poster

Velká vánoční jízda

 • Velká Británie

  Arthur Christmas

 • Slovensko

  Arthur zachráni Vianoce

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Velká Británie / USA, 2011, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Iwus.ka
  ****

  Dětí stále přibývá a všechny je obdarovat v jeden den, už dávno není brnkačka. Ještě, že má Santa tolik pomocníků, taková nadílka se totiž musí řádně naplánovat. A to si každý myslí, že to ten sušenkomil zvládá sám. I v té, do nejmenších detailů naplánované akci, může být chybička. Proto je potřeba zachránit Santovi prdel, přičemž zažijete spoustu zábavy.(10.1.2013)

 • MikyAff
  ****

  Vánoční animák, který spojuje jak Santu tradičního tak i technologického. Jasně, že tradice jsou vždycky lepší, ale úvodní akce s rozdáváním dárků, kde jsou elfové ve stylu agentů, stála opravdu za to. Po navození Vánoční atmosféry, která je letos u mě opravdu třeba, jsem se moha soustředit na všelijaké vtipy a že jich bylo a stály za to. Najde se spousta scén, co se mi vryla do paměti a rozhodně v budoucnu budu tenhle film hlavně přes Vánoce vyhledávat.(20.12.2015)

 • togaf
  ****

  Asi je už tradice, že vánoční animáky nemají moc propracovaný děj. Stějně tak je tradiční, že anglosaský svět věří, že Santa nosí dárky i na východ od Lamanšského průlivu. Ale co já vím, třeba mají pravdu, konckonců o Vánocích je možné všechno. Třeba zničit hrozbu z vesmíru. Nebo udobřit rozhádanou rodinu. Nebo létat. Nebo cokoliv.(15.4.2012)

 • D.Moore
  *****

  Velmi originální vánoční animovaný akční film, který na tom už je nebo časem bude dost možná stejně jako Burtonova předvánoční noční můra - lze si ho pustit kdykoliv, v zimě nebo v létě, a vždycky pobaví. Aardmanovská poetika působí stejně půvabně jako v legendárních plastelínových (či digitálně plastelínových) příbězích, myšlenka, že vánoční nadílka je jedna velká vojenská operace, nemá chybu, a celá ta špionážně parodická atmosféra se s "bojem o moc" dvou Santových synů skvěle doplňuje. Pochválit musím i Gregson-Williamsovu hudbu, jež z první jízdy starými saněmi udělala velkolepý zážitek, a samozřejmě také originální anglický dabing, který mi udělal radost i roztomilou účastí Michaela Palina. Bylo to zkrátka senzační a já už se těším na výlet do Trelew (jen ještě nevím, do kterého).(29.8.2013)

 • Pepinec
  *****

  Krátká verze komentáře zní; animovaná mission impossible. Naproti tomu dlouhá verze by obsahovala krom jiného třeba to, že kdybych byl zatvrzelý hnidopich, musel bych Velkou vánoční jízdu odsoudit už z pouhého principu. Nabubřelost Američanů totiž nezná mezí, a tak nám tlustého, zarostlého a nevkusně oháknutého dědka cpou do Německa, Polska, Maďarska, a kdyby Zěměkoule měla nějaký kout, prskli by ho i tam. Protože ale ještě žádnému malému děcku nemusím vysvětlovat, že Santa Claus není Ježíškův zástupce pro střední Evropu, s klidným vědomím odpálkuji i výhrady těch, kteří Santově vesmírnému korábu vyčítají přílišnou podobu lodi Enterprise nebo těch, kterým se zase nelíbí Arthurova podoba s Lingunim z Ratatouille. Místo toho vypíchnu dobrou práci studia Sony, svižné tempo a především - originalitu samotného příběhu. Protože právě nedostatek originality je tím, co sráží drtivou většinu současných animáků. V samotném závěru dlouhé verze komentáře by pak bylo shrnutí, že Velká vánoční jízda je jedním z největších překvapení roku 2011. Stejně jako český překlad původního názvu... :-D(2.1.2012)

 • - Peter Bayhem, ktorý napísal scenár k filmu, pracoval v tom istom roku aj na ďalšej snímke, ktorej názov obsahuje mužské meno Arthur, konkrétne komédii Arthur (2011). (toi-toi)

 • - Herec, mluvící dědečka (Bill Nighy), je stejně starý (ročník 1949) jako herec mluvící jeho syna (Jim Broadbent) a pouze o deset let starší než herec, mluvící jeho vnuka Stevea (Hugh Laurie). (DellEthing)

 • - Keď Steve vstúpi do domu Gwen, aby doručil darček, stúpi na pískaciu hračku. Tou hračkou je Ovečka Shaun (2007), ktorá taktiež pochádza z dielne Aardman Animations. (toi-toi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace