Začnu tím, že není fér aby Emily Clarke měla draky i vlastního terminátora. Popíráním některých, vlastně všech dílů ságy výhodou i nevýhodou. Škoda, že Arnold S. nehrál více rolí. Mohla se tu objevit i Summer Glau v roli Cameron, Kristanna Loken v roli T-X, bratr Kyla Reese Derek. To už by bylo až moc. Doktor Silberman byl častečně nahrazen policistou O´Brianem. Celkově vzato pěkný akční film, ale budu za kacíře, že Terminátor Salvation se mi líbil víc. Viděno na Arnoldův den 30. 7. 2015.(8.9.2015)

Mám Arnolda rád. Veľmi. A čím je starší mám ho radšej a zdá sa, že i po hereckej stránke dozrel. Úspech som mu prial z celého srdca a po prvých správach o obsadení som bol dosť optimistický. E. Clarke sa mi zdala fajn, je tu istá podoba s L. Hamilton a Alan Taylor..., čo ja viem ja toho "Tchora" nemusím, ale jeho účasť v projekte Hra o tróny ma presvedčila, že snáď on bude ten pravý. Prvé komentáre boli dosť kritické, preto som hneď v prvý deň premiéry vyrazil do kina ujasniť si to. Ako to dopadlo? Ja som si celú dobu iba prial, aby to bolo super, ale nebolo. Obsadenie Jai Courtneyho i Emilie Clarke bola pre film úplná katastrofa. Emilia je dosť nízka, má detskú tvár a v akčných scénach je nepresvedčivá. Linda Hamilton ostane dlho neprekonaná. Po nedávnom hite Mad Max som si želel iba jednu Sarah Connor...a to Carlize Theron! Ako tak uspel Jason Clarke, ale z jeho postavy nejde strach, čo je však chyba režiséra. Akčné scény tu sú a je ich dosť, ale sú nudné. Cameronov T2 je aj po rokoch doslova špičkový, kvalitou nedosiahnuteľný kult. Hudba nefunguje a dej neposúva. Dej filmu je v prvej tretine tak zbytočne komplikovaný časovými rovinami až to začína byť trapas a v podstate ide o to isté , čo v T2, čiže zničiť Skynet. Obsadenie celkovo nevyšlo. Jediná skutočná hviezda je Arnold, v niektorých scénach i slušne hrá!, ale vo filme sa akoby vytvoril akýsi poradovník dôležitosti a Arnold bol vždy ten druhý či tretí v poradí...Nechápem, Arnie je predsa hlavná Hviezda! Najlepšia správa je, že Arnie má vo filme oveľa viac priestoru ako sa zdalo z trailerov a ak ísť do kina tak len kvôli nemu! Vo filme však vôbec nefungujú emócie, napätie ani gradovanie. Atmosféra? Nikde...Máme mať obavy o S. Connor alebo je to blockbuster? Má to byť vážne alebo veselé? Všetko je tak nevýrazne priemerné, a keď dôjde na akciu je tak mechanicky ubíjajúca, že hrozí mikrospánok. Moja manželka v kine fakticky zaspala! Myslel som, že ma jebne...Lichotivé vyjadrenia Camerona beriem s rezervou. Čo mal povedať? Je to na piču, nechoďte do kina? Ako fanda Arnieho a Terminátora by som rád filmu hviezdu pridal, ale cítim, že klamem sám seba. Musím bohužiaľ priznať sklamanie. Zlatý Jonathan Mostow a jeho T3. Film 60%. Arnold 100%.(11.7.2015)

