heyda

Jestli jsem tuto hru pochopil správně, tak končí v momentě, kdy se dotyčný pokusí o sebevraždu nebo bude zabit někým jiným. Co mi však nejde na rozum, je celý zbytek děje. Já mám prostě dojem, že je to děravý od hlavy až k patě. Nevěřím, že všichni okolo jsou herci, a už vůbec nevěřím, že mají všude kamery, aby o něm věděli. Nechápu ani smysl celé Hry. Vždyť tlačí dotyčného do tak extrémních situací, že by nebylo divu, kdyby vraždil lidi na potkání a v hlavě mu úplně přeskočilo. V momentě, kdy poslali Douglase kamsi do Mexika, jsem jen nevěřícně kroutil hlavou. Ač uznávám režisérské kvality Finchera stejně jako herecké Michaela Douglase, tak tento film je jen hodně velký úlet s hromadou nesmyslností. 60% ()

TheEvilTwin

Slušný atmosferický thriller s výborně budovaným napětím, neskutečným hudebním doprovodem, zajímavou hlavní zápletkou a kvalitním hereckým obsazením. Samotný závěr jsem osobně nečekal, a tak už jen zabil finální hřebík kvality. Pěkně - Fincher did it again. ()

sharky

Je to jenom hra nebo se opravdu jedná o podvod? tak tuhle otázku jsem si během filmu položil asi desetkrát a neustále jsem měnil odpovědi, vůbec jsem do poslední chvíle netušil, kde je pravda. Film je tak pěkně natočený, že nenudí ani na podruhé, kdy znáte konec. David je prostě masér:) ()

Jinny

Důkaz, že Fincher není génius a že se hodně přeceňuje. V jádru je to pořád režisér videoklipů a to, že si vybírá zajímavá témata z něj nedělá pana umělce, velkého režiséra. ()

poz3n

Hodně dobrý a originální scénář. Na mě je to asi ale až moc dlouhý a hlavně postrádám na konci takový to celkový dokonalý zapadnutí do sebe. ()

eraserhead666

Po, dle mého názoru, hodně přeceňovaném filmu SEDM Fincher přišel s naprosto parádním thrillerem Hra, který mě dost uzemnil. Skvělý nápad s hodně dobře napsaným a do dokonalosti vyšperkovaným scénářem a napínavým příběhem, dobrou režií a vynikajícími hereckými výkony. Douglasovi podobné role prostě sedí, vychutnává si je a dává jim svou nezapomenutelnou tvář a charakter. Kromě něj nejlepší výkon mé oblíbenkyně Deborah Kara Unger, hraje tak dobře, že se člověk ani nestačí pozastavit nad tím, jak je to nádherná žena. Při sledování jsem si říkal, že se z toho snad vyklube i horor, Van Ortonův rozhovor s televizí je dost děsivej. Až do samotného závěru si nejste jistí jak to vlastně dopadne, a jestli to je ještě pořád hra, nebo se to přeměnilo už v něco jiného. Pravda, ke konci už to je možná na štíru s pravděpodobností (Van Orton se chová až moc očekávaně), ale to je tak jediná šedivá šmouha na jinak parádním filmu. Ani nevadí, že to má dvě hodiny, každá minuta z nich je našlapaná. Nejlepší Fincherův film, co jsem viděl. ()

Roman.Ticka

Zdařilý výkon Michaela Douglase mě držel v napětí po celou dobu filmu, tak jak to umí jedině ON. Závěr filmu byl pro mě překvapením, šokem, a vlastně pointou celého příběhu. Rozmazlený fracek dostal holt na prdel. "Vaše topánky stály tisícku?" "Iba ta jedna." V dnešním ohlédnutí za podobnou originalitou snese srovnání jedině Prokletý ostrov. ()

honajz

Vynikající nápad s pozitivním vyzněním, který žel nepřežije odhalení toho, jak to vše celé bylo. Je to zvláštní, stále se na to dobře dívá, ale to původní napětí, ta hra s divákem, který film sleduje poprvé, je při dalším sledování pryč. A na rozdíl od jiných filmů, kde sice znám rozuzlení, ale rád se na ně znovu podívám, zde tu potřebu nemám tak velkou. Problém se podle mne skrývá v nedotaženém scénáři, tedy v oné druhé lince, která byla obětována té akčnější linii. V podstatě totiž jde o jakýsi druh pohádky o napravení namyšleného a sobeckého milionáře pomocí jistých stále drastičtějších metod, kdy vlastně o vše přijde a musí se protloukat jako bezdomovec... jenže právě tohle nefunguje. Kdy on si uvědomil, že se ke své manželce choval sobecky? Není řečeno ani naznačeno. Kdy on zjistil, že má vlastně bratra rád? Nebo že se celou dobu choval jako pitomec? Nikde tyhle věci nejsou příliš rozehrané, takže jeho prozření mu nevěřím. Jinak ano, je to skvělý biják, nabitý akcí, kdy člověk neví, kdo je, a kdo není herec, absurdní situace střídá hned další, do toho thrillerová hudba, velmi dobrá kamera. Ale přece jen vlastně mám pocit, že film zůstal na povrchu a nabídl nám k nápravě značně nevěrohodný charakter. ()

Othello

Scénář k The Game byl původně vytvořený už v roce 1991 s jednoduchým cílem jej prostě udat za prachy nějakému studiu, což se nakonec povedlo a dostal se tak až k Fincherovi, který se scénáristou Se7en Andrewem Walkerem strávili 6 měsíců přepisama, aby z toho upletli alespoň toto. Pravděpodobně tak nebylo možné to uplácat nějak lépe, aniž by tím nevzniklo něco úplně jiného. Já chápu tu drzou ambici prezentovat divákovi lež (která je neodpáratelnou součástí filmu obecně) jako skutečnou nepravdu a přesně to i odpovídá mé představě mladého drzouna Finchera, který chce diváka napadat a znervozňovat, nicméně jak se snaží relativně úspěšně to celé udržet pohromadě, ke konci už to úplně vyklouzne a celý film imploduje do otravného nesmyslu o poučeném mrzoutovi, který se do celého finále dostal zejména nesnesitelnou kavalérií náhod, ze které celé slavné společnosti CRS musely téct z čela hektolitry potu. Nicméně kamera, svícení a výborná charakterizace postav skrze objekty a prostor z toho dělají pořád prvotřídní podívanou, jakkoli například pointa filmu naprosto degraduje další shlédnutí. ()

MM11

David Fincher vlastně natáčí stále jeden a tentýž film. Mistrovsky temnou a depresivní atmosférou protkaný psychologický thriller s otázkami, které svou nejasnou odpovědí řeknou ještě víc. Ano, já často říkám věci zcela nesmyslné a tvářím se vážně ;-). Podrobnější popis děje je jen bláhové vynášení vlastní osoby, protože vyjma Finchera samého je interpretování děsivě subjektivní. Jeho režie popírá základní stavební prvky příběhu a agresivní a sympaticky svojský styl mu vytváří mraky ctitelů. Ty nadchne i Hra, splňuje totiž vše do puntíku. ()

Ivoshek

Když se tenhle film bere příliš vážně, není nic moc. Pokud se na něj ovšem juknete pěkně uvolněně, se sklenkou v ruce, mohlo by se vám to líbit. Jako mně. Jen to chce trošku vypnout mozek (podobně jako u dalšího Fincherova filmu Klub rváčů). Hvězdička jde dolů za několik nepříliš logických momentů. ()

Janek

Ovšem je třeba přistoupit na hru. Fincher točí osobitě. The Game je poutavá dobře nasnímaná banalita. ()

SOLOM.

Parádní film, který vás nepřestane po celou dobu svého trvání překvapovat. Douglas zde předvádí jeden z nejlepších výkonů, jaký jsem měl možnost od něj dosud vidět. Skvělá kamera, hudební doprovod i scénář jsou zaručenou kvalitou, kterou navíc ozdobili i velice slušné herecké výkony všech zúčastněných. ()

902 10

david fincher + michael douglas, co z tehle rovnice muze vyjit? rikate nezapomentulenla jizda.... a - mate pravdu. ()

JASON_X

Promíjím ty skulinky (i díry jako kráva) v logice příběhu i v jednání postav, protože The Game je tak vrcholně zábavný film, jakých jsem mnoho neviděl. Poprvé jsem to celé zbaštil i s navijákem, až do samotného konce jsem se nechal balamutit, Fincher vodil mou pozornost sem a tam přesně tam kam chtěl, jako loutku na provázku. Začátek filmu byl téměř mysticky tajemný a ani potom jsem se napětím nemohl od obrazovky odlepit. A tak to má být. Podruhé potřetí už člověk vidí všelijaké ty díry, nelogičnosti (hlavně tedy ten skok ze střechy na konci)... Ale za ten nezapomenutelný první zážitek jasných pět. Jo a herci - no nevím, ale nenapadá mě nikdo vhodnější na hlavní roli, než Michael Douglas. A Kara D.Unger je kočka, o tom žádná... ()

veru_needy

Nicholas, investiční bankéř, žije zahlcen luxusem, daří se mu v práci, ale jeho osobní život nestojí za nic. Se ženou se rozvedl a nejlepší vztah nemá ani se svým bratrem Conradem. Ten se však objeví v den jeho narozenin a jako dárek od něj Nicholas dostane poukázku na jakousi tajemnou hru. Když se náhodně dostane do budovy, kde firma sídlí, zvědavost mu nedá a chce zjistit podrobnosti. Jenže nedozví se opět nic, akorát podstoupí psychické a fyzické testy. A najednou z ničeko nic, hra začíná. A Nicholas jí hrát nechce, jde mu totiž o holý život. V průběhu hry, která ho postupně postaví do role štvané zvěře si začne opět uvědomovat cenu života a další hodnoty. Fincher nejen že je skvělý režisér, ale zdá se, že má výborný čich na kvalitní a neotřelé náměty, což zde jednoznačně opět potvrzuje. Atmosféra je taktéž správně 'fincherovská', tudíž docela mrazivá. - "You don't know anything about society; you don't have the satisfaction of avoiding it." ()

becki_tu

David Fincher rozehrál skvělou hru s hlavní postavou v podání skvělého Michaela Douglase, jenž se mi touto rolí konečně výrazněji zapsal do paměti. Fincher stupňuje potemnělou atmosféru až do poslední vteřiny a ani na chvíli nedá vydechnout. Tuhle Hru bych si klidně "zahrál" znovu. A taky doufám, že nikdy nenajdu ve své schránce obálku s logem "neznámé společnosti" CRS... ()

duklak2

Výborný film. Co darovat člověku, který má vlastně všechno? Inu, jedna taková "menší" hra je myslím dobrý dárek. Douglas v průběhu filmu je tak zmatený, že začíná přemýšlet, co je hra a co realita. Snímek vás nechává v napětí až do úplného konce, který je neskutečný. I přesto ale nedávám plné hodnocení. Chci to vidět ještě jednou. ()