Dívka, která si hrála s ohněm

• Švédsko Flickan som lekte med elden (více)

Filmové zpracování druhého dílu slavné knižní trilogie Stiega Larssona.  Novinář spolupracující s časopisem Milénium a jeho partnerka jsou zavražděni krátce před publikováním materiálu o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Lisbeth Salanderové (Noomi Rapace), která se po roce stráveném v zahraničí vrátila zpět do Švédska, aby svému poručníkovi připomněla jejich starou dohodu. Její poručník je ale brzy nalezen mrtvý a Lisbeth je i v tomto případě podezřelou číslo jedna. Policie po Lisbeth zahajuje celostátní pátrání, podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Novinář Mikael Blomkvist (Michael Nyqvist) je ale přesvědčen o její nevině... (oficiální text distributora)

david666

Kéž by se u nás točily tak kvalitní detektivky jako je tato. Jednička byla možná trošku lepší, druhý díl je však akčnější. Kromě konce, který byl trošku přehnaný, se opět jedná o kvalitní, dobře natočený a napínavý thriller. Lisbeth a Mikael opět skvělí. ()

necrosrandist

Poněkud chudý příbuzný prvního filmu, aneb jak Lisbeth oheň pouze škádlila. Snad nakonec přijde závěrečný kopanec do vosího hnízda s větší razancí. ()

lomikarus

Bohužel strmý sešum z kvality jedničky. Příběh není ani zdaleka tak napínavý a inteligentní, někdy nedává ani moc smysl. Uzívaná kriminální nuda, kterou táhnou jen dvě hlavní postavy. ()

Neuroxerus

Na rozdíl od prvního dílu byl tento film kratší a mnohem akčnější...nebyl opředený tolika záhadami a nebylo těžké si domýšlet souvislosti....ale nemohu říci že by se mi nelíbil....Mou pozornost poutal od začátku až do konce a už se moc těším až kouknu na ten závěrečný díl této trilogie....Změna režiséra zde byla znát....ale film se mi líbil jen sem čekal že bude delší...a jedna věc mne trochu zaskočila...a to ta závěrečná scéna, kde je Lisbeth zakopaná a totálně vysíůená se vyhrabe, doplazí do kůlny a ještě si dvakrát sekne do tatíčka....ale jinak se mi ten díl prostě líbil.......:-)... ()

veverysiak

Niežeby to bolo zlé, ale je to Dvojka, a keďže Jednotka je skvelá, má dupľovanú smolu, nie je to ani také seversky odpudivo priťahujúce, nemá to ani takú košatú zápletku, zločin nemá potrebnú atmosféru a atraktivitu a hlavní hrdinovia už nie sú takí charizmatickí, takže 65%. ()

HakuSaku

"Najslabší" diel z trilógie, ikeď to najslabší neznamená, že to bola suchota. Je avšak jasné, že práve Noomi je tá osoba ktorá tento diel a všeobecne všetky svojim hereckým prejavom povýšila na Olymp škandinávskej kinematografie. ()

HennessyVSOP

Knihu ještě přečtenou nemám, nicměné druhý díl pokulhává za prvním celkem výrazně. Detektivní zápletka již není taemná a mystická, nezarazí vás do sedačky a to je u kriminálky dost podstatná chyba. Ostatní součásti filmu si drží svoji úrověň, takže se stále jedná o solidní detektivku, ale upřímně doufám, že třetí díl vyzdvihne úrověň opět nahoru. 70% ()

1mikeF

Jako někdo, kdo nečetl knihu se musím příklonit k vyššímu hodnocení, protože se jedná o příjemný detektivní thriller. Ale musím uznat, že z filmu bylo cítit, že se do něj nevešlo hrozně moc informací, což mi potvrdil komentář přítelkyně. ()

spawnxp

Výrazně horší než jednička. Překombinovaný, nepravděpodobný vztahy, "špinavá" vysoká politika, "kritický sociální osten" - hromada klišé pospojovaná hreckou kreací Noomi Rapace, která ovšem působí oproti jedničce trochu rozpačitě. ()

Hans07

Oproti prvnímu dílu, kdy se dvojice Blomkvist-Lisbeth zabývala záhadnou sérií vražd, kde si člověk mohl řešit svojí vlastní hádanku, který podezřelý je nejpodezřelejší, tak v tomto díle nám fakta lítají z rukávu bez jakéhokoliv hávu záhadna a bez jakéhokoliv momentu překvapení. Chaotický druhý díl, ve kterém se honí dva terminátoři (na jedné straně obrovitý blonďák, který necítí bolest a na straně druhé Lisbeth, která se dokáže polomrtvá vyhrabat pomocí tabatěrky zpod půl tuny zeminy zpátky na denní světlo), který skončí ještě více chaotickým finále. Tento díl byl, bohužel, bez nápadu, ve kterém se jen dosazovaly figurky do příběhu podle toho, kdy se zrovna hodily. Zklamání. ()

aannemer

Nemám důvod snižovat hodnocení oproti jedničce. Dvojka je logickým pokračováním předchozích událostí, dozvídáme se víc o Lisbetině minulosti, která je v jedničce zcela obestřena tajemstvím. Závěr filmu je pak nesmírně dramatický, ale nikterak přehnaný, jak by tomu patrně bylo v americkém filmu. ()

BarkaS

Nedovedu si představit, že by na tenhle film šel někdo, kdo nečetl knižní předlohu. Asi by byl dost v háji... Tak nějak mi tam chyběly ty nejzásadnější momenty a trochu to oproti jedničce ztratilo šťávu. ()

Mainstage..

Oproti lehce hororové a atmosférou ponuré první části trilogie, je druhý díl nejslabším článkem celku. Ulítaná kriminálka s korupční tématikou plná vyzvánějících telefonů a nezajímavým rozuzlením. Napresovaný příběh, diváka ochudí o zábavné dosazování si neznámých do vzorce a výsledkem je tuctová ''detektívka'' s trochou tý krve na konci. ()

blekekeke

Mě to dostalo. Hlavně pohyb kamery. Ta věděla kudy kam se má dívat. K tomu vetřelá hudba. Skvěle vybraní herci. Dobrý prostředí. A moment, kdy blonďatá přerostlá opice, táhla polomrtvou Lisbeth za nohy do díry, se mi zaryl hluboko do paměti. No, nebudu mít dnes asi hezké sny ... ()

Sanas

Kniha mě pohltila celou. Přečteno během pár dní....Napětí a očekávání příběhu, stálá gradace.....Film samozřejmě vždy pokulhává za knižním zpracováním. V tomto případě je to na dvě berle.....Jsem přesvědčena o tom, že procenta filmu ubírá absolutně katastrofální dabing, což v našich podmínách špičkového dabingu tak trochu nechápu. ()

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

13.10.2013

David Fincher: Oheň nebo voda?

David Fincher: Oheň nebo voda?

18.02.2013