Série(2) / Epizody(14)

Seriál pojednává o pěti různých lidech, z různých částí Británie. David Sowerbutts, masovými vrahy posedlý muž, který stále bydlí u své matky Maureen. Mr. Jelly, jednoruký klaun. Oscar Lomax, slepý milionář, který nadevše miluje svoji sbírku plyšových zvířátek. Joy Aston, porodní sestra, která žije v představě, že jedna z nácvikových panenek je skutečné dítě, a Robert Greenspan, lilipután, jeden ze sedmi trpaslíků v divadelní hře, který je zamilovaný do Sněhurky a věří, že ovládá telekinezi. Jednoho dne tyto lidi spojí záhadný vyděrač, který všem pošle dopis se stejným textem "Vím, co jsi udělal". (dr.block)

Idoviren

Sním, či bdím? Já se snad koukám na Halloweenské speciály Malé Velké Británie?… Ne nekoukám, to se jiná banda chlapů z toho podivného ostrovního národa převlíká do praštěných kostýmů a servíruje vraždy k čaji. Psychoville má skvělé postavy (klaun Jelly mě možná i zbaví fobie z klaunů), děsivé momenty, výbornou atmosféru a postupně absurdnější a černější humor. Nejdřív jsem váhala a chtěla dát jen čtyři hvězdy, pak jsem si ale vzpomněla na perfektní Imeldu Staunton a nemohla jsem dát nic jiného, než rovnou pětku. ()

Muso

4-tá a posledná časť prvej série za 100 bodov. Tá štvrtá je natočená na jeden nášup, čo len dokazuje hravosť autorov a v tej poslednej je toľko zvratov, ktotré človek dokáže predýchať, až vtedy pokiaľ je jasné, že sa seriál nebere až tak vážne, takže v kľude idem do druhej série. Apropó, aby som nezabudol, je to velká úchyláreň, viac komédia než horor. Originálne postavy, dokonca to má aj nejakú zápletku a možno aj vďaka nej hodnotím plnými piatimi! ()

stLukaz

Zrovna když mě to začalo bavit tak přestali natáčet další díly. Seriál plný černého humoru a pět postav které trpí nějakou zvrácenou úchylkou. Doporučuji těm kteří ještě neviděli. ()

Eseter

Shearsmith a Pemberton dokázali stvořit zajímavý příběh a hlavně postavy; opět jako v The League of Gentlemen s hororovou, komickou a bizarní atmosférou. K podivným postavám si divák velmi rychle najde cestu, především Mr Lomax a Mr Jelly mi přirostli k srdci. Obě řady jsou dost vyrovnané, druhá řada je snad o něco lepší. ()

Stardust

jednorukej klaun, šáhlá porodní asistentka, trpaslík, slepec, prapodivná rodinka... Příběh nedělá ostudu jménu seriálu. První díl zaujal a pobavil - uvidíme, jak to bude vypadat do budoucna ()

o.d.y.

Ze začátku jsem měl nutkání to vypnout, jelikož to na mě působilo jako naprostá úchylní řezničina. Od asi čtvrtého dílu se děj začínal rozuzlovávat a já s každým dalším dílem čekal kdo nakonec je ten tajemný vyděrač. Každopádně je to velice orginální zpracování s ještě zajímavějšími postavami, které bych nechtěl potkat v noci na ulici. Těším se na další dily. ()

TheWalker

První série byla naprosto úžasná. Spousta britských vtipů a skvělých charakterů. Bohužel 2. série mně dost zklamala. Až na přibytí postavy Jeremy Goode, tam není vlastně nic co by mne zaujalo. Ano, sice pokračuje v původním příběhu, ale většina postav z první série tam umře, což je škoda. ()

poppysonnet

Naprostá hovadina, která mne ovšem nadchla a dalo by se říct, že to je jediný seriál, který jsem dokoukala do samého konce titulků s otevřenou pusou a stálým nadšením. Maureen & David v tomto seriálu nemají v podstatě žádnou konkurenci ( přesvědčí o tom čtvrtý díl ♥)! Jasných pět hvězd!! ;)) ()

losmachos

Tak tendle úchylnej humor fakt není pro každého, ale já se bavil. Všechny postavy jsou dobře napsaný a zahraný, žádná nepokulhává někde v zadu. Rodinka mámy se synem jsou za hranicí perverznosti a úchylnosti. Pokaždé, když se objeví se nestačim divit co z nich vypadne. Nicméně muj favorit je Mr. Jelly, jednoruký klaun všech dětskejch snů. ()

in flames

Len pre vybraného divaka, pre fanušika hororu a človeka ktorý ma pocit že už videl naozaj všetko, toto Vás prekvapí, spočiatku to posobí zmätene a a ako zlepenec bez pointy, ale to sa poddá. Ťažko hodnotiť réžiu alebo kameru v diele kde sa dá všetko nazvať zámerom. 2 sériu trošku slabšia, ale drží si úroveň. ()