Terminator Genisys

• USA Terminator Genisys (více)

Budoucnost je temná. Soudný den v devadesátých letech minulého století zlikvidoval polovinu lidstva a ti, kdo přežili, se od té doby snaží marně vzdorovat počítačovému systému Skynet. Nejsilnější hnutí odporu se zformovalo kolem Johna Connora (Jason Clarke), jenž pro Skynet představuje největší hrozbu. Problém má vyřešit Terminátor, stroj na zabíjení s lidskými rysy (Arnold Schwarzenegger), kterého Skynet vyšle do minulosti, aby zabil Connorovu matku Sáru (Emilia Clarke) dřív, než svého syna stihne počít. Jenže i lidští rebelové mají přístupu ke stroji času a za Sárou pošlou vojáka Kylea Reese (Jai Courtney), aby ji pro změnu chránil před Terminátorem. Až do tohoto okamžiku se výše uvedený popis shoduje s dějem prvního dílu. Návratem do roku 1984 však dochází k zásadnímu bodu obratu. Kyle Reese zjišťuje, že Sára není bezbranná a vyděšená servírka, ale pořádná ranařka, kterou žádný Terminátor nemůže vyděsit, zvlášť když jí jeden takový stroj už pár let dělá společníka a ochránce. Jenže tahle zdánlivá výhoda může být k ničemu, protože Skynet má „prsty" všude a rozhodně chce zabránit tomu, aby tahle nesourodá trojice namalovala lidstvu růžovou budoucnost. (Cinemart)

Vojta-x odpad!

Tak pro mě byl toto odpad. Vlastně ani nevím co bylo nejhorší. Bylo toho moc. Zda mi na takovýchto "pokračováních" vadí, že se jen povrchně vezou na vlně původního filmu, který společně s dvojkou byly pro mě super. I trojka se dala koukat, ikdyž už to nebylo ono. Pokračováním obecně chybí propracovanost do detailu, zápletka, herecké nenucené výkony. To se prostě sejde banda debilů co z každého minulého filmu vezmou nějakou část, která se líbila a pak z toho udělají jeden velký hnusný eintopf s klobásou (btw.ten je narozdíl od film dobrý). Buď je to u mě skutečně věkem, nebo jiným ;;;; ()

halberdier

Pokud nedáte dopustit na první dva Terminátory a byli jste zklamaní nebo znechucení třetím dílem, tak z Genisys budete rozčarování ještě více. Mně se třetí díl líbil a od Genisys jsem nečekal vůbec nic, takže jsem zklamaný nebyl a docela slušně jsem se bavil. Odkazy a citace z prvních dvou dílů (ač patří k tomu nejlepšímu ve filmu a jsou možná tím hlavním lákadlem pro fanoušky prvních dvou filmů) jsou totiž jen na začátku (a často nedávají moc smysl) a dál už sledujeme v podstatě nový terminátoří příběh. Ten je spíš tuctový a nepřináší do série nic nového ani zajímavého. Hlavní záporak není špatný, ale po T1000 už nedokázal žádný další Terminátor přijít s tak zásadním protivníkem. Akčních scén je docela dost (naštěstí - konverzační scény jsou totiž vesměs málo záživné) a jsou na slušné úrovní. Ze všech postav si zaslouží nějakou zmínku jen Arnold (Terminátor je zkrátka jeho životní role) a snad ještě Jason Clarke (který mně ale jako herec není příliš sympatický). Když ke všemu připočtu hodně našlapaný úvod filmu a fakt, že pátého Terminátora beru jako je letní blockbusterovou jednohubku, tak jsem nakonec s výsledným filmem celkem spokojený. (7/10) ()

AxusNalim

Scénář je sice víceméně hovadina, ale zase je zábava po letech vidět znovu v akci roboarnolda. A protože jsem nekoukal na trailery (které vyzrazují naprosto všechno zajímavé asi do 3/4 filmu), děj mě místy i překvapil. ()

moriero

Nic jiného než 5 hvězd prostě dát nemůžu. Už jenom proto, že jsem se zpočátku filmu tetelil jak malý kluk a drmolil si sám pro sebe: "Jo, tohle si pamatuju...jo, takhle se to přesně stalo..." (více méně). Jedinečný pocit deja vu, za což tvůrcům děkuju! Potom se příběh začal rozvíjet svou vlastní cestou. Jestli se v Salvation necestovalo v čase vůbec, tady se cestovalo víc než ve všech dílech dohromady. Až jsem se v tom místy ztrácel. Ale vynahradila mi to geniální gradace Terminátora-zabijáka: napřed neohrabaný hromotluk, potom subtilní elegán, pak sexy roštěnka a nakonec...nebudu spoilovat. A to už se dostáváme ke castingu. Nejvíce mě potěšila samozřejmě Emilka, dokonalá dvojnice Lindy Hamilton zamlada. Z mladých hollywoodských herců se Mikovi Biehnovi podobá daleko víc třeba Jake Abel z Hostitele, takže v tomto směru to s Courtneyim moc nevychytali. Ale moje hnidopišství totálně převálcovalo Jaiovo těžké sympaťáctví. Prostě jsem mu to baštil i s navijákem. A Arnie...ten jeho křečovitý úsměv do policejního foťáku mě naprosto rozsekal...Na závěr se hodí podotknout, že tvůrci celý film vzdávali hold jedničce a stali se nedílnou součástí kultovní série. Na druhou stranu je fér uznat, že ta Cameronovic depresivní atmoška měla něco do sebe (dětské hřiště v plamenech ve vás přece jenom zůstane dlouho). Po Jurském světu je to letos druhý "recyklovaný" blockbuster, u kterého jsem se obával, že svoji předlohu totálně zprasí, ale nakonec mě mile překvapil. Možná by byl daleko příhodnější název: Terminátor: Restart. ()

William_Kirk

Výborný film, který zcela splňuje mé představy pokračování Terminátora. Rychlý, akční, dobrodružný, s povedenými efekty, nahláškovaný a s Arnoldem. Nedivím se, že byl Cameron spokojen, když film viděl: respektuje, co se v jeho dvou filmech událo. Lepší než "rozjezdová" jednička, na dvojku to ale nemá. Třetí, natož čtvrtý film snad raději nesrovnávat, ty hodnotím "odpadem". Více humoru než v předchozích dílech mi nevadí, naopak, protože odlehčení sedne, když vlastně celou hlavní linii už léta známe. ()

david666

Dostal jsem více než jsem čekal. Fůru akce, skvělého Arnieho a jeho hlášky a k tomu navrch velice sympatické ztvárnění Sáry. Emilia Clarke mě dostala. Nejterminátorovější ze všech dílů. ()

hlava81

Tak jsem se dnes konečně dostal do kina. Nebyl to úplný průser, ale za mně by to nemělo vystupovat jako pokračování, ale jako úplně nová alternativní série, která nemá s prvními tři díly nic společného (čtvrtý, alias Salvation nepočítám). A Arnieho bych do toho už vůbec netahal. Není to už ono. Dal bych ho tam jako nostalgii, tedy nějakou 5-10 minutovku, ale do hl. role ne. Zbytečně to tak připomíná předešlé díly. Za shlédnutí to tedy stojí, ale málokdo si to asi pustí podruhé, potřetí... Zatímco druhého terminátora jsem viděl asi 10x a pustím si ho rád po jedenácté . ()

-=Johny=-*

Doctor who?....doctor Skynet. Pravdou je, že na film jsem šel s rozpolcenými pocity. Nový terminátor se však však pro mne stal příjemným překvapením. Samozřejmě, Den zúčtování je top, který se překonat nikdy nepodaří, avšak slyšet tvrdé rány mlátících se terminátorů mne zavedly zpátky do dětských let. Když Arnie říkal "I´ll be back", tak ukázal, že drží slovo. A to nejen, aby si přivydělal k důchodu :) ()

wick

Za mě ok...pokud nebudu srovnávat s prvními nedostižnými díly. Akční scény jsou natočené dobře, a má to i určitý nadhled až s prvky parodie. Je ale pravda, že to místy ztrácí dech a kupodivu i nudí. A o nějaké pointě či grandiózním finále nemůže být řeč. Přesto v současné blockbusterové nabídce nadprůměr. ()

Bauch

"I'll be back". Ne, uz ne. Uz stacilo."Hasta la vista, baby" Doufam, ze Emiliu hrozne zprcaj Dothrakove a upalej vlastni draci v Got s06 za tohle neherectvi. ()

RomaS

Kvůli prvním 20 minutám je vhodně si dát opáčko prvních dvou Cameronovek. Svou atmosférou se přibližují ke staré klasice a umožňují novou, zábavnou perspektivu v pohledu na známé události z prvních dvou dílů. V tu chvilku jsem si říkal, že to je konečně ono. Bohužel se to pak sesunulo do lacinějších vod s cílem jen být efektní a vtipný. Budování příběhu se zkomplikovalo překombinováním časových paradoxů a nutných vysvětlovacích berliček. Ty podle mě nebyly nutné, protože jestli vám vadí nelinearita času, tady je postavená na hlavu a těžko se to může snášet. Doporučuji tedy tohle přehlédnout a bavit se vydařenými Termofighty, krásnou Emilií Clarke a rozhodně nepřekonatelným Arniem, který se při natáčení určitě musel taky bavit. Pokračování tedy není to pravé co by si T2 už konečně zasloužil, ale musím uznat, že mě to bavilo. Budu milostivý, 70%. ()

Mantazie

První tři díly Terminátora jsou super... 4 jsem ani pořádně nezaregistrovala a na Genisys jsem se hodně těšila kvůli Arnoldovi. Arnold je prostě pojem. Ve filmu bylo pár dobrých scén a "hlášek" (american smile Arnolda, bite me etc..), ale co se příběhu týče tak jsem byla docela zmatená.. Už to bylo příliš zamotané a i když proti E. Clark nic nemám, zkrátka jsem jí nevěřila ani slovo. Další věc co mě štve je, že při detailních záběrech vidím zřetelně vrstvu pudru. Proboha vždyť je to film, kde postavy jsou vyčerpané, cestují si v čase, můžou kdykoliv umřít, unavené, honí je bláznivé zabijácké stroje a oni jsou nezpocení, nerozcuchaní a v pohodě... I tak jsem si film docela užila, i když hlavně díky nostalgii z předchozích dílů, Arnoldovi a soundtracku ktery se mi moc líbil. ()

Stibak

Konečně Terminátor, který se dá považovat za pokračování těch od Camerona. Ostatně to sám prohlásil. Lehce opět zamotá hlavu i děj, nechybí akce, vtip ani odkazy na předchozí díly. Snad jen ta druhá (horší) polovina se mohla více držet té první. ()

BrusVejn

Piaty Terminátor nie je žiadna sláva a aj napriek tomu, že som mu docela fandil musím skonštatovať, že to je najhorší Terminátor doteraz. Nevýrazný herci, sebaparodický Arnold, stupídny príbeh a fádny vizuál. Zážitok bol o to bolestivejší, že som si prvé dva diely zopakoval tesne pred projekciou. Ale aj napriek všetkým mínusom sa dá tento film bez problémov pozerať, určite nenudil a ako akčná blbinka funguje obstojne. Škoda, že popritom stihne fanúšika značky mierne uraziť. ()

Hilly

Natočit jakékoli pokračování Terminátora 2 je nepřekonatelnou výzvou a v případě Genisys se tvůrci s překonáváním příliš nepředvedli. Přesto stojí za shlédnutí, potěšil mne návrat do scén jedničky z roku 1984, kde nechyběl "mladý" Arnie. Starý pán bohužel v současných filmech představuje už jen komediální těleso, s hláškami orientovanými na jeho věk. Snímek je infikován opakovanou chybou současné kinematografie, a tou je překombinovanost. Původní příběh by se dnes tak či onak tloukl se smartfouny v každé kapse a i když nedošlo k nukleární válce, tak mám někdy pocit, že Skynet dřímá v každém puberťákovi, který je kojen facebookem a to je dostatečný trest. Inu, Terminátor je poklad, který by se měl uložit a nadále již neleštit, protože se může jedině zamazat. Pozn. k mé oblíbené Emilii Clarke - Sarah Connorovou by určitě hrát neměla, ale i tak je kdykoliv a kdekoliv k zulíbání :-). ()

MiniRecenze

Musím říct,že před-filmovou kampaň jsem sledoval od samého začátku a nemohl se jako správný fanoušek téhle T-série dočkat až film uvidím.Před necelým měsícem měl snímek premiéru a s tím přišla i velká kvanta špatné kritiky.Nechápu proč,zase taková "hrůza " to nebyla.Samozřejmě první dva díly jsou a budou nepřekonané.Zde můžu kladně hodnotit zpracování efektu,které poskytuje vašim očím co si žádají.Hodně mě sedla do role E.Clarke co by S.Connorová a samozřejmě Arnie,bez toho by to asi ani nešlo.Bohužel zhruba po začínající dvacetiminutové pasáži ustupuje Arnold do pozadí a slouží zde už jenom jako taková "oživovačka" .Příběh je takový dopletený a chvílemi až zmatený,ale uvidíme co přinese za vysvětlení další díl.Film Vás dokáže i rozesmát,což považuju za takovou menší novinku a trochu se obávám aby to příště nespadalo pod žánr komedie.Když se nad tím zamyslím,tak tento díl ve Vás vyvolá potřebu vidět předchozí části téhle T-série.A já musím říct,že za mě dávám : USPOKOJIVÉ!!! ()

hony23

Čekal jsem průšvih, ale nakonec to dopadlo celkem dobře. Ano, dvojce se to samozřejmě nevyrovná a divák se v ději jen těžko orientuje, kde se všichni ti Terminátoři berou, kdo a proč je do minulosti poslal. Ale co, ve 3D na obřím plátně vypadaly akční scény opravdu zdařile a korunu tomu daly vtipné hlášky taťky T-800. Takže 4 hvězdičky za to, že se Arnie vybodnul na politiku a ještě jednou oživil snad jedinou roli, kterou díky své minimální mimice dokáže přesvědčivě zahrát :-) ()

MAXIKILLER

Opět jsem sám sobě dokázal jaký jsem debil, když jsem si připouštěl ten veškerý mediální humbuk, a odsoudil nového Terminátora ještě před tím, než jsem ho viděl. Tímto se Alanu Taylorovi, i ostatním účastníkům zájezdu omlouvám. Rozhodně se po dvojce jedná o nejpovedenější díl, a já se ani chvíli nenudil. Což se mi v případě Vzpoury strojů i Salvation nepodařilo. Nejsilnějším hráčem v poli i přes svůj zralý věk Arnold "Taťka" Schwarzenegger který mimo ochrany ústředních postav ještě stačí chrlit jednu vtipnou hlášku za druhou. Jsem i docela rád, že se nové díly vydaly cestou téhle šikovné inovace, a nutí tak diváka být neustále ve střehu, a přemýšlet. Sice nevím jaký příběhový potenciál chtějí využít v dalším díle, přesto se po tomhle příjemném překvapení budu těšit. ()

Dacsus

Výborné. Jedine kasting možno nebol stopercentný, Kyle bol vcelku mimo, a naopak, Emilia mi kupodivu ako Sarah sadla (toho som sa obával najviac). Mohlo to byť horšie. Každopádne, vycibrený scenár (teda pokiaľ divák prižmúri oko nad cestovaním v čase - ale to táto séria už z princípu vyžaduje, všakže?), smerovaný hlavne na fanúšikovskú základňu. Samozrejme, dvojka ostáva neprekonaná, ale aj toto - stále super. Ak to porovnám so srancami typu Inception (ktorý bol deravý ako rešeto), niet čo riešiť. Povedal by som, že značný vplyv na to ako som to vnímal malo aj to, že som nevidel ani jeden trailer, informáciám som sa vyhýbal zámerne, čiže som netušil čo čakať. Logicky to sedí - ono, poniektorí by si mali urobiť nejaké tie testy, a po zhodnotení svojho výsledku, zamyslieť sa nad tým, či sú schopní sledovať spletitú niť tejto série - napríklad tieto: http://www.cambridgebrainsciences.com/ ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

Miguel Sapochnik opouští Rod draka