Terminator Genisys

• USA Terminator Genisys (více)

Budoucnost je temná. Soudný den v devadesátých letech minulého století zlikvidoval polovinu lidstva a ti, kdo přežili, se od té doby snaží marně vzdorovat počítačovému systému Skynet. Nejsilnější hnutí odporu se zformovalo kolem Johna Connora (Jason Clarke), jenž pro Skynet představuje největší hrozbu. Problém má vyřešit Terminátor, stroj na zabíjení s lidskými rysy (Arnold Schwarzenegger), kterého Skynet vyšle do minulosti, aby zabil Connorovu matku Sáru (Emilia Clarke) dřív, než svého syna stihne počít. Jenže i lidští rebelové mají přístupu ke stroji času a za Sárou pošlou vojáka Kylea Reese (Jai Courtney), aby ji pro změnu chránil před Terminátorem. Až do tohoto okamžiku se výše uvedený popis shoduje s dějem prvního dílu. Návratem do roku 1984 však dochází k zásadnímu bodu obratu. Kyle Reese zjišťuje, že Sára není bezbranná a vyděšená servírka, ale pořádná ranařka, kterou žádný Terminátor nemůže vyděsit, zvlášť když jí jeden takový stroj už pár let dělá společníka a ochránce. Jenže tahle zdánlivá výhoda může být k ničemu, protože Skynet má „prsty" všude a rozhodně chce zabránit tomu, aby tahle nesourodá trojice namalovala lidstvu růžovou budoucnost. (Cinemart)

josef.hana

Nic ve zlém, ale pro mne je to již totální nesmysl, Arnold je zde spíše jako Emo doplněk, než představitel, podle mne by bylo ideální Kdyby si za křeslo opět sedl Cameron a udělal poslední bitvu strojů v budoucnosti a konec. Čtyřka i pětka úplně zbytečná ()

Sethiel

Mizerný scénář, ještě horší režie, všechny zajímavější scény jsou v podstatě přesně okopírovány (vykradeny) z předchozích dílů nebo i úplně jiných filmů (až je uvidíte, tak pochopíte). Jinak nic zajímavého ... místy je to zmatené (dvacet alternativních časových a jiných realit), místy je to nudné (většinu času) a zbytek jsou povrchní akční scény stylu Transformers. Ve výsledku ani o chlup lepší než Salvation, spíš naopak. ()

Kenji

Tak videl som. Pozerám si svoje hodnotenia na csfd - ak som dal 3ke - 3* tak to som ešte asi netušil, kam sa to až posunie, lebo 4ka dostala - 3* a to sa mi zdá miestami lepšia ako 3ka, minimálne tým postapo. Ale potom musím dať 5ke - 2* aj keď by som chcel z nostalgie za značkou dať 3*. Je mi to tak trochu ľúto. Ale je to slabé. Ešte zo začiatku, keď tam prebiehali tie staré známe scény, tak ma bavilo pozerať sa a skúmať, ako sa s tým scenáristi pohrajú. Či dobre, či zle. Nefungovalo by to, ak by som nemiloval jednotku a dvojku. Ale za 5 minút si poriadia s T-1000 WTF? Nevadí. V momente ako sa zmenia na cestovateľov v čase, prídu do 2017, miešajú sa reality, tak to stratilo celé to čaro. To čaro, že nech spravia čokoľvek Judgement day sa maximálne oddiali. Ale keď sa pomiešali reality tak who cares? V inej zas prebieha postapo no nie? Arnie tam plní funkciu komickej figúrky. Starne? Regeneruje sa mu koža? ČO? Akcia poslabšia. Arzenál zbraní poslabší. A ako protivník John Connor? Možno sa to niekomu páčilo, mne nie. Chceli gradovať, šokovať, dať niečo nečakané? Možno dali. Ale mali by si uvedomiť, že na tieto filmy chodia milovníci 1,2. Takže raz dané veci sa nemenia. John je John, na toho sa nešiaha Mimochodom popis Reesovho stretnutia s Johnom nesedí s tým, čo sme videli v 4ke. Ale kuš. Arnie má pár pekných momentov, ale nie veľmi fungujú. Už Jurský svet nebol nič moc, ale T5 zanechal snáď ešte horší dojem. ()

p.a.douch

Ježiš to je tady zase kritickej komentářů. Sakra je to akční film a celkem dobře to funguje. Emilia Clarkeová, Jason Clarke, Jai Courtney slabej průměr. Arnold Schwarzenegger a Jonathan Kimble Simmons super. Škoda že režisér nevyhodil tu romantickou vatu, ale dalo se to snést. Triky dobrý. Alan Taylor by se měl už zbavit těch okecávaček z televize. Thor tím taky trpěl. Jinak mnohem lepší než Terminator 4 a Arny to fakt vytrhnul. 80 %. ()

aannemer

Bál jsem se průseru, ale on se vážně nekonal. Arnold, přestože zde nemá velký prostor, se překonává. Jeho hlášky jsou přinejmenším zábavné a kyselý úsměv geniální. Příběh je solidně zmaštěný, variace s úvodem jedničky je báječná. Pokud i další dva plánované budou v podobném duchu, těším se na výbornou zábavu. ()

Gregor_Samsa

Když Arniemu zešedivěly vlasy, začalo to být trochu zajímavější. Na to, že všichni cestovali časem jaksi bez oblečení, bylo PG-13 až moc vidět. Boty Nike... no co říct. Několikrát převařený vývar, který by asi neobstál ani do letadla - přesto jsem to dokoukal, něco mě u toho pořád drželo. Asi nostalgie. A přemýšlení o tom, jak všechno stárne. My, nápady, filmy, postupy, klišé; ty nejvíce. Mohlo to být mnohem horší... tím se možná můžeme uklidnit. Je mi to trochu líto, trochu smutno, ale ta nostalgie... ta tam pořád je. [60%, Galaxie, 2015-08-17]. ()

Polter1 odpad!

Konečne mám za sebou tento des. Teda aspoň pol hodinu toho desu, dlhšie som to nedokázal vydržať a to mi vnuklo jeden odkaz pre producentov : Prestaňte už konečne znásilňovať Terminátora. Neočakával som od toho nič takže ide o grcanicu, ktorú hodil znásilnený bezdomovec, ktorého znásilnili iní pomočení bezdomovci, Terminátor, ktorý nie je od Jamesa Camerona nie je Terminátorom. ()

pan_ponozka

Nemám rád Emilii Clarke a jako Sarah Connor jsem jí to nevěřil. Na druhou stranu bylo legrační sledovat mlaďoučkou holčičku, co střílí z brokovnice, jakoby se nechumelilo a ani to s ní nehne a Arnieho v důchodovém věku, jak staví svoji roli na T-hláškách. Ale co; došlo ke zvratům, popřeným paradoxům, viděli jsme Jaiův six pack a universum zase jednou dosáhlo shody. Vizuálně propracované, dějově svižné a nudných a hluchých míst bylo jen pár. ()

FOndra

Takový tribute prvních dvou legendárních filmů ... Každopádně nevím, komu svěřují tvorbu těch počítačových triků ? Jsou čím dál horší. ()

robfi

Dávám 1 hvězdu, protože odpad si šetřím na další pokračování, které nás oblaží už za 2 roky. Jinak skoro všecko špatně, hlavní ženská sice vypadá a hraje jak 30 letá kur** vystajlovaná ala sado maso XXX , ale nic se nekoná (ani porno, ani akce a bohužel ani nevypadá mladě..), má jen mraky blbých a nudných keců a hraje fakt naprosto příšerně, střílení se taky nekoná, protože fšecko je neúčiné (krom magnetu ze starého rozhlasu po drátě, který je taky neučinný), krev se taky nekoná, aby se osmiletí američtí parchanti neze*rali strachem, starej Schwarzenegr je pořád stejně blbý herec, jak ho známe odjakživa, akorát už není akční (za to ta jedna hvězda z nostalgie, protože aspoň ten je nevyvařený originál), triky mě uspávaly a konečná scéna byla jak 1000x nastavovaná kaše. Za celý film jsem se dvakrát zasmál a aspoň 50x jsem si řekl - aha, teď to jako mělo být směšné ??? Ufff.. kdekteré béčkové scifi je natočeno lépe. Úplně naprosto zcela zbytečný a otravný film. ()

Menace

Nový Terminator: plky, jee Arnie. Plky zas nový druh terminatora, plky čožee? arnie má sivé vlasy? plky plky... takže skynet je niečo ako android aha plky konečne nejaka akcia. Plky... Konec teda nič moc ()

Jack_F.

