Dívka, která si hrála s ohněm

• Švédsko Flickan som lekte med elden (více)

Filmové zpracování druhého dílu slavné knižní trilogie Stiega Larssona.  Novinář spolupracující s časopisem Milénium a jeho partnerka jsou zavražděni krátce před publikováním materiálu o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Lisbeth Salanderové (Noomi Rapace), která se po roce stráveném v zahraničí vrátila zpět do Švédska, aby svému poručníkovi připomněla jejich starou dohodu. Její poručník je ale brzy nalezen mrtvý a Lisbeth je i v tomto případě podezřelou číslo jedna. Policie po Lisbeth zahajuje celostátní pátrání, podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Novinář Mikael Blomkvist (Michael Nyqvist) je ale přesvědčen o její nevině... (oficiální text distributora)

2sistem

U druhého dílu musím jít s hodnocením dolů. Těšil jsem se na další mysteriózní kriminálku, ale místo tajemna jsem se dočkal sice více akce ale celý film se ubíral do bondovského stylu, což nebyla ta pravá volba a tím ztratil své kouzlo. Největší plus je herecký výkon Noomi. Snad se ve třetím dílu vytáhnou zpět na vyšší příčku. ()

Vig

Trošku dějově chudší pokračování velmi povedeného prvního dílu, ale herci nezklamali a předvedli opět skvělý výkon, tedy spíše hlavně Noomi - která to opravdu na plátně rozbalila. ()

Sinclair

Nějak jsem tak trochu propadl této trilogii, po výborném prvním dílu, který jsem shlédl tak nějak náhodou (z bezduché televizní zábavy se vynořili muži, kteří nenávidí ženy jako maják ze tmy) byl tento díl o poznání horší a zbytečně překombinovaný, ale i tak je to rozhodně snímek u kterého se nudit nebudete. ()

Grizzlac

Bohužel po vskutku filmové a skvěle zrežírované první části přichází naprosto nepochopitelně televizní seriálový příběh, který se rovná Malému pitavalu z velkého města. Chyběl mi tu snad jen Zedníček jako Bublanski a starej Krampol jako blonďák Niedermann. Škoda. ()

Alvin

To co jsem chválil u jedničky tady přestává platit. Dost upachtěný příběh, který přináší "šokující" odhalení, kdo je otec Lisbeth a v čem všem má prsty, o albínovi radši ani nemluvím. Už jsem čekal, kdy se dozvím, že Mick je její strýc. Mimochodem jeho postava mi v tomhle díla přišla tak nějak do počtu a než stihla Lisbeth vylézt z hrobu, už jsem docela zíval. No zkrátka slabota. ()

Alchemilla

Takový pád dolů jsem nečekala. Připadala jsem si jako dítě natěšené na zmrzlinu a místo toho jsem dostala brokolici. Brokolice je zdravá a chutná zelenina, ale vysvětlujte to dítěti. 130 minutová stopáž je naprosto zbytečná. Atmosféra, která mne uchvátila v prvním díle, zmizela kdoví kam. Ale nejvíc mne odrovnal závěr. Úplně jsem čekala, kdy z Lisbeth začnou trčet dráty, protože něco takového může přežít snad jen Terminátor. ()

cajda77

Stieg Larsson určitě patří k tomu nejlepšímu, co se týče skandinávského krimi a jeho druhá filmová adaptace Milénia rovněž není nezdařilá. Na první díl ovšem trochu chybí, nechybí akce, nechybí spád - ale už to prostě není ono. Tak či onak - příjemná zábava - severské krimi je často sázka na jistotu. Uvidíme, jak dopadne americký remake ... ()

mentos.

Druhé pokračování knižní trilogie. Je tu značný rozdíl. V prvním díle šlo spíše o tu detektivní část, kterou se Muži, kteří nenávidí ženy uzavřeli. Obsahovala ale i část s hlavní postavou Lisbeth Salanderové, o jejíž osudech se více dozvídáme až zde. Opět musím vyzdvihnout Noomi Rapace, jinak ale jen 3 hvězdy. ()

dauby

Po skvělé jedničce přišla tahle slátanina, která nemá ani hlavu, ani patu. Málokdy se vidí tak diametrální rozdíl mezi prvním a druhým dílem. Nudil jsem se prakticky celý film. Bída a zoufalství. ()

demovka

Hodnotím všechny tři filmy. První má velice poklidnou a přívětivou atmosféru, neuvěřitelné, drastické vyvrcholení a poklidný a přívětivý konec. Druhý je více dramatický, akční a plný krve. Hlavní myšlenka prvního byla detektivní pátrání po mladé ženě. Hlavní myšlenka dalšího filmu je pátrání a snaha si vyřídit účty. Vévodí mu bitky, přestřelky nebo akční honičky. Uškodilo mu prozrazení temných stránek minulosti hlavní představitelky v prvním filmu. Neměl tedy už tolik prostoru na překvapení. S největší pravděpodobností kvůli navázání děje a nalákání diváků. Čekala bych také, že hlavní představitelka bude opět nejvíce temná hakerka, ale takový dojem jsem neměla. Proměnila se v akčního hrdinu. Nepochválila bych maskéry pana "Zalašenka". Dle mě ohořelý starý člověk vypadá hůř. Dávám tři hvězdičky, je to méně kvůli nepravděpodobnosti, že by se žena se třemi kulkami v těle (jednu v mozku) byla schopna vyhrabat z hrobu. ()

foils

Druhý díl trilogie nabídne další sexy záběry, jinak je to ale spíš takový odvar z jedničky. Když Mikael Blomkvist oznámí, že má tentokrát pro změnu 29 podezřelých, vyznívá to až komicky. ()

bloudilek

Už to nebylo ono, kdyby šlo jen o samotný film a né část trilogie asi bych hodnotil ještě jinak. Ztrašně komplikované a přeplácané, pro mě až zmatené s tím, že tomu chyběl moment překvapení a moment napětí z prvního dílu. Proto jen 60% ()

Lukkyn

Oproti jedničce a její atmosféře slabší, přesto stále zatraceně dobré!!!Návaznost na první díl je dobře zvládnutá , ale téma prvního dílu mi bylo blíž ,než linie pomsty a falešných obvinění!!Napínavost se vytrácí , když zjistíme , kdo zatím stojí!!!Poslední půlhodinka nabrala na obrátkách a závěrečný souboj , kdy Lisbeth vypadala jako Rambo v kalhotkách, to u mě zachránila. Ten úžas z toho jak si Noomi Rapace umí poradit s rolí drsňačky Lisbeth a z toho jak dobré filmy umí švédi vytvořit, mě stejně od prvního dílu nepřešel a platí to i ve dvojce!!!! ()

frostack

Film jsem videl po dočtení knihy a byl jsem jím dost zklamán. V druhé knize nám autor vylíčil jaká je osobnost Lisbeth, jak uvažuje a knize nechyběl napínavý děj. Filmu chybí obojí, je to skok tam, skok sem, ale původní predlohou to nemá krom postav nic společného. Snad se toho američtí kolegové chopí lépe ()

VictorC.

Katastrofalni pokles proti jednicce... Vylezt z hrobu X krat postrelena?!? Z kriminalky se razem stala komedie. Velke zklamani. ()

Bragi66

Ano, je pravda, že je to dramatický propad do nedramatičnosti oproti jedničce. Skoro nic se tam neodehraje, nikoho to nepřekvapí a nemá to skoro žádnou gradaci. Že je to zjednodušené, a že je to úvod k dalšímu dílu je očividné, a to je dost nefér vůči divákovi. Sice řemeslně filmově a herecky provedeno, ale sociálně fakt slabé a to úřednické spiknutí dědů dost blbé. ()

P/\/EL

hm...grr....těží z úspěchu 1....syndrom pokračování...jiná režie !!!!!!!!!!!!!!!! .však taky všecky 3 filmy v jednom roce.....to se jim jako vyplatí ??? Nechápu...nechápu..................Harry Pottera taky nenatočili všechny 4, nebo kolik jich bylo v době 1. dílu napsanejch........vim teda, že třeba Návrat do budoucnosti II a III se dělal naráz a šel do kin krátce po sobě.................ale asi jo......je to možný................ale přecijen.......je lepší diváky-fans nechat trochu čekat navnadit..........u seriálů se to třeba dneska dělá....že se seríe různě prerušujou...............sakra......na podzim toho zas bude...u žse těším: Dextr, Caprica apod....hehe............................no, zpátky k filmu....jak něco začíná flešbeky....z minulého............u seriálů mi to zas tak neva....ale u filmů....dost... ()

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

13.10.2013

David Fincher: Oheň nebo voda?

David Fincher: Oheň nebo voda?

18.02.2013