Podnikatelka Beth Emhoffová se vrací ze služební cesty z Hong Kongu, kde se nakazí neznámým virem. Brzy onemocní i její syn Clark. Bethin stav se stále zhoršuje a o dva dny později se zhroutí s těžkými záchvaty. Její manžel Mitch ji odváží do nemocnice, ale žena přesto umírá. Patologové konstatují, že byl napaden mozek a centrální nervový systém meningo-encefalitickým virem. Zdrcený Mitch se vrací domů, a nachází syna Clarka mrtvého. Mitch je okamžitě izolován, ale ukáže se, že je vůči nákaze imunní. Se svou dospívající dcerou se pokusí odjet z města, ale národní garda jim v tom zabrání. Nastává chaos, nepracují sociální služby a objevuje se rabování obchodů a domů. Smrtící, vzduchem přenosný vir, který nemocné zabíjí během několika dnů, se rychle šíří po celém světě. Lékaři se snaží najít lék a minimalizovat paniku, která se šíří ještě rychleji než samotný virus. (TV Nova)

JM87

Četli ste někdy The Stand od Kinga? Tak si představte prvních 200 stran... tu část, kde se rozlíhá pro spoustu lidí smrtelnej virus, vzniká chaos, panika a rabování. Ikdyž tohle spíš než na globální pohled kouká na osudy pár vědců a jednoho civilisty. Možná kdyby tam bylo víc z toho, jak to vypadalo venku, tak bych dal víc hvězdiček, ale takle to bylo trochu nudný. Nicméně špatnej film to není. ()

Brejlil

Civilně laděná Smrtící epidemie. Jenže není tak akční a občas působí dost odbytě. Rabování je spíš nuda, konec je dost narychlo a to si teď na další "problémy" nevzpomenu. Ovšem jako prevence proti šíření prudce nakažlivých chorob je to záslužný film a ruku hned tak někomu s rýmou nepodáte. ()

martalini

I přes skvělý obsazení bohužel docela zklamání, málo výraznějších momentů, odbytej závěr a chvílema přespřílišná roztříštěnost, která brání ponořit se do děje. Na druhou stranu je ale potřeba vyzdvihnout hudbu, která precizně podkresluje chladnou atmosféru filmu.....SPOILER: pro mě si prostě 4 hvězdy Nákaza zasloužit nemůže, jelikož je naprosto neodpustitelný, že Kate umře...a navíc relativně brzo... ()

sedlo03

Poměrně originálně natočený katastrofický film. Uspět v tomto odvětví není nic jednoduchého a i proto řadím tento snímek k nadprůměru. ()

Martinius

jeden z najlepsich soderbeghovych filmov. skvele natoceny, perfektne resersovany. podany neosobne, bez citu pre pribeh alebo dramu. tento reziser by bol skvelym tvorcom popularnej dokumentaristiky. ako reziser kinematografie zalostne zlyhava. ()

Flopik

Mám takéto filmy rád, no a nakoľko je dnes vo svete korona tak ma to zlákalo pozrieť.Som však sklamaný pretože to mohlo byť o dosť lepšie. Skvelé herecké obsadenie ktoré ale nemá veľmi čo hrať. Priebeh filmu je rýchly avšak málo dravý a hrozne povrchný. Chýbali mi tam nejaké silné emočné scény a čo hlavne tak pútavejšie podanie nákazy a samotného vírusu. Celé to bolo skôr také že vírus prišiel zabil odišiel a nič viac.. kludne by som prijal radšej nejaké reči o tom čo to všetko robí atď.. U mňa za 3. ()

MIKESTEIN

Nákaza je momentálne vcelku aktuálny snímok pre rok 2020. (Corona je takmer všade a ľudia sú skrytý pred týmto vírusom vo svojich obydliach.) Práve to bol dôvod, prečo Nákaza pritiahla moju pozornosť. Ukázala všetko s čím sa momentálne potýka spoločnosť (+pár vecí, ktoré ešte nenastali ku dňu, keď píšem tento koment, ale môžu nastať.) Soderbergh ako prorok ukázal pár rokov pred Coronou scénar, ktorý sa deje aktuálne časy. Veľmi vhodne zvolil herecké obsadenie a ich role, potíkajúce sa zo záhadným vírusom. Tri hviezdy, pretože film na mňa pôsobil trochu plocho a chýbala mu nadhodnota. Odporúčam ho však každému, kto chce vidieť mikrosvet vírusu v makrosvete ľudských duší. ()

TheSpearCZ

Z řemeslnického hlediska není Nákaza žádný odvar, od toho tu máme kvalitnější Smrtící epidemii, ale co dělá tohle Soderberghovo dílo dnes již zaslouženě proslavené je ten neuvěřitelný průběh děje, který takřka ve všech bodech vyvěstil celý průběh covidové epidemie. Překvapilo mě pár drsnějších záběrů, v to jsem tady ani nedoufal, ale zase na druhou stranu tu úplně chybí nějaká příběhová gradace, od začátku se to veze na jedné vlně, a to až do samotných titulků. Čisté 3* ()

nessbeal

Pravdu povediac cakal som nieco uplne ine, taki herci, a tak vyplytvany material... Bal som sa uz len po komente stOKYi-ho ze co to bude za blbost, no nakoniec sa to aj potvrdilo, film bol prakticky o nicom, o sireni virusu po zemi. A nakoniec nam ukazali ako vznikol. ()

May_tee

Komenář obsahuje SPOILERY! Na začátku se film dost solidně rozjel a zahrál si s mými emocemi. Nejdřív dojemná scéna, kdy Mattovi Damonovi zemře z ničeho nic mamželka a vzápetí na to i jeho nevlastní syn. I když nic nového, bylo to velmi smutné. No a další scéna jako pitva mozku?No to bylo moc. Po takovém začátku jsem si říkala, že to bude má šťávu a konečně zas dobrý film. Ale bohužel. Nemůžu říct, že by byl film vyloženě špatný,svým způsobem byl zajímavý. Ale příběhy jednotlivých osob byly velmi povrchní. Někdy v polovině filmu, se to všechno navíc sekne a nehne se to dál. Co bych pochválila, byla hudba ve filmu a Gwyneth Paltrow.. to jak sebou sekala, to bylo něco! 3 a půl * ()

Viperine

Průměrné. Rozvleklé. Strhující fakt ne. Nudné a zbytečné scény, typická a stokrát ohraná klišé. Nenašla jsem na tom nic inovativního, co by snad mohlo tuhle katastrofárnu nějak vypíchnout z řady. ()

xxSmoldaxx

Hvězdami nabitý kousek, který svou sirovostí připomíná dokument. Váhavý rozjezd je brzy nahrazen pozvolnou akcí, která prakticky celých 100 minut graduje. Naprostá autentičnost přidává na síle zážitku a pocitu, že vážně nejsme v bezpečí ani dnes. Nezbývá nic, jen se modlit, abysme tu už nebyli, až přijde horší ptačí chřipka :) 77% ()

Kjuk

Mě to prostě a jednoduše připomínalo jen dobrej a výborně obsazenej dokument! Nic víc, nic míň. Slabší 4 alespoň za příběh, za Marion a za pomatenýho Damona - "Přestala reagovat, její srdce se zastavilo a naneštěstí zemřelal!" "Dobře a můžu s ní mluvit?" ()

KOZEL84

Že spojení netopýra s prasetem(čoklem) je sick a smrtící epidemie vím už od dob Twilightu.Stejně tak každý zdejší učenec ví,že Soderbergh je chladný a nemá problém natřískat si do filmu Hollywoodskou kvalitu v hojném počtu.Ale že by podrýval jejich hvězdný status je totální pičovina.Oni to přežijou.Teda jako...ne ale jo.Škoda,že netočí víc akčnáků.Dodneška si pamatuju jak v Boeingu 747 vyletí Seagal ''komínem'' v prvních pár minutách.Co to kurva...?!A tak by to se Soderberghem asi bylo taky.Nesnáším strašení konci světa (a že si člověk může vybrat),nemocné prasata a ptáci mě nikdy nevzrušovali,ale nějaké ''ajce'' asi můžou přijít.Do tohodle sem šel s chutí jako do hororu na sobotní večer (po náročném hororu pátečního večera-jak to prase;) a tak bych vypíchnul Gwyneth Paltrow,kterou bych za ten záchvat nominoval na letošní královnu hororu.Fuj.lepší 4 a tak to dám navrch. ()

Procker

Uz delsi dobu vim, ze pro katastroficke filmy mam trochu slabost. At uz se jedna o tani ledovcu, epidemicke infekce, ci nalety ufounu, kteri nam devastuji nasi planetku. A Nakaza mi navic k tomu beznemu poteseni z tohoto druhu zabavy pridava neco navic. Filmem nas provazi vypilovana muzika, slavne herecke postavy padaji jedna za druhou a ja se ani nestacim rozkoukat, poradne se uvelebit a uz sleduju zaverecne titulky... ()

ellegrey

Nákaza (Contagion) ukazuje divákovi, jaké by to bylo, kdyby naši planetu pohltila neidentifikovatelná nemoc, proti které neexistuje žádný lék. Postavuje lidstvo do opozice, najednou člověk není na vrcholu potravního řetězce, ale stává se jen další obětí. Obětí, která nemá neomezenou moc jako předtím. Líbila se mi filmová zápletka, která přestože nebyla originální, působila dobře. Herecké výkony byly velmi dobré. A skvělá byla režie Stevena Soderbergha (Traffic - nadvláda gangů, Dannyho parťáci 3). Líbily se mi především scény na začátku filmu, kdy Soderbergh dává důraz na každý lidský pohyb, na každý dotek. Sebemenší drobnost, která později přeroste v tak nebezpečného protihráče. Na filmu se mi také velmi líbila hudba Cliffa Martineze (Drive, Obhájce), která perfektně ladila s jednotlivými záběry. Dokázala podrthnout napětí vyplývají z děje a dodat scénám mrazivý důraz. Nákaza je zvláštním ale dobrým a povedeným filmem. Dostala jsem od něho přesně to, co jsem očekávala. 78% Více zde ()

RickyFitts

oceňme tu neemmerichovštinu ale uznejme upřímně, že to je film, který postrádá děj a graduje krásně ale zbytečně - protože k tomu, kvůli čemu se na katastrofický filmy přece koukám, totiž proto že chci vidět zkázu, k tomu nedojde... a nerozumím tomu, proč tam hrajou samý hvězdy, nepovažuju to u takovejch filmů za výhodu, nýbrž za rušivej element... (už aby tu byla ta Gravity, poslední dobou mám pocit, že snad každej film by natočil líp Cuarón), 3- ()

Gerrard8

Absolútne pokazenie filmu ... Očakávanie veľké, ale toto? Takáto téma a takýto herci k tomu ? No neviem, či by som to ja nespravil lepšie a nenadchol divákov viac ja ... Škoda tešil som sa... ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech