Hodně bolestivá prohra. Můj verdikt je jednoznačný, netočte prosím už dalšího Terminátora! Je skandální že na takto důležitém fanouškovském filmu se může scénářem podílet člověk jako je Patrick Lussier. Rovněž je skandální že někdo do tohodle filmu pustil nechvalně známé herecké vemeno jménem Jai Courtney. Pokud bych se měl vyjádřit zda tento díl vlastně mohl dopadnout někdy dobře, tak musím usoudit že leda pokud by minimálně na to celé dohlížel Cameron buď v roli producenta a ideálně samozřejmě jako režisér. Ten jediný by si tenhle díl dokázal plně ošéfovat. Když bych tuhle sérii srovnal například s Alienem, tam je situace o něco snadnější. Zajímavý příběh se dá vždy vykouzlit a Vetřelci můžou klidně ohrožovat planetu za planetou a nuda to určitě nebude. U Terminátora je problém v tom, že Cameron ve dvou dílech "vybabral" vlastně všechny možnosti vyprávění. První Terminátor se vrátil v čase, aby zabil Saru Connorovou, protože má porodit v budoucnu syna, který bude vedoucím odboje. Druhý Terminátor chránil samotného syna. Tečka. Koho by měli chránit v dalších dílech? Uteklo 25 let od druhého dílu a samotné cestování časem už nikoho neohromí. Z Terminátorů se pomalu musí stávat Transformeři, aby to dobře vypadalo. Kdepak ty cesty kudy by měl příběh mířit jsou vlastně uzavřeny. Když odhlédnu od příběhu, tak mě zároveň neskutečně sere fakt, že tohle celé prostě netočili fanoušci, ale jen lidé, kteří by velmi rádi vyrýžovali na známé značcě ještě nějaký peníz. Castingové složení je jedním slovem nekončící hrůza. Sledovat takhle kravské herce, kteří neumí zahrát jedinou scénu přesvědčivě je utrpení. Jediný kdo obstojí je J.K. Simmons. Linda Hamilton nebyla skvělou herečkou, ale věřili jste jí každé slovo a každé gesto. To stejné Michael Biehn. Arnold zůstává Arnoldem. Můžete mít ve výsledku dokonce i skvěle napsaný příběh, ale když se sehne Jai Courtney k malému chlapci, aby mu něco jakože neskutečně důležitého pověděl, tak to prostě pořád fungovat nebude. Bolí to bolí, ale Pětka si nezaslouží vyšší hodnocení než 40% PS: Druhá projekce vylepšila dojem, přecejen prvotní šok odezněl a Arnold je ukázkový. 60%(10.7.2015)

• sniper18

Vzhľadom na rozporuplne pôsobiace trailery a rozdielne recenzie som si na najnovšieho Terminátora vopred neurobil žiadny názor a tak som si ho pustil s tým, že môže dopadnúť prakticky akokoľvek, pričom som ako fanúšik série samozrejme dúfal len v to najlepšie, no z toho, čoho som sa dočkal som doslova šokovaný, ale len v negatívnom zmysle. Začnem kladmi, úvodné dve minúty sú perfektné, na nukleárne útoky mám od dôb, ako som prvýkrát videl druhého Terminátora jednoducho slabosť a pochváliť musím aj tie Schwarzeneggrove úsmevy, tie ma vždy pobavili. No týmto klady končia. Inak to už po chvíli začne veľmi rýchlo upadať, ale keďže sa tu predsa len riešia témy a variujú scény z pôvodných dielov, dá sa na to nejaký čas aspoň zo zvedavosti pozerať, aj keď ma to teda moc nebavilo a na to, že sa tu takmer stále niečo deje som sa dosť nudil. Ale po prenesení deja do alternatívneho 2017 sa už začne doslova utrpenie, tvorcovia si síce asi mysleli, že točia inteligentný prepracovaný veľkofilm, ale absolútne to nezvládli, jedine sa im podarilo dokonalo sprzniť celé toto zaujímavé univerzum, kde už nefunguje vôbec nič a stať sa môže čokoľvek, takže už o nejakej osudovosti pôvodných dielov, kde som sa neustále obával o postavy, lebo ich smrť by pre ľudstvo bola veľkou strátou nemôže byť ani reči. Natočiť niečo tak zbytočné a trápne a ešte k tomu za takéto peniaze musí byť skutočne umenie. Po akčnej stránke tu tiež nie je o čo stáť, akcia je na rozpočet až prekvapivo komorná, čo ale nemusí byť zápor, stačí si spomenúť na prvý diel, lenže problém je, že je prinajlepšom ničím zaujímavá a prinajhoršom úplne trápna. Takže na pár scén, ako naháňačka s T-1000 alebo sekvencia s autobusom sa dá aspoň pozerať, ale inak všetky tie súboje terminátorov pôsobia poriadne infantilne, neviem, prečo ešte aj takéto komorné scény musia urobiť takto trápne preefektovane. A vrcholom je záverečná fáza, pri naháňačke vrtuľníkov a finálnom súboji som sa cítil hrozne trápne. A efekty sú na to, že sa jedná o vysokorozpočtový blockbuster teda dosť biedne. A ešte k obsadeniu, takýto nevhodne zvolený casting sa len tak nevidí. Arnold Schwarzenegger to uhral aspoň so cťou, aj keď teda vidno, že je tu čisto len ako ikonická postava, ktorá pre dej ani nemá väčší význam. Ale bol by som radšej, keby tu ani nebol, aspoň by mal v rámci série čistý štít, keďže by bol len v tých kvalitnejších dieloch, takto sa upísal aj tomuto braku a navyše aj tak tu nemá žiadnu dobrú ikonickú scénu. Ani Lee Byung-Hun nesklame, na T-1000 sa aj celkom hodí a v malej úlohe sa objaví aj J.K. Simmons. Ale to hlavné trio, na ktorom je dej postavený je veľmi slabé, Jai Courtney, Emilia Clarke a Jason Clarke ešte sami o sebe nie sú najhorší, lenže pre svoje postavy sa vôbec nehodia a absolútne medzi nimi nefunguje chémia. Takže mi boli celí čas úplne ukradnutí a to je pri takýchto ikonických postavách poriadny problém. Takže som skutočne šokovaný, akého braku som sa dočkal. V rámci série sú nielen všetky diely sveteľné roky pred ním, ale aj sám o sebe je to katastrofa, bez jediného výraznejšieho kladu, kde nefunguje vôbec nič. Jediné šťastie, že tento diel ani moc nezarobil, aspoň priame pokračovanie nehrozí a ak niekedy vznikne ďalší Terminátor, tento brak sa bude ľahko ignorovať a navyše pri ňom bude aspoň istota, že horší už byť nemôže. 28%(9.8.2015)

Stará láska nerezaví, a ta ke kovu obzvlášť. Do jisté míry film těží z nostalgie po prvních dvou Terminátorech, ale i Jurský svět se dá v jednom odstavci odsoudit velice rychle z podobných důvodů jako Genisys, mezi které patří také poněkud hloupé chování postav. Když však lze běžet před T-rexem na jehlách, může se klidně Arnold střemhlav vrhnout na vrtulník a přežít s menším škrábancem. /// Současný blockbuster si žádá odlehčení v podobě humoru, takže se vtipkuje. Uznávám, že někdy se to příliš nedaří a Arnoldova prkennost v moderní akční sci-fi působí spíše rozpačitě, ale do jisté míry to odráží právě ono mimoňství T-800, který humor naprogramován zkrátka nemá./// Kdo se nechal oblbnout promo videem od Camerona, neměl by radši marketingové kampaně filmů sledovat. Však proč by taky režisér nebyl spokojen, když na plátně po letech vidí tentýž dialog slovo od slova, který si sám napsal (T-800 shání oblečení), tytéž scény včetně téměř identických záběrů které mezitím zkultovněly (zhmotnění do temné uličky s bezdomovcem, zhasínající oko, terminátor kráčející ohněm etc.), a tytéž hlášky, kterými budoucí guvernátor bavil svět./// Imax filmu přidává na intenzitě (proto 4*), zároveň jsou více patrné určité trikové nedostatky. Herci jsou obstojní, ´khaleesi´ pár kilo navíc svědčí a u herců je nač se koukat – Morgenthau mužska těla místy až fetišizuje. Tak jim ty svaly nezáviďte, hoši, a zvedněte se občas od těch kompů./// Tvůrci odvážně aktualizují známý příběh, který zasazují do doby, kdy nás sociální sítě a moderní technologie šmírují a ovládají ještě více, byť z toho oživení značky, jako se povedlo Abramsovi se Star Trekem, asi nebude. S podivem je, že produkce opakovaně oslovila béčkaře Lussiera, aby napsal scénář. Dvojka by mohla zodpovědět nevyřešené otázky a nabídnout zajímavou alternativní budoucnost, kterou jednička načrtla, musí však více propracovat postavy, odpustit si spoileroidní plakát a mít rating R. [Imax, 3D s titulky ](15.7.2015)

