Tak se ptám (TV seriál)

Drama / Psychologický / Experimentální

Československo, 1980–1983

Jiří Adamec

Tomáš Juřička, Petr Oliva, Miroslav Zounar, Vladimír Menšík, Radovan Lukavský, Vladimír Dlouhý, Jiřina Švorcová, Jana Hlaváčová, Dana Bartůňková, Jan Čenský, Dagmar Havlová, Ivana Andrlová, Blanka Bohdanová, Miluše Šplechtová, Petr Svárovský, Ljuba Krbová, Jan Teplý st., Lenka Pichlíková, Jiřina Bohdalová, Sylva Sequensová, Míla Myslíková, Zora Jandová, Lída Plachá, Lída Roubíková, Adolf Filip, Eliška Balzerová, Daniela Pokorná, Zuzana Šavrdová, Ivan Pokorný, Ota Sklenčka, Veronika Žilková, Jan Přeučil, Pavel Soukup, Luděk Munzar, Miroslav Vladyka, Michal Pešek, Uršula Kluková, Gabriela Wilhelmová, Marie Kautská, Hana Talpová, Ladislav Trojan, Milena Dvorská, Václav Helšus, Karel Roden, Jiří Valšuba, Ivana Chýlková, Zuzana Fišárková, Akram Staněk, Ivan Klečka, Jitka Asterová, Vilma Cibulková, Josef Somr, Antonín Navrátil, Tomáš Turek, Jana Eichlerová, Eva Holubová, Josef Vinklář, Věra Galatíková, Zdena Hadrbolcová, Marta Kučírková, Petr Haničinec, Milan Klásek, Oldřich Vlček, Janusz Klimsza, Karel Augusta, Antonín Hardt, Pavel Vítek, Božena Fixová, Alois Švehlík, Miriam Chytilová, Iva Janžurová, Otakar Brousek ml., Ilona Svobodová, Jiří Zahajský, Jana Drbohlavová, Bedřich Prokoš, Jaroslav Satoranský, Petr Skarke, Jana Štěpánková, Petra Cibulková, Jan Szymik, Jiří Krampol, Vítězslav Jandák, Martin Stropnický, Gustav Bubník, Jindra Reháková, Ivan Luťanský, David Prachař, Marcel Vašinka

Komentáře uživatele WANDRWALL k tomuto TV seriálu

Příliš mladí na lásku už nebyli. Ale praktické záležitosti neměli vychytané, mentálně nebyli zralí, takže se vše odehrálo jen v milostných oblastech, na ty už zralý byli, ale co dál? Vtom už měli velké problémy. Dívka otěhotní a je na dítě sama, kluk bere roha. Takže vše je jinak pro dívku, kluk jede v životě dál jako by se nic nestalo. https://www.youtube.com/watch?v=pyquS_ClPvQ Měním názor po dalším shlédnutí...ale nepodělím se o něj.(18.9.2011)

Z cyklu dobových filmů "Tak se ptám?". Cyklus byl snahou tvůrců upozornit na společenské problémy a mezi hlavní patřil jak tehdy, tak i nyní alkohol, který bývá udávám jako jeden z hlavních důvodů rozpadu vztahů. Často je to ale důvod sekundární, tím primárním je nenaplněný život. A alkohol je rychlé antidepresivum, rychlá droga, ale jako u všeho, tak i u něho platí že v rozumné míře prospívá, ve větší ničí.***Příběh "Kvůli mě přestane" je prostý příběh o víře ženy, že její chlapec kvůli ní přestane pít, že si ho k sobě připoutá a nebude mít na alkohol, který konzumuje s kamarády čas. A jak už to chodí, tak chlapec má raději alkohol, než vztah. Co je ale naivní a tedy nepropracované, tak jsou povahy postav, ty vyznívají spíše komicky, než aby je bral člověk vážně. A osobnost každého člověka má jasnější rysy, než jen ty v tomhle příběhu ukázané. Vše je jen v náznaku, a ta neúplnost mi přijde nechtěně groteskní.(18.9.2011)