• Isherwood

Absolutně necharismatický film. A archaický nejhorším možným způsobem. Sorry, ale pokud dostanu do ruky legendární franšízu a sto pětapadesát mega k dobru, jdu cestou inovace a ne recyklace. Čert vem logické lapsy a přepisování časových linií, to je to nejmenší zlo. Na Genisys mi vadí, že kolem Arnolda (jediné plus!) postavili partičku levných herců, kterým napsali na tělo absolutně bezkrevné postavy, které jenom procházejí většími, nebo menšími, akčními sekvencemi, abyste přitom jasně tušili, kam to celé povede. A propos, celý tenhle dramaturgický systém většiny studií, jdoucí na řemeslnou jistotu, tady bije do očí snad nejvíc. Může za to Alan Taylor, který evidentně umí kočírovat štáb na place, jako já svého kocoura, když nechci, aby chodil po stole (pamatujete film, ve kterém by už v úvodních titulcích bylo jméno režiséra akčních scén?). Jestliže sterilitu dvojky Thora drželo nad vodou produkční schéma Kevina Feigeho, zde Taylor naplno ukazuje svoji tvůrčí bezradnost a nový Terminátor tak vypadá, jakoby ve střižně zoufalí střihači slepili dohromady něco, co by mělo alespoň trochu připomínat dvouhodinový film. PS: Že to Cameron pochválil, znamená, že mu buď definitivně zmodral mozek, nebo je to prodejná děvka.(8.8.2015)

• ClintEastwood

Dám si jedno pivo, v automatu Metro - no to je peklo... Ale ne takový, jako TOHLE! Tak jsem film napotřetí zdárně dokoukal. Terminátor prý necítí bolest, ale já ano a ta bolest je s každým dalším pokračováním série větší a větší. Mám sice rád, když se ve filmech objevují odkazy na starší, kultovní díla, ale v Genisys je doslova přeodkazováno. Chyběl snad jen chameleon na ledničce, model kamionu na silnici či hydraulický lis s torzem cyborga. Tak trochu upovídaná parodie sebe sama, zabalená do rádoby temnějšího kabátku, pod kterým je ale bohužel jen nahý skelet T-800. S každým novým dílem je nám nabídnut nový (nutno podotknout, že zbytečně zmatečný) osud lidstva a mě už to překrucování minulosti či budoucnosti začíná silně nevonět. Obdivovatelé vizionáře Jamese Camerona, trikového mága Stana Winstona či Arnolda Schwarzeneggera, musí jen nostalgicky zamáčknout slzu v oku, při vzpomínkách na vynikající snímky o nezastavitelných strojích z let 1984 či 1991 a tento digitální škvár poslat bez milosti do propadliště dějin. Než další díl, tak snad radši Soudný den... P.S. Po dvou dnech se mi všechno rozleželo v hlavě a musím změnit hodnocení směrem níž, protože tohle byla opravdu bída. Pro mě končí Terminátor druhým dílem, když Arnold zvedne palec nahoru.(27.7.2015)

Ctí komorní jedničku díky hravým alternativním přepisům kultovních scén, skrze termoše s medvědí brokovnicí pomrkává na akčnější dvojku, akceptuje pop-cornovou trojku a její notně odlehčenější tón, a nakonec i rozvádí špinavou čtyřku, když zdařile dokončuje její story o evoluční skynetí mytologii. Výborná akce nabitá super efekty, hláškující Arnold, nahatá Emilia, napínavá hra o čas a prostě šmakózní kotel blockbusterové srandy - nikoliv srajdy! Tolik svých zbývajících vlasů jsem si ve vzteku z vynechání kina snad nikdy nevyrval.(5.10.2015)

Najnovší diel zo série akčného kultu, ktorý márne snaží nadviazať na úspechy pôvodných Cameronových veľkodiel. Ale úprimne, čakal niekto viac? Pokiaľ upustíte z očakávaní a nie ste ich fanatický uctievač, dočkáte sa dobrej zábavy a nudiť sa rozhodne nebudete. Je fajn, že tvorcovia látku nezobrali tak vážne ako v Salvation. Pravdepodobne nebudete tento diel pozerať x-krát ako T2 , ale koho to zaujíma. Od začiatku mal príbeh veľmi dobré tempo a body si rozhodne nazbierala akcia. Ani raz som sa nenudil aj vďaka komplikovanému príbehu, ktorý sa napriek mnohým časovým líniám a zvratom nevytrhol tvorcom z rúk. Obsadenie však nebolo najšťastnejšie a okrem samotného Arnieho to herecky nijak zvlášť neiskrilo. Každopádne, ak sám Cameron povie, že toto je jediné obstojné pokračovanie jeho vízie, tak asi vie o čom hovorí. Príbeh naozaj presvedčivý a môže byť prelomom k novým prírastkom série. 80%.(1.9.2018)

Nevalná očekávání se potvrdila. Reboot série si pohrává se známými scénámi z prvního dílu a pomrkává na fanoušky, což je zpočátku docela fajn. Slavné reálie ale staví na hlavu a nabízí nové, akčnější a příběhově zamotanější situace. Paradoxy cestování časem jsou úspěšně ignorovány a zůstává tak příběhový slepenec jedničky se spoustou klišovitých hlášek (I'll be back nepočítám) a logických paradoxů. Akce je rutinní, ale nelze jí nic vyčíst. Ve výsledku to není propadák, ale sestupná tendence série se opět potvrdila. Netěšme se na další díly!(30.6.2015)

• - Natáčení probíhalo v New Orleans a San Franciscu v USA. Natáčelo se od 21. dubna do 6. srpna 2014 (willy1)

• - Tom Hardy byl první volbou tvůrců do role Johna Connora. Dalšími kandidáty byli Taylor Kitsch a Nicholas Hoult. Ani jeden však roli nezískal. (S.U.E.S.)

• - Po skončení natáčení byl název snímku změněn z původního Terminator: Genesis na Terminator: Genisys. Informaci poprvé potvrdil Arnold Schwarzenegger na svém Twitteru. (Lokitre)