Han22

Ještě než se Wazowski a Sullivan stali vzornými zaměstnanci továrny na strašení chodili na univerzitu. Wazowski byl třídní šprt, který uměl vše, ale nebyl strašidelný. Sullivan byl strašidelný, ale na učení kašlal. A dohromady si zablbli v dá se říct klasické školní komedii, kde nechybí vůbec nic - parta loserů, namyšlení sportovci, ironicky-shazující ježibaba alias ředitelka, překonávání překážek outsiderů i závěrečný souboj dobra proti zlu. Je to sice klišé, viděné snad stokrát, ale svět příšerek je stále dokonalý a všechno šlape a funguje naprosto perfektně, kadence vtipů, hlášek a honiček je kulometná a film umí i překvapit. Například trošku jiným koncem, než bych čekal nebo naprosto famózní strašící scénou v lidském světě. Zkrátka příšerky baví i po mnoha letech a animace je stále dokonalá. ()

Zagros

Pixar s Příšerkami vsadil vše na osvědčené postupy a finanční úspěch se zákonitě dostavil. Nevyhnutelností filmového světa pak byl druhý díl příšerek s názvem Univerzita pro příšerky. Ta netradičně dějově předchází jedničku, což není špatný nápad. Tam ovšem originalita končí a dál se jede v osvědčených kolejích. Pro fanoušky Pixaru to vůbec není špatně, dostanou svoji další porci tradiční zábavy a budou spokojeni. Vyznavači artových kousků se na to stejně nedívají, takže je to ideálně zacíleno a sklidí to opět úspěch. Pro mě to byla lehká jednohubka na jeden večer. Rád jí nechám tři hvězdy, na opakování a doporučení to ovšem není. ()

rtio

Nečekal jsem tak dobrou úroveň dvojky, která je minimálně stejně dobrá jako jednička né-li lepší. Poslední dobou mám takový pocit, že jakékoliv pokračování něčeho dvojkou vracejícího se před děj jedničky má minimálně stejný úspěch jako díl první. Jsem rád, že se těch 12 let vyplatilo čekat. /90 %/ Ostrava CC 2D 10.7 ()

MTHRFCKR odpad!

Po dlouhé době jsem sáhl po kinoripu, k mému překvapení i s dabingem. A dlouho po něm zase nesáhnu ... Jedno ale tahle sonda do českého kina ukázala dobře, a to fakt, že se během celého filmu téměř vůbec nikdo nezasmál. Nedivím se. Naopak mě překvapuje zdejší hodnocení. WTF? Plytkost, nuda a vykrádání sebe sama. ()

Stružák

Film, který se těžko hodnotí. Dlouho jsem váhal, jestli je Univerzita tak dobrá, aby dostala plné hodnocení, ale nakonec nejspíš jo. Skoro bych řekl, že je lepší, než první díl Příšerek (to je ale dáno tím, že na první díl je tam spousta odkazů). Ve filmu je hodně "zvratů", děj je napínavý a má spád. U některých animáků se mi stává, že se v určitých pasážích trochu nudím, ale tady o tom nemůže být řeč. Přestože jsem u filmu vyloženě nebrečel smíchy, bavil jsem se náramně. Pixar holt umí točit druhé díly. :-) ()

svorad

"Překonáme rekord!" Stereotypní vše naruby obracející pohádkový konec uťatý v pravou chvíli měnící se v další, ovšem stále potřebující další snahu hrdinů. Pixar dál rozšiřuje svůj um ve vyprávění příběhů s jednoduchým poselstvím zato s čím dám působivější, nicméně ne otravně naléhavou katarzí. ()

Hanys_

Nejlepší americká komedie z prostředí kampusu. Po Croodsových jsem si myslel, že mám o nejlepším letošním animáku jasno, ale to jsem nečekal, že prequel starých dobrých Příšerek bude taková nálož. Pixar se po slabším období (Brave, Cars 2) vrací zase do sedla. _Po asi 5. zhlédnutí jdu do plných. 9/10 ()

