Relativně vysoké hodnocení sice podepisuju trochu přes slzy, ale nemůžu si pomoct - zvlášť když se VRÁTIL on. Nový Terminátor jde trochu proti srsti kultovním Cameronovým filmům: nesází na jednoduchý příběhový mustr a technickou preciznost, spíše se snaží diváka zahlcovat komplikovaným scénářem a prakticky nepřetržitou akcí. Nefunguje to zrovna moc dobře. Akční scény často vypadají jako něco, co sem omylem zabloudilo z novějšího dílu Rychle a zběsile (jmenovitě sekvence s autobusem a helikoptérami), což vzbuzuje pobavený úsměv při vzpomínce na první díly, které působily když už ne realisticky, pak alespoň přesvědčivě. Příběh je pak taková malá parádička pro všechny bez rozdílu. Divák se může tetelit nad množstvím citací a rebootovaných scén, přehrabovat se ve smysluplnosti všeho dění a ve finále se chvíli snažit pochopit, co to tam všichni ti lidi a roboti vlastně dělali. Je tu přemíra akčních klišé a poněkud těžkopádných dějových obratů, jejichž logika ovšem začíná i končí u provařeného "poslal mě z budoucnosti tvůj syn, abych tě oplodnil". Je třeba přistoupit na pravidla zdejšího univerza (raději jen tohohle filmu, nikoliv celé série, jelikož Genisys rád přistupuje k předchozím epizodám jako k obřímu pískovišti), případně - jak se s oblibou říká - vypnout mozek. Ač totiž veliký logický rozpor provází sérii od startu, je celkem pochopitelné, že jeho přifukování a rozvíjení do všech časoprostorových směrů bude vodou na mlýn nažhaveným puntičkářům. Rád bych řekl, že ožehavý stav hasí kvalitní scénář, nicméně jeho pozitiva jdou pravděpodobně mimoděk záměrům tvůrců... Vedle toho si Genisys příhodně půjčuje populární téma online civilizace a vtipně konfrontuje zastaralého terminátora, důstojně zvládnutého takřka sedmdesátiletým Arnoldem Schwarzeneggerem, s novou dobou, v níž je všechno překotnější a kde se stávají věci, "které jsem nečekal". Nejsilnější devízou je však nakonec dějová nahuštěnost, jelikož na nudu zbývá času opravdu málo. Překotný příval zvratů, dilematických situací a napínavých chvilek zaměstnává smysly a až potom se ptá, zda je všechno v pořádku. Vidět je rovněž neskromný rozpočet, byť ho spoklo především několik megaexplozivních scén, nikoliv kdovíjak vynalézavé akční sekvence. Pokud si mám kopnout do slabin, první na ráně bude jednoznačně Kyle Reese. Scenáristé ho narvali do škatulky, velice snadno definovatelné pojmem "otravný kretén" - věci příliš nepomáhá ani jeho představitel Jai Courtney, jehož herectví ani vizáž na podobnou roli nestačí a jehož rostoucí obsazovanosti příliš nerozumím. Pokud je film někdy nesnesitelný a směšný, pak je to pokaždé, když se Reese snaží odporovat postojům Sarah Connor (podstatně snesitelnější Emilia Clarke), či se neopak vloudit do jejího emocionálního povědomí. Jděte na pátého Terminátora jako na zábavný spin-off, případně jako na neškodnou tematickou hovadinu - čím více nadhledu dokážete vrazit do vzpomínky na staré filmy, tím více si paradoxně tu vzpomínku užijete (a možná se budete i dobře bavit). V přímém souboji s legendárním tandemem Terminátorů od Jamese Camerona však Genisys hoří jako papír.(30.7.2015)