He promised, he´ll be bak...now he is back!. O čem je vlastně Genesis? Teda vlastně pardón, to by se americkým vyznavačům protestantismu moc nelíbilo, Genisys. Nedostala se tato série tak trošku do slepé uličky? Slovy Jamese Camerona, duchovního otce série, T-800 má ještě hodně příběhů, které lze vyprávět a tento byste měli vidět. Osobně nevím, co tohoto miliardáře vedlo k vlídným slovům o tomto filmu, či se prostě jen unáhlil. Faktem ale je, že Hollywood našel nový trend v polorestartu, přičemž v podstatě akceptuje jen děj těch nejlepších dílů, v tomto případě prvních dvou. U Mad Maxe se to povedlo, u Jurského světa taktéž...skoro jsme až věřili, že to bude fungovat i u další legendární série. Však k tomu má taky proporce, ať už ty Arnoldovy či ty Emilie Clarke. A bohužel taky toho největšího slizouna, který zde ztvárnil Kylea Reese. Ale co, "pětka" je zkrátka mix a zároveň remix všech starejch dobrejch hlášek, některé kupodivu fungují, některé působí strojeně jako onen přehršel T tisícovek. Scénář se snaží být chytrý, starou terminátoří tkáň a alternativní realitu obsáhleji ospravedlňuje fakty, na které by Kyle Reese a většina humanistů potřebovala "přepínač" a vůbec se snaží být velkým skoro rebootým otvírákem nové trilogie. Zda-li se nejedná o derniéru jedné dlouhotrvající série potvrdí až následující týdny. Žádné neskutečné rekordy typu Jurského světa se však nekonají a Paramount s produkcí se budou muset poklonit Železnému Jimovi. Film by však měl umět stát sám o sobě a nemá v nás vyvolávat strach (nebo možná tužbu) o tom, jestli vůbec vznikne další díl. Na obranu musím říct, že ačkoliv promo kampaň byla naprosto příšerná a vyzradila prakticky všecko, ačkoliv jsem se tomu snažil vyhnout, má tento kousek vlastní ksicht, tempo, přijatelnější cgi než v trailerech a celkově ten příběh jako celek alespoň má nějaký smysl a nejedná se o myšmaš katastrofálních rozměrů. Napopáté se nejedná o kulervoucí dílo, nýbrž vesměs o sterilní avšak alespoň trošku zručné řemeslo, které po všech směrech rozšiřuje terminátoří mytologii. Ortogoxní fanoušky rozlítí, ty benevolentnější potěší, že se Arnold na stará kolena ještě pořád dokáže postavit i mladším a působit při tom cool...70%...[11.7.2015_Kino Šumava_Klatovy](11.7.2015)

„PAMATUJ, GENISYS JE SKYNET. JAKMILE BUDE GENISYS ONLINE, ZAČNE DEN ZÚČTOVÁNÍ. MŮŽEŠ ZABÍT SKYNET, NEŽ SE ZRODÍ…“ /// Tak tenhle Termoš zašel s odkazama ještě dál, než Jurskej svět, ale zároveň se uzavřel v jakýsi podivný časový smyčce, která mu pomáhá vytvářet brutální konspirace. Brzo je v tom pěknej bordel – jako sledovat, kdo vodkuď kam a ským… Vznikla z toho překombinovaná podívaná, kterou nad vodou drží dědek Arnie. Aspoň pro nás, nostalgiky. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Rajcuje mě, když vyteče T-1000. 2.) Sledování možných budoucností při použití algoritmu rychlosti rozpadu a exponenciálního růstu, mně nedělá problém. 3.) Thx za titule „fceli medvidek“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ ne(30.9.2015)

Poměrně dobrej díl. Jen s tím problémem, že příběh svými přesmyčkami z minulosti do budoucnosti a z budoucnosti do přítomnosti udělal tak strašnej brajgl, že se horko těžko dá časově srovnat s předchozími díly. Hlavně se třetím dílem, kterej úplně vyignoroval. Na druhou stranu to tady s přehledem srovnává Arnold, který si tím málem v jeho herectví vystačí na to, aby dokázal nejenom pobavit, ale i zahrát na nostalgickou strunu. Tak akorát na tři hvězdy.(29.3.2016)