Fary

Nemůžu si pomoct, ale přijde mi to podstatně slabší, než jednička. Samý klišé, od předu do konce víte, jak to dopadne a nějak tomu prostě chybí něco navíc. :-/ :( ()

Litvicek

Moc příjemná a milá podívaná po nevím jaké době. Příšerky s.r.o. mám prostě rád a tento díl nezklamal mé očekávání, i když ten poslední souboj v disciplíně a následné hodnocení příšerek bych rozhodně změnil, jinak mi film nevadil, ba právě naopak. Bylo to fajn si to pustit a ještě lepší slyšet originální dabéry příšerek. Navíc to bylo parádně zakončené s pěknou pod titulkovou scénou :-) doporučuji. ()

Tessie

Nebýt příšerky tak krásně barevné, tak jejich univerzitou dokonce neprojdu. Chyběly mi nějaké hlášky a trošičku více nápadu.. I přesto patří tahle banda mezi lepší průměr dnešních animáků. Bude to asi i tím, že s těmi nekvalitními se roztrhl pytel.. ()

eagle-eye

Příšerky sro byl jedním z mých nejoblíbenějších a nejoriginálnějších animáku. Nápad děj nasměrovat do období před vstupem do Monster Inc. mě navnadil, ale o to víc zklamalo zpracování, možná přísná 1*, ale čekal jsem vážně víc, než odvar z jedničky silně připomínající klání bradivických kolejí v Potterovi Nic víc, nic míň...:-( ()

Corpsegrinder

Náběh na čtyři ale nebavil jsem se tolik jako u prvního dílu. Tohle už nemá tolik nápadů a je to prakticky obšlehnutý od tuctovejch komedií pro puberťáky ze střední jakejch se točilo tři prdele. Nejvtipnější tak zůstává šnek co na začátku filmu spěchá do třídy a dorazí tam po závěrečnejch titulkách :)) ()

dopita

Filmy od Pixaru jsou pořád o třídu lepší, než naprostá většina ostatní animované produkce. Na druhou stranu jde kvalita filmů Pixaru pozvolna dolů. Oba předchozí filmy (Auta 2 a Rebelka) byli "jen mírně nadprůměrné" a to samé můžu říct o druhejch Příšerkách. Tohle pokračování na první díl rozhodně nemá. Přesto se jedná o příjemnou záležitost, která je zábavná i hravá, ale neobsahuje nic navíc, co kdysi posouvalo filmy Pixaru o level výše. Žádná nezapomenutelná scéna se nekoná a ani tah na bránu není tak intenzivní, jako u prvního dílu. Jedině animace je o mnoho lepší. Děcka budou spokojený, dospěláci už míň. ()

danielosbourne

Bál sem se, že mi pokračování, které předchází prvnímu dílu příšerek, zkazí film původní, který považuju za jeden z nejzdařilejších animáků vůbec. Naštěstí se tak nestalo. Univerzita pro příšerky je důstojným filmem, který příšerkám předbíhá. Občas se objeví návaznosti, které na původní film odkazují a navíc nám film ukáže, jak vzniklo přátelství mezi Mikem a Sullim. Povedená Pixarovka ... ()

farfalla

Stále dobrý animák, jako první část 'Monsters Inc', i když první byla zajímavější novým příšerkovým nápadem. ()

Sayko

Příšerkovské mládí.. Už jsem čekal, že budou mít v příštím díle děti nebo budou hledat vysněnou lásku (jak to tak ve všech pokračováních bývá), ale Pixaři překvapily a ukázali nám mládí našich mnohookých, zelených, pětimetrových příšerozních přátel. V čem je ale zádrhel? Proč jen tři hvězdy? Prosté. Univerzita pro příšerky staví na klasických pilířích vysokých škol lidí, jako by to monstra okoukala a jen doplnila obludky. Příběhově se tedy zdá, jakoby hlavní postava Mike Wazowski žila v normálním světě, kde ještě k tomu najdeš klišé na každým rohu. A to povídám, že tam těch rohů bylo jak ve filmu Rohy s hlavní postavou Daniela Radcliffa.. Proto tedy zlatý střed. ()

Poklekněte před studiem Disney!

Poklekněte před studiem Disney!

17.11.2013