Velká vánoční jízda

• Nizozemsko

Arthur Christmas

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Velká Británie / USA, 2011, 93 min

Príjemná vianočná oddychovka o rodinných hodnotách. Príbeh je skôr zameraný na detského diváka, čo film dokazuje mnohými jednoduchými vtipmi a scénami, ale naanimovaný je pekne, čo v určitom smere dopomáha k tomu aby si ho užili aj dospelí. Je to plné veselých postavičiek, pekného prostredia a niekoľkých dobre vypointovaných vtipov. Nejedná sa samozrejme o žiadnu dych berúcu rozprávku akou je napríklad Toy Story, ale to vôbec nevadí. Svoj účel splní a decká z nej budú určite nadšené. Plus ja som sa bavil.(8.2.2013)

Vysvětlení toho, jak Santa Claus stihne nadělit tolik dárků za jendu noc, nebylo špatné, ale zdá se mi, že se za docela svižné tempo a rychlý střih schovávala prázdnější struktura příběhu. Vlastně film občas působil natolik hekticky, že by u diváka mohl jen navýšit vánoční stres. Pár scének s dědou bylo k pousmání, nicméně vyložená zábava to nebyla, tedy pokud jsem ji nezaspala (obvykle v kině nespím, ale po vánočním večírku se to někdy stává). :)(26.12.2011)

Ani jsem nějak nic moc nečekal a taky jsem nic moc nedostal. Průměrná animace a podprůměrnej příběh o doručování jednoho zapomenutýho dárku. Postavy jsou veskrze nesympatický, vtipů minimálně. Aspoň, že to relativně svižně odsejpá, na vypnutí mozku a zabití hodiny a půl asi v pohodě, ale to je tak vše. Slabší 3*.(30.11.2016)

Krásný předvánoční čas, milí filmofilové! Kdo jej ještě necítí pod kůží, nechť shlédne tento půvabný, dojemný a vánoční atmosférou nabitý, jakož i svižný, velmi vtipný, netypický, a slušně natočený, animovaný i dabovaný film! :-) Co více dodávat? Některé fóry jsou spíše pro staršího diváka, protože jim asi děťátko nebude zcela rozumnět, celkově se ale pobaví stejně jako rodič.. Justina sem vůbec netahejte, klip stál sice za starou bačkoru, ale hudebně to je zajímavá předělávka lehce ohrané klasiky.. Navíc se ve filmu objeví jen chviličku na začátku a pak až při titulcích - a to už je většina z vás na parkovišti, drahoušové.. Konec je dojemný jak se na krisms můví sluší a patří a já tuhle zběsilou jízdu vyhlašuji zatím nejhezčím filmem této zimy! Mějte se filmově, Woo.(12.12.2011)

Hbitý animák, který vám i ve 2D verzi vyleze z TV obrazovky a vtipně prozrazuje jak funguje donáška vánočních dárků od objednávky, až po distribuci. Filmík, který může mít v případě ještě věřících diváků na Santu či jiné donašeče dárků fatální následky v narušení jejich vánočních ideálů, stejně jako nedodání dárků všem dětem na světě včas, což je zápletka filmu. Tvůrci ládují překotně děj, který se však točí po celou dobu stále jen okolo souboje s časem, cestováním a retardaci postaviček. Scénář, vtípky jsou spíše pro odrostlejší, byť se to celé tváří dětinsky. Je to však dosti originální a až anarchisticky protivánoční. V období Vánoc může tento animák mezi všemi těmi laskavými pohádkami působit očistně neromanticky.(3.11.2012)

• - Deti, ktorým sú doručené darčeky ako prvým, majú v izbe plagát k filmu Lovecká sezóna (2006). (toi-toi)

• - Keď Steve vstúpi do domu Gwen, aby doručil darček, stúpi na pískaciu hračku. Tou hračkou je Ovečka Shaun (2007), ktorá taktiež pochádza z dielne Aardman Animations. (toi-toi)

• - Herec, mluvící dědečka (Bill Nighy), je stejně starý (ročník 1949) jako herec mluvící jeho syna (Jim Broadbent) a pouze o deset let starší než herec, mluvící jeho vnuka Stevea (Hugh Laurie). (DellEthing)