Od chvíle, kdy Selene se svým lidsko-lykanským milencem Michaelem zničili prastarého upíra Marcuse ve filmu Underworld: Evolution, uběhlo již patnáct let. V jejich průběhu lidstvo odhalilo existenci jak upírů, tak lykanů, a rozpoutalo válku s cílem obě rasy vyhladit. Selene, která byla v průběhu genocidy zajata, se po více než deseti letech probouzí jako vězeň v neprodyšně uzavřené laboratoři společnosti Antigen, mocné korporace, která se snaží vyvinout vakcínu proti virům, jenž mají na svědomí existenci upírů a lykanů. Selene je zničena zjištěním, že Michael zemřel, ale smutek je velice záhy překonán šokujícím zjištěním, že v průběhu svého kryogenního spánku porodila dceru Eve (India Eisley). Ve snaze najít úkryt pro sebe i své dítě se Selene ocitá ve světě, kde jsou příslušníci její kdysi tak hrdé rasy na hranici vyhubení a zbytky přežívajících se ukrývají v podzemí. Odvržena zbývajícími klany se Selene rozhodne spojit své síly s mladým upírem Davidem (Theo James), který se k ní připojí v krvavém tažení proti Antigenu, jenž se snaží zničit ji i její dítě. Když jí na stopu přijdou také její obvyklí nepřátelé, lykani, zdá se, že je i Selene naprosto bezmocná proti nejzákeřnějšímu protivníkovi v historii série Underworld: geneticky vylepšenému superlykanovi. (oficiální text distributora)

genetique

Pokiaľ máte radi túto sériu (rozumej Kate Beckinsale v latexovej kombinéze), tak dáte pár percent navyše. Ja k fandom série patrím a musím povedať, že po treťom diely je toto celkom satisfakcia (a nielen za Rhonu Mitru). Scenáristický mix všetkých častí nepoteší, ale na druhej strane stávka na istotu aspoň nekazí celkový dojem a koncepciu. Nápad by sa dal ale realizovať aj štylistickejšie, než len pár súvislejších dialógov a jedna scéna, v ktorej je možné zachytiť niečo ako herecký prejav. To ale na druhej strane dáva priestor šialene zbesilej akcii, ktorej je tu neúrekom! Nabažil som sa dosýta, naozaj musím pochváliť prehľadnosť a originalitu bojových sekvencií, efekty na úrovni, cítiť podstatne vyšší rozpočet. Po stránke nenáročnej zábavy to teda šľape ako má, je to rýchle, stopáž krátka, takže sa nudiť nebudete a v mojom prípade to splnilo účel. 65%. ()

hellstruck

Tentokrát upíři mají co dělat s lidskou rasou a vylepšenými lykany.. No, musím říct, že oproti jedničce to značně ztratilo dech, ale všeho bylo tak akorát; akce, krve a minut. Myslím že hledat něco víc v příběhu nemá smysl a Underworld je taková ta záležitost, na které se pasou hlavně oči. Ano, jak je tu zmíněno, dialogy nefungovaly a chtělo by to nutně vyměnit scénáristu .Každopádně mně se to líbilo i dějově a těším se na další díl. Stručně a jasně slabší než první díly, ale lepší než třetí a já jsem tak nějak dostala to, co jsem očekávala.. ()

NinadeL

Návrat latexové Kačky do série je už jen totální výplach a co víc, zřejmě začátek dalších a dalších pokračování. Ten její kostým je sice pěkný, ale už by se v těch filmech mohlo začít také něco dít, když už teď je to taková sada. Ale nahrazení potencionálního milence potencionální dcerou? Tudy cesta ke zlepšení také nevede. Ale potěšila přítomnost Stephena Rea (oblíbence Neila Jordana, vynikajícího zejména v Interview s upírem) a Sandrine Holt (seriály Agenti z podsvětí, Mutant X nebo Láska je Láska). ()

Kaka

Bez mytologie, bez omáčky, bez začátku, bez konce. Velmi prapodivný film, kde si člověk sice užije důstojnou akci, ucházející střih a zvuk a výtečnou Kate a pár jejich chvatů, které stoji opravdu za to. Ale jinak je to trestuhodná rutina "made in Hollywood". Vše ještě umocňuje krátká stopáž, kde v podstatě není ani místo se o cokoliv pokusit. Zlatá jednička. Byla stylovější a "vetší". Což je paradox vzhledem k rozpočtům. ()

akisha

Díky otřesnýmu prequelu vypadá Underworld čtyřka možná líp, než by se slušelo, nicméně je to tak. Mužský osazenstvo sice odchodem Speedmana utrpělo (nahradil ho těžkej modelovskej průměrák) a příběh s "dcerou" taky k těm originálnějším nepatří (to by se dalo říct o celý ty vědecký zápletce, ale co po nich taky chtít jinýho), jinak je to ale celkem solidní podívaná. Kate je o poznání drsnější než dřív, akce je svižná a v rámci i přehledná, stopáž příznivá a k mému potěšení už tu není ani tolik zbytečnejch zpomalovaček jako bylo např. v nejnovějším RE. Samozřejmě že pokrok si žádá nový vychytávky, tak se připojil i óbr-vlkodlak co svou laciností jako by vypadl z počítačový hry, kupodivu ale nakonec nebyl nejhorší. Hodně mě potěšilo, že Billa Nighy, co už svůj potenciál v tak mělký roli vyčerpal, nahradil Charles Dance, ovšem ten zase nedostal moc příležitostí svůj potenciál využít. (No, aspoň že tam teda měl těch pár replik, ale jinak mají za něj černej puntík). Shrnuto - původní fanoušky nadchne, neutrální pozorovatele (mě) neurazí a zabaví, nefandům bude fuk. ()

castor

Vůbec netuším, co se dělo v předešlých dílech série, chtěl jsem prostě maximálně vypnout, a tak nějak se bavit a neodcházet otrávený. Osa akce – krev – Kate Beckinsale náramně nasoukaná v latexu překvapivě funguje. To ostatní už nikoliv. Tvůrci jsou ve scénách mimo akci zoufalí, pasáže jsou zdlouhavé a hlavně úplně zbytečné. O emocích je pak škoda mluvit. Nikdo se tu holt o nic moc nepokouší, na těch osmdesáti minutách (závěrečné titulky jsou sakra dlouhé) se toho asi duu režisérů moc vymýšlet nechtělo. Zázraky jsem ale nečekal, navíc na pozadí Kate se vždycky dívá a ještě nějaký ten rok bude dívat moc hezky!! ** až *** ()

PinokKio

Filmová série Underworld se tímto dílem změnila spíše v Resident Evil. Místo zombieků lykani, něco málo zdokonalování se po špitálech, ale hlavně nudná nepřehledná kamera, laciné lokace a neskutečně jednoduchý příběh. Předtím to alespoň mělo nádech nějakého fantasy, teď je to jen prostoduchá rubačka bez hlavy a paty. ()

Spooner

I přes velký počet upírů bezkrevná akční nuda, jejíž hlavním cílem je co nejvíc sexy zabrat Kate Beckinsale. Děj žádnej, akce nudná a tempo i přes malou stopáž zdlouhavý. Už si začínám pomalu vážit těch Wisemanových prvních dílů, ty měli aspoň spefickej look a slušný akční scény. Tady už je jenom ta sexy Kate. 30% ()

Xmilden

No prostě béčko se vším co k tomu patří, spousta akce, nějaká ta vata a hlavně děsně rádoby cool scény. Místy nějaká ta dějová nelogičnost. Trošku mi tahle série začíná připomínat Resident Evil, jak tam tak i tady se najdou totiž stále další a další nepřátelé a tak se může směle točit dál. Není třeba zmiňovat že pokud na to budou lidi chodit do kina, tak nás čeká ještě hodně dílů.... A přinejhorším se vrátíme zase zpátky v čase. Až si najdu dostatek času tak si pustím najednou všechny 4 díly a prozkoumám, jakpak na sebe navazují. ()

lesumir

Kate by už radši měla hrát matku v rodinných dramatech nebo MILF v komediich, než akční sexy čtyřicítku v upirských béčkách/céčkách, už to není až tak moc HOT jak se může zdát. Přesto mám rád tyhle filmy kvůli krátkým stopážím, je to čistě jen lobotomický popcorn, který nezahřeje, možná urazí a stoprocentně nepobaví, nicméně nemusíte přemýšlet a pokud potřebujete vypnout po těžkým týdnu v práci, tohle je ideálka! ()

darkrobyk

Člověk vidí malou holku a ženu bojovnici a snad mimovolně si vzpomene na Cameronovy Vetřelce... Dobře, není to žádná bomba, ale v rámci žánru se mi to opravdu líbilo. Někomu chybí charismatický Speedman, mě ale více zajímá Kate Beckinsalová. A nutno řící, že latexový kostýmek jí stále padne a její bojové kreace snad i o něco zdrsněly. Dobrá kamera, velmi zdařilé triky, krvavé bitky, kdy krev ohazuje v gejzírech plátno/obrazovku, honičky, příšeří a nezbytné modré zabarvení. Střet odvěkých nepřátel je krvavý a místo přerostlých upírů zde máme monstrózního lykana. Stačí vypustit myšlení a jen sledovat. Jak vozík na horské dráze prosvištíte až do konce a netřeba se pozastavovat nad tím, zda-li prostřelením podlahy výtahu se lze zachránit. ()

Shakers

Underworld je pre mňa jedna s tých slabších sérii, ktorá ma ale stále baví. Čakal som od tohto švédskeho dua a zároveň od štvrtého pokračovania fakt sračku v 3D. Práve preto som nešiel ani do kina. Film som ale asi až príliš podcenil. Underworld: Awakening je jedno s tých pokračovaní, ktoré neprinesú nič nové, ale v akciách sú celkom fajn a do série stále celkom dobre zapadajú. Akcii je tu fakt veľa, stopáž je krátka takže moc nuda nehrozí. Na druhú stranu čo sa týka hercov a postav, tak je to oproti predošlým filmom bieda a záporáci mi prídu celkom slabý a digitálny Lykani sú miestami dosť odfláknutý. Čo sa týka príbehu, tak je to fakt bieda a len ďalšia neuzavretá kapitola v ktorej sa strieľa viac ako v Rambovi II. Aj keď je to pre mňa asi najslabší Underworld, rozhodne sa na to dá pozerať. 65% - 3* ()

Pepinec

Má to hodinu a půl, z čehož poslední čtvrthodinou jsou titulky. Obsahuje to zhovadilou myšlenku, plytký příběh, prázdná hesla, směšné efekty, ošklivou hudbu a nesympatické herce s vykulenýma očima, mezi nimiž chybí alespoň jedna opravdu hezká holka. Mnoho lidí to prohlašuje za kultovní záležitost a někteří dokonce tvrdí, že kupříkladu takový Scott Speedman zde předvádí vrcholný výkon své kariéry (bingo...!). Co je to? Uznejte sami, že pokud na někoho zanechá film takovýto dojem, je jedna hvězda náramnou odměnou! ()

Jacinda

nevím, ale mnohem líp na mě působila atmosféra jedničky a dvojky. Navíc to jakým způsobem odsunuli Majkla (byl problém sehnat stejného herce na těch pár vteřin) je fakt trapný- ()

sheen

Kate aka Selene se konečně vrátila k tomu co jí jde nejlépe, nakopávání zadků Lycanům, po jednodílové odmlce se opět zahalila do černého, uplého latexu a rozdávála rány jako Death Dealer :) Přesně to co jsem potřeboval. ()

Underworld čeká reboot

Underworld čeká reboot

28.08.2014

Režisérské rošády

Režisérské rošády

16.11.2010

Remake klasické sci-fi ze 70. let Loganův útěk a nová adaptace vesmírného eposu Duna jsou opět bez režisérů. Na Logana se vykašlal uznávaný tvůrce reklam a videoklipů Carl Erik Rinsch, který si v… (více)

Kate opět v černém

Kate opět v černém

25.09.2010

Je to oficiální, hlavní hrdinkou Underworldu 4 (který pravděpodobně vznikne ve 3D) bude stará dobrá Selene. A to znamená, že Kate Beckinsale si opět bude muset svůj... ehm, herecký talent... nacpat… (více)