Nákaza

• USA Contagion (více)

Podnikatelka Beth Emhoffová se vrací ze služební cesty z Hong Kongu, kde se nakazí neznámým virem. Brzy onemocní i její syn Clark. Bethin stav se stále zhoršuje a o dva dny později se zhroutí s těžkými záchvaty. Její manžel Mitch ji odváží do nemocnice, ale žena přesto umírá. Patologové konstatují, že byl napaden mozek a centrální nervový systém meningo-encefalitickým virem. Zdrcený Mitch se vrací domů, a nachází syna Clarka mrtvého. Mitch je okamžitě izolován, ale ukáže se, že je vůči nákaze imunní. Se svou dospívající dcerou se pokusí odjet z města, ale národní garda jim v tom zabrání. Nastává chaos, nepracují sociální služby a objevuje se rabování obchodů a domů. Smrtící, vzduchem přenosný vir, který nemocné zabíjí během několika dnů, se rychle šíří po celém světě. Lékaři se snaží najít lék a minimalizovat paniku, která se šíří ještě rychleji než samotný virus. (TV Nova)

psycho.ta

Velice autenticky natočený film, během kterého budete muset neustále přemýšlet nad tím, že tato situace může kdykoliv nastat, že takhle by se to asi taky nějak podobně řešilo a lidi by se chovali stejně . Pandemie smrtelného viru dobrý námět..dlouho nebo zda-li vůbec, jsem někdy film na podobné téma viděla nevím, nevzpomínám si. Herecké obsazení i hudba super, film nenudí, takže co dodat..do pěti hvězdiček mu přeci jen něco chybí, ale za mě 4**** ()

Kucin

prvních 15 minut slibuje skvělou podívanou aaaaale....nenechte se mýlit zbytek filmu je absolutne nezaživný o ničem prostě na hovno...obrovske zklamani ()

Natar

Nudná, předvídatelná filmařská rutina. Nechápu, jak jakýkoliv filmový fanoušek může dát tomuhle filmu nadprůměrné hodnocení. Jedině kdyby to byl jeho první film a dotyčný s úžasem sledoval pohyblivé obrázky v kouzelné bedýnce (nebo dnes spíš kouzelné placce). I kdybych neviděl bezpočet zajímavěji natočených filmů na tohle téma, tak příběh tohoto je mdlý, bez jakéhokoliv napětí, překvapení či možnosti zaujetí osobními příběhy aktérů. Film připomíná spíš suchopárný dokument. Naprosto souhlasím s hodnocením verbala. ()

Tanulin

Horší tři hvězdy. Nemůžu si pomoct, ale téma epidemií a pandemií je natolik obehrané, že jsem v tomhle nenašla nic co by mě nadcho.G.Paltrow odehrála nějakých 11 min ...wooow :o) ()

fabregas1

Hmm koukam plno hvězd,Dávam dvě ** za obsazení,jinak bohuzel po dlouhé době jsem nevyděl film celý,V půlce jsem ho vypnul,nuda,nuda,nuda a zase nuda. ()

jozz

Nebyť veľkých mien,sotva by to vyšlo aspoň na DVD. Dej: svetom sa šíri nebezpečný, samozrejme zmutovaný virus, ktorý rýchlo svoje obete zabíja. Tímy vedcov hľadajú protilátku, medzitým sa niektorí nakazia, v spoločnosti vládne panika, nakoniec však všetko dobre dopadne a vakcína je na svete. Mrazí vás z toho? Nebude ani keď si to pozriete, alebo svoj čas radšej využijte lepšie, vážne. ()

montel

Beth Emhoffová (Gwyneth Paltrow) je na služební cestě v Hong Kongu. Zde se nakazila novou smrtelnou chorobou, kterou si sebou přiváží do USA, kde umírá. Nákaza na kterou prozatím není vakcína se šíří obrovskou rychlostí a za pár dnů zabíjí milióny lidí. Světová zdravotní organizace bojuje s časem a hledá původce viru. čím déle jí to trvá, tím více lidí umírá ve strašlivých křečích...No u filmu mi nebylo zrovna příjemně, když člověk ví, že se tohle všechno může doopravdy odehrát. Podobné viry už jsme tady měli, ale všechno se stačilo včas zachránit. Lidé přesto umírali, proto je potřeba se zamyslet, jak často si denně opláchneme ruce. Co se týče samotného filmu, mrzel mě nedotažený konec. Takhle mě tato Nákaza mírně zklamala. 60% ()

schindler

Čekal jsem to trochu velkolepější, místo toho to bylo takové komorní drama s lehce dokumentárním nádechem. Naštěstí je film nadprůměrně obsazen takže nuda nehrozí. Na druhou stranu, žádná z hvězd nemá tolik prostoru aby dokázala děj trochu strhnout, ale furt je to lepší než podobné nesmysly z německé produkce. ()

zekon

Mám rád tento typ katastrofických filmů, i když z nich mrazí čím dál víc a z tohoto kusu maximálně. Tohle je bohužel podle mě scénář přesně toho kdy lidstvo dostane na prdel. Žádné metority, žádné posuny kůry, ale jednoduchá věc. Velmi kvalitně, polodokumentárně nafilmováno a podává celkem drsně to co se stane. Bezmoc lidí, hysterie, panika, drancování. Nedostatek jídla a hlavně vody. Do toho hyeny které se maskují za spasitele a vydělají velké prachy včetně samozřejmě vládních institucí. To je přesně obraz lidstva. Spousta mrtvých obyčejných lidí. Líbil se mi Kmen Andromeda, nadchla mě Smrtící epidemie, ale oproti tomuto to byly slabší pohádky. Bohužel, až to přijde, jakože jsme již několikrát namále měli, bude to síla. A koho z tohoto flmu nemrazí v zádech tak je asi divný. ()

Vendelice

Tak takhle nějak to bude za pár let vypadat u nás a to ve chvíli, kdy vir chřipky zmutuje tak, že budeme vůči němu totálně bezradní. Každopádně líp než Renton bych to nevystihla. ,, Chladné, profesní a důsledné jako skalpel patologa resp. lopata funebráka" - více než výstižné :o) ()

Mates Hradecky

Dal bych i pět hvězd za extra kvalitu,ale tak hodnotím filmy, které chci vidět ještě jednou a tohle rozhodně nemusím. Bylo to tak syrově uvěřitelné, že jsem měl dvě hodiny husinu. Nákaza měla dopad na můj private life. Když jedu sockou a vidím chrchlajícího člověka, okamžitě prchám a ani mě nenapadne natáčet si ho na mobil. ()

VanThomass

Nákaza má jednu hlavní přednost, ukazuje, jak by to opravdu mohlo dopadnout v případě vzniku nějakého zákeřného viru a jak rychle je možný se šířit. K plusu určitě lze přičíst, že se tvůrci nesnaží za každou cenu ve filmu někoho označit nálepkou hlavní hrdina, který vše vyřeší a jemu se nic nestane. ()

ELDoctorow

Nič pre monkoida ako ja, čo na vlastné náklady ešte aj tým maloletým zákazníkom dáva ku každej kúpenej dávke novú ihlu. A že by som teda nemusel! Ale časy sú ťažké, každý zákazník chce nejaké bonusy, zľavy a tak, ale však zas aj ja musím z niečoho žiť kurvafix! Snáď odomňa nikto nemôže chcieť aby som sa začal živiť poctivou robotou. Najmä teraz, keď už mám vybudovanú sieť aj na základných školách, aj dílerov zaučených, však to nejde len tak opustiť rodinný podnik, čo ste piplali od malička. Ale tuším som odbočil, takže pozerateľné to bolo a né že né, predpokladám, že je to aj pomerne akurátne k tomu akoby to fakt vyzeralo, ale osobne ma to až tak nebralo. Asi preto, že nemám rád ľudí a sympatizoval som skôr s tým vírusom, či čo za sajrajt to bolo. ()

Parsek

Trochu váhám mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale nakonec volím tři. Je to hezky natočené, ale v zásadě takové nemastné neslané. Jinak ale zručně zvládnuté. Příjemně se na to dívá, ale do kina ? No asi bych nebyl naštvaný, ale pro TV jeto ideální. Obsazení hvězdné, to určitě, ptám se ale jestli ne až moc. A odpovídám si, že v tomto případě nee. :-) ()

vlk++

Začíná to dobře, pokračuje taky, po světě se začíná šířit vir ve stylu ptačí chřipky a je potřeba rychle jednat... jenom mi unikl ten zlom, kdy se situace vystupňovaná na maximum otočí a začne směřovat ke šťastnému konci, ten tam nějak chybí. Takže pouze lepší 3*, ale kouknout se na to dá. Obsazení slušné - Gwyneth Paltrow, Matt Damon, Jude Law, Kate Winslet. ()

desnik

Čekal jsem daleko větší pecku!!! Soderbergh + 6 zvučných jmen a ono nic...nudný, utahaný, tuctový snímek..... ()

JJaannee

Jako drama-průměr. Jako katastrofický film-debakl. Film nebyl ničím zajímavý,rozuzlení bylo rychlé. Napětí žádné. Škoda,jednou podívat, a pak už nikdy. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech