Komentáře uživatelů k TV seriálu (37)

Tenhle seriál je z trošku slabšího soudku a ani herečky z BSG a Last Resort to nemohou zachránit. Postavy se chovají nekonzistentně a několikrát se zachovají také naprosto iracionálně. I přes jejich znalosti astronomie, biologie, chemie apod. očividně nikdo z nich nezná princip Faradayovy klece... Možná je trochu škoda, že od začátku nenasadili large-scale koncepci s videoherní příchutí, jaká přímo čišela z posledních několika sekund seriálu, mohla z toho být poměrně dobrá oddychovka. V této podobě si seriál zasloužil zrušení a lituji toho, že místo něj nemohly finance putovat do jiných, povedenějších seriálů, které musely skončit po jedné řadě (Flashforward, Last Resort, The Event, ...).(1.10.2013)

• dwi

Tak tahle konspirace se bohužel nepovedla. Scenáristický pel mel zasazený do inkubátoru odříznutého městečka přináší akorát jediné - uzívanou nudu.(12.8.2010)

Než zde v komentářích zmiňované Losty a reality show mi to nejvíc připomnělo legendární britský seriál Prisoner. Na který to samozřejmě ani zdaleka nemá, ale ta snaha je sympatická, i chytrá výstavba scénáře a jemného přediva otázek, které nutí diváka koukat dál a dál.(20.10.2010)

ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: PRIMA COOL = 1.7.2012, réžia českého znenia (PRIMA 2011) = FILIP JANČÍK - Povedal by som, že "LOST 2" (+ KOCKA, IDENTITA, dokonca SAW a kopa ďalších vecí) z toho trčí tak okato, že by to nezbadal len slepý alebo retardovaný jedinec. Takže navrhujem namiesto nekritických hodnotení skôr vyhlásiť tipovačku za koľko epizód to tvorcovia odpískajú kým divákom dôjde, že sa jedná o ďalšiu "žuvačku", alebo aká "úžasná" POINTA/pointa nás na konci čaká. --- Každopádne čo sa napätia týka, je to absolútne vynikajúce a keby sa postavy viac spoliehali na "filmologickú" skúsenosť, ktorú tí bystrejší diváci určite majú, mohlo by to byť veľmi slušné. --- Ešte dodám, že po vzore LOST by mohla v našich končinách vzniknúť nejaká fan stránka. Nech sa môžem sem tam pobaviť na "výplodoch" tzv. fanatikov a nekritických obdivovateľov. :-) (16.7.2010)(16.7.2010)

První čtyři díly mě bavily, každý ale o něco méně a neumím si představit, že se to během dalších devíti epizod bude posouvat jinou cestou než scénáristovou svévolí, která všechno pouze uměle natáhne. Je zde řada lepších sérií, které si zaslouží můj čas daleko víc. 65%(10.7.2013)

• MoiJe

S1: Pozerateľné. Na odporúčanie iným slabé.(6.9.2010)

Dokoukáno.____nástin děje: Lidi, co se nikdy neviděli, jsou unesený a bez jedinýho slova umístěný v (evidetně jen pro ten účel postavený) maketě několika bloků klasickýho americkýho maloměsta. Je tu hotel, banka, dokonce i kancelář šerifa. Jen bez toho šerifa! V celým městě není živáčka, telefony jsou hluché, televize nejde. Okolí obehnaný neviditelnejma mikrovlnejma "plotama", co Vám při průchodu začnou vařit vodu v těle - takže prostě neodejdete. Jste tu vy a 6 dalších, a nevíte PROČ, nevíte co se po Vás chce... V recepci hotelu se vyklube divnej recepční, kterej ví taky prd, ale evidentně neni ze situace tak přirozeně vyplesklej, jako všichni kolem a v čínský restauraci se objevuje partička asiatů, který prostě vařej jídlo aby naši hrdinové nepomřeli hlady... Slušný charaktery, dobře blbá základní situace... Ani to zatím ještě nesklouzává do soap opery, jako se stalo u FlashForward, i když náznaky už jsou... Nastolený tempo se ale celkem drží, nevalí se na nás záhady jedna za druhou, ale spíš se pozvolna odkrývají další a další nezřetelný dílky skládačky, která snad na konci 13. dílu pěkně zapadne a celý to uzavře!! Člověk se neubrání přemýšlet nad tím, jak by se ON zrovna v daný situaci zachoval... Ti lidi "unitř" mají ale strašně divný motivace ke svýmu jednání. Hrajou si na to, jak strašně moc důležitý je, co se dělo předtím, než se objevili tady, což mi připadá jako nesmysl... Mám v sobě (6,7)(8,9,10,11) a je to vlastně čím dál horší, drží mě už jen zvědavost, o co teda půjde... Poslední 2 díly dobrý! Dost mě sere novej recepční a celej ten motiv lásky je taky pěkně shitovej. Šťouravej novinář vypadá jak Sagvan Tofi - to mi teda vadilo celej seriál...(21.7.2010)

Jako na horské dráze. Většinu celkově stopáže jsem si říkal, kdy tahle šílená jízda plná ostrých útesů všude kolem skončí? Tvůrci mají z pekla štěstí, že pokaždé dokážou z pořádné šlamastyky o chlup vyváznout, ovšem ona podivná pachuť bude doznívat, až do samotného finále. Je tu zkrátka uvidět urputná snaha o druhé LOST. V přeplácanosti děje a zvratů Ztracené dokonce převyšují. To u čeho jsem byl blahem bez sebe během chvíle vyšumělo do prázdna, jako by si tvůrci řekli: "Tohle jsem přeci nezamýšleli! Celou událost budeme nadále ignorovat a pojedeme dál. Musíme to nějak zamaskavot. Hm, tak tam vrazíme šílený zvrat, ať fanoušci zapomenou na předchozí události." Co se týče obsazení. Jediná postava, která mi nikdy vyloženě nevadila byla kupodivu ta hlavní. O zbytku nemůžu říct nic pěkného krom jedné výjimky. Proč se scénáristi rozhodli doslova psychicky i fyzicky odrovnat druhou hlavní postavu? Aby nakrkli fanoušky a opadla sledovanost. Záměr se dle ostatních komentářů vyvedl na jedničku. Chvíli jsem uvažoval o jedné, maximálně dvou hvězd, ale to bych byl příliš krutý. Hlavní námět má šťávu, (kterou Lost měli jen v první sérii) ale především závěrečných patnáct minut změní veškeré mé úsudky o seriálu jako takovém. Opět těm zvrhlíkům přálo štěstí a ze všeho brilantně vybruslili. Kompromis: 3*(11.6.2011)

Málokterý seriál mě na první pohled zaujal jako Persons Unknown. Už z prvních deseti minut jsem měl tušení, že tohle se pořádně rozjede a dokonce to i předčilo všechna moje očekávání. Snažil jsem se od začátku si seriál rozdělit na maximálně 2 díly za den a ujišťuji, že je to nejspíš nemožné. Neustále vás něco nutí do dalších dílů, každým dílem se děj nehorázným způsobem stupňuje a když už příjde čas, že si od toho ke konci nějakého dílů chcete dát pauzu, stejně nastane zvrat, který by snad nikdo nečekal a hned už je na řadě díl následující. Jediný problém nejspíš je, že některé postavy působí nesympaticky, tudíž mi bylo totálně jedno, co se s nimi stane a i po třinácti dílech jsem si k nim nenašel žádnou vazbu, dokonce jsem si oblíbil i někoho, kdo byl po celou dobu ostatními nesnášen. Jinak perfektní zakončení a nemůžu se už dočkat druhé série.(15.9.2010)

Původně jsem to chtěl po prvním díle zavrhnout, ale už jsem u třetího a baví mě to stále víc... navíc poslední dobou je tak málo mystery věcí, že si člověk nemůže moc vybírat :)) edit: po dokoukání snižuju na 3*, nebylo to špatný, ale nakonec je dobře, že seriál nepokračuje, protože začal mít náběh na neuvěřitelnou konspirační slátaninu... škoda.(28.7.2010)

Po pěti shlídnutých dílech hodnotím za 4*. Zatím jenom tak předběžně. Někomu se o hold líbí někomu ne. Přirovnávání k reality show, lost a k morče efektu nebo jak se tomu řiká. Originalita se zdáse být vyčerpána a tak se všechno vykrádá jak nejlépe umí. Trošku se to potom pozmění a je z toho docela dobrý seriál... takhle vzniklo Persons Unknown ............Edit (po shlidnuti cele prvni řady): málo který seriál mi připadal že takhle gradoval. Hlavne v tech třech posledních dílech. Ale je to pravda? Nebo fikce?:D(2.9.2010)

Já jsem se seriálem spokojený. Postavy se mi líbily, některé méně, některé více, ale co se týče klíčových postav, tak si nemůžu stěžovat. Ano, ta podoba s Lost je celkem zřejmá, ale abych pravdu řekl, tak i když jsem Lost miloval a konec odsuzuju jako natahovanou nudu (tak poslední dvě série) všech žánrových odvětví, tady se tvůrci drží jednoho nápadu, který nám poodhalují po čase 13. epizod. Nečekají nás žánrové přesuny a ani "teď se nám to hodí, tak tam hodíme sci fi prvek". Konec je jasně otevřený, ale podle netu se žádná druhá serie nemá objevit. Škoda? Možná ani ne, protože to taky může zase dopadnout jako velký mix všeho možného. PS: napětí a zvraty v celém seriálu jsou na jedničku...(28.3.2011)

Já moc seriály nesleduju,ale tenhle mě zaujal natolik,že si jednotlivé díly dokonce stahuju! Což NIKDY nedělám! 85%(14.7.2012)

Když mě došel konec a pochopil jsem tam jednu věc, tak dávám pět hvězdiček.(20.11.2014)

• Shakaar

další z řady coolovských jednosezoních seriálů. Na oko bomba, z finančího hlediska výhodné...nemusí se kupovat další sezony a mohou to reprízovat. Seriál jde ve stopách svých staších bratrů jako je Lost nebo Flashforward až na to že není zcela dotažen. Když pominu postavy, kteří v mají svoje dobré i špatné dny tak tu máme takový guláš, který se snažili tvůrci tak vylepšovat až to zkazili. Když pominu trochu horší závěr, mohlo se z toho něco vyklubat...bohužel mi to přišlo natáhlý...stále jsem čekal na nějakou pointu, zvrat...kromě každoepizodní láteření postav nad tím jak chcou domů stále nic nepřišlo až to závěrem zašlo do ztracena...(20.8.2012)

Skupina lidí z různých částí USA, jež se navzájem neznají, se objeví v hotelu v malé vesničce uprostřed lesů. Nikdo neví, jak se tam dostali, proč tam jsou, kdo je unesl a co po nich chtějí. Skupina lidí se postupně poznává a zjišťuje, že ve vesničce nejsou sami - všechny domy jsou opuštěné, ale v čínské restauraci skutečně žije několik číňanů, kteří skupince připravují jídla. Objevuje se také tajemný noční recepční v hotelu. Nikdo však neví, proč ve městě jsou a jak se z něj dostat. Okolo vesnice je neviditelný energetický plot. I když se ho však podaří vyřadit z provozu, cesta z vesnice Vás přes les dovede jen na druhý konec vesnice. Rozehrané je to vskutku skvěle, zatím je venku pět dílů.(9.7.2010)

• Ydrosten

Citace z jednoho časopisu "" Bohužel se seriál zřejmě neprosadil u diváků a proto byl po první sezóně zrušen. Nečekjte tedy že se dozvíte odpovědi na otázky které by jste chtěly znát , protože se je určitě nedozvíte - seriál totiž končí otevřeným koncem "" Konec citace. Tak děkuju za tuhle informaci. Na seriál v tom případě nemá smysl vůbec koukat a proto ani nehodnotím ( na 100% ztráta času - otázky bez odpovědí nechci )(6.7.2012)

• Druury

chci se podívat co o tomto seriálu říkají ostatní, abych mohl přemýšlet zda na to mrknout.. ale lidi, vy hodnotíte seriál po dvou dílech ? wtf !(19.9.2012)

Na první pohled vydatně atraktivní téma, na druhý typická horská dráha současné seriálové tvorby. Lehce nedotažená konspirace se hned v úvodu mocně nadechla, bohužel vzduch natažený do plic jí v průběhu začal pozvolna docházet, aby se s novým nadechnutím vrhla na podařený, ale na otázky neodpovídající otevřený konec. Možná úmyslný záměr, možná příprava na druhou sérii, ke které kvůli nezájmu diváků nedošlo…….kdo ví!?!?!?!(18.1.2013)

Mně se to zatím (po shlédnutí 3 dílů) docela líbí, byť se obávám toho, že se budou jen vršit záhady a jejich odkrývání se jen tak nedočkáme. Pokud bude úspěch, vidím to tak na minimálně 4 série. Inspirace LOST a různými "big brothery" a podobnými reality show je zjevná, nicméně zcela pochopitelná. AKTUALIZACE Po shlédnutí všech 13 dílů zůstanu na 4 hvězdách. Vrchol seriálu přišel s koncem 12. dílu, bohužel úplné zakončení až příliš zavání otevřeností k případným pokračováním, což vzhledem k tomu, že pokračování pravděpodobně nebude není moc dobré.(7.8.2010)

Lepší tři hvězdy, první díly poměrně nuda a divný děj, s konecm série vše nabralo na zajímavosti, i když konec silně předvídatelný. Natočeno ve stylu velkých moderních seriálů, bohužel se jim to nevyrovná.(26.9.2010)

<< předchozí 1 2