Reklama

Reklama

Počítačově animovaný 3D snímek Velká vánoční jízda studia Aardman konečně nabízí odpověď na otázku, která nedá spát žádnému dítěti: Jak jen to Santa dělá, že dokáže během jedné noci nadělit všechny dárky? Odpovědí na ni je existence Santovy provozní základny ukryté pod Severním pólem, která je plná veselí a té nejmodernější techniky. Jádrem celého filmu je ale příběh, jehož složky jsou jako vystřižené z klasického vánočního příběhu – úsměvně nefunkční rodina a nečekaný hrdina: Santův nejmladší syn Arthur. Když Santův fascinující podnik omylem vynechá jedno dítě ze stovek milionů, o které se stará, vydává se nejméně schopný člen rodiny Clausů na bizarní a vzrušující závod s časem, během kterého má za úkol doručit poslední vánoční dárek na světě dřív, než se rozední. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (6)

Trailer 3

Recenze (263)

Fr 

všechny recenze uživatele

,,MISE SPLNĚNA! DNESKA JSME ROZDALI 2 MILIARDY DÁRKŮ....“ /// Je červený a bílý, plný vánoční síly a právě má za sebou další díl svý ,,Mission: Impossible“. Jenže, co když se do doručení dárků vloudí chyba o velikosti 0,00000001514834 procenta? … Cíl je jasnej – šířit dobrou ,,Ježíškovskou“ náladu (ale počkej…dyť je to Sa… ,,hubu drž!“), páč tý není žádnej rok dost (že pane Grinchi?). Příběh, hudba i animace (no jo furt, postavičky taky…) navozujou úsměvnou vánoční atmosféru – pro všechny co věří (samozřejmě). A jak se to pozná? No nekecejte, že jste Arthurovi nefandili!? (a co ta kroupa? Zkurvení vyděrači!) Doporučuju byt zasmradit Fr(antiškem), přilepit parchanty na židli, stůl vobložit žrádlem, pod strom fláknout nějaký krabice a místo štědrovečerní televizní píčoviny mrknout na Arthura. AŤ JSOU I VAŠE VÁNOCE NA 100% BÍLÉ! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem dítě, který furt nechápe, jak se kurva dostanou pod stromek fšechny ty dárečky. 2.) Pamatuju, jak jsme v roce 1816 pronásledovali Santu (a jak kvůli tomu….). 3.) Mám firmu na balení dárků.. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE *** NAPĚTÍ * ()

Toren 

všechny recenze uživatele

7/10. Čekal jsem klasický průměrný animák od Sony, ale spojení s Aardmanama (Spláchnutej, Slepičí úlet) tu lze okamžitě vycítit. Ohromná kanonáda gagů, vizuálních fórů a groteskních pohybů dělá z této vánoční pohádky našlapanou jízdu, která je ohromně sympatická, zábavná a hlavně rozmáchle akční! Zcela bez obalu - užil jsem si to. ()

Reklama

Dudek 

všechny recenze uživatele

Tři generace Santů, jedna dlouhá noc a zamyšlení nad tím, zda něco tak tradičního jako Vánoce má v dnešním digitálním světě své kouzlo. Arturova mise má rozhodně co nabídnout, ale jedná se spíše o dílčí segmenty než snímek jako celek. Úvodní i závěrečná scéna jsou výborné a skvěle pracují s celým tím Santovským trademarkem, aniž by ho nějak neodpustitelně zesměšnili. Skvěle je využita i postava skřítka baliče, který téměř veškeré trable řeší pomocí lepicí pásky a mašliček. Prostředí část, kterou snad už tradičně naplňuje putování plné odboček, bloudění a pár nepříjemných situací nemá bohužel žádné eso v rukávu. Jako vánoční oddechovka, případně snímek běžící na pozadí, Velká Vánoční jízda určitě nezklame. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $85miliónovTržby USA $46,462,469Tržby Celosvetovo $147,800,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $2,475,123 //počet predaných kusov 87,398Tržby za predaj DVD v USA $4,788,547 //počet predaných kusov 281,845║ Len jednohubka, ktorá sa vo svojej inovatívnosti Santa Clausa utápa, chápem že tvorcovia smerovali k priblíženiu na pomery dnešnej doby ale toto im až tak nevyšlo, zle vyvážené až sa z toho takmer stáva nevkusný gýč, animačne sa to dalo, občas niečo pobavilo. /videl v kine 3D verziu: 60%/ ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Ani jsem nějak nic moc nečekal a taky jsem nic moc nedostal. Průměrná animace a podprůměrnej příběh o doručování jednoho zapomenutýho dárku. Postavy jsou veskrze nesympatický, vtipů minimálně. Aspoň, že to relativně svižně odsejpá, na vypnutí mozku a zabití hodiny a půl asi v pohodě, ale to je tak vše. Slabší 3*. ()

Galerie (73)

Zajímavosti (6)

  • Herec, mluvící dědečka (Bill Nighy), je stejně starý (ročník 1949) jako herec mluvící jeho syna (Jim Broadbent) a pouze o deset let starší než herec, mluvící jeho vnuka Stevea (Hugh Laurie). (DellEthing)
  • V Mexiku neexistuje mesto Trelew, avšak mestečko s týmto názvom sa nachádza v Argentíne. (toi-toi)
  • Peter Bayhem, ktorý napísal scenár k filmu, pracoval v tom istom roku aj na ďalšej snímke, ktorej názov obsahuje mužské meno Arthur, konkrétne komédii Arthur (2011). (toi-toi)

Související novinky

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby

16.01.2012

Zatímco v rámci nominací na letošní Zlaté glóby se jasní favorité rýsovali, samotné ceny žádného drtivého vítěze nepřinesly. Nicméně za obrovský úspěch se dají považovat tři Zlaté glóby pro…

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

15.12.2011

Asociace zahraničních novinářů akreditovaných v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby, které jsou tradičně považovány za oscarové předskokany. Letos se nejvíc těší George Clooney…

Reklama

Reklama