Dívka, která si hrála s ohněm

• Švédsko Flickan som lekte med elden (více)

Filmové zpracování druhého dílu slavné knižní trilogie Stiega Larssona.  Novinář spolupracující s časopisem Milénium a jeho partnerka jsou zavražděni krátce před publikováním materiálu o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Lisbeth Salanderové (Noomi Rapace), která se po roce stráveném v zahraničí vrátila zpět do Švédska, aby svému poručníkovi připomněla jejich starou dohodu. Její poručník je ale brzy nalezen mrtvý a Lisbeth je i v tomto případě podezřelou číslo jedna. Policie po Lisbeth zahajuje celostátní pátrání, podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Novinář Mikael Blomkvist (Michael Nyqvist) je ale přesvědčen o její nevině... (oficiální text distributora)

Shim-my

Změna režiséra je znát. Knihu jsem četl a řekl bych, že scénář se ctí vybral z předlohy vše podstatné, na druhou stranu to ale všechno mohlo být podstatně lépe natočeno. Chybí mi tu ruka filmaře, tvůrce, který události popsané v knize uchopí s fantazií a vědomím odlišnosti řeči filmu a knihy, a převede je na plátno tak, aby fungovaly i v tomto typu média. Alfredson je možná zručný rutinér švédské televize, ale budování napětí mu moc nejde. ()

ste

Podle mě v rámci trilogie nejslabší díl. Obecně nemám ráda zvraty typu aha, on je jeho/její bratr/otec/matka apod. Příběh zde byl trochu překombinovaný. ()

Zette10

Výborné. Další stylový díl kvalitního švédského thrilleru. Rychle plynoucí zábavná podívaná tentokrát postavena zejména na strhujícím výkonu Noomi Rapace. ()

R-2

Trilogii Milénium mám přečtenou a moc se mě líbila, první zfilmovaný díl byl také prima, ale tady u dvojky, nějak nechali zatáhnutou ruční brzdu. Ne že by to byl vyloženě špatný film, ale něco mi tam chybělo a navíc kdo aspoň neviděl jedničku (lépe nečetl celou trilogii) se dost ztratí. Jsou spíš takové 3*+ a kdybych to nečetl a viděl jen tento díl byly by 3* bez diskuze. ()

Jevablo

Je to dobré! Není to o moc horší než jednička, pokud vycházíte z toho, že knihy jsou srovnatelné. Pokud se vám více líbil první díl knihy, bude to stejné i u filmu. Alfredson to zvládá, v tomhle není žádný problém, střih je natolik dobrý, že ani obrovské množství scén, postav apod. nepůsobí rušivě (byť je to občas hooodně rychlé). Všechno zbytečné z knihy (dlouhé scény z Karibiku, nakupování věcí do bytu, placení kartou Ikea:-) jde pryč, aby film měl spád. A má. Kniha je samozřejmě propracovanější, bez znalosti knihy občas lítáte v ději jako puk...a bonus: Paolo Roberto hraje Paolo Roberta, realita ve filmu...dobrý. ()

zekon

Nemyslím, že je až tak obrovský rozdíl mezi 1 a 2 jak tu píší někteří, nicméně žádná velká změna, spíš více obyčejnější než jednička, ale vidět se to určitě dá. ()

jarmil8

Oproti prvnímu filmu, kterým byl solidním thrillerem, jsem si u druhého díla připadal, jako bych sledoval nějaké průměrné krimi německé televize. ()

Monyfik

Jak bylo psáno dříve, s knihou se nedá srovnávat. To zakopání v hrobu, to byla asi severská parodie na Kill Bill... Tento snímek do kin určitě nepatří! ()

ragtime

Po našlapanom rozbehu, slabší stred príbehu s úplne inou dynamikou a zameraním na hlavné postavy. Teším sa na 3. diel. ()

witeek

Oproti prvnímu dílu této trilogie slabší kousek. Místy mi to připomínalo německé Místo činu. Mnohdy hodně televizní ve srovnání s prvním dílem. Závěrečné setkání "rodinky" bylo velmi silné. Jenom mi přišlo takové "nenormální" plynutí příběhu, kdy šlo vše jako po másle. Všichni spolupracují, žádné kopance. Novinář neohrožený, bez známky tlaku ze stran politiků či policie, což mě přijde trochu nereálné. ()

Vopice2

Koukat se na to dalo především díky Noomi Rapace a dojmu z prvního dílu, ale jinak teda styl německý detektivky jak vyšitej. U některých scén jsem se neudržela protáčení očí, nemluvě o výstupech některých aktérů. Nevim, že by zrovna ve Švédsku byla taková nouze o blonďatý hromotluky, který umí aspoň trochu hrát? ()

Zelator

Očividne horší režisér ako pri jednotke, slabší scenár a zdalo sa mi, že aj slabšie herecké výkony. Jednoducho to "nešlapalo" tak ako prvý diel. Napriek tomu sa na film pozerá dobre, i keď príbeh sa ničím nelíši od tuctových kriminálok. Najväčším sklamaním je však záver, zbúchaný akoby úplne narýchlo, postrádajúc akúkoľvek logiku a tiahnuc celý druhý diel na dno. Ak sa aj vyskytol nejaký zaujímavý príbehový zvrat či neošúchaná myšlienka, nebola ďalej rozvinutá alebo sa k nej už režisér/scenárista vôbec nevrátili. Oproti pekne uzavretej jednotke na konci neprichádza zakončenie, ako sa patrí a divák zostáva rozčarovaný. Záver trilógie ma ešte len čaká, napriek tomu tento film nepovažujem za plnohodnotné pokračovanie našliapnutého úvodneho filmu. ()

Krastyyy

Stará známá věc, cca 700 stránkový román do 2 hodin nacpat nelze a podle toho to také vypadá. Rada pro ty co knihu četli: na film se nekoukat - ztráta času. Ti co knihu nečetli ať se na film taky vykašlou a raději si jí přečtou. ()

teseth

Proti jedničce mi tento díl přišel slabší, ale přesto velmi dobrý. Není to jen tuctová detektivka, která se objevuje na obrazovkách či kinech. Jediné co se mi na tomto díle nelíbilo a trochu mi to připomělo "hollywood" je vyhrabání se z hrobu. Trochu mimo bohužel. Jinak ale nemohu nic vytknout. ()

schindler

Prakticky ve všech filmových magazínech bylo napsáno že druhý díl je minimálně o třídu slabší než ten první, proto jsem před zkouknutím nic velkého neočekával. A nakonec jsem byl až překvapivě spokojen. Oba filmy jsou perfektně provázané, děj má logiku, všechno je tak realisticky pojaté (zapomeňte na bezduché americké slátaniny). Kdyby se něco podobného natočilo u nás pobralo by to většinu Českých Lvů a někteří by určitě pošilhávali po Oskarovi za nejlepší neamerický mluvený film. ()

DJether

Na rozdíl od prvního dílu, zdá se být "dvojka" poněkud akčnější, avšak právě zpracování akčních scén se mi příliš nelíbí. Navíc mi tento díl příliš nezapadá do celé trilogie a oproti ostatních dílům je děj nevýrazný. 65% ()

montel

Lisbeth Salanderová (Noomi Rapace) se vrací zpět do Švédska, aby se zde setkala se svým poručníkem, který ji v dávné době znásilnil a nad kterým vysí damoklův meč v podobě videa, které Lisbeth natočila. Zanedlouho je ale tento poručník zavražděn společně s novinářem a jeho přítelkyní, kteří psali o obchodu s bílým masem. Ze všech vražd je obviněna právě Lisbeth, kterou nyní hledá nejen policie, ale také tajemný a velmi nebezpečný blonďák a také její přítel Mikael (Michael Nyqvist), který je přesvědčený o její nevině...Druhý díl švédské trilogie byl slabší než ten první, ale udržuje si svůj standard a svou skandinávskou syrovost. 60% ()

Mort09

Spíše televizní dílo s hodně špatně zfilmovaným příběhem, který úplně ztratil atmosféru a podkopal Lisbethinu postavu. Ta se ze špičkové analyticky zaměřené hackerky, dostala do role béčkového terénního agenta na útěku před zákonem. Padouši jsou pak spíše k smíchu. Vypadají jako agenti Východního bloku ve starých bondovkách a stejně tak se i chovají. Jedinou spásou pak je Nynkvist, který je skvostný a táhne na svých bedrech celý film. Nezbývá než doufat, že v posledním díle, se celá série vrátí ke kořenům a příjemně překvapí. ()

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

13.10.2013

David Fincher: Oheň nebo voda?

David Fincher: Oheň nebo voda?

18.02.2013