Velká vánoční jízda

Arthur Christmas

Arthur zachráni Vianoce

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Velká Británie / USA, 2011, 93 min

Divte se, no bavil sem se. Jak může Santa, právě v dnešní uspěchaně době zapomenou co by jen na jedno jediné kiddo? to není možné proste, tečka. A když to je už všem jedno, jako že i mne samozřejmě, Arturovi ne (děckám v kině taky ne). Artur má srdce na správném miste a v rámci výchovních pohádek (ehm) 6/10. A viděli sté tu uFo loď?! Huúustý, tak ta vozí dárky…(27.12.2011)

Nejakčnější vánoční jízda, která dá santovské legendě pořádně zabrat. Má nadupaný rozjezd plný nápadů brilantně žonglujících s tradičními santovskými prvky, a pak finále, při kterém jsme napětím nedýchali a současně se dobře bavili. Mezi rozjezdem a finále je však poněkud hluchý střed, který se sice tváří rychle a zběsile a občas blýskne nápadem či fórkem, ale přesto pouští nohu z plynu a nechává film zapadnout do závějí průměru, kdy se čas vleče pomaleji než by vzhledem k dění na obrazovce měl. Takže by to bylo na tak na tři hvězdy nebýt skvělé skřítky, která umí z balícím papírem a mašlemi divy a nečekaně disharmonické santovské famílie, která je protiváhou té přeslazené stylizace Vánoční pohody.(30.12.2014)

Krásný předvánoční čas, milí filmofilové! Kdo jej ještě necítí pod kůží, nechť shlédne tento půvabný, dojemný a vánoční atmosférou nabitý, jakož i svižný, velmi vtipný, netypický, a slušně natočený, animovaný i dabovaný film! :-) Co více dodávat? Některé fóry jsou spíše pro staršího diváka, protože jim asi děťátko nebude zcela rozumnět, celkově se ale pobaví stejně jako rodič.. Justina sem vůbec netahejte, klip stál sice za starou bačkoru, ale hudebně to je zajímavá předělávka lehce ohrané klasiky.. Navíc se ve filmu objeví jen chviličku na začátku a pak až při titulcích - a to už je většina z vás na parkovišti, drahoušové.. Konec je dojemný jak se na krisms můví sluší a patří a já tuhle zběsilou jízdu vyhlašuji zatím nejhezčím filmem této zimy! Mějte se filmově, Woo.(12.12.2011)

S ohledem na to, jak tragicky většinou animované filmy s vánoční tematikou dopadají (Barbie Vánoce a spol.), jsem s Velkou vánoční jízdou spokojená. Ano, všichni Santovi jsou dost divní a vlastně kromě babči nesympatičtí, ale celé to dobrodružství o nedodaném dárku je akční, veselé a vánoční. A já jsem při tomhle filmu vánočně cítila. Jo a ta skřítka-balička byla výborná: "tři lepítka a zabalím cokoli" se povedlo.(21.12.2015)

Už dlouho mi chybí nějaký pravý vánoční film a proto jsem se na (mnoha lidmi oceňovanou) vánoční jízdu hodně těšil ale bohužel se nadělení nekoná. Vánoční jízda není špatná a je to typický film pro celou rodinu, který žádného z jeho členů neurazí a nápaditě ukazuje problémy se kterými se musí Santa potýkat při roznášení dárků ale já sem přeci jen čekal tu "jízdu", kterou sem nakonec nedostal a některé "neakční" části mě docela nudily. Škoda.(12.2.2012)

• - Deti, ktorým sú doručené darčeky ako prvým, majú v izbe plagát k filmu Lovecká sezóna (2006). (toi-toi)

• - Peter Bayhem, ktorý napísal scenár k filmu, pracoval v tom istom roku aj na ďalšej snímke, ktorej názov obsahuje mužské meno Arthur, konkrétne komédii Arthur (2011). (toi-toi)

• - Keď Steve vstúpi do domu Gwen, aby doručil darček, stúpi na pískaciu hračku. Tou hračkou je Ovečka Shaun (2007), ktorá taktiež pochádza z dielne Aardman Animations. (toi-toi)