• Tom_Lachtan

měl jsem tu původně komentář asi o deseti řádcích, jenže sem ho omylem smazal, takže jen telegraficky: námět je dobrej, scénárista není, je to kretén, neb dialogy jsou odporné a mé oči byly v některých momentech obrácené ve sloup tak často, až jsem se obával o vyschnutí bulev a popraskání sklivce, o lapsech v logice nemluvě. ___ Obsazení je mimózní, Kyla Reeseho hraje jakási pazdrátní vyvřelina s charismatem čaje, pokrytého plísní zpívající písně jonas brothers. A Matka draků taky hraje tužku, ale alespoň má konečně stejnou barvu obočí a vlasů, což je ve Hře o trůny velmi... Nehezké. ___ Pořád to má ale Arnolda, hlášky a dobrou akci, takže mé béčkomilovné já ve mě si to do jisté míry užilo ___ Gladiator 15 je odporník, viděl to z kinoripu, ukažme si na něj, jistě je to také díky těmto morálním vlastnostem prznitel plyšových hadů, bojovník islámského státu a zloděj charitativních darů. Ale jinak ho mám rád, to zas jo.(12.7.2015)

Z duelu Jurský svět a Terminator: Genisys vychází druhý jmenovaný jednoznačně jako jasný vítěz. Kde si oba filmy podávají ruce je bohužel celkem dost blbej scénář. Krom příšerného scénáře je tu ještě Jai Courtney, který své neherectví předvádí i zde v plné kráse a dělá z Kylea Reese naprosto zoufalého borce, co si chce za každou cenu zašukat (prostě takové ty namakané frajery, které vidíte každý pátek na Stodolní). Blbej scénář naštěstí dost "vyrušují" akční sekvence, kterých tu je více než dost, a oproti dinosaurům jsou i zábavné a občas i napínavé. Taky robotí porážejí brontosaury co se provedení CGI a vůbec zvláštních efektů týče .... Jurský svět měl spoustu na sílu tlačeného CGI, které bylo velice špatně naklíčované a vypadalo, jako kdyby to dělalo Thajské studio v pauze na oběd ... Termouš sice žádnou cenu za efekty nedostane, alespoň ale zapadají do všech scén skoro bezchybně (až na vrtulníkovou sekvenci, která je příšerná ... ne Expendables 3 příšerná, ale pořád příšerná). Genisys je prostě nenáročný, nijak zvláště výjimečný, letní popcorn.(13.7.2015)

• sniper18

Vzhľadom na rozporuplne pôsobiace trailery a rozdielne recenzie som si na najnovšieho Terminátora vopred neurobil žiadny názor a tak som si ho pustil s tým, že môže dopadnúť prakticky akokoľvek, pričom som ako fanúšik série samozrejme dúfal len v to najlepšie, no z toho, čoho som sa dočkal som doslova šokovaný, ale len v negatívnom zmysle. Začnem kladmi, úvodné dve minúty sú perfektné, na nukleárne útoky mám od dôb, ako som prvýkrát videl druhého Terminátora jednoducho slabosť a pochváliť musím aj tie Schwarzeneggrove úsmevy, tie ma vždy pobavili. No týmto klady končia. Inak to už po chvíli začne veľmi rýchlo upadať, ale keďže sa tu predsa len riešia témy a variujú scény z pôvodných dielov, dá sa na to nejaký čas aspoň zo zvedavosti pozerať, aj keď ma to teda moc nebavilo a na to, že sa tu takmer stále niečo deje som sa dosť nudil. Ale po prenesení deja do alternatívneho 2017 sa už začne doslova utrpenie, tvorcovia si síce asi mysleli, že točia inteligentný prepracovaný veľkofilm, ale absolútne to nezvládli, jedine sa im podarilo dokonalo sprzniť celé toto zaujímavé univerzum, kde už nefunguje vôbec nič a stať sa môže čokoľvek, takže už o nejakej osudovosti pôvodných dielov, kde som sa neustále obával o postavy, lebo ich smrť by pre ľudstvo bola veľkou strátou nemôže byť ani reči. Natočiť niečo tak zbytočné a trápne a ešte k tomu za takéto peniaze musí byť skutočne umenie. Po akčnej stránke tu tiež nie je o čo stáť, akcia je na rozpočet až prekvapivo komorná, čo ale nemusí byť zápor, stačí si spomenúť na prvý diel, lenže problém je, že je prinajlepšom ničím zaujímavá a prinajhoršom úplne trápna. Takže na pár scén, ako naháňačka s T-1000 alebo sekvencia s autobusom sa dá aspoň pozerať, ale inak všetky tie súboje terminátorov pôsobia poriadne infantilne, neviem, prečo ešte aj takéto komorné scény musia urobiť takto trápne preefektovane. A vrcholom je záverečná fáza, pri naháňačke vrtuľníkov a finálnom súboji som sa cítil hrozne trápne. A efekty sú na to, že sa jedná o vysokorozpočtový blockbuster teda dosť biedne. A ešte k obsadeniu, takýto nevhodne zvolený casting sa len tak nevidí. Arnold Schwarzenegger to uhral aspoň so cťou, aj keď teda vidno, že je tu čisto len ako ikonická postava, ktorá pre dej ani nemá väčší význam. Ale bol by som radšej, keby tu ani nebol, aspoň by mal v rámci série čistý štít, keďže by bol len v tých kvalitnejších dieloch, takto sa upísal aj tomuto braku a navyše aj tak tu nemá žiadnu dobrú ikonickú scénu. Ani Lee Byung-Hun nesklame, na T-1000 sa aj celkom hodí a v malej úlohe sa objaví aj J.K. Simmons. Ale to hlavné trio, na ktorom je dej postavený je veľmi slabé, Jai Courtney, Emilia Clarke a Jason Clarke ešte sami o sebe nie sú najhorší, lenže pre svoje postavy sa vôbec nehodia a absolútne medzi nimi nefunguje chémia. Takže mi boli celí čas úplne ukradnutí a to je pri takýchto ikonických postavách poriadny problém. Takže som skutočne šokovaný, akého braku som sa dočkal. V rámci série sú nielen všetky diely sveteľné roky pred ním, ale aj sám o sebe je to katastrofa, bez jediného výraznejšieho kladu, kde nefunguje vôbec nič. Jediné šťastie, že tento diel ani moc nezarobil, aspoň priame pokračovanie nehrozí a ak niekedy vznikne ďalší Terminátor, tento brak sa bude ľahko ignorovať a navyše pri ňom bude aspoň istota, že horší už byť nemôže. 28%(9.8.2015)

