Každé další přepisování notoricky známé historie je riskantnější, ale tímhle směrem vede cesta více než slibná. Kalogridis s Lussierem totiž konfrontují ikonické scény přímým střetem, kdy nám explicitně ukážou použití stroje času a Arnoldovi dají šanci rozbít plechová ústa sám sobě - a tenhle smrtící úkol plní na jedničku. Ve chvíli, kdy je jasno, že Herr Schwarzenegger neodejde z žádné scény bez toho, aby ji pořádně vyhláškoval, se tak z Genisys stává téměř až rodinná podívaná, která dokonale sedí k faktu, že se změny týkají právě těch linií, které mě svého času svým pesimistickým vyústěním mrzely. Dokonce mi hlavou proběhla i kacířská myšlenka, že právě tenhle konec by mohl být koncem úplným a s třicetiletým odstupem celou ságu zakončit. Pokud jsem opravdu jen naivní a další díly můj optimismus rozmělní, bude to velká škoda. Terminátor už dávno nemrazí tak jako kdysi, ale vzhledem k tomu, že si to ani nedává za úkol, se takový přerod akceptuje vzhledem k nulovým očekáváním až překvapivě snadno. Tím spíš, že Emilia Clarke zahazuje všechny trůny daleko za sebe a je z ní Sarah Connor jako z nejodvážnějších fanouškovských snů.(11.7.2015)

Tá tretia hviezda je len za Arnieho :-/ Inak je to pre mňa ťažké sklamanie... v trojke som so zaťatými zubami prehryzla Nicka Stahla, ktorý absolútne ničím nepripomínal to, čo malo vyrásť z Edwarda Furlonga... vo štvorke som mala tiež problém s inak obľúbeným Christianom Balom, ale toto... toto už je len vykonštruovaný bordel, ktorý nemienim tolerovať. A bohužiaľ ani z Emilie Clarke kocky nekakám. Priznávam, že som čakala, že zaúraduje nostalgia alebo aspoň môj zmysel pre humor, ale proste to nefungovalo a zostávam skeptická. Čo už. Prvý a druhý Terminátor navždy ostanú v mojom srdci, trojku znesiem ako guilty pleasure a bude mi to musieť stačiť.(14.10.2015)

„PAMATUJ, GENISYS JE SKYNET. JAKMILE BUDE GENISYS ONLINE, ZAČNE DEN ZÚČTOVÁNÍ. MŮŽEŠ ZABÍT SKYNET, NEŽ SE ZRODÍ…“ /// Tak tenhle Termoš zašel s odkazama ještě dál, než Jurskej svět, ale zároveň se uzavřel v jakýsi podivný časový smyčce, která mu pomáhá vytvářet brutální konspirace. Brzo je v tom pěknej bordel – jako sledovat, kdo vodkuď kam a ským… Vznikla z toho překombinovaná podívaná, kterou nad vodou drží dědek Arnie. Aspoň pro nás, nostalgiky. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Rajcuje mě, když vyteče T-1000. 2.) Sledování možných budoucností při použití algoritmu rychlosti rozpadu a exponenciálního růstu, mně nedělá problém. 3.) Thx za titule „fceli medvidek“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ ne(30.9.2015)

Vyloženě špatný film to jistě není, úvodní část, která si pohrává s divákem a zároveň (hlavně) s prvním dílem ságy, byla dokonce výborná, ovšem pak se to (uznávám, že velmi plynule) zvrhlo v nesmírně a zbytečně překombinovaný guláš, který každou ránou, každým výstřelem, každou hláškou a každým "úsměvem" zachraňoval jen a pouze Arnold Schwarzenegger. Kdyby se mě někdo zeptal na jeden důvod, proč nového Terminatora vidět, řekl bych mu, že právě kvůli Arnoldovi. Tedy vlastně kvůli Arnoldům, abych byl přesný. Jinak mě ale zklamaly nic moc akční scény, místy velice okatě digitální triky (o T-800 z roku 1984 to neplatí, ale o havárii školního autobusu či honičce helikoptér rozhodně ano), vrcholně nesympatický Jason Clarke a doslova mě otrávila scéna v závěrečných titulcích.(16.7.2015)

• CANNIBAL

A zase je tu ostudný katastrofický shit, čili TG + PARODIE + PG8! S trpasličí Srah Connorovou a zcela nesympatickým h*vadem Courtneyem, alias Reesem. Naprostá prasárna a tímto nadobro končím s jakýmkoliv pokračováním Termouše teplouše. Tvůrci naprosto jebou na nějakou prvotřídní krvavou akci. Chtěj si jenom nakapsovat na kvalitní značce a taky mě s*re i Šwajcík, že se nechá zelenýma doláčema omámit a naprosto přišel o rozum, když do týhle hrůzy na starý kolena vlezl. Kde jsou ty časy, kdy v 90' letech opakovaně T3 bojkotoval, že málem vůbec nevznikl. Mnohém víc bych ho ocenil v dalším díle Postradatelných. Tam byla alespoň nějaká logika a důstojnost a ne v tomhle plivajzu. Jednu hvězdičku uděluji pouze Leemu, který mi ještě tak nějak do filmu zapadal, žel jeho postava, dostala ve filmu velice málo prostoru. Z ostudy kabát si udělal i James Cameron, který film doporučoval. Nejspíš mu v tom Mariánským příkopu dočista vyměknul mozek.(4.1.2016)

• - V scéne so zatknutím je možné vidieť výšku T-800 – 6.6 ft, čo je približne 196 cm. Arnoldova súčasná výška sa však odhaduje iba v rozpätí 179 – 183 cm. (ywo666)

• - Arnold Schwarzenegger cvičil 6 měsíců před natáčením každý den tři hodiny, aby měl zhruba tělesné proporce jako ve filmu Terminátor 3: Vzpoura stroju (2003). (tedvidek94)

• - Po skončení natáčení byl název snímku změněn z původního Terminator: Genesis na Terminator: Genisys. Informaci poprvé potvrdil Arnold Schwarzenegger na svém Twitteru. (Lokitre)