Počítačově animovaný 3D snímek Velká vánoční jízda studia Aardman konečně nabízí odpověď na otázku, která nedá spát žádnému dítěti: Jak jen to Santa dělá, že dokáže během jedné noci nadělit všechny dárky? Odpovědí na ni je existence Santovy provozní základny ukryté pod Severním pólem, která je plná veselí a té nejmodernější techniky. Jádrem celého filmu je ale příběh, jehož složky jsou jako vystřižené z klasického vánočního příběhu – úsměvně nefunkční rodina a nečekaný hrdina: Santův nejmladší syn Arthur. Když Santův fascinující podnik omylem vynechá jedno dítě ze stovek milionů, o které se stará, vydává se nejméně schopný člen rodiny Clausů na bizarní a vzrušující závod s časem, během kterého má za úkol doručit poslední vánoční dárek na světě dřív, než se rozední. (oficiální text distributora)

Crybaby

No cakal som od toho ovela ovela viac, velmi pod moje ocakavania, teda nic moc. Dokonca som myslel ze si to nezasluzi viac ako tri hviezdy ale koniec, tych par poslednych minut zachranilo deravy scenar, zly dabing, a vcelku zle spracovanie. Ale treba brat ohlad nato ze Sarah Smith nie je ziaden velky reziser, tak ze mu tu par veci uslo, nie je tak tragicke. No ako som pisal, ocakaval som viac, vcelku sklamanie, ale stale aspon priemerne a dopozeratelne. ()

-VINCE-

Velmi, velmi a velmi povedený animáč. Vánoční film tak trochu jinak jak jsem to ještě nezažil. Mnoho kvalitní zábavy a podívané. ()

lobo87

Po dlhom čase krásna animovaná vianočná rozprávka. Veľmi vtipná, dynamická, uletená a pritom myšlienkovo hodnotná. Vedľajšie i hlavné postavy originálne a hláškujúce a celé to vo mne vyvolalo nefalšované emócie. Asi sa fakt teším na Vianoce... 85% ()

Keen.lady

Absence záporné postavy, malá dávka humoru, velká porce nešikovnosti postav. Aneb zkazíme, co můžeme. Nejvíc mě uchvátili nádherní sobi. Někteří tvrdí, že je to až moc zběsilé, já naopak myslím, že se děj moc natahuje. Samozřejmě víme, jak to skončí. Plusový bod za originálního Santu s moderním nebeským plavidlem. ()

BlackAngels

Možná sem přecitlivělá a za vším hledám dojáky...., ale víte když na konci Arthur kouká jak se rozbaluje právě jím doručený dárek.... Jo přiznávám se! Brečela sem a brečela sem u stejné scény i když sem jí viděla podruhé.... No jó i potřetí. Ale přísahám, že pak už ne! Ale až to uvidím počtvrté... :-D Vánoce jsou něco co v mých myšlenkách žije 75% roku :-) Zbylých 25% je doba kdy spím ;-) a neovlivním to o čem si mi zdá. Takže kombinace vánočního filmu a navíc pohádky je u mě pět hvězdiček stejně krásných a červeňoučkých jako santův kabátec nebo jeho nos když v zimě sviští oblohou :-) ()

SeldomSeen

Zdánlivě typicky mimózní český distribuční název pro jednou sedí jak cosi na hrnec, neb jízda to skutečně je. Navíc se celkem daří těžit z kontrastu tradice/moderní technologie, hvězdný britský dabing neselhává a kvantita i kvalita vtipů ve druhém až n-tém plánu rozhodně potěší (a láká k dalšímu shlédnutí). Výhrady mám asi hlavně rázu ideologického - podstata Vánoc je tu nemilosrdně redukována na dostávání dárků... ()

ZAUME

Nebýt hrůzostrašné show v podání Justina Biebera, hodnotil bych rozhodně lépe. Myslím, že pro malé děti moc dobrá pohádka, na tu část s Bieberem jim však zacpěte uši a zakryjte oči. ()

Nakash

Nejlepší animák od prvního Madagaskaru. Je tu cítit místy britský humor a to je v animovaném blockusteru něco čerstvého. Jinak příběh je klasicky šablonovitý ale už jen kvůli vtipům stojí za shlédnutí. ()

HouseFan

Ve velmi stresovém vánočním období, byl tento film velice povedený. Moc jsem se u něj pobavil a odreagoval. Opět animák s povedenými gagy, vtipy a prostě SRANDOU! Možná občas bylo vše trochu rychlé na mé oko a oči ostatních diváků, ale jinak jsem si Velkou vánoční jízdu projel velice rád a s uspokojením. ()

david666

Akční, přitom ale pořád pohádkové. Pěkný příběh, dokonce bych řekl, že na vánoční motiv ne až tak obvyklý, protože se tady vlastně prolíná příběhů více, kdy každá z postav řeší svůj problém. Takže je to i pro dospělé. A úvodní akční scéna? Paráda. Ve 3D to musel být zážitek. ()

new4nomaly

Od sofistikovaného, moderního doručování dárků, Santy, který to má, jak se lidově říká, za pár, ctižádostivého Santy juniora a jeho mladšího prosťoučkého bratra se srdcem na správném místě, až po Santu (veterána), neuvěřitelně svižný a velmi zábavný animák. ()

MorraEddie

Animované filmy mám rád a to hodně,ale velká vánoční jízda mi teda vůbec nesedla. Zdálo se mi to až moc zbrklé,divoké a chaotické. U takových filmů se chci bavit,ale v tomto případě jsem se spíš nudil. Možná jsem se párkrát pousmál ale ve výsledku je to rozhodně jeden z nejslabších animovaných filmů. ()

Cvachetka

Ze začátku jsem si říkal, že to není nic až tak vyjímečného, ale postupem se mi to začalo líbit a nakonec musím říct, že vánoční jizdá to není vůbec špatná. Když se přidá hláškující stařík Claus se svým sobem, rozjede se slušná jízda. Nakonec jsem si oblíbil snad i všechny postavy. A dokonce ani ta malá elfice (zpočátku mi přišla jako hrozná vlezdoprdelka) není tak nesympatická. Pohodový film, který neurazí. Dávám 80%. ()

Hookins86

Jako odpůrce origálního dabingu, snad začnu koukat na originální dabing. Příběh a film byl vymyšlen a natočen dobře, ale dabing Arthura, jakožto uječenýho trageda, to docela zabil. Škoda... ()

Standey

Na tuhle předvánoční dobu skvěle načasované. Jednu hvězdičku ubírám za pár hluchých míst, jinak solidní jízda ;) ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby