Počítačově animovaný 3D snímek Velká vánoční jízda studia Aardman konečně nabízí odpověď na otázku, která nedá spát žádnému dítěti: Jak jen to Santa dělá, že dokáže během jedné noci nadělit všechny dárky? Odpovědí na ni je existence Santovy provozní základny ukryté pod Severním pólem, která je plná veselí a té nejmodernější techniky. Jádrem celého filmu je ale příběh, jehož složky jsou jako vystřižené z klasického vánočního příběhu – úsměvně nefunkční rodina a nečekaný hrdina: Santův nejmladší syn Arthur. Když Santův fascinující podnik omylem vynechá jedno dítě ze stovek milionů, o které se stará, vydává se nejméně schopný člen rodiny Clausů na bizarní a vzrušující závod s časem, během kterého má za úkol doručit poslední vánoční dárek na světě dřív, než se rozední. (oficiální text distributora)

kolodej1

bylo to chvílema příliš akční a přetechnizované, na druhou stranu tam byly i vtipné a milé momenty. Optikou dětí to bylo celkově velmi zábavné, což jsem třeba viděl na mé dcerce. A mezi vánočními filmy to určitě patří do špičky ()

marrrrian

Tak sa to ukázalo ako príjemné prekvapenie, lebo trailery ma nechávali vlažným. Ale len tak dlho, kým to nebol jediný film na mojom externom disku, ktorý som si ešte nepozrel. A pomaly som pri tom aj pookrial, lebo tá bláznivá vianočná atmosféra sa uprieť nedá. Aj keď je to jeden z tých ideálnych amerických vianočných príbehov o (už roky neustále americky pokryvovanom) Santovi. Ten tu však je v podstate len vedľajšia postava. To je asi dobre, lebo dostali priestor postavy, ktoré majú čo ukázať a nehékajú stále dokola Ho Ho Hó. A tak pri tom určite každému dobre utečie čas a zanechá aspoň chvíľu úsmev na tvárach. Myslím, že aj odrasteným divákom vyšších vekových kategórií, ktorí ešte nestratili všetku hravosť. Jedna z lepších rozprávok. ()

LencaN

Úsměvné, milé, vánoční. Líbilo se mi vysvětlení Santovy roznáškové rychlosti, předávání titulu Santa Claus i nasazení skřítků ala Star Trek nebo Mission Impossible. Je to vlastně náhled do jednoho pracovního dne v rodině Santů a o tom, jak na každém dítěti záleží. Nepřišla jsem si citově vydíraná, nenudilo mě to, slušný vánoční příběh. Děj je třeba trochu jednoduchý, ale co, je to Santa a celé to má svoje kouzlo. ### Po x-tém zhlédnutí od prvního v roce 2013 - Arthur a jeho povedená rodinka se stala mým oblíbencem a nechápu, že jsem předtím hodnotila jen 4*. Možná že dalším a dalším zkouknutím mám víc prostoru pochytit každou srandičku, každý vtip, každou santí vychytávku a hloubku náznaků a poučení, které se nám tady dostávají. ()

Tomas_PO

Nie je to sice dokonaly animak, kde by ste si nad animaciami isli oci vyocit, ani pribeh nie strhujuci, ci inovativny. Napriek tomu mi neda nedat 5/5. Bola to skratka velmi pekna vianocna rozpravka, s jednoduchym posolstvom, pribehom, konfliktu tradicneho vs moderneho. Miestami dojimajuca, ale ukludnujuca. Po vsetkych popoluskach, mrazikoch, elfoch a podobne mi to skutocne ulahodilo a navodilo spravnu vianocnu naladu. Jednoznacne odporucam na lenive vianocne rano ci popoludnie. ()

The_God

Boží vánoční komedie, kdy syn Santa Clause kdovíkolikátého přenesl roznášení dárků do 21. století. Teda spíš do 24. století, protože ty supersaně vypadají jako kříženec santovských saní a Pickardovy Enterprise. K tomu je tu ještě nešika syn-outsider, který má samozřejmě větší srdce než mozek a všem nakonec po průšvihu nadělí lekci, o čem Vánoce jsou. High-tech skřítkové a přestárlý bývalý Santa s přestárlým sobem už všemu jen nasazují korunu. ()

Karbos

Je to svým způsobem hrozné kýčové klišé ale zároveň i ulitle originální, sice se tam najdou záchvěvy nudy ale občas tomu nechybí i celkem, mě padnoucí humor, na Španělskou pecku Klaus to nemá ale i tak mírně nadprůměrný počin. *IDEOLOGICKÉ ZAMĚŘENÍ: 0/10 MÍRA ZÁVADOVOSTI: 0/10 viz profil ()

Teachman

Námět a zápletka: 9/10 ... Vizuální stránka: 9/10 ... Soundtrack: 9/10 ... Didaktický potenciál: 7/10 ... Celkový dojem: 9/10. ()

PTuranyi

Vtipná jazda moderného ekumenického Santu točiaca sa okolo doručenia jediného zabudnutého darčeka. Rod Santu má však dvoch nasledovníkov. Prísne organizovaného a pokrokového Steva a zasneného popletu Arthura. Doručenie tohto jediného darčeka je vlastne skúškou toho na čom vlastne Vianoce stoja. Animácia je výborná a dej je popretkávaný množstvom fórikov a hlášok, ktoré napriek modernosti a bláznivosti neprekročia hranicu trápnosti. 75% ()

swenyx

Velká vánoční jízda je klasická Vánoční pohádka. Ale snaží se být inovativní v tom ukázat, že se nemění doba jen pro lidi, ale i pro Santu, který místo saní a sobů roznáší dárky fucking Star Wars lodí. Arthur je klasický snílek, kterému se nakonec jeho sen výplní a vše dobře dopadne. Moc toho vánočního moodu mi to nedalo, ale koukalo se na to dobře a docela jsem se bavil, takže good. ()

Pickardino

Bylo by to za plný počet, ale občas tomu bohužel trochu padal řetěz. A Santovi-dědkovi vskutku věřím, že málem mohl rozpoutat třetí světovou.. ()

Djflash

Vánoční čas se pomalu ale jistě blíží, a tak jsem si řekl, že by nebylo na škodu, pustit si něco s touto tematikou. Padla volba na jeden z novějších 3D animovaných vánočních filmů s názvem Velká vánoční jízda. No co vám budu povídat, jízda to opravdu byla, (někdy až moc zběsilá). Aspoň vím, že ani Santa to nemá zrovna dvakrát jednoduché. Doručení byť jen jednoho dárku může dát docela zabrat. O čemž nás přesvědčí i hlavní hrdina Skřítek Arthur. Celé je to svižné a občas i legrační, a někomu se to může zdát, jako příjemná změna odklonit se trochu od starých zaběhnutých klasik jako je například Vánoční koleda. Jenže i přes to, že snímek je naplněn spoustou různých dobrých (dalo by se říct někdy i dost ujetých nápadů), Působí to na mě až příliš divoce, tedy dost na to, že hlavním motivem snímku by měly být vánoce. Nevím, přišlo mi, že, z filmu jen místy vyzařovala vánoční atmosféra a pohoda. Myslím, že motiv vánoc zde nehraje úplně tu hlavní roli, je to spíše taková ztřeštěnost, která má lidi především pobavit. Podle mého názoru by to tomuto 3D filmu mnohem víc slušelo bez sněhu a vánoc Holt je to vánoční animák pojatý tak trochu jinak a musím říct, že bych se na to o štědrém dnu s největší pravděpodobností nedíval. ()

Alvin

Jaká to byla krása, když dárky ještě nosil Ježíšek a ne ten obézní dědek v červeném overalu, ale toho asi Aardmanům vyčítat nemůžu. V žánru animáků patří tenhle určitě k nadprůměru a i přes vánoční tématiku to není příliš sentimentálně rozplizlé, jako třeba takový Polar Express. Úvodní sekvence je báječná a jsem rád, že někdo konečně pořádně vysvětlil, jak to ten Santa stíhá doručit. ()

vlk++

Loňský rodinný vánoční animák s rukopisem studia Aardman aneb jak Santa stíhá po půlnoci 24. 12 doručit cca 2 miliardy dárků ;) A co teprve, když při tom na jeden zapomene! Pěkné, zábavné, dobře vymyšlené, nebudete při tom koukat na hodiny... spíše pro děti, ale i starší se pobaví. Slabší, ale 4*, ať to vytáhnu nad průměr. A český název opět trefa ;) ()

Tomulka

Velmi pohádkově laděný příběh s prvky morálních poučení. U filmu se také zasmějete i Vám ukápne slza. Zkrátka má tento film vše pro dobrou náladu v rodině, která na něj kouká. ()

Standey

Na tuhle předvánoční dobu skvěle načasované. Jednu hvězdičku ubírám za pár hluchých míst, jinak solidní jízda ;) ()

teseth

Vcelku povedený animáč, který se nám nejvíc líbí právě v době před vánocemi. V létě bych asi tak vysoko s hodnocením nešel, ale předvánoční nálada je prostě tady. Filmek obsahuje několik povedených vtipů a záběrů, dědovy hlášky jsou luxusní a skřítka ujetá. Jen ten konec mi přišel přeslazený až hrůza. Jinak ale lepe pustit si tento animák na štědrý den než čertovu nevěstu atd.. ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby