Velká vánoční jízda

Arthur Christmas

Arthur zachráni Vianoce

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Velká Británie / USA, 2011, 93 min

Krásná pohádka na Vánoce. Zmatek, chaos, láska, přátelství, dárky, elfové, Santové, saně, sobi, no všechno co zde má být tady je. Samozřejmě i nutná dávka vtipu.(16.2.2012)

Vcelku solidní zábava, která v těch nejsvětlejších momentech převrací představu o Vánocích naruby (vždyť samotná ikona svátků tu je za politováníhodného ňoumu...), jinak ale nemohu říct, že by Velká vánoční jízda nějak vybočovala z animované velkovýroby. Od studia Aardman jsem rozhodně čekal více.(14.1.2012)

Na můj vkus příliš mnoho akce a nejsem si úplně jistý, jestli bych chtěl, aby si moje děti myslely, že dárky rozdávají profi agenti skřítkové, kteří se spouští z obří vesmírné lodi. Ale jinak to má docela kouzlo a animace je taktéž pěkná. 60%(2.2.2016)

• playboxguest

Ze začátku i zajímavá, ke konci už ale i poměrně nesourodá změť těch nejbláznivějších nápadů, která víc nudí, než baví. Pro mě slabší animák, který si už asi znovu nepustím.(12.7.2012)

Som rád, že tento animák sa ešte ako-tak drží tradícií a nesnaží sa zdegenerovať detského diváka ešte viac, ako ho degeneruje prístup médií k vianočnej nálade v posledných rokoch. Preto dieťa dnes nevidí Vianoce ako sviatky pokoja, plné tradícií a príjemnej atmosféry, ale len ako čas rozprávok a darčekov. Samozrejme na prehĺbenie tradičnej atmosféry Vianoc sú tu iné filmy, rozprávky, či animáky, ale ani tento nič nepokazí. Naopak, o zábavu nie je núdza, všetko je zaujímavo skombinované, akcia strieda hlášky, bláznivé nápady trefne dopĺňajú tradičné rozprávkové šablóny a všetko je to kupodivu dobre zavŕšené českým dabingom. 85%.(28.12.2013)

• - Peter Bayhem, ktorý napísal scenár k filmu, pracoval v tom istom roku aj na ďalšej snímke, ktorej názov obsahuje mužské meno Arthur, konkrétne komédii Arthur (2011). (toi-toi)

• - Herec, mluvící dědečka (Bill Nighy), je stejně starý (ročník 1949) jako herec mluvící jeho syna (Jim Broadbent) a pouze o deset let starší než herec, mluvící jeho vnuka Stevea (Hugh Laurie). (DellEthing)

• - Keď Steve vstúpi do domu Gwen, aby doručil darček, stúpi na pískaciu hračku. Tou hračkou je Ovečka Shaun (2007), ktorá taktiež pochádza z dielne Aardman Animations. (toi-toi)