Série(2) / Epizody(14)

Seriál pojednává o pěti různých lidech, z různých částí Británie. David Sowerbutts, masovými vrahy posedlý muž, který stále bydlí u své matky Maureen. Mr. Jelly, jednoruký klaun. Oscar Lomax, slepý milionář, který nadevše miluje svoji sbírku plyšových zvířátek. Joy Aston, porodní sestra, která žije v představě, že jedna z nácvikových panenek je skutečné dítě, a Robert Greenspan, lilipután, jeden ze sedmi trpaslíků v divadelní hře, který je zamilovaný do Sněhurky a věří, že ovládá telekinezi. Jednoho dne tyto lidi spojí záhadný vyděrač, který všem pošle dopis se stejným textem "Vím, co jsi udělal". (dr.block)

Tred2

Musím se přiznat, že mi chviličku trvalo než jsem tomu přišel na chuť a i tak to nebylo úplně ono. Faktem je, že to má kupodivu hodně dobrou atmosféru i příběh, postavy beru jako jasný základ. Většinu času jsem to jen spokojeně sledoval s tím, že občas mě to dokázalo naprosto rozsekat (hlavně pan Lomax, tahle postava byla naprosto geniální). Viděl jsem pouze jednu sérii a za ni dávám slabší 4. ()

edie sedgwic

Priznam sa, ze som si pri zaverecnych castiach miestami nudila. Napriek tomu je to velmi prijemny cierny humor s niektorymi znamymi tvarmi britskych serialov. ()

J. T. Kirk

První série byla každopádně lepší, než ta druhá. Nejlepší postavou byl pro mě Oscar Lomax, ale všichni byli zajímaví a zábavní. Mr. Jolly a Mr. Jelly, ti mě prostě dostávali pořád a to nemluvím o Davidovi a jeho matce. Jednoduše jsem se královsky bavil, černý humor mě vůbec nevadí, takže není co vyčítat. Ale pokračování už bych, být tvůrci nedělal , protože by to podle mě šlo docela hodně rychle tam, kde slunce nesvítí... ()

S.Dedalus

první hororově komediální série na výbornou druhá konspiračně komediální malinko slabší zato si ale autoři zaslouží pochvalu že se nebáli popravit hlavní postavy když byl jejich potenciál už vyčerpán ()

HDeer

Precenená blbôstka, neschopná si udržať nastolený spád a humor, ktorým spočiatku veselo sršala. Minimálne stotožnenie s osudmi postáv seriálu taktiež ubližuje, pretože aj v pomerne širokej ponuke som nebol schopný nájsť jednu, pre ktorú by mal chuť načatú sériu dopozerať. Prvé tri časti sa dajú nazvať vydarenými, avšak ako väčšmi sa zápletka zamotáva, príbeh stráca čaro - vtipy sú čoraz suchšie. Nie je vôbec tak chytrý ako sa od neho očakáva a sotva pobaví. Z hereckého poňatia jednoznačne najlepší Steve Pemberton v úlohe milionárskeho slepca Oscara Lomaxa, ostatní uspokojiví. Na to aby seriál vytiahli aspoň na priemer, by však potrebovali v prvom rade lepší scenár. ()

Ziggy Zagg

Zajímavě úchylné, ale to je tak vše co může tato minisérie nabídnout. Popravdě mě ani moc nezajímá, jak to bude pokračovat, a to je myslím u seriálů zásadní nedostatek. ()

foundation

Na podobných šialenostiach si niekedy viem vypestovať peknú závislosť ale musia ma niečím zaujať. Psychoville a jeho sedem 30 minútových častí som zhltol za jedno poobedie takže pozerateľnosť to pre mňa malo skvelú a dokázalo to udržať moju pozornosť (aj keď fakt neviem povedať čím to bolo). Navyše anglický humor moc nemusím ale tu mi tak nejak pekne sadol. Všetky postavy sú narušené do morku kostí, jedna bizardnosť strieda druhú a na konci to nedávalo takmer žiadny zmysel. Osobne mám pocit že koniec seriálu si robil srandu zo všetkých možných klišovitých zakončení rôznych filmov. No skrátka Psychoville má svoje kiksy ale pre mňa boli tentokrát tak nejak vykompenzované tým ostatným. Na druhú sériu sa celkom teším. Netradičný seriál. Tých 30 minút na jeden diel bolo presne akurát. ()