Rozpočet $155miliónovTržby USA $89,760,956Tržby Celosvetovo $440,603,537Tržby za predaj Blu-ray v USA $17,202,979Tržby za predaj DVD v USA $8,513,740 ║ NO PROBLEMO - úplne v pohode update predošlých dielov, ponúkajúci z každého rožku trošku, hlavne prvá dva Cameronové diely sú tu vynesené a voľne nadpojené, nekazí to dojem, skôr rozširuje obzory tohto úžasného sci-fi spektra, dokonca ani z počiatku obávaní herci ako Emilia Clarke a Jai Courtney(tohto dreva som sa veľmi bál) to až tak nekazili a nakoniec obstáli, samozrejme že nie sú taký ťahúni ako by sme si želali ale v rámci svojich hereckých možností to v celku utiahnú, dokonca aj skoro pubertálne pôsobiaca dievčinka Emilia Clarke ako Sarah Connor bola v pohode, pokiaľ sa dokážete aspoň troška odpútať od dokonale drsnej podoby v podaní Lindy Hamilton z T2, obavy prinášal aj na prvý pohľad nesympatický Jason Clarke ako John Connor ale ten si vie akosi v týchto blockbusteroch nájsť to svoje správne miesto a zapasovať, bol ako nevyspytateľní chameleón, lišiak, temný tieň, a samozrejme "starý" dobrý T-800 Arnold Schwarzenegger je ak vždy čerešnička na torte, jeho robotické úšklebky ani po x-krát nestrácali na váhe, rovnako tak aj jeho hefty a vždy pobavili, akcia nevynímajúc, triková stránka prvotriedna, súboje a útoky robotov mali opäť grády, 3D efekt skvelý, režisér Alan Taylor nesklamal, samozrejme že Cameronové prvá dva diely sú nedosiahnuteľné a legendárne ale zas na druhú stranu si séria Terminátor drží stále dobrú úroveň __/videl v kine 3D verziu: 80%/__ __/videl v kine 2D verziu 2x: 80%/__svoje čaro to potvrdilo aj u 2D verzie __moja recenzia(14.7.2015)

• Cival

Terminujte tuhle značku! Už dlouho mi nebylo z filmu tak fyzicky špatně. Ne že by šlo o průser úplně očividný, ale hardcore fanoušek prvních dvou Teminátorů prostě musí chápat tuhle slátaninu jako flusanec tekutým dusíkem do ksichtu. Ano, je to drahé, je to barevné, akční a má to solidní triky. A variuje to ikonické scény z přechozích dílů. Ale výsledkem je totálně nesmyslná a přeplácaná hovadina, bez stylu, bez atmosféry, bez timingu jednotlivých scén, bez zajímavé akce, bez charismatu herců a bez jakékoliv snahy udržet příběh logicky pohromadě. Ani ty hlášky a fórky nefungují, ach ou. Těžký trapas a kvůli navázání na T1 a T2 i zneuctění legendární ságy. Ostuda... a Cameron by se měl stydět, že ji ještě marketingově podporuje. Nechci další díly.(30.6.2015)

Najnovší diel zo série akčného kultu, ktorý márne snaží nadviazať na úspechy pôvodných Cameronových veľkodiel. Ale úprimne, čakal niekto viac? Pokiaľ upustíte z očakávaní a nie ste ich fanatický uctievač, dočkáte sa dobrej zábavy a nudiť sa rozhodne nebudete. Je fajn, že tvorcovia látku nezobrali tak vážne ako v Salvation. Pravdepodobne nebudete tento diel pozerať x-krát ako T2 , ale koho to zaujíma. Od začiatku mal príbeh veľmi dobré tempo a body si rozhodne nazbierala akcia. Ani raz som sa nenudil aj vďaka komplikovanému príbehu, ktorý sa napriek mnohým časovým líniám a zvratom nevytrhol tvorcom z rúk. Obsadenie však nebolo najšťastnejšie a okrem samotného Arnieho to herecky nijak zvlášť neiskrilo. Každopádne, ak sám Cameron povie, že toto je jediné obstojné pokračovanie jeho vízie, tak asi vie o čom hovorí. Príbeh naozaj presvedčivý a môže byť prelomom k novým prírastkom série. 80%.(1.9.2018)

Snaha byla, ale už to prostě nefunguje. Ani pořádně nemůže. Jiní herci ve známých rolích (Sára, Kyle) tomu prostě podle mě ubližují. Asi by bylo lepší natočit úplně nový příběh kolem Arnolda třeba s nějakými odkazy na staré kousky, pak by to možná diváka mohlo dostat víc. Takhle to prostě člověk zkoukne, celkem se i baví, ale že by ho to nějak ohromilo, to ani náhodou. A vytěžit něco z divácké nostalgie se dá tak maximálně Arnoldem, dost těžko špatně zvolenými náhražkami za Sáru a Kylea. Nečekal jsem bůhvíco, ale asi jsem doufal, že autoři připraví něco lepšího. Možná to bylo až moc přeplácaný a chyběl tomu lepší děj a atmosféra. 60%(7.9.2015)