Dospívající surfařka bojuje sama se sebou. Po děsivém útoku žraloka, jenž jí připravil o levou ruku se odhodlává vrátit se zpět do oceánu. Toto inspirativní drama bylo natočeno podle skutečného příběhu. Toto je skutečný příběh dospívající surfařky Bethany Hamilton, jež při děsivém útoku žraloka přišla o ruku. Jenže Bethany se své surfařské vášně nevzdala. Překonala všechny překážky, znovu našla odvahu brázdit vlny oceánu a stala se opět šampionkou. Dokázala to díky svému pevnému odhodlání a neochvějné víře. Přestože ztratila ruku a málem přišla o život, proměnila svou ztrátu v inspirativní dárek ostatním. (HBO Europe)

Vitason

Ano, je to hrozná limonáda, která každou scénou útočí na divákovi slzné kanálky. Helen Hunt tady na všechny hází smutný a ustaraný pohled vysloužilého baseta. Miss Universe tady pomáhá obětem ničivé tsunami a pronáší při tom významné věty o božím úmyslu. Všichni se tady usmívají a milují, dokonce i sourozenci (to bude asi tou Havají, u nás by je život tolik nebavil), ale ten příběh má prostě svoji sílu a Bethany Hamilton si svou osobní silou, odhodlaností a odvahou postavit se těžkému osudu prostě zaslouží uznání. Stejně tak si ho zaslouží i AnnaSophia Robb za velice dobrý herecký výkon. Pro tuto půvabnou dívku mám slabost už od Karlíka a (hlavně) od Mostu do země Terabithia. Slečna nám roste do herecké extraligy a já jí moc držím palce. Na filmu samotném mohu pochválit zdařilé obsazení. Zmrtvýchvstání tady prožívají králové české televizní scény 90. let Bobby Sixkiller a Herkules. Dále musím vyslat několik pochvalným slov směrem k hudbě a kameře, ale to je tak zhruba vše. Protože film tlačí tak násilně na pilu, že mě ve finále nechal emocionálně chladným (a že mě rozbrečí každá blbost:-). Ty 4* nejsou ani tak pro film, jako pro Bet Hamilton, která má můj nejhlubší obdiv. ()

LoLaa

Filmy se sportovní tématikou nejsou zrovna mým šálkem kávy, navíc když jejich happyending je jasný od úplného začátku. Soul Surfer je ale výjimka, která potvrzuje toto pravidlo. Možná díky vynikajícímu výkonu AnnySophie Robb, možná díky dojemným scénám v Thajsku, možná díky nálepce "podle skutečné události"... A možná taky bez jakéhokoliv důvodu, prostě jen PROTO. Když máte víru, je možné všechno, úplně cokoliv.. ()

eLeR

Aj napriek všetkému to bolo svieže, sladké a bezproblémové ... najlepšie na celom filme boli tie skutočné fotky a videa na konci a samozrejme muzika. ()

Arsenal83

Veľmi pekný film, ktorý svojim spracovaním aj hereckými výkonmi je dobrým priemerom, no posolstvo to dáva hore a že sa tu objavia aj kresťanské vsuvky, no a čo? To už chceme aj toto zakazovať, už vo filmoch nemôže byť ani veriaca postava a keď sa tak stane potom hodnotením film ponoríme? Bethany Hamilton je nasledovaniahodný príklad pre mnohých ľudí s ťažkým osudom a skutočné zábery pri záverečných titulkoch boli osvedčením myšlienky, že vždy sa oplatí žiť. ()

mat.ilda

Nejednat se o životní tragédii, podloženou skutečnou událostí, řekla bych, že sleduji veskrze idylický, odpočinkový film. Vždyť jak jinak chápat obrázek ukázkové, až reklamní rodiny (pravda, trochu jim to kazila vysušená Huntová, při obličejových detailech jsem se obávala, aby mně nosem nepropíchla obrazovku), kde jsou zřejmě všichni na podpoře, a proto se mohou plně věnovat leštění surfových prken a po událostech kolem Bethany deklamovat všechna povzbudivá slova severoamerického klišé slovníku - to není neúcta k hrdince, ale ke způsobu zpracování. Navíc mně po hodině projekce přišlo všechno vyřešené a nedovedla jsem si představit, co budeme dělat následující tři čtvrtě hodiny. I mise v Thajsku přihodila jen další vrstvu vaty a až průběh juniorského mistrovství přivodil konec nicotě a spolu s kompilátem slunce, nebe a pěnivých hřebenů vln hodně zachránil.Škoda jen sympatického výkonu Anny Sophie Robb, utopeného v teplé limonádě. No ale co my víme, třeba to všechno vážně tak bylo :-) ()

heyda

Tak tohle mě trošku zklamalo. Výborný námět podle pravdivé události do značné míry zazdili tvůrci, kteří nedokázali vtisknout tomuto filmu žádnou atmosféru. Všechno na mě působilo hrozně hraně a nepřirozeně. Výběr herců taky nebyl ideální. Škoda no. Mohl to být nej sportovní film posledních let, ale amatérnost zvítězila. Díky fajn závěru jsem se přiklonil ke 3 hvězdičkám. ()

Nettrass

Přiznám se, že jsem se neztotožnil s výběrem hlavní hrdinky, ani šéfky charitativní organizace. Možná nepatrná přesládlost. Takže jednu uberu..., ale pouze jednu! P.S Verbale Ty zase řádíš....:-)) ()

Roman.Ticka

Prostředí moře, nádherných pláží, divokých vln, teplého léta alias rekreace je mi velmi blízké a tudíž hvězda nahoru. Snímek je pochopitelně o příběhu, když je podle pravdivého scénáře. Přednostně je o skvostných dekoracích a musím uznat, že moc lákavých. Ať už jde o surfařské exibice, Havajský ráj nebo především o život v exotické lokalitě s lehkostí sobě vlastní. Ani bych neřekla, že se mi bude tolik líbit přehlídka blondýnek s postavičkama jak lusk, s AnnouSophii v čele. Jen Helen by měla vzhledem k věku trošku přibrat, urgentně to potřebuje. Skutečné Bethany nejde nefandit, je skvělá.☺ ()

Pítrs85

Točit filmy se sportovní tématikou je vždycky ošemetné- málokdy se totiž vyhnete nánosům patosu, nejapným metaforám (ehm šestý smysl surfařů) a hlubokým moudrům. Přesto je pro mě tenhle svět vždycky lákavý a už nesejde na tom, jestli se dotýká fotbalu (Goal! 1), hokeje (Hokejový zázrak), skateboardingu (Legendy z Dogtownu) anebo v tomto případě surfingu. Příběh Bethany Hamilton zná určitě spousta lidí, byly toho plné noviny i v naší zemičce, ta holka zasluhuje samozřejmě velký respekt a uznání. Respekt a uznání však zasluhuje i její představitelka AnnaSophia Robb, která nám od výtečného "Bridge to Terabithia" roste nejen do krásy (už to není žádná malá Leslie, ale sexy kočka), ale i do první herecké ligy. I díky její účasti v tomto filmu jej hodnotím čtyřmi hvězdičkami (přestože by bylo určitě co vylepšovat). ()

SOLOM.

Zajímavý filmeček natočený podle skutečných událostí to tedy bezesporu je, ale že by musel figurovat v červených číslech? Ta holka si opravdu zaslouží respekt a palec nahoru, že se dokázala vypořádat s následky po útoku žraloka a nezanevřela na surfing – já bych to asi nedal. Nádherné prostředí filmu mě však uchvátilo ze všeho nejvíc. Asi nejvíc mi lezly na nervy některé zbytečně zdlouhavé pasáže, ale chápu, že potřebovali přidat i tu omáčku okolo Bethany Hamilton – nejen její znovu se postavení na prkno…Co se týká AnnySophie Robb tak ta si nevedla vůbec špatně…65% ()

Larky

Zbytečně zdlouhavý film s dějem, který by se dal v pohodě odvykládat během pár minut.Dobře nepůsobí ani podivné přeskakování mezi žánry, kdy nám tvůrci ze začátku servírují rozjuchanou letní jízdu, aby za chvíli přešli na regulérní drama a končili u ubulené pubertální tuposti.Vypjaté scény díky AnněSophii Robb a její hezké tvářičce sice nepůsobí vůbec špatně, ale je jich málo na to, aby se to projevli nějak výrazněji pozitivně na celkovém hodnocení filmu.Chápu, že Bethany po ataku žraloka měla těžký život, nicméně do filmu se to prostě nehodí, spíš by tomuhle slušel nějaký srdceryvný dokument, než podivná a hlavně strašně nudná zpatlanina, která ani neví v jakém žánru se chce vlastně celou událost a její následky vyprávět. ()

Beastmaster4

Sportovní drama, které se nezabývá pouze touhou po vítězství a není jen o tom, jak se sportovec zdokonaluje, trénuje a nakonec všechny převálcuje (samozřejmě to nechybí ani zde, ale ne v takovém měřítku). Tuhle kýčovitost přenechá jiným adeptům, ale aby o tuhle nafintěnou šarádu nepřišel, tak jí hned nahrazuje jinde. Milé, krásné tvářičky, usměvavá gesta tam, kde se moc nehodí. I tak mi to nepřišlo až tak moc “americké“, jako jiné filmové sportovní zážitky. Možná vše zachránila dvojice ostřílených a kvalitních herců Quaid a Hunt, možná ty brilantní záběry vln a surfařek. Každopádně mě tahle limonáda se slaďoučkým koncem až tak neurazila a našel jsem si tam to lepší. Není to kdovíjaký film, ale tenhle má pro sebe + a tím je skutečná předloha života Bethany Hamiltonové, kterou můžeme v závěrečných titulcích spatřit, a prolétnou jejím světem. Co bylo záměrem, bylo splněno dobře. Touha a síla se postavit nepřízni osudu je tu velmi silná a o to v Soul Surfer šlo, ukázat to, co člověk dokáže, když opravdu chce, když má pevnou vůli, odhodlání žít a hlavně, žít po svém. Za emoce - herce - solidní písně, které trefně podtrhují atmosféru a prostředí - kameru dávám právem 4 hvězdy. ()

Lucasion

Upřímně jsem se na tento snímek dost těšil a po shlédnutí musím říci jedno slovo : "BRILANTNÍ" AnnaSophia je moc hezká a tuto roli zahrála s přehledem. S dobrou hereckou partou ( Quaid, Sorbo a Hunt ) dodávájí filmu správný výkon. Film podle skutečné a velmi smutné události doplněn skutečnými záběry na konci filmu by neměl nikdo přehlédnout. Perfektně natočené scény surfování. K tomu střízlivý soundrack z tohoto snímku udělal film na, který se nezapomíná. Dojemný příběh o dívce co přes všechnu smůlu a nesnáze si dokáže splnit sny. Tleskám s jakou citlivostí a zručností je tento snímek je natočen. Úžasné s jakou něhou dokázal stvořit režisér tento příběh. Za mě krásných 93 procent a kandidát na jeden z nejlepších snímků roku. ()

L-V

Filmový kýč od začátku do konce! Nebýt to příběh podle skutečné události, tak by něco tak klišoidního snad ani nemohli myslet scénaristé vážně... Pokud nejste blázni do surfování nebo pokud není zrovna dovolená na Havaji vaším snem, tak asi budete místy úpět pod patosem záběrů tamních scenérií (některé by se opravdu hodily spíš do incomingové reklamy), nicméně solidní herci a vhodný výběr hudby nedovolí klesnout výslednému hodnocení do podprůměrných vod... P.S.: Potěšilo cameo Branscombe Richmonda z Odpadlíka :) ()

Handle

Jestli to plné hodnocení není objektivní, tak se omlouvám, ale mně k tomu bohatě stačí takovýto silný příběh, který Vás vtáhne do děje, je emotivní a něco Vám poví. Krom toho sympatické herecké obsazení, velmi slušně natočeno a doplněno pěkným soundtrackem. Na tenhle malý-velký film se opravdu krásně dívalo. ()

Kamca_

První půl hodina filmu mě moc nenadchla. Ze začátku to fakt vypadalo na další laciný americký příběh. Ale potom se to hodně dobře rozjelo a chvílema mě i mrazilo, což u filmu miluju. Soucítila jsem s Bethany. Normálně AnnuSophiu nemám moc v lásce, ale tady se mi líbila. Opravdu jí to moc slušelo.Trochu jen škoda toho konce. Dalo se to podle mě natočit líp. Trochu jsem i uvažovala o 60%, ale nakonec 75% dám. ()

01.01.2012

01.01.2011