Velká vánoční jízda

Arthur Christmas

Arthur zachráni Vianoce

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Velká Británie / USA, 2011, 93 min

Taková animovaná Mission Impossible. Přijde mi nelogický, aby byl takový problém za dvě hodiny doručit jeden zapomenutý dárek, když musí Santa za jednu noc oběhnout celej svět. Ale co se budu v pohádce zabývat logikou. Arthurova dobrodružná jízda se stoletým dědkem má něco do sebe, ale nejlíp bude fungovat v období Vánoc. Po měsíci, kdy už ta atmosféra není, je zážitek trochu menší. Zatím 3 hvězdy s potenciálem, že při nějakých dalších Vánocích může jít i na tu čtvrtou. 65%(19.1.2012)

"Dear Santa, are you real? If you live at the North Pole, how come i can't see your house when i looked on Google Earth?" =DDD niektoré hlášky sa naozaj vydarili a bolo to aj celkom milé (oddýchnuť si od leta pozeraním na Vianoce) ale apart from that to bolo trochu také nemastné-neslané a miestami ujeté(14.8.2012)

Dětí stále přibývá a všechny je obdarovat v jeden den, už dávno není brnkačka. Ještě, že má Santa tolik pomocníků, taková nadílka se totiž musí řádně naplánovat. A to si každý myslí, že to ten sušenkomil zvládá sám. I v té, do nejmenších detailů naplánované akci, může být chybička. Proto je potřeba zachránit Santovi prdel, přičemž zažijete spoustu zábavy.(10.1.2013)

Namlsán ohlasy a hodnocením jsem v kině po hodině takřka usnul. A to se musím ještě zmínit o naprosto vylízané písničce a klipu Justina Bíbra před filmem!!! Kdybych to věděl, tak bych si film nejspíš odpustil. Konec filmu ale za všechny ty strasti stojí. Je to milé, je to dojemné a prostě ve srovnání s celým filmem neskutečně vánočně kouzelné. Zbytek filmu drží jakštakš jen senilní Santa.(28.12.2011)

Co si budeme nalhávat: Pixar to není a dabing leccos zabije, takže z toho nebudete mít takový požitek jako američtí diváci. 3D nerušilo a při barevnosti filmu bylo i rozumně využité. Před Vánoci je to právě ten akurátní film pro děcka, abyste je ještě více natěšili ke stromku (ačkoliv doufám, že se budou pořád více těšit na Ježíška než na Santu). Postavy byly stereotypní (vlídná pani Santa Clausová, snaživý poskok skřítka, nespokojený a brblající děda a samozřejmě podceňovaný šaškovský hlavní hrdina s dobrý srdcem - být na mě, nechala bych u korespondence, ale hold děcka potřebují vědět, že to největší dobro a obětavost vždycky odměny dojde), až na technokrata bráchu Steva, který není takovým hajzlem, jak byste čekali. Film nenudí, přichází s novými gegy a situacemi. Příjemná jednohubka. A největší plus? Žádná zvířátka nemluví.(18.12.2011)

• - Peter Bayhem, ktorý napísal scenár k filmu, pracoval v tom istom roku aj na ďalšej snímke, ktorej názov obsahuje mužské meno Arthur, konkrétne komédii Arthur (2011). (toi-toi)

• - V Mexiku neexistuje mesto Trelew, avšak mestečko s týmto názvom sa nachádza v Argentíne. (toi-toi)

• - Keď Steve vstúpi do domu Gwen, aby doručil darček, stúpi na pískaciu hračku. Tou hračkou je Ovečka Shaun (2007), ktorá taktiež pochádza z dielne Aardman Animations. (toi-toi)