AngelG

Nevim, co tady z toho všichni dělají za bůh ví jakou nechuťárnu a dementnost.. normální jedinec pochopí už z názvu, že asi nemůže čekat britskou verzi Zoufalých manželek.. takže už na první pohled je jasné, že to bude psycho s hutnou dávkou brilantního britského černého humoru.. postavy jsou naprosto geniální, velký obdiv si u mě vysloužil Reece Shearsmith a Steve Pemberton, kteří zde hrajou teměř každou hlavní mužskou postavu a občas i ženskou.. a že jim to jde víc než perfektně, o tom není pochyb.. takže za mě má tento seriál pouze jedinou chybu a to, že je to zatraceně krátké..! ()

ortoncz

Takže viděl jsem obě řady a musím říct, že ta první je mnohem lepší. Postavy jsou úžasně úchylné. Bohužel 2. řada až na jednu postavy přidává jenom to špatné. 1. řada 90%, 2. řada 50% a takže celkový číslo zní... 70% ()

LakiyL

Veľmi zaujímavý počin medzi seriálmi, kde čierny humor a absurditou nabité scény ruka v ruke kráčajú. Každá z postáv má svoju charizmu a je svojím spôsobom humorná, no najviac sa mi páči retardovaný David so svojou na vraždy nadržanou matkou a pôrodná sestra Joy, ktorej smrť dieťaťa tak trochu prerástla cez hlavu a stará sa o bábiku (nezabudnem na scénu keď sa z detskej vysielačky ozval neskutočne smiešny hlas hovoriaci: mama :D ). A samozrejme že aj klaun, slepec a pornoherec trpaslík majú niečo do seba a tvoria tak dokopy mozaiku spletitého príbehu. ()

Denila

Pěkně ujetá jízda, která se jen tak nevidí. Ze začátku jsem si říkala, že si lidi dělají srandu. Tak vysoké hodnocení to přece mít nemůže, ale pak se něco zlomilo. Ještě že nepatřím k těm kteří po prvním dílu zavrhnout celý seriál. Děkuji mnohokrát za titulky milé-mu neznámé-mu. Poprvé co chci jmenovat a bohužel bez autora. Někdy tomu právě překlad dodal ty pravé grády. "Táta chcíp." "Jo, a slyšel jste už o Prima Love?" ()

mmoi

Je libo něco šíleného? Co třeba Psychoville? Máte dost maminek milujících své děti k zbláznění? Tak si vychutnejte tu, která miluje panenku. Ale svoji matku snad máte rádi? Až tak? Taky jste si spolu četli na dobrou noc příběhy o sériových vrazích? A kdo by neměl rád Sněhurku? Trpaslíci by měli mít, nebo ne? Plyšáky miluje přece každý. Jednoruký klaun Mr.Jelly je neodolatelný: nesnáší všechno, všechny, děti... Nenapodobitelný britský humor. Nehezcí, ošklivý, retardovaní hlavní hrdinové/ postavy. Zápletka se rozplétá pomalu, jak klubko nití. Hororová atmosféra. Komické scénky. Kdo by to nebral? ()

koblenzer53

Taková ujetost, ale rozhodně ne mého gusta. Nedá se říct, že bych se zasmála, ani zděsila, či zhnusila... tak nějak jsem to dokoukala a vícekrát už ne.. ()

hwnd

Tak tenhle seriál je neskutečná jízda britského absurdního černého humoru. V komentáři prakticky nesdělitelné, kdo rád britský humor, tak ať zkusí a neprohloupí. Díky tomu to ale není žádný mainstream, prostě to nebude pro každého. V první sérii máme paralelní děj několika postav, které jsou samy o sobě nějak šílené (milovník sériových vrahů se svojí matkou, jednoruký klaun, trpaslík ...), jejichž osudy se začínají (znovu) proplétat díky záhadným anonymním dopisům. Víc prozrazovat netřeba, sedm půlhodinových dílů uteče jak voda. Druhá série trochu ztrácí dech, známých hlavních postav z první série se naopak postupně zbavuje, ale není to špatné, není to propadák, prostě je to trochu jiné. ()

Luboa

Úžasný sedmidílný komediální seriál. Neskutečná slátanina naprosto nereálných situací a lidských příběhů, která vám začne dávat trochu smysl až v posledním sedmém díle. Tedy dokud se pět minut před koncem neobjeví na scéně jakýsi medailonek, o kterém jste dosud nevěděli, ale který se tváří jako hrozně důležitá rekvizita okolo níž se celý příběh točí. Už dlouho jsem se takhle nepobavil a už dlouho jsem neměl v hlavě takový zmatek. Kvůli zábavnosti (což je pro mě v komediálním seriálu priorita) přehlížím velké nedostatky týkající se filmařského řemesla a dávám čtyři hvězdičky. ()