitele ztělesnění Skynetu a tak se dá říci, že po ne zrovna dobré trojce a Salvation konečně pokračování dosahující úrobně prvních dvou dílů. ()

Anusak

"Já jsem Rimmer od toho Listera, co si vzal Kochanskou. Odtud dál to začíná být drobínek nepřehledné..." Tato hlaska z Cerveneho trpaslika mi sla hlavou po celou dobu filmu. Kdyz jsem prestala sledovat pribeh, logicke lapsy a zacala ignorovat ty scenaristicke veletoce, docela jsem si fim uzila. Clovek nesmi proste moc premyslet. Ale byl tam Arnold, ktery si ze sebe docela obstojne dela prcu, coz je mi sympaticke. Nic to ale nemeni na faktu, ze z Terminatori sagy pro me existuje vlastne jen jednicka a dvojka. Ostatni (pro me dosti sterilni) dily uz nemam potrebu nikdy videt.... PS: Nikdy v zivote by me nenapadlo ze uslysim Sarah Connorovou rikat T800 "tatko". ()

Richi007

Jen tři věci mě vadili na filmu: přehnaná scéna s autobusem, špatně udělaná scéna s helikoptérami a CineStarovké 3D. Jinak to byla zatraceně skvělá nostalgická jízda s panem Arnoldem, kterého jsme mohli vidět dokonce ve třech různých věkových podobách, díky počítačům. Ale prostě masakr, tohle si nechám líbit častěji a vzkazuji tvůrcům, točte dál a dál, pokud tam bude nesmrtelný Arnie. Už se těším na šestku :) ()

LeePriest

Ale jo. Nějaké mouchy to sice má, děj je občas trochu zvláštní, avšak to, co čekám od Terminátora jsem dostal. Tedy pěknou dávku akce, v níž válí hlavně Arnold, občas přidá nějakou tu hlášku a vše je zabalené do pěkného trikového kabátu. Takže až pár věcí ve scénáři, které bych rozhodně změnil za jiný děj a několik dalších drobností jsem se dobře bavil. ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

Miguel Sapochnik opouští Rod draka