Terminator Genisys

• USA Terminator Genisys (více)

Budoucnost je temná. Soudný den v devadesátých letech minulého století zlikvidoval polovinu lidstva a ti, kdo přežili, se od té doby snaží marně vzdorovat počítačovému systému Skynet. Nejsilnější hnutí odporu se zformovalo kolem Johna Connora (Jason Clarke), jenž pro Skynet představuje největší hrozbu. Problém má vyřešit Terminátor, stroj na zabíjení s lidskými rysy (Arnold Schwarzenegger), kterého Skynet vyšle do minulosti, aby zabil Connorovu matku Sáru (Emilia Clarke) dřív, než svého syna stihne počít. Jenže i lidští rebelové mají přístupu ke stroji času a za Sárou pošlou vojáka Kylea Reese (Jai Courtney), aby ji pro změnu chránil před Terminátorem. Až do tohoto okamžiku se výše uvedený popis shoduje s dějem prvního dílu. Návratem do roku 1984 však dochází k zásadnímu bodu obratu. Kyle Reese zjišťuje, že Sára není bezbranná a vyděšená servírka, ale pořádná ranařka, kterou žádný Terminátor nemůže vyděsit, zvlášť když jí jeden takový stroj už pár let dělá společníka a ochránce. Jenže tahle zdánlivá výhoda může být k ničemu, protože Skynet má „prsty" všude a rozhodně chce zabránit tomu, aby tahle nesourodá trojice namalovala lidstvu růžovou budoucnost. (Cinemart)

Sakulnikov

O krapet lepší než Salvation, které bylo příšerné, ale tady byla ještě navíc Emilia Clarke a Arnold to bere taky s humorem. ()

m.xFuck

Arnold v pohodě, Reese nevýrazný a nepřesvědčivý, Connorová úplně mimo, sorry ale té Targaryenovské pipce to prostě neuvěříš. Hamilton ve dvojce působila, že si to rozdá na férovku se zásahovkou tahle Sára to prostě nemá. Connor herec docela dobrý, ale tak na půl. A T1000 je tam… byl tam vůbec? Jo byl, ale jen krátce a hned ho zmasili, i když likvidace T800 pomocí antimateriálové pušky je v pohodě. A hlavně to bylo ve třináctkovém ratingu, což je naprostá kravina, dnešní mládežníky nemůže Terminátor vůbec zajímat :D Je to prostinký akční film s Terminátorovskou příchutí. Na podívání dobrý, odkazy potěší, ale nic zvláštního to není. Klidně to shlédni, měl bys to přežít. ()

route60

Ale jó není to nuda a také žádná katastrofa jako čtvrtý díl ale bylo by fajn se už k legendě Terminator nevracet ale to je zbožné přáni které nebude vyslyšeno. ()

eMeMko

Tohle dílo má s původním posláním jen pramálo společného. Povedené akční sci-fi se postupně přerodilo v tuctový film, kterých je Hollywood plný. Přehnané a občas i do očí bijící CGI, dialogy o ničem proložené sem tam nějakým vtipem a především ne zrovna povedený příběh, u kterého se dá chvílemi i usnout - to vše obsahuje tento snímek. Naproti tomu akční scény jsou stále povedené a pro mě osobně bylo super vidět opět reálného Arnolda - i když v podstatně horší kondici. Finální hodnocení: průměrný akční film, který by se však rozhodně neměl jmenovat Terminátor. ()

moviefan4

Perfetkné pokračovanie, super herecké výkony, dobrý dej, super efekty. Akčné scény boli mega super a nadupané. Príbeh ma bavil a bol super spracovaný a zaujímavý. Jediné velké mínus bol pre mna predstavitel Connra, neskutočne sa mi na tú úlohu nehodil ale zahral to obstojne. ()

Wulz

Jako chvílemi hodně dobrý, a chvílemi už to bylo takové moc... nevím moc se mi nelíbil konec a John jako protivník. Bylo to celé takové.. jako dobré ale.. Asi ty 3 hvězdy prozatím nechám, pokud se nic nezmění, ale neřekl bych. ()

Drozdo57

Film som asi trikrát vypol a znovu sa k nemu vrátil. Definitívne som film vypol pri scéne s autobusom na moste. Jai Courtney je strašný, Emilia Clarke vôbec nevie hrať a svoje iné prednosti neukazuje. Príbeh nedáva zmysel a na nostalgickú notu mi to nehralo dostatočne na to, aby som čokoľvek ocenil. Písať o tomto filme niečo viac je strata času. ()

Bilky

Ako 1/2 hod kraťas by to bolo fajn, ale potom sa z toho stala vzťahová telenovela: Můj tata že nebyl můj tata? Škoda, že keď už ukecali Arnieho vznikol len takýto kastrát. E.CLARKE je naozaj slabučká a ani tie hlášky nezachránili najväčšiu slabinu filmu: scénar a casting. 45% a fakt sa bojím dalšieho Téčka... ()

Aywes

Scenáristický chaos, který se totálně utrhl ze řetězu. Vždyť už na papíře to muselo znít divně. Jako demonstrace toho, že hraní s časovými linkami je pouze projev nedostatku kreativity, je to slušný. Jednu hvězdu dávám pouze za nostalgickou nastavovanou kaši. ()

krivkin

Podruhé už jsem i měl snahu to dokoukat (a povedlo se !), ale všechno už jsme někde dříve viděli, že...? Zkrátka a dobře "méně je někdy více" a aspoň díky tomu zase, znovu a tudíž opakovaně vynikají první 2 filmy (jež měly zůstat jedinými). ()

Bbbulanek

Teoreticky je to film se spádem na 4*, ale opravdu mi vadí, že vyvrátil události z prvních dílů a z toho těží. Díky dobré akci a změnám v minulosti vás film udrží v napětí. Ani mi nevadí vybraní herci, docela nenásilně nahradili původní Sarah a snad i Kyla (Johna teda vůbec ne, ale na to jsme si díky předchozím dílům už zvykli). Když si ale na tenhle film vzpomenu, vždy mě postihne malé trápení, že 1. a 2. díl Terminátora se teda "vlastně nestal" 8-I 65% ()

baclajean

Piata časť je tou, v ktorej som sa najviac nasmial na hláškach Arnolda. A to je určite dobre. Okrem toho tu divákov čaká možno až príliš prešpekulovaný dej - odporúčam pozrieť si všetkých 5 častí za sebou, ako som spravil aj ja, inak môže mať divák z deja poriadny chaos. ()

RobinPM100

Vůbec to nebylo špatné, moje největší kritika je za Jai Courtneyho aka Kyle Reese, Michael Biehnovi nesahal ani po kotníky. ()

david.babick

strašny..tady je všechno špatně :-/ co to jako mělo být ? John Connor záporák ? :-( smutny..tohle nemělo vzniknout, jediné plus je stále hláškující a super Arnold :-) ale to ten brak nezachrání ()

Bawnjourno

Špatný vtip který už nezachrání ani Arnold. Vysloveně neúcta k originálu, kde byl klasický terminátor znázorněn jako skoro nesmrtelné monstrum a tady ho "odpraví" během prvních dvaceti minut a to je teprve začátek, o přidrzlé Sáře a zbytku zvěrstva ve filmu radši ani nemluvím. ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

Miguel Sapochnik opouští Rod draka