• Wacoslav1

Ha ha ha já se musím smát. Vím, že komentáře by neměli sloužit k vyřizování soukromých účtů, ale proč ne. Vidím, že film i názor na mojí osobu už ve svém komentáři spunktoval jistý Vietnamský odborník který mě má v oblíbených za to, že jsem viděl debilní Berandal v kino ripu bez titulků a dal jsem 2* Jop posílám pozdrav : Nice to see you a už drž hubu. Nabídnu vám svůj vlastní pohled, který se bohužel ani po návštěvě kina moc nezlepšil. V první řadě varuji komentář občas může obsahovat SPOILER jak GENISYS takže pokud s tím máte nějakej problém, tak dál nečtěte a : Get out! Takže můžu tu být označen za staromilce a konzervativce, ale já tohle totální překopání své zamilované série prostě nepřekousnu. To co fungovalo jako příklad bezchybné a vskutku legendární filmové série bylo už v Salvation nalomeno a tady teprve správně rozmetáno na kousky. První půlka která jede na vlně odkazů a nostalgie ještě jakž takž funguje, ale i ta ve vás vzbudí pochybnost proč se máte dívat na překopírování naprosto dokonalých scén který už tu jednou byli a líp, ale ok z první půlí ještě nemám žádný zásadní problém. Ten nastává v druhý části kdy se opravdu nemůžu zbavit dojmu, že především scénáristům se to totálně rozpadlo pod rukama. Jeden zmatenej zvrat střídá druhej, aby to pak bylo přebito dalším. Ve finále je z toho pak akorát totální mišmaš, kde se v jednom kuse vysvětluje, proč se stalo tohle a jakej vliv to mělo na vývoj tohohle atd atmosféra je naprosto pryč všechno se mění jenom v gigantickou destrukci která sice pravda nevypadá špatně, ale nemá ani hlavu ani patu. Fuck! Já si takhle prostě návrat legendy nepředstavuji, navíc tím nešťastným vyhlášením, že film ignoruje T3 a Salvation a navazuje přímo na T1 a T2 se podaří postavit sérii na hlavu úplně kdy se ve finále třeba dozvíme, že John Connor už není poslední nadějí lidstva, ale poslední nadějí Skynetu a když už je všechno done, tak zjistíme, že John Connor vlastně nemusí být ani zplozen, protože to není potřeba?! Podruhý Fuck!! Takže asi takhle kdyby na férovku řekli, že ignorují celou sérii a tohle je regulérní restart, tak by se to ještě dalo akceptovat, ale takhle... já to prostě neberu, nemůžu a nejsem naštěstí Cameron, kterýmu už asi definitivně hráblo, pokud se mu tahle splácanina opravdu líbila. No nic přejděme k herecký sestavě asi se mě totiž chcete zeptat proč po tý vlně kritiky kterou jsem tenhle paskvil zasypal mu vlastně dávám 2*? Odpověď je jednoduchá : Arnold!!! já prostě i když je tohle nepopíratelně špatnej film, tak ho nemůžu úplně odjebat právě kvůli Arniemu. Ten je totiž tím jediným článkem který drží tuhle slátaninu pohromadě a jeho taťka je jednoduše dokonalej. Sice už můžeme definitivně zapomenout na jeho bezcitnou vraždící mašinu (tou už, ale ostatně nebyl ani v dvojce a trojce) ale cení se, že srandu si ze sebe udělat umí, hlášky má pořád stejně úderný a jako jediný si na tom dal opravdu záležet a výsledek mu nebyl lhostejnej. Když má totiž film táhnout duo Courtney, Clarkeová, tak se všechno potápí na dno žabích sraček v New Jersey. Co se Courtneyho týče, tak já si nemyslím, že by byl úplně nepoužitelnej pro film, ale řekněme, že škála rolí ve kterých může uplatnit svoje schopnosti tupýho necharizmatickýho hovada je poněkud omezená. Kurva já jenom vzpomínám na sympaťáka Biehna a zamačkávám přitom slzu v oku. Pro mě zkrátka Courtney není Kyle Reese a dál bych to radši nerozebíral. Co se Clarkeové týče, tak je to sice celkem číča a možná, že kdyby jsme společně cestovali nazí v časostroji, tak bych asi taky měl neodolatelný nutkání to do ní nacákat a zplodit celosvětového vůdce odporu, ale jinak tahle holčička pro mě není žádná bojovnice hodná jména Sarah Connor. Potřetí Fuck!!! Ne už to snad radši uzavřu to by bylo stejně mlácení prázdný slámy, když se vám to líbí, tak vám to neberu, ale pro mě je to urážka kterou nespláchnu do hajzlu jenom z toho důvodu, že nejultimátnější akční hrdina všech dob se vrátil do své nejslavnější role a to je opravdu jediný důvod pro který to stojí za to vidět, protože jak už jsem se zmínil, tak on tomu filmu vládne a veškerou konkurenci zadupává hluboko pod zem. Vedle něj už pak stojí za zmínku snad jenom velmi stylovej ťamanskej T1000 kterej se mi velmi zamlouval a vůbec by mi nevadilo kdyby po ústředním triu šel po celý film on místo toho hybridního Johna Connora který není robot, on není ani člověk, on je vlastně něco víc! jo aha tak to jo. Dementní lidstvo si samo připraví (opět) půdu pro svůj zánik akorát je to víc přizpůsobeno dnešní době. Takže vzkaz pro budoucí generaci : Remember : Facebook is Skynet!!! Jo tak tomu bych věřil. Zklamání roku.45%(10.7.2015)

„PAMATUJ, GENISYS JE SKYNET. JAKMILE BUDE GENISYS ONLINE, ZAČNE DEN ZÚČTOVÁNÍ. MŮŽEŠ ZABÍT SKYNET, NEŽ SE ZRODÍ…“ /// Tak tenhle Termoš zašel s odkazama ještě dál, než Jurskej svět, ale zároveň se uzavřel v jakýsi podivný časový smyčce, která mu pomáhá vytvářet brutální konspirace. Brzo je v tom pěknej bordel – jako sledovat, kdo vodkuď kam a ským… Vznikla z toho překombinovaná podívaná, kterou nad vodou drží dědek Arnie. Aspoň pro nás, nostalgiky. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Rajcuje mě, když vyteče T-1000. 2.) Sledování možných budoucností při použití algoritmu rychlosti rozpadu a exponenciálního růstu, mně nedělá problém. 3.) Thx za titule „fceli medvidek“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ ne(30.9.2015)

• - Filmovanie snímky trvalo celkovo iba 90 dní. (MikaelSVK)

• - Tvůrci filmu velice lpěli na detailech ohledně mladší verze T-800. Zatímco v předchozím T4 (2009) propůjčil 196centimetrový Roland Kickinger své tělo CGI tváři Arnolda Schwarzeneggera, tak v tomto díle ho zastupoval 188cm Brett Azar, který měří stejně jako Arnold. (CANNIBAL)

• - Nejdříve měla film produkovat společnost Annapurna. Její ředitelka Megan Ellison však produkci filmu předala společnosti Skydance, jenž vlastní její bratr David Ellison. Důvodem byla skutečnost, že se film nehodil do jejich portfolia produkovaných filmů, které obvykle produkuje dramatickou tvorbu pro „náročnější“ diváky, jako například Špinavý trik (2013) a 30 minut po půlnoci (2012). Skydance financoval 2 třetiny rozpočtových nákladů filmu, zbytek společnost Paramount. (filmsim)