V království, kde král jezdí jen na lovy, prosí netrpělivá královna svatou Kryšpínu o miminko. Když jí dojde trpělivost, obrátí se na čerta, žijícího nedaleko ve starém rozpadlém mlýně a královně se zakrátko narodí holčička. Malá princezna vyrůstá po boku Štěpána, který je synem královniny komorné a časem se do sebe zamilují. Když vyjde najevo, že královna podepsala smlouvu s čertem a princezna se má stát v den svých osmnáctých narozenin Luciperovou nevěstou, uspořádá král ples, kde se má Štěpánka zasnoubit s princem z jiné země a tak uniknout svému osudu. Jedním z nápadníků je i Luciper, kterého však Štěpánka odmítne. Ten ji zakleje do přízraku, zjevujícího se pak každou noc na terasách zámku. Štěpán se ji rozhodne vysvobodit a pustí se do boje proti peklu. Svou odvahou a především silou své lásky vykoná tři úkoly, které mu čert zadá. Při posledním úkolu svou chytrostí přemůže dokonce i samotného Lucipera a svou Štěpánku vysvobodí z moci pekla. Oba je pak čeká krásný a pohádkový život. (Bontonfilm)

mira007

Nesnáším Troškovy pohádky - furt tam na sebe křičej jak ve slunce,seno, furt se tam pitvoří obličeje a šišlá a obvykle to má hrozně jednoduchou předvídatelnou dějovou linku. Jenže co naplat, na tenhle kousek jsem se dokázal vynadívat i přes všechny tyhle symptomy, protože ty záběry kamery a výběr exteriérů byly prostě pohádkové . ()

EllienPM

Vizuálně nadmíru pěkné, až překvapivě. Václav Šanda ovšem zvolen špatně, kdyby aspoň tolik necenil ten otřesný chrup. Suchařípu taky moc nezkousávám, na krále nedisponuje dostatečnou autoritativní elegancí, hraní vrchcábů v krčmě bych mu věřil lépe. Překvapil Hemala - výborně zvoleno. Homosexuální čert je ale vážně strašný, toho nedávám ani trochu. Proč, proboha proč, musel ze sebe (opět) dělat debila? Když to není Rudolf Kubík, tak je to Karel Zima, opět za ementála. Ani mu nevěřím, že je ženatý a má dvě děti. To je největší prohra filmu - asi aby se děti čertů nebály a smály se? Velmi špatná psychologie. Čert měl být "normální", proč nemohlo stačit chování, jaké měl v civilu? Proč musel být za debila? Mrskající se ocas je navíc již silně vyčichlý. Příliš "lidová" Barbora Munzarová taky silně vadí a mrzí. Mohla být jemná a hřejivá, laskavá, ale bohužel je jen povalečsky hospodská. Ze čtvrté cenové. Sabina je opět trapně a nadmíru hysterická (břečím si, viď - na posteli, viď), přesně jako nanynka a ne královna), příště bude snad normální, pokud nějaké příště bude, že?.... U pár hlášek dělám, že nevidím (neslyším) - víly: dneska nikdo nemá čas, Dorota Máchalová, Kryšpína na průvanu (humor typu "průvan" děti opravdu nepochopí) aj. Opravdu škoda, když jihočeská (lidová?) influence zničí tak krásné, velkolepé a drahé dílo. Závěrečný bál chtěl větší prostor - větší sál, kde by mnohem více vynikly přenádherné kostýmy nápadníků a jejich doprovodu. (třeba Sál předků ve Vranově). A poustevníkova "chaloupka" byl jen jakýsi provizorní přístřešek. Asi už došly zdroje, že... Takže to shrnu: momenty okouzlení (výpravou) střídaly momenty trapnosti a velkého zklamání (šišlající čert dement) a scénářové nedostatky. Překvapení večera jedna - úplněk zůstal úplňkem a nestal se z něj Ouplněk. Překvapení večera dvě - příběh má spád, nic se nemusí omílat dvacetkrát, než k tomu dojde a jsou vypuštěny nudné táhlé scény o ničem. Hurá. Tak příště, snad, možná, už... ()

