Živí mrtví - Série 1

(série)

Epizody(6)

První řada seriálu přivádí na scénu postavu zástupce šerifa Ricka Grimmese (Andrew Lincoln), který se za probíhající epidemie, jež postupně mění obyvatelstvo v nemrtvé, snaží najít svou ženu Lori (Sarah Wayne Callies) a syna Carla (Chandler Riggs) a později se ujme vedení skupiny přeživších, s nimiž se snaží najít bezpečné místo k životu a jakoukoli možnost k zastavení nákazy. (Necrotongue)

K1NGSLAYER

Úvodní série nás krásně zasvětí do světa (ne)mrtvých. Ihned jsem si zamiloval hlavní postavy a neskutečně rychle mě to dokázalo vtáhnout do děje. Dostatečná dávka akce a napětí tomu dodává kvalitu, díky které si to fanoušci zombie (ať už her či filmů) zamilují. ()

Nikolas__

Naprosto úžasná série, která je sice krátká, ale na další série, navnadila na maximum. __Staré dobré časy 5/5 - Nejlepší díl, asi kvůli délce, a naprosto perfektní úvod do seriálu. Scéna s holčičkou je nejlepší věc na seriálu!!!!!!!!! (Zatím) __Pach krve 4/5 - Úžasná epizoda, jen pár chybek. __Krátké shledání 5/5 - To "shledání" (for some reason uvozovky), byla ta nejnádhernější scéna z této série. __Rukojmí a __Lavina - obě epizody skvělé, takže 4/5... __No a finální epizoda - Testovací subjekt 19 je nejslabší epizoda z první série. Nejsem žádný fanoušek akčních filmových scén, ale poslední epizoda by neměla obsahovat jen čtyřiceti minutové žvanění, a tak dál... Dost to ale zachraňuje emotivní závěr. ___________Overall? Tahle série fungovala, a tak dávám: 8/10 ()

tynusxxx_

Práce maskérů je brilantní, někteří zombie vypadají opravdu nechutně! Nějak ale nemůžu přijít tomuto seriálu na chuť, první sérii jsem dokoukala tak nějak z povinnosti. Momentálně sleduji druhou, ale mám nutkání přestat, i když je znatelně lepší než ta předešlá. Zombie apokalypsa je tak profláklé téma... čekala jsem, že tak populární seriál se bude aspoň něčím lišit od jiných zombie filmů a seriálů, ale neliší. ()

morepower

Postapo námět dobrej, masky jsou perfektní, ale jinak jsem to dokoukal spíš ze zvědavosti, jestli jsem se při sledování prvního dílu nespletl. No, tak nespletl. Chování postav nelogický a nesmyslný. Dramatický mezilidský scény jsou jak z nějaký telenovely, postavy přehrávají. Je to předvídatelný a o ničem. Poslední tři díly jsem v některých scénách dokonce projel zrychleně. Slabý. ()

Catella

Celkem fajn první série. která je takovou uváděčkou do děje, aby divák vlastně pochopil o co tam půjde. Seznamujeme se s Rickem, kterej se probouzí v nemocnici do světa, ve kterém se většina lidí přeměnila na zombie. Super bylo, že první série má jen 6 epizod, takže úvod od děje není nijak zdlouhavě a nudně nataženej. ()

Lendak

Celkom pohoda rozjazd. Má to niekoľko úžasných scén, ale tiež kopu nahovno, nudných scén. Herci sú skvelí, rovnako ako postavy ktoré hrajú, úžasné masky, hudba, scenár atd. Proste pohode rozjazd jak má byť. ()

swenyx

První sérii mám za mnou a musím říct že prvních pár dílů stálo fakt za to, neustálá akce a plno nemrtvých. Tempo ale klesalo a s tím i můj hype. Doufám že další série nás víc seznámí s postavami, protože kromě šerifa, jeho rodinky a možná pár dalších postav mi ostatní byly u prdele. Zkrátka jich je prostě moc. Taky by mě potěšili nějaký evolvy zombíků. ()

TesterX

Taková milá přehlídka vyhřezlých orgánů. Když se chodí po městě a je na co střílet, baví. Když se sedí u ohně nebo celou polovinu dílu objímá mrtvola, tak to krutě nebaví. Takže první půlka fajn, druhá rozhodně slabší. A poslední díl ultracrap. ()

Jason13

95%.. Oblíbené postavy: Rick, Glenn, Lori - Krátká, ale výživná série.. 2 úvodní díly boží. V těch dalších se sice víc kecalo, ale bez vývoje postav a jejich vztahů by to přece nešlo.. Velká spokojenost! ()

Maza2222

Tak jsem začal sledovat. Pilot byl dost zajímavej na to, abych mohl sledovat dál a pak mě další epizody (kromě 1x04, která byla slabší než předchozí, ale pořád dobrá) bavili víc. Nic mě na této sérii nemrzí, jelikož mě bavilo prvních 5 epizod. Finále 1.série? Naprostá paráda. Zatím hodnotit nebudu, to až později. Nejoblíbenější postavy - Daryl Dixon, Rick Grimes, Glenn Nejhorší postavy - Ed, Lori Andrea ()

Updated_Cake

Po dlouhé době jsem se rozhodl konečně sjet celý seriál, vždy jsem dojel max do 4. řady. 1. řada je zajímavá, ale ani poprvé a ani znovu se mi nevryla nijak extrémně pod kůži. 6-ti dílná seance prakticky jen představuje svět a postavy a tvůrci se snaží do 5 hodin narvat vše základní. Od jmen a charakterů postav až po chování zombie a jejich návyky. Normálně by to byl docela zábavný průměr, naštěstí seriál má skvělé obsazení, kde snad každý herec vdechuje své postavě tolik života, jak to jen jde. A to staví začátek seriálu trochu výš, než by se zdálo. Pravdou je, že předloha je skvělá a seriálové zpracování se snaží vystihnout podstaty toho světa, ale začátek tu trochu drhne a nebýt dobrých hereckých výkonů, je hodnocení na 3*. ()