S pátým Téčkem se nijak zvlášť nesrali. Prostě vzali jedničku, přidali trochu dvojky, sympatického herce Majkla Bína nahradili nesympatickým nehercem, jehož přítomnost ve velkofilmech si lze vykládat pouze tak, že to patrně musí být vynikající prostitut, no a jedinou dokonalou Sáru Konorovou v podobě testosteronové mužatky Lindona Hemiltna vystřídala nějaká vylesbená Barbína jen proto, že z ní pár nezletilým leštilům zacukalo v šulíncích při Hře o trůny. Té sice asi nemuseli před každou klapkou přeholovat záda, nicméně jako drsná a bezskrupulózní bojovnice proti Skájnetu působila zhruba stejně, jako by do role Ramba nacpali Denyho DeVita. Celé to pak popatlali časovými skoky a paradoxy, z nichž by si i Ajnštain rozpačitě začal cucat palec a Oidipus by se upřemýšlel xmrti, kterého že z těch příbuzných to vlastně nakonec ošukal, hodili do mixéru a vzniklou směs zapekli v troubě s nekvalitními čínskými polymery. Vznikl tak neinventivní a neefektní prefabrikát, sloužící výhradně jako Árnýho předražené píárko. V tomto ohledu je však naprosto vynikající! I jako stárnoucí, atrofovaný křáp s roboartritidou je Árny fantastický, s věčným přízvukem rakouského GESTAPA pálí jednu hlášku za druhou a na všechny strany rozdává jakoby záměrně přehrávané, kožené úsměvy, které však všichni dobře známe i z rolí, kdy nepřehrával a snažil se ze své obličejové obrny vydolovat charakterní maximum. A to prostě musí každému fanouškovi způsobit akutní záchvat nostalgie a přinutit jej dotlačit tuto jinak nezáživnou patlanici alespoň do slabšího průměru.(10.8.2015)

Tak protože TG vidím až doma, rozhodla jsem se psát komentář průběžně. tedy po 25 minutách vidím zatím super klišé (aspon mé ruce zvládnou něco jiného než zabíjení. odkdy je zničení strojů vražda? Ano možná v mé nize by Ichirova smrt byla vraždou toto sou vša chodící lebky s vražednými sklony)...co se týče návratu do minulosti 1984, to mě nadchlo. Ale proč se tam OldArnie mlátí s new arniem a riskuje poškození? Proč Sára nebyla připravená už rovnou a neodpálila ho dřív než vůbec došel k těm pankáčům? Možná protom, že jí hraje ten dement Emilia. Jo a ta fotka emilie jako Sarah. Fuj. no nic jdeme koukat dál....Proč hraje Lišku asiat? kde je nějaká remasterovaná verze Patricka? btw. původní liška by ho zabil okamžitě. neměl by šanci utéct ani na vteřinu.....scéna v supermarketu hustá. První hláška Emilie neuvěřitelně trapná.tak co se týče rozhovoru v autě, tak geniální :-D....honička v jejich doupěti je na mé nervy moc. začínám mít pocit že tyhle vypjaté situace nezvládám :-D .....zajímalo by mě, jeslti někdy někdo přemýšlel, že to že žena udělá se stejným chlapem dítě ještě neznamená, že to dítě bude stejný. john byl počat v roce 1984 na specifickémmmístě a ve specifickém čase. Musela by to být zatracená náhoda, aby stejná spermie udělala to jedno výjimečné dítě. Jinak by se taky mohlanarodit prsatý vůdce John, nebo spíš Johna.(22.11.2015)

• - Původní plán Jamesona Camerona už při natáčení Terminátora (1984) byl ten, že pošle do minulosti jak T-800, tak i T-1000, ale v tehdejší době na to nebyly dostatečně vyvinuté speciální efekty a i rozpočet byl menší. Vše se podařilo až v Terminátor Genisys. (DEXTER099)

• - Název filmu Terminator Genisys odkazuje na SYS neboli počítačový systém. (DEXTER099)

• - Spoiler: Arnold Schwarzenegger vysvětlil, že jsou ve filmu dvě verze stejného T-800. Mladší verze a starší verze, která byla přeprogramována. (Lucasion)