Heero

Je to od Trošky, takže mě nepřekvapuje, že je to tak strašně špatný. Jediné, co se mu za jeho kariéru alespoň trochu povedlo, byla Princezna Jasněnka a létající švec. ()

Tunri

Nechápu ten dabing, čeští herci jsou nadabovaný lidmi, kteří mluví VŠECHNO, takže sice máme nové neokoukané herce, ale zato staré známé hlasy. Mimochodem dialog o tom, že při zrození dítěte vždycky musí být nějaký PTÁK, by byl lepší úplně beze zvuku. Přeju si, abych se mohla vrátit o hodinu a půl v čase a nikdy nemusela slyšet něco tak trapnýho (co člověk třeba v Babovřeskách očekává, ale tady to je výhradně trapný). Nedokážu popsat, proč mi to přijde tak špatný, první část filmu snad byla zajímavější, ale pak? Věřím, že jak by pohádka měla v dítěti vzbudit emoce, tak při sledování tohohle jim bude úplně fuk, jestli princezna třeba chcípne, i přes výraznou krásu herečky je charakter nijaký. Pohádce nejdou upřít skvělé kostýmy. A to je tak všechno, co se o tom dá říct. ()

Silencia90

Přijde mi, že princezny z pohádek poslední doby jsou jakoby malomocné. Neumějí se pořádně vyžvejnout, jen se culí a protivně odporují. Jako tady. Chudák kluk se pro ní dře. :D Jinak ale výborný efekt s vílou Leknínou, jak se rozplývá do mlhy. Pohádka je to milá a typicky pohádkově troškovská. ()

Brusíček

Dobrých pohádek je dnes jako šafránu, a tuhle bych řadil k těm zdařilejším, zejména za výkon Františka Němce, povedenou hudbu, a trocha toho pohádkového napětí. Rozhodně z toho šlo vytěžit mnohem, mnohem více, jelikož tuhle pohádku napsala Božena Němcová úplně jinak, ale s přihlédnutím že šlo o "lepší" kousek od Trošky, dávám 70%. ()

blazenka

Nejsem odpůrce pohádek Zdeňka Trošky, ale Čertova nevěsta se opravdu nějak nevyvedla. Titulní role princezny Štěpánky je ztvárněná příšerně, její protějšek Štěpán jakžtakž ujde. Sabina mě poslední dobou (vlastně pořád) nepřesvědčuje svými hereckými kvalitami a její role pošahané královny nebyla vlastně ani vtipná. Tak proč dávám proboha dvě hvězdičky? Protože se mi líbil Němec a ta pěkná rusalka v jezeře. Celkem 35% ()

Mallinali

Plno lidí Trošku nesnáší, ostatně je to tady taková móda, jako dredy nebo infarkt ve třiceti. Můj názor na něj a jeho tvorbu je mnohem smířlivější, snad kromě opravdových silážních jam jako byly obě Z pekla štěstí, nebo většina Kameňáků. Na jeho pohádkách oceňuju nádherné kulisy, skvělou výpravu, lásku k tématu i ty pokusy o tu staročeskou mluvu. Jenže zápory tu jsou a není jich málo. Co mě na jeho pohádkách (a dělá to i jinde) dovede spolehlivě vytočit, je předabování skoro každýho, kdo je na place. To si nemůže vybírat herce i s dobrým hlasem? Vždyť to pečlivě budované atmosféře českého pohádkového rokoka nalepí přes xicht upoutávku na dabovaný zámořský import! Druhá věc je jeho oblíbené točení nočních scén ve dne za pomoci filtru. Jiní to možná zvládají, ale u něj mi bublá duhovka. A co dalšího u téhle pohádky nezvládnul, kromě přehnané infantilnosti (čert by zasloužil ztrestat), jsou občas obhroublé dialogy s kdejakou perverzní drůbeží a dokonce jednou Dorotou Máchalovou (!). Já vim, že chce dotáhnout i dospěláky, ale mě se, coby zralému osmadvacátníkovi, otvíral švýcarák v kapse. Pohádka opravdu neunese všechno! I ten konec byl nějakej předčasnej, asi vyhořelo dabingový studio. Když to vezmu kolem a kolem, byla to příjemná pohádka, u které ale stačilo málo a mohla být mnohem lepší. Škoda, Troška má na pohádky cit jako málokdo. ()

malypivo

Začátek pohádky poměrně slibný, ale vyvržení princezny do světa duchů a následné plnění úkolů už mě nebavilo a ani není potřeba jej vidět, protože každý ví, jak to skončí. Z celého filmu na mě asi nejlépe působily záběry na Čertův mlýn a okolní krajina a potěšil mě odkaz na Dorotu Máchalovou (Z čerty nejsou žerty, tomu říkám pohádka). Hloupě mi připadala animovaná dřevěná postavička. Kdyby pohádka byla natočena trochu v "temnější" verzi, asi by to bylo o dost lepší. ()

Bozvav

Velmi krásná a výpravná pohádka, kde excelují čerti a Kryšpínka. Spolu s krásnou hudbou, dobrým scénářem a Troškovou režií vznikla pohádka, která patří dle mého k těm nejlepším. I když dialogy, uznávám nejsou moc chytré. Za mne plný počet. ()

zdeny99

Z počátku velice nadějná pohádka. Ještě když král (David Suchařípa) s královnou (Sabina Laurinová) byli ve mlýně u čerta ohledně toho, aby jim obstaral dítě, tak to bylo super. Mlýn byl vyloženě čertovský. Starota z něj jen dýchala. Každopádně Troška si na výpravě dává záležet snad v každé své pohádce, a to je poznat i zde. Pohádkový zámek byl také překrásný. Ovšem poté, co královna podepsala smlouvu s čertem, tak se z toho začala stávat místy nudná pohádka. Ve výsledku je to jen průměrná pohádka i na samotného Trošku. Navíc Suchařípa v roli krále mě nijak nezaujal. Totéž platí i u Sabiny Laurinové v roli královny. Ovšem pořád lepší než ta její princezna z Z PEKLA ŠTĚSTÍ, kde hrála toho cumplocha. Stejně tak rozpačitý jsem z toho, že v české pohádce je opět lehce retardovaný, šišlavý čert. Za to když si na sebe vzal lidskou podobu, tak byl normální. Princezna Štěpánka s tím svým Štěpánem byli poměrně fajn. Nejlepší ovšem byla soška svaté Kryšpíny. [8855. hodnocení, 363. komentář, 48%] ()

Fawkes

Musím říct, že mě Zdeněk Troška mile překvapil. Po podprůměrné Nejkrásnější hádance tentokrát naservíroval pohádku s krásným námětem, sympatickými herci, úchvatnou výpravou, (hlavně tedy kamerové záběry v lese), příjemnými triky a nádhernou hudbou, kterou nádherně doplňují hlasy Moniky Bagárové a Patricie Janečkové. Naproti tomu má bohužel pár slabých míst, scén, které děj trošku zpomalují a některé hlášky taky nejsou právě na místě, např. hláška s Dorotou Máchalovou se sem vůbec nehodila nebo v mnoha scénách jsou zdrobněliny přehnaně často. Vtip a humor má zde také své místo, hlavně v podobě čerta (ikdyž mi připadalo, že trochu kopírovali Princeznu ze mlejna). Prostě, když to všechno posčítám tak mi to na ty 4 hvězdičky vychází. (88%) ()

mourinho

Přestože tato pohádka opouští "ohradu" slušného průměru jen "na krátké procházky", děti s největší pravděpodobností asi uspokojí. Ty totiž neřeší stokrát ohranej scénář, nepřesvědčivé herecké výkony, ani například to, že kromě Štěpána a Štěpánky žádná z postav okolo v podstatě nestárne. Kdo je ale aspoň trochu soudný, ví, že se toto dílo k pohádkovým klenotům naší kinematografie nikdy nepřiřadí. ()

