Aleee89

Animované filmy příliš nesleduji a moc jsem jich ze současné produkce neviděla, přesto se nebojím tvrdit, že tohle bude jeden z nejlepších animáků letošního roku. Příšerky jsou vtipné, nejsou hloupé a konec sice naplňuje pravidla žánru, avšak i tak dokáže překvapit. ()

Huntelaar

Vážně by mě zajímalo, kde se ztratilo to Pixarovské kouzlo. Jejich filmy vždycky byly především pro děti, ale přes ten nános desítek odkazů a pomrknutí na staršího diváka, z toho vznikaly rodinné komedie, které snad ani nestárnou. Dnes je to jen bohapustá poučovačka pro malé špunty a jejich kino doprovodu budou stačit prsty obou rukou, aby se dopočítali momentů, které je upřímně pobavily. ()

Linda.csfd

Celkem dost předvídatelný děj, málo překvapení, ale hezké a milé zakončení ve smyslu, že i když nakonec odejdete s porážkou, nemusí to znamenat konec vašich nadějí a snů. Dost jsem tu postrádala nějaké humorné okamžiky. Jedna scéna mě ale překvapila a to způsob, jakým v soutěži vyděsilo tu "loutku" takové to růžové pětioké monstrum. ;) To jsem se totiž lekla i já. =:-o ()

Fíla

Vcelku na slušné úrovni a lehce konkurující prvnímu střetnutí s příšerkami. Mike i Sulley jsou celkem vtipně navedeni na své noty. Za konec musím ubrat na jedné hvězdě, protože konec je pro mě nezdařený. Lepší by bylo kdyby to ukončili o 15. minut dříve, měl bych nárok dát 80% hodnocení. Takhle mi to způsobilo lehkou frustraci, jinak vcelku obstojné. ()

ilemas

Vůbec mě to nebavilo a měl jsem problém to dokoukat do konce. Po první reklamě hned po 10 minutách na Nově jsem to chtěl vypnout, nějak jsem tušil hned od prvních záběrů, že se z toho už nic nevyklube. Nemýlil jsem se. Buď jsem už z animáků vyrostl nebo to opravdu bylo zoufalé. Blbost, jsou animáky, které mě baví dodnes a rád se na ně znovu podívám. ()

M.i.k.e

úroveň Pixarovských filmů od přechodu pod Disneyho povážlivě klesá a i Univerzita pro příšerky se veze na téhle vlně.Jedná se sice stále o nadprůměrný animák,který je navíc po technické stránce absolutní špička,ovšem v rámci Pixarovského univerza je to příběhová slabota.Co víc ani toho humoru není tolik.Ne snad,že by tu nebyl vůbec,ale opět byl člověk zvyklý od Pixaru na úplně jiný standard.Dost možná druhé příšerky přehodnotím jako kdysi druhá Auta až po vícerém shlédnutí (a že na něj díky dětem určitě dojde),ale momentálně je to zkalmání...70% ()

zbyshek

Jako malý jsem příšerky zbožňoval a i tak jsem se už z celkem dospělého stádia těšil co nám Wazowski připraví. Připravil nám příjemný snímek s dobrými scénami, hláškami a příběhem. Srandy už tam nebylo tolik jako v předchozím dílu. Rozhodně ale nejsem zklamaný, je těžké předčit tak úspěšnou jedničku. 59%. ()

Aljak

Vôbec som si nevedel predstaviť o čom by mohlo byť pokračovanie Monsters, a napokon ono to nie je pokračovanie príbehu, ale to čo mu vlastne predchádzalo. Takže bez pochýb vynikajúci námet, dokonca aj ten príbeh bol pútavý, dramatický, zaujímavý, avšak chýbalo mu to čo bolo v tej rozprávke spred 12 rokov - kvalitný humor a irónia. Neviem či sa to zdalo len mne, alebo kde je vlastne pravda, no toto mi vôbec neprišlo až tak skvelé. Napriek tomu určite nadpriemer a keby bol toto prvý diel, a ten film z roku 2001 by bol pokračovaním, pozeral by som sa na to asi úplne úplne inak. Nevadí, určite to stál za pozretie a je to niekde na rozhraní 3 a 4*, ale nedá mi to dať tam 4* rovnako ako predtým, keďže toto sa tomu rovnať nedokázalo. ()

vydumnica

Od prvého filmu prešlo viac ako desať rokov. Hmh, niečo mi tam nesedelo, veď predsa Mike a Sulley sa už predtým poznali, ako si to mohli nepamätať...ahaaaaa, toto je prequel :-). Ja som očakávala pokračovanie. Najskôr som sa až zľakla, že to celé bude len o tej jednookej zelenej príšerke menom Mike Wazowski, ale našťastie sa tam objavil aj modrý chlpáč Sulley. Aj keď celú tú pointu strašenia detí celkom nechápem, myslím, že deti to pobaví. Dospelému divákovi tam bude niečo chýbať, buď prepracovanejší scenár alebo viac humoru, jednoducho niečo navyše. Monsters University by som skôr zaradila k slabším pixarovkám a jedno pozretie mi stačí. Jednotka bola o kúsoček lepšia, asi preto, že tam bolo také milé dievčatko. Campus "Monsters Harward" sa mi páčil, taktiež krásne interiéry školy, až som zatúžila tam študovať. Myšlienka filmu je tiež pekná a plynie z neho aj dobré ponaučenie. Chválim aj animáciu, ktorá je na vysokej úrovni. Potitulková scénka so slimákom stojí za pozretie. ()

WoWoW

Univerzita pro příšerky není pixarovka za kterou si tvůrci zaslouží poplácat po ramenou. Ale protože jsem tenhle snímek viděl právě nyní, tedy dva dny do Vánoc a to je doba, kdy se cítím jako malý kluk, tak se mi to líbilo. Zápletka je prostě průhledná až to hezké není, ale když je vám 10 jsou vám takové věci ukradené a všechny ty "hrůzostrašné" příšerky prostě musíte milovat. Toy Story a Nema si pustím rád kdykoli, Univerzitu pro příšerky těžko, leda zase na Vánoce. ()

Streeper

Pokračování se většinou nepovedou, ale tohle je naprosto super animák, který mě pobavil, málem i rozbrečel a hlavně potěšil. I když vlastně víme, jak to skončí se Sullym a Mikem, tak jsme nikdy nevěděli, jak to začalo a jsem ráda, že tvůrce napadlo tohle natočit! Byl to geniální a velmi originální nápad. Líbila se mi na konci jejich cesta ve společnosti od rozdělování pošty až ke strašení. ()

Nach

Tak nakonec celkem podařená komedie, která náležitě využívá svět příšer v němž se odehrává. Pixar moc dobře ví, jak pracovat s postavami a udržet kvalitativní laťku co nejvýše. Dan Scanlon vše navíc vede jistou rukou, a tak nuda nemá šanci se během celé stopáže dostavit. Vtip navíc zde není nucený, ale přichází přirozeně s normálním vývojem charakterů. Takže palec nahoru a jen více takováto pokračování. 75% ()

Rocky88

Pixarovky mají tu smůlu, že hrajou jinou ligu. Tudíž i když jsou ve srovnání s počiny jiných studií nadprůměrné, každý je hodnotí jen s ostatními filmy od studia s lampou v logu. Ani já se tomu neubráním, a tak musím přiznat, že v rámci lampového standardu se jedná o průměr, který zvedá finále a samotný konec. Hlavně humoru nějak ubylo, avšak to, co zůstalo, je stále prdel. ()

C0r0ner

Zbytečné. To je to jediné slovo, které mě k tomuhle filmu napadá. Pixarům očividně neprospívá spojení s Disneym, protože od té chvíle točí totálně trapná pokračování špičkových legend animovaného žánru (Auta 2). Samozřejmě tomu z technického hlediska není co vytknout, ale vnitřně je to prázdné jako trestní rejstřík Dalajlámy. 55% ()

epicek

Pixar to pořád umí !! :) neskutečná nostalgie, když jsem na plátně viděl opět mé dva oblíbence Mika a Sullyho :) bavil jsem se královsky a jsem rád že i přes negativní ohlasy, které jsem tady četl , mě tento film nezklamal a pobavil jak malého caparta :) ()

Pajky3

Co se dá dělat, Pixar to prostě s animákama a tím pádem i se mnou umí. Příšerky byly fajn na poprvé a jsou fajn povedenou oddychovkou i naproduhé. Mike a Sulley fungujou i při klasickém školním příběhu, při takovém, který jsme už viděli tolikrát, ale právě tyhle příjemné postavičky nám ho natolik zpříjemní, že nám to vůbec nevadí a my si ho užijeme a pěkně nám uteče. Navíc některý fórky jsou úžasný, třeba šnek co nechce přijít pozdě do školy, ten mě rozhodně dostal. ()

necisty

Rozhodně o něco horší, než jednička. Každopádně to stále splňuje pohádkovský limit a člověk se skvěle baví. Trochu jsem se v závěru lekl, že to narazí na hloupé vysvětlení, ale spravili to chlapci. Na hodnocení se odráží jen to, že Pixar už umí dělat lepší kousky. ()

Poklekněte před studiem Disney!

Poklekněte před studiem Disney!

17.11.2013