Dívka, která si hrála s ohněm

• Švédsko Flickan som lekte med elden (více)

Filmové zpracování druhého dílu slavné knižní trilogie Stiega Larssona.  Novinář spolupracující s časopisem Milénium a jeho partnerka jsou zavražděni krátce před publikováním materiálu o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Lisbeth Salanderové (Noomi Rapace), která se po roce stráveném v zahraničí vrátila zpět do Švédska, aby svému poručníkovi připomněla jejich starou dohodu. Její poručník je ale brzy nalezen mrtvý a Lisbeth je i v tomto případě podezřelou číslo jedna. Policie po Lisbeth zahajuje celostátní pátrání, podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Novinář Mikael Blomkvist (Michael Nyqvist) je ale přesvědčen o její nevině... (oficiální text distributora)

ronin zabak

první a třetí díl je o moc lepší, což dokazuje fakt, že režisér se sebral a třetí díl natočil na výbornou. oblíbil jsem si hlavní hrdinku, i když není fyzicky nejlepší, ale lepší než- li nějaký flundry z Holywoodu :) ()

profeek05

Oproti prvnímu dílu znatelný skok dolů. Celé to trochu zevšednělo a zápletka je jednak předvídatelná, ale hlavně místy dost uměle nastavovaná. Pohromadě to drží jen existence ostatních dvou dílů. Pokud Vás zaujal příběh trilogie a jeho podání, zkousnete to. Pokud ne, sám o sobě tenhle film za moc nestojí. ()

hombre_71

Nesdílím místní zklamání, mě se to líbilo stejně jako první díl. Otevřený konec mě ale opravdu nenechal v klidu... ()

krrimi

Čakal som od pokračovanie viac, bohužiaľ sa tento diel zviezol iba v priemere, nič nové prekvapivé nepriniesol a bol iba pokračovaním ktoré ma nedonútilo bažiť po tom čo bude ďalej, ale zasa vo mne nevyvolal nechuť vidieť ďalší diel. Až na pár scén bitiek s Micke Spreitzom ktorý necítil bolesť a tie bitky popierali snáď všetko reálne mi ten film neprekážal ()

PANKY71

nechci se rozepisovat o filmu...spíš mě upoutalo zařazení filmu ... jako mysteriozní mě to opravdu nepřipadá... Film byl slabší než Muži, takže taková lepší trojka. Třetí díll jsem ještě neviděl ()

pacci91

Druhý díl trilogie dočten, tedy nastal čas podívat se na zoubek filmovému zpracování. První otázka mě napadla při pohledu na stopáž: Jak to proboha nacpali do něco málo přes dvou hodin? Vždyť je tam potřeba osvětlit tolik nových postav a provázanost mezi nimi! S postupujícím časem jsem jenom zklamaně oddechoval, co všechno bylo vypuštěno, zkresleno, zjednodušeno a bohužel i zkaženo. Ano, kniha se nedá obsáhnout celá, ale zpracování prvního dílu by se dalo strávit i bez znalosti filmové předlohy. Druhý díl je bohužel tak okleštěn, že si mnozí neznalí mohou pomyslet: Co to ten Larsson napsal za slátaninu? Takže pro upřesnění: Kniha je velkým sofistikovaným dílem s mocnou gradací, filmové zpracování je ve výsledku neúspěšným počinem. ()

vanile

Jak již bylo řečeno: - pokud jste neviděli jedničku, budete zmatení - pokud nemáte v plánu podívat se na trojku, díváte se zbytečně - pokud Vás ten příbeh nezajímá jako celek (celá trilogie), ani se nedívejte - pokud jste nečetli předlohu, budete někdy tápat (spousta detailů je vypuštěných) Mě přišla trojka jako "mezičas", který je jakýmsi mostem ke trojce. Absolutně mě nenadchnul, ale ani mě vyloženě nezklamal - prostě jsem to očekávala. ()

IceZero

když porovnám s knižní předlohou je mi jasný, že všechno se do filmu vejít nemůže, ale i tak mi film přijde trošku dost ořezanej a nepřehlednej - hlavně pro někoho kdo knížku nečetl. Osobně sem, po přečtení knížky, čekal o hodně víc a sem zklamán ()

raiha

Je mi líto, ale o dvacet levelů níže než první díl, který mě taky příšerným způsobem zklamal. Jestli jsem měla pocit, že v jedničce chybí komplikované prokreslení postav a ono důležité vnímání reality pod různými úhly z různých stran, tady mám pocit, že si z nás filmaři prostě střílí. Primitivní, příšerným způsobem ořezaný děj, který pro neznalé hádám postrádá hlubší logiku a zaměřuje se akorát tak na politické hrátky. Zapomíná na důležitá fakta ohledně Lisbeth i Blomkvista, nelze pochopit jejich vzájemný vztah. O "blonďatém obrovi", který má působit až hrůzostrašně ani nemluvě, nehledě na to, že z něj udělali tak akorát vraždícího idiota, což tak ale myšleno rozhodně nebylo. Nezna.t předlohu, vypínám po prvních dvaceti minutách. Střihy a proplétání linií a osudů postrádá logiku, někdy člověk ani neví, jaký to pro film má vlastně smysl. Těžko říct, jaký byl účel, ale v knize to fungovalo všechno tisíckrát líp. Film = nuda bez napětí. ()

JerryPilsen

Na jedničku to zdaleka nemá,dohání to hlavně syrovostí a autenticitou vypjatých scén.Zajímavé je i rozvrstvení děje,kdy se v hlavním poli točí více postav. ()

mechulice

Je poznat že po jedničce se změnila režie, ale i tak je dvojka dobrá, i když jednička byla lepší. Dlouho jsem neviděla lepší film, než je tato trilogie. Doporučuji přečíst knihu a film si dát až jako třešničku. Kniha je velmi poutavá, film je ale rovněž velmi zajímavý. Samozřejmě do filmu nedáte všechny detaily z knihy, ale to hlavní bylo vystiženo skvěle a to ve všech třech dílech. ()

Bacileus

Jistě, kecá se to vám, co jste knížku nečetli, anebo četli a bavila vás ta prostřední třetina, kde se Lisbeth prakticky nevyskytuje, ale já, který se orientuji v ději, v postavách a v motivacích jsem šťasten, když vidím film prostý mnoha zbytečností. Já nevím jak ostatní, ale pro mě byli v knize důležití v podstatě především Mike a Lisbeth (a to ani na knihy nedám dopustit). Mě by prostě nebavilo, kdyby film pitval všechno tak, jako kniha, kde je vše naprosto v pořádku rozvedené. A navíc, filmový Mikael je mi sympatičtější, protože ve filmu není vyobrazen coby fiflena a samoúčelný děvkař. A to opakuji, že knihy bezezbytku miluju! ()

los_kretenos

Neviem sa dočkať až to pretočia s Craigom :D Ináč film by bol celkom v pohode, len niekedy som mal ten pocit, že v strižni toho mohli ufiknúť aj viac a stopáž filmu by neutrpela. Najviac ma však pobavila tá ťažká hekerina kedy stačilo napísať do príkazového riadku "nájsť blankvistov počítač" a bolo to :D A aj to ako sa tam striedavo mihalo viacero operačných systémov, poväčšine však MAC, sem tam WinXP a nakoniec ten posledný super-hackersky mi pripomínal shell nejakého linuxu... ()

janejudyjune

Ten začátek byl hodně slibný. Trochu jsem se bála, že bude vadit, že jsem neviděla první díl, ale nevadilo. Asi po půl hodině jsem se začala nudit, pak se to ale opět zlepšilo a bavilo mě to asi tři čtvrtě hodiny, pak už to bylo zase hodně nudné. ()

kratajirka

Jako když se snažíte slepit všechny střepiny z rozbitého památného talíře a nejde vám to. Jak se říká "trpělivost růže přináší" a tak se rozhodnete neztrácet nervy a budete se snažit ještě pečlivěji než předtím. To je shrnutí druhého velice úspěšeného dílu trilogie Stiega Larssona Millenium. 80% ()

dj_p_j

Prvá časť bola ešte celkom fajn, ale toto je úplne mimo. Takže, čo vsetko sme sa dozvedeli: 1. Vo Švédsku su davy úchylov. Narazíte na nich v bezpečnostných službách, medzi psychiatrami, advokátmi - proste všade. V niektorých rodinách je to hobby, ktoré sa dedí z generácie na generáciu. V podstate je problém nájsť tam niekoho normálneho. 2. Švédi stále sexujú, zrejme sex používaju ako komunikačný prostriedok (viď. šimpanzy bonobo) 3. Švédske prostitútky si vedú podrobné účtovníctvo aj s menami klientov a bez problémov dávaju interview ak potrebujete zbúchať diplomovku alebo dizertačku 4. Švédske baby su strašne drsné. Neserte ich. No, nie zas také drsné ako Japonky. S tými sa radšej ani nepúšťajte do reči (vid. Kokuhaku) 5. Švédski motorkári stoja za hovno. 6. Vo Švédsku je úplna dátova demokracia. Stačí napísat meno človeka a nájde vám to jeho počítač (aj keby nebol pripojený) a môžete si stiahnuť čo len chcete 7. Keď do vás vo Švédsku v noci vpália tri guľky a potom vás zahrabú do asi meter hlbokého hrobu, tak vyčkajte do rána, potom sa vyhrabte a nájdite najbližšiu sekeru. Ak by ste sa v noci počas čakania nudili alebo snáď mali problémy s dýchanim, oslovte okoloidúceho krtka nech vám dá umelé dýchanie 8. Vo Švédsku sú všetci jedna veľká rodina, takže nikdy neviete kto môže byť váš súrodenec. 9. Obľúbený Švédsky vtip: Otec sa pýta dcéry: znáslinil ťa? Ona: ... (áno) On: Do riti, čo nemal oči? ...ATD. Hodnotenie radšej nedávam, ale určite navštívte Švédsko. ()

mombasamomo

Moje situace při shlédnutí: neviděla jsem jedničku a četla jsem celou trilogii. Musím říct, že mě překvapilo, kolik věcí z předlohy se do filmu podařilo nacpat, na druhou stranu to bylo na úkor samotného filmu. V knize dané věci dávaly smysl, ale ve filmu šlo všechno příliš rychle. Zklamáním pro mě byla podoba "blonďatého obra, který neumí boxovat" a Miriam Wu. ()

Martazoe

Poprvé mi to přišlo slabší než jednička, ale po druhém shlédnutí musím hodnocení zvednout, Film má atmosféru, postupně odhaluje drsnou minulost Lisbeth Salanderové a konec je opravdu napínavý. Jen se obávám, že bez znalosti knižní předlohy (kterou naštěstí mám) musí mít divák velký zmatek v postavách a ději. ()

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

13.10.2013

David Fincher: Oheň nebo voda?

David Fincher: Oheň nebo voda?

18.02.2013