Patryska

Troškovy pohádky mám moc ráda, ale tentokrát jsem čekala opravdu víc. Ze začátku to byl samej pták, pak už jen nuda, rychlé rozuzlení a spád. Na Sabinu Laurinovou se koukalo moc dobře, ale to, bohužel, nestačí. ()

Ezis

Tahle pohádka mně připadala jako hloupá a přisprostlá selka navlečená do nádherné královské róby. Řekněte někdo režisérovi, že aby byl opravdu krásný zevnějšek, musí být krásný i obsah! Hudba Miloše Krkošky krásná byla, krásné byly i rokokové kostýmy, princezna také pěkná, ale tím krása končila. Dámy si to v rokokových kostýmech rázovaly, jako by měly na sobě džíny, což je velký kiks u pohádky, která si jinak hraje na historickou věrnost. Rokokové šaty totiž mívaly v sukni tolik kostic, že dámy nemohly ani rychle chodit, natož chodit předkloněně. Kromě toho tu všichni mluvili nespisovně, občas dokonce nespisovněji než já (viz zmiňované "Já bych to prubla". TO že říká královna? A to nemluvím o dvojsmyslech a kresbičce kluka v prachu.) Moje první a hlavní kritérium pro pohádky je, že herci a zvlášť představitelé královské rodiny se mají chovat důstojně, což tady opravdu, ale opravdu neplatilo. Takže i když Čertova nevěsta byla jakžtakž koukatelná a měla i hodně světlé chvilky (třeba scény s Luciferem), hodnotím jen jednou hvězdičkou, protože přes slušnost a důstojnost v pohádkách u mě nejede vlak. ()

Rockerman

Je těžké se dnes dívat na novou pohádku Zdeňka Trošky a nebýt předpojatý. A není divu. Zdeněk Troška napáchal svými uřvanými pohádkami dost škody na duších a vkusu našich dětí (a nejen jejich). Přesto jsem se snažil na to nemyslet a dívat se nestranně. Je tu jeden problém. Kdyby na začátku nebyla věta, že je to natočeno na motivy pohádek B.Němcové, pak by se to dalo brát jako parodie. Ano jedině jako parodie na pohádky by to obstálo( např.ty fórky se sv.Kryšpínou nebo povzdech krále, že "S čerty nejsou žerty, podívejte na Dorotu Máchalovou, jak dopadla" nebo "čáp nebo vrána, u narození dítěte je vždycky nějaký pták"!!! atd.). Na druhou stranu té "uřvanosti" hodně ubylo, také triky jsou docela povedené. Takže co říci závěrem? Na odpad to není, je tu něco pozitivního. Zároveň je však třeba říci, že "Létající švec ke své princezně Jasněnce" už asi nikdy nepřiletí. ()

Joll odpad!

TAk tohle bylo zatrest. Scénář a jeho provedení je snad to nejhloupější co se za posledních 50 let urodilo.Namátkou naprosto nevtipné představení princů, jenž mělo asi pobavit, propadení ze skal do bludiště a následný návrat na scénu. Hlavní představitel a jeho herecký umění je stejně sympatické jako beďar na zadku. Ono vůbec veškeré osazenstvo nastavuje laťku herectví tak nízko že i nízkorozpočtová telenovela indického původu ji hravě překoná. Tohle je zářný příklad nevkusu a výsměch lidem, kteří za to dokonce platili v kinech!!! Pozor nejsem žádný odpůrce Trošky, některé jeho filmy mám velice rád , ale tohle už nechci nikdy vidět ani koutkem oka. ()

Zemřela herečka Jana Andresíková

Zemřela herečka Jana Andresíková