Než cokoliv vyplodím, tak jsem se rozhodl zjistit(jo voe neznám všechny), kdo to vlastně je Alan Taylor a k mému udivení...toho má za sebou dost. Když pominu to, že má co dočinění s tak fantastickou věcí jako je hra o trůny, tak je také autorem nejnovějšího Thora a tím mi vlastně dává do ruky jasný trumf, protože nový terminátor je v mnoha ohledech v lecčem podobný jako nový Thor..jedním slovem průměrný. Ano je tu humor...ovšem tak zvučné značky...jako právě Terminátor nelze stavět pouze na tom. Ač mám rád humor a rozhodně je plus, když ho někdo umí použít ve filmu, tak k ikonickým značkám je třeba mnohem více, především záživný příběh, který nepůsobí jako slátanina. Jasně..cestování časem přináší mnohá úskalí a je lehké se dojebat, ale třeba jen patetické řvání dračí královny..pardon Sáry Connerové, když je Arnie na konci pomalu domrdáván na smrt...to ne...to mi nedělejte. Celkově film působil jako průměrný díl seriálu a já byl vcelku dost zklamán i přesto, že jsem až taková očekávání neměl. Film se sice snaží házet odkazy na staré terminátory kde se dá, ale za tu cenu, že to ve výsledku působí jako pičovina. Nemluvě o tom, že scéna typu skoro proražené dveře protiatomového krytu vlnou z výbuchu jsou tak dementní, až to není hezké....Další úskálí je, že herci nešlapou...holt 150cm vysoká dračí královna se vážně do role nehodí, i kdyby s rejžou byla kamarádka na život a na šuk. Takže jediné co nakonec potěší je jenom ten frajer Arnie....Momentální hodnocení ČSFD 69% a imdb.com 6.9/10 si myslím je velmi akurátní. ()

Pavlosos

Mnóóó... konečně příšel ten starý duch terminátoří série a vdechl filmu tu energii a nadhled, příčemž potom bylo co nabídnout po celý čas filmu! A tak asi vše. :o) ()

Charlie.Harper

Nemám slov.. a to myslím v dobrom. Terminátor sa stal obrovskou filmovou ikonou a tak akékoľvek pokračovanie či už zdarné alebo nie bude mať za následok väčšinou len ohlasy typu “K prvému Terminátorovi sa to ani nepribližuje.“. A ja hovorím “No a čo“. Jasne, že sa to nepribližuje, ale to neznamená, že to musí byť také hrozné. Pravda Salvation bol totálna brečka, ale Terminátor 5 stavil na niečo úplne iné ako štvorka. Vážnosť sa vytratila v momente keď Arnold ukázal zdvihnutý palec. Vtedy som pochopil, že sa film bude uberať trosku iným smerom ako ten predošlý, ale to ma práve potešilo. Vynikajúci letný akčnák ktorý nepotupuje prvé diely a zároveň sa elegantne vyhýba akýmkoľvek spojitostiam so štvorkou. Neviem ako viac okomentovať tento film cele to aj tak stoji na Arnoldovy ktorý svojim nehereckým výkonom robí s filmu Terminátor úplne čosi iné ako by bol bez neho. Trošku som ale cítil, že mu Guvernátorovanie poškodilo a už nezahral T-800 tak roboticky dobre ako pred tým, teraz mi prišiel oveľa taký ľudskejší. No napriek tomu je to super akčný film s veľkou nádielkou humoru. ()

MartinReno

S Terminátorom to ide nejak z kopca.Arnold to drží v strávitelnej rovine a úvodná kucapaca reálneho vs umelo počítačového Arnieho je velmi dobrý nápad,ale zbytok osadenstva posobí otravne a sterilne.John Connor dostal čapatý ksicht a T-100 úplne stratil liatinové gule.Totálne tam chýba potemno predošlých filmov a tá naháňačka helikoptér je jak zo Sharkanáda.Dejovo zaujímavé,no spracovaním slabota.Dlho som viedol vnútorný boj a znásilňoval sa ku 4 hviezdičkám,ale presvedčil som svoje Arnoldofilné ego iba k trom.Mrzí ma to a mám z toho filmu schízu. ()

Malarkyy

To jako pardóón ale tohle je slušná slátanina.. A co víc bude další díl, to je až k nevíře, vždyť je to pořád dokola všechny díly na jedno brdo.. jen Arlnold je pořád boží jinak to stoji za pěkně hnusné a smradlavé ho***... Po druhém díle měla být tato sága ukončená ale né pořád nám tu proudí další a další zbytečné filmy, tohle byla poslední kapka už ani Árny mě k tomu to nepřitáhne zpět!!! Jedna hvězda pro Arnolda jinak odpad! ()

Kriklan49

Prvních dvacet minut byla příjemná připomínka a variace na téma klasických terminátorů. Jenže nadšení do hodinky opadlo a zůstalo jen rozpačité čekání na něco, co nepřišlo. Jediné, čeho bylo dost, bylo vykrádání klasiky, bláznivá zápletka a akce ve stylu pop-corn movies. ()

Saxos

Tak nám to vše zrecyklovali dohromady. Asi aby jsme pochopili, jak to vlastně s tím Johnem Connorem a Sárou je. Už je plánovaná sedmička, ale co jde vymyslet nového? Samozřejmě efekty jsou lepší, ale to je vývojem. Od jedničky uplynulo dost času a bylo by smutné nevyužít nových možností. Zajímavosti - novinka, nebudeme pořád koukat na honičky v autech, ale zapojí se i vrtulníky; zubící se Arny u policejního fotografa. ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

Miguel Sapochnik opouští Rod draka