Počítačově animovaný 3D snímek Velká vánoční jízda studia Aardman konečně nabízí odpověď na otázku, která nedá spát žádnému dítěti: Jak jen to Santa dělá, že dokáže během jedné noci nadělit všechny dárky? Odpovědí na ni je existence Santovy provozní základny ukryté pod Severním pólem, která je plná veselí a té nejmodernější techniky. Jádrem celého filmu je ale příběh, jehož složky jsou jako vystřižené z klasického vánočního příběhu – úsměvně nefunkční rodina a nečekaný hrdina: Santův nejmladší syn Arthur. Když Santův fascinující podnik omylem vynechá jedno dítě ze stovek milionů, o které se stará, vydává se nejméně schopný člen rodiny Clausů na bizarní a vzrušující závod s časem, během kterého má za úkol doručit poslední vánoční dárek na světě dřív, než se rozední. (oficiální text distributora)

Tony.cs

Máme s kamarády takovou hezkou tradici. Každý Štědrý den dopoledne jdeme na vánoční promítání do kina. Tento rok jsme byli na Velké vánoční jízdě, rok předtím na Snyderových Sovích strážcích, rok předtím ...ha už si ani nevzpomínám. Ale rok 2011 bylo promítání super. Velice povedená a místy hodně nahláškovaná vánoční komedie. Všechny Vánoční filmy si musím poznačit. VV ()

blackrain

Tak po shlédnutí tohoto bláznivého snímku už konečně vím, jak to s tím chlapíkem v červeném oblečku vlastně je a jak to dokáže během jedné noci všechno stihnout. vždycky to vypadá jako těžko splnitelná mise. Ještě, že má své elfíky, kteří zřejmě museli prodělat výcvik u mariňáků, protože si jinak nedovedu vysvětlit to, co předváděli. Když si odmyslím všechny ty věci okolo, tak je to standardní vánoční příběh. Nápady zde použité byly velmi zajímavé. Já mám ale raději našeho klasického Ježíška. ()

ABLABLABLA

No sice jsem se na to nedívala o Vánocích, ale tak dva týdny před začátkem adventu, to se snad dá prominout. Neskutečně se mi to líbilo. Nechápejte mě zle, jsem na 100% Ježíškovský typ a Santu nemám ráda a neskutečně mě štve, jak se nám do ČR vtírá, ale tenhle animák byl prostě parádní. Konečně mi bylo vysvětleno, že Santa vlastně nežije věčně, ale má své následovníky...dokonce může mít i dva syny a pak je problém, který "vládu" přebere. Modernizace saní na vesmírnou loď s maskovacím zařízením a že veškerou práci dělají agenti skřítci a Santa si za celou noc dá na místo jeden dárek...jo super. Upít mléko, nakousnout sušenku, nevzbudit psa ani dítě. Ovšem pokud se zapomene na jedno dítě, nikoho až na potrefeného synka to nezajímá...to by Ježíšek nedopustil ;) ne sranda, ale je fakt je, že se mi to líbilo, ani nevím, co všechno na tom bylo tak fajn, ale prostě film jako celek. Btw. ale ten trailer č. 3 je naprosto skvostný. This is not Arthur. - Hi, I'm Arthur...... No, no coming movie ()

kaylin

Studio Aardman v poslední době prostě jede. Jeho poslední film "Piráti" měl úspěch u diváků i u kritiky, nejinak tomu bylo v případě snímku "Velká vánoční jízda", který zase jednou ukázal, že je ještě stále možné natočit zajímavý a vtipný vánoční snímek. Po příšerném velikonočním štěku "Hop", jsem se bál dalšího svátečního průplachu, ale Aardman nejsou ořezávátka. I když mě nijak nedostal "Spláchnutej", teď jsem se skutečně bavil. Dobře, bavil jsem se hlavně první polovinu, kdy člověk zjišťuje, jaký je ten aardmanovský svět a jak je to vlastně s těmi dárky a jejich rozdáváním. Santa už má tu práci docela zmáklou, takže to není úplně dřina, ale nejlepší na tom celém stejně je, jak je to promyšlené. Dokud zjišťujete, jak svět Santy funguje, jaká je jeho rodina, je to zábava. Jenže pak přijde hlavní zápletka, kterou je doručení dárku dítěti, které jako jediné nebylo obdarováno. Holt moderní technologie nefungují dokonale ani v případě Santy. Druhá polovina je tak natahována akcí, která se snaží zabránit tomu, aby vyšlo na povrch, že je film příběhově prázdný. Vynahrazují to ještě skvěle namluvené charaktery. Poznáte, kterou postavu mluví Hugh "Dr. House" Laurie? Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/08/lode-stud-zoo-marylin-pulnoc-v-parizi.html ()

katuska138

Kdybych měla něco na téhle víceméně obyčejné vánoční pohádce vyzdvihnout, rozhodně by to byl senilní děda. Ten chlápek mě opravdu hodně bavil. Příběh stál sice za tu hnusnou bačkoru, co nosil Arthur a vůbec ničím nepřekvapil, ale v rámci vánoční nálady a sentimentu ho nemůžu úplně odsoudit, ale jen dál radostně ujídat cukroví a culit se na vše okolo. ()

togaf

Asi je už tradice, že vánoční animáky nemají moc propracovaný děj. Stějně tak je tradiční, že anglosaský svět věří, že Santa nosí dárky i na východ od Lamanšského průlivu. Ale co já vím, třeba mají pravdu, konckonců o Vánocích je možné všechno. Třeba zničit hrozbu z vesmíru. Nebo udobřit rozhádanou rodinu. Nebo létat. Nebo cokoliv. ()

dom156

Velmi zajímavá dějová linka a to i pro mě jako pro dospělého, opravdu jsem se nenudil. Animace docela ujdou, ale nečekal jsem nějakou extra kvalitu. Viděl jsem to v dabingu a přišel mi docela ucházející, jelikož český dabing posledních pár let úpí hrůzou u některých filmů. Není zde již moc co psát, na odreagování či pro děti je to velmi vhodné, proto doporučuji. ()

fmash

Zprvu nedůvěra, protože rozkošných vánočních příběhů s humorným podtextem a „nečekanou“ pointou má všednodenní cynik plné brejle, a na další není zvědavý ani zbla. V tomhle kousku se obvyklou dávkou svátečního patosu a hlášek typu „dámy a pánové, zachránili jsme vánoce“ (což je scéna, která mimochodem přes jistou chvatnost není špatná) prokousávají na vzduch hlavně dědek Claus, skřetice Bryony s piercingem v obočí a vánoční bačkory. Nejspíš v tom hraje roli, že se celé taškařice ujali hobiti z ostrovů, takže všechen ten břitký humor nepůsobí tak hystericky a obličeje animovaných postaviček nejsou jako přes kopírák z Úžasňákových. Čtyřka v rámci vánočních spektáklů. 3¾. ()

Fíla

Bohužel, mně chyběl jakýkoliv nádech Vánoční atmosféry. Což o to, nepovedený film to není, dějově jistě celkem bohatý, ale atmosféra mě zklamala, hlavně proto, že jsem se na Arthur Christmas už rok těšil a když jsem ho sehnal, tak mně zbyly pouhé tři hvězdy, u mě s nějakých 65%. Kousek vtipu nechyběl, zábavní skřítci, včetně Santa Clause. Kladl bych větší důraz na Vánoce, než na více jak hodinové putování, za doručením dárku pro holčičku, co si přeje růžové kolo. ()

easaque

čekal jsem od studia Aardman zase ty klasické plastelínové postavičky a tyhle počítačové animace nemají pro mě žádné kouzlo a k Vánocům mi to nesedělo. Rozjezd byl šíleně ztřeštěný a trvalo dlouho než se to trochu zklidnilo, ale přesto mě to téměř nebavilo. Sice tam občas vykukuje nějaký smysluplný podtext, ale je zaplácaný kupou balastu a zběsilých honiček. Jedna hvězdička je tak akorát a je mi líto, že jsem se na něj nechal nalákat. Dětem bych to nepustil! [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

M.i.k.e

to co Aardmanům chybělo v technicky dokonalé grafice jako má Pixar,to vždy dokázali dohnat ihromnou spoustou dobrých nápadů a skvělých vtipů,ze kterých hravost jen čišela.Arthur Christmas je žel bohu někde na půli cesty.Animace je plně dostačující,ale příběh je natolik prostý,že díry které by logicky vznikaly dohání přílišnou zběsilostí a za mě by platilo že méně je někdy více.Navíc nechybí potřebná vánoční moralitka a co je pro mě možná největším zklamáním - ubylo tradičního Aardmanovské humoru a momentů kdy jsem se opravdu zasmál bylo tentokrát jen pár.Škoda...60% ()

rakovnik

Hezký, svižný, vtipný animák, kde jsem se dozvěděl spoustu nových věcí o tom, jak to funguje na Severním pólu u Santových a s doručováním dárečků. K nám ale nosí dárky Ježíšek. ()

honajz2

Čekal jsem průser jak Brno a nakonec dostal celkem povedený animák. Výtky bych měl (třeba ignorování existence něčeho takového, jako jsou časová pásma - já vím, je to film pro děcka, ale když už se to snaží vysvětlovat "jak to Santovo obdarovávání funguje"...), ale jinak je to chytře napsané, humor je taky celkem inteligentní a k žádnému fekálnímu naštěstí nedojde, je tu i pár lehce překvapujících momentů, nudí to minimálně, postavy jsou povětšinou sympatické a otravná je jen jedna, dobře se na to dívá, povedená je i animace a samotný syžet se mi taky líbí, přičemž je obohacen o pár skvělých absurdních námětů, které ale v příběhu dávají smysl a jsou uzavřené (třeba UFO)... Takže jo, za mě spokojenost a ani bych se nebál si to pustit někdy znova. Třeba hned příští Vánoce... Slabé 4* ()

vydumnica

Najviac sa mi páčil Arturov zelený vianočný pulóver. Nebolo to zlé, ale až tak ma to nenadchlo, hoci to bolo aj celkom vtipné a originálne... ()

shyster

Je to takový slabší odvar Wallace, možná i proto, že se upustilo od plastelýny, ale i tak je tam tolik drobných vtípků, parádních vypointovaných dialogů a scén, že to ty 4 hvězdy musí obdržet. ()

Caym

Smát se dalo jenom dědovi Santovi - a i ten byl tak nějak provařený ... aneb děda plivající protézu už mě neohromí (i když... závěrečná jízda v popelnici měla šťávu!). Elfové jsou neskutečně otravní, stylizovat Vánoce do stylu mission impossible mi přijde padlé na hlavu (já vím, já vím, animáky se perou s akčními filmy - ale já jim na to kašlu!). Je to smutné, ale jsem stará škola - a Artur dupe po mých zasněžených, kouzelných Vánocích s hořícím krbem a komínem, který jednou ročně vyčistí zdarma Santa Klaus. Mimoto - k Santovi patří sobi, sobi, sobi a elfí dílna a ne armáda zakrslých ošklivých skotskou angličtinou mluvících paskřetů - důstojníků (skotská english poslední dobou v animácích frčí), velká star trek loď a úžasný "zamilujete-si-mě-protože-mám-křivé-zuby" chlapec ve vánočním svetru. Dejte mi Karloffova Grinche, naservírujte mi Home Alone, ale nedávejte mi pod stromek nic, co kombinuje hi-tech vymoženosti a staré dobré (a fungující) tradice (jako by nestačilo, že Santa chlastá coca-colu, ještě bude nakonec propagovat i iphony). ()

Streeper

Tak tahle pohádka se zařadí mezi mé oblíbené vánoční filmy. Je to skvělá a originální vánoční pohádka o Santovi a klidně bych věřila tomu, že to opravdu takhle funguje, protože ruku na srdce i Santa musí chodit s dobou. Bylo to vtipné, milé a roztomilé. Moc jsem se u toho